чешмяна или минерална

  • 4 425
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
И в къщи и в офиса имам апарати за вода / вземам не само минерална, но и изворна/, но се старая да пия и чешмяна. Мътна е водата като са я спирали, или е имало авари, но като цяло става за пиене.

# 16
  • На ръба..
  • Мнения: 2 113
По принцип не е правилно да се пие само чешмяна или само минерална вода, а и двете т.е. при 1л мин вода около 200мл чешмяна, аз поне така си правя.

# 17
  • Мнения: 231
По принцип пия само минерална старая се да сменям марките,уж за разнообразие.....но като гледам колко варовик остава по чаша,която не е била в миялна и хич не ми се струва разумно да пия вода от чешмата Confused

# 18
  • Berlin
  • Мнения: 11 230
вмъквам един цитат :
"Водата в София не става за пиене. Като пусна чешмата, от нея тече кафява течност и съм принуден да пия минерална вода"
точно така е при нас (ръждива е) - и то не само сутрин рано, когато пускаме 1ви чешмата, а ВСЕКИ път, когато пусна чешмата в банята или в кухнята. абсолютно всеки път оставям да се оттече и тогава почвам да мия.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Само минерална. Чешмяна не помня откога не съм пила.

# 20
  • Мнения: X
Аз ги редувам: на работа пия само минерална (понеже е на аванта  Mr. Green) , а вкъщи чешмяна.

# 21
  • Мнения: 24
Аз съм само на минерална от доста време вече, не мисля да минавам на чешмяна скоро (тука тя има повече от ужасен вкус и ти става едно "хубаво" на корема Sick

# 22
  • Мнения: 363
Минерална, сменям от време на време с изворна. Чешмяна не съм пила и аз не знам откога....след като видях в ютията какво се утаява там също не наливам чешмяна, а дестилирана....

# 23
  • Мнения: 1 312
Mинерална,сменям само марките Crazy

# 24
  • Мнения: 9 074
Водата вкъщи идва от едно близко планинско село и е страхотна. Пия от нея най-често, когато ни дойде музата да купуваме големи бутилки минерална, пия от нея.

Ето една страхотна статия, написана от специалист - http://www.tialoto.bg/article.php?cat=33&id=1820

# 25
  • Варна
  • Мнения: 815
Пия предимно минрална. Сменям понякога марките. Предпочитам розовата Девин  Peace

# 26
  • Мнения: 483
Наистина не е много хубаво да се пие само минерална, но може да се замени с изворна от време на време. Аз така правя (въпреки, че отдавна не съм сменяла минералната с изворна, тази тема ми напомни, че трябва Wink ) Чешмяна не пия, и нямам и намерение.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 15:58 от natashaa

# 27
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Пия предимно минерална, но не отказвам и чешмяна.

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Пия предимно минерална, но не отказвам и чешмяна.

# 29
  • Мнения: 130
Пия само минерална вода. Ако се случи вкъщи да няма минерална вода, мога да изпия едва 2-3 глътки от чешмяната и предпочитам да стоя жадна докато си набавя минерална.

Общи условия

Активация на акаунт