Рецепти с мед, моля...

  • 2 317
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много ви благодаря.   bouquet
... както винаги сте чудесни и пълни с идеи.  Grinning

dion - мароканските ти меденки ме "грабнаха"  Flutter. Това отгоре им маково семе ли е и от къде да си го закупя в Бг?

# 16
  • Мнения: 832
Аз лично не съм слагала маково семе отгоре (все пак са сладки, незнам дали ще им отива). Ако искаш опитай да ги направиш без нищо отгоре, а после евентуално да ги поръсиш с нещо, може и в разтопен шоколад да ги потопиш.  Hug
А иначе маково семе има на доста места, напр. в големите магазини при подправките, в такива пакетчета от 10-15гр.

# 17
  • варна
  • Мнения: 1 830
Откакто се появиха тиквите, всеки ден пека поляти с обилно количество домашен мед - става страхотно Hug

# 18
# 19
  • Мнения: 2 018
Общо взето да кажа на експериментаторите, че почти във всяка рецепта може да замените захарта с мед, само имайте напредвид, че меда е доста по-сладък от захарта.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 974
Имам доста мед (домашен, фук-фук).
Но имам 1/4 буркан от миналогодишния. Не ми се иска да го хвърля, но вече 1-2 пъти на парна баня го раззахаросвах и вече не става за директна консумация.

Как така вече не става?  Питам, от чисто любопитство Wink

Иначе по темата..както казва Бо, замествам вместо захар, в домашния хляб...става чуден Hug
Или пък друг вариант...направи си медовина Peace

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 12:48 от Anim

# 21
  • Мнения: 7 418
  Медовик,разбира се!
 
 

  Много лесен и вкусен орехов пай,фантастичен сладкиш на Цецето!
   
 
 

# 22
  • Мнения: 265
L e o   - страхотна си . Благодаря за рецептите   bouquet

# 23
Ако си падаш по сладкото това ще ти хареса: Египетски смокинови топки

Това също е класика според мен, но аз си обичам много сладко и предполагам няма да се хареса на повечето хора: Паста с мед и канела

# 24
  • Мнения: 80
Аз правя крилца с медена глазура. Предварително се извинявам ако съм дублирала рецептата на някого.

моята смес е:
черен пипер
3 с.л. зехтин
1-2 с.л сок от портокал или лимон
1,5 с.л мед
250гр крилца

бъркам с тел всичко, и потапям крилцата. Пека на силна фурна

Общи условия

Активация на акаунт