Кафе машина

  • 16 442
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте!   Simple Smile
Хайде дайте съвет за хубава кафе машина. Не ми се иска да е много скъпа. Казаха ми, че имало много добри такива, които не били известна марка, но пък правели страхотно кафе с каймак.
Ще чакам да ми кажете вашите какви са и да ли сте доволни  Wink

# 1
  • Мнения: 3 641
Аз от Делонги съм много доволна. Хубаво кафе, а и е на разумна цена Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 289
Не си написала колко е "много скъпа".  Wink
 В къщи сме с такава: http://www.dekom.bg/?page=product_details&instanceID=5008. Много съм доволна.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 341
Моята е евтина - Краун.Става много хубав каймак.Струваше 80-100 лева.

# 4
  • Мнения: 459
Делонги е и моята.Много съм доволна. Не е скъпа. Около 150 лв беше миналата година, сега със сигурност е по-евтина, защото има вече нови модели.

# 5
  • Мнения: 2 926
Също съм ЗА Делонги  Peace

# 6
  • Мнения: 289
Нашата е тази: http://www.dekom.bg/?page=product_details&instanceID=4973
страхотна машина.

# 7
  • Мнения: 103
Имаме Taurus. Струваше около 160лв пред 4 години. Наскоро я видяхме в Техномаркет - струваше 135 лв. някъде.  Прави хубав каймак. А 4 години направо я спукваме от експлоатация (и двамата с мъжо сме кафеджии  Mr. Green ) и дефект не е дала никакъв. Аз съм много доволна.  Peace

# 8
  • Мнения: 4 292
Аз признавам само Saeco. Moята е тази http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09004681 и съм много доволна от нея. Перфектна просто!

# 9
  • Мнения: 79
аз съм за Делонги

# 10
  • Мнения: 4 292
Сигурно е страхотна, не се и съмнявам... Но едва ли авторката пита за кафемашина от този клас.  Wink

# 11
  • Мнения: 19
Имаме Taurus. Струваше около 160лв пред 4 години. Наскоро я видяхме в Техномаркет - струваше 135 лв. някъде.  Прави хубав каймак. А 4 години направо я спукваме от експлоатация (и двамата с мъжо сме кафеджии  Mr. Green ) и дефект не е дала никакъв. Аз съм много доволна.  Peace

Благодаря на всички за съветите!!!   bouquet
Наши приятели ни изпревариха и ни взеха кафе машина точно тази марка Taurus. Ама нещо голям зор виждаме с нея...Похвалиха ни я от магазина, че прави много хубав каймак. Само че нещо се изнервям като я ползвам. Да, прави каймак, но нещо не ми се вижда толкова плътно кафето. А пък и някакви гумички трябвало да се сложат....инструкциите бяха ужасни в книжката. Аз все си мисля, че разбирам от техника, но.....тук видях бая зор  Laughing
Обръщам се към dinamitbg, тъй като пише, че имат такава....Искам да те питам дали има някакво по-особено изискване при ползването. Мен най-много ме хваща яд, че след като изтече кафето и като махна цедката, не ми е така плътно и стъпкано кафето, както по принцип би следвало да бъде.
Още сме в началото и ми идва да я сменям  Sad

# 12
  • Мнения: 773
Сигурно е страхотна, не се и съмнявам... Но едва ли авторката пита за кафемашина от този клас.  Wink

Да, ама ако си я бяха взели никога нямаше да съжалява. Сменили сме поне пет кафе машини и досега не сме имали такава, която да прави по хубаво кафе от Saeco. Вярно, че е скъпа, но си заслужава всяко левче. Каквото и кафе да и сложиш все си го прави хубаво. 

# 13
  • София
  • Мнения: 194
Сигурно е страхотна, не се и съмнявам... Но едва ли авторката пита за кафе машина от този клас.  Wink

Да, ама ако си я бяха взели никога нямаше да съжалява. Сменили сме поне пет кафе машини и досега не сме имали такава, която да прави по хубаво кафе от Saeco. Вярно, че е скъпа, но си заслужава всяко левче. Каквото и кафе да и сложиш все си го прави хубаво. 

Абсолютно подкрепям мнението на Alessia Peace
Ние също имаме такава, но цената беше около 800 лева.

Предишната, която имахме изобщо не правеше еспресо, а някакво разредено подобие.
Както и да е, идвало ми е да смеля толкова ситно кафето, че да гръмне , за да си купим нова.

Според мен кафе машината трябва да е Saeco (независимо в кой клас) или Делонги.

# 14
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Делонги  Peaceсреден клас, а по-висш Saeco Peace

# 15
  • Мнения: 231
И аз съм на дилема за кафемашина между Делонги и AEG, но като гледам повечето мнения са за делонги-то, а и ме блазни тоя прословут крема-диск Thinking

# 16
  • Мнения: 38
Saeco - няма да съжаляваш

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Нашата е тази



180 лева беше и има прословутия крема диск и наистина прави страхотно кафе  Laughing

# 18
  • Мнения: 459
И аз говорих точно за такава като на nana77

# 19
  • Мнения: 103

Обръщам се към dinamitbg, тъй като пише, че имат такава....Искам да те питам дали има някакво по-особено изискване при ползването. Мен най-много ме хваща яд, че след като изтече кафето и като махна цедката, не ми е така плътно и стъпкано кафето, както по принцип би следвало да бъде.
Още сме в началото и ми идва да я сменям  Sad
Plamena N, ами да ти кажа след 4 год ползване стигнах до извода, че е важно добре да "натъпчеш" кафето преди да сложиш ръкохватката. И все пак понякога остава водно  - дали защото съм сложила по-малко кафе или де да знам и аз  newsm78. Най-удачният вариант е да изчакаш малко преди да измиеш ръкохватката - тогава се изцежда "водното", ако е останало такова де . Аз лично съм доволна, макар и понякога да се разводняват остатъците  Joy

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 249
И нашата е като на снимката на nana77. От 3 години се ползва нон стоп. От 6 месеца я преместих в офиса и се експлоатира още повече. Не е мръднала до сега. Ще купувам скоро за в къщи машина и смятам отново да е същият модел.

# 21
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
И мойта е същата... Peace

# 22
  • на село
  • Мнения: 830
 За Таурус-а. Ние сме с такава повече от две години, проблеми нямаме, прави страхотно кафе!
Като сложите кафето в ръкохватката, забършете ръбовете и от кафето, и тогава я завъртайте. Кафето , което остава там, се набива в уплътненията и ги амортизира. Същото важи и за мястото, където се завърта ръкофватката/не знам как се казва/-трябва да се почиства по- често от отлагания на кафе.
plamena_N, виж дали сте сложили правилно уплътненията. /гумичките/

# 23
  • Мнения: 247
Нашата е такава и много проблеми ни създаде и спряхме да я ползваме http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013444. Не си помисляйте за такава кафето наистина е страхотно и каймака е хубав ,но уплътненията правят проблеми.

# 24
  • Мнения: 2 891
Взехме най-евтината на Saeco и е перфектна Simple Smile  Следващата, която ще купя след няколко месеца ще е Nina Grey.

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 17:28 от jj okocha

# 25
  • Мнения: 19
Oshte vednaj mersi za savetite i mneniata!!!  Grinning
Shte vidim kakvo shte pravim  newsm78 Veroaitno za momenta shte ostanem s Taurus....pak shte vidim kolko shte izdarjim, zashtoto naistina me drazni, che ne se otcejda hubavo. Slagahme gumichkite i kakvo li oshte ne i pak ne stava.  ooooh! A pak ne znam dali ne se vaobraziavam, no kakto kazah i predi ne mi se vijda tolkova platno  Naughty
Zdrave da e......sega veche ponauchih niakoi neshta, blagodarenie na vas i moje da ia smenia s Delonghi ili Saeco, no ot po-prostia variant, zashtoto 800 lv za kafe mashina, ne mi se davat...Sigurna sam, che pravi hubavo kafe, niama samnenie....za tezi pari, no....mnogo sa za edna mashina  ooooh! E, pone tova e moeto mnenie...vseki sam si preceniava kolko moje da otdeli  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 1 890
Взехме най-евтината на Saeco и е перфектна Simple Smile  Следващата, която ще купя след няколко месеца ще е Nina Grey.

    И аз съм пила кафе от тази по-евтината и е невероятно !  Heart Eyes Чудя се каква ли е разликата между примерно тази и друга пак на Саеко, дето струва 300 лв ? Гледам, че всички имат крема диск, 15 бара... Само в дизайна ли ?

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 260
за мен Хубава кафемашина = Saeco.
3 години не е мръднала, а аз пия наистина много кафе Simple Smile

# 28
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Имаме Делонги,доволна съм много.Миналата година струваше 140лв. Peace

# 29
  • Мнения: 2 311
Saeco!
Имам я от около половин година и съм много доволна!

Тази е моята:
http://megashop.bg/techno/product_info.php?cPath=72_22&products_id=1901

# 30
  • Мнения: 2 891
Чудя се каква ли е разликата между примерно тази и друга пак на Саеко, дето струва 300 лв ? Гледам, че всички имат крема диск, 15 бара... Само в дизайна ли ?

Подозирам, че да  Laughing

# 31
  • Мнения: 47
Ние, преди 3 дена по принуда си взехме кафе машина от технополис.
Наложи ни се да върнем един ДВД player  за кола, и се оказа че не можело да ни върнат парите а трябвало да си вземем други стоки, и ние си взехме друго ДВД и кафе машина "Ufesa" - която е леко казано ужасна или пък аз не разбирам ?!
Има cream bar - 2бр,  целият облечен в едно като гума (силиконова) с дупка по средата, а на другото липсва това гуменото а само пластмасово. Като прочетох инструкциите видях че и на двете трябва да има гумено, като едното е с дупка другото без, и сега си мисля ходя в технополис да питам моето защо е без и така ли трябва да е....
Та и с това с гумата и без него в двата случая прави рядко кафе и без грам каймак - не мисля че бъркам защото съм бил 2 години барман, и знам как да се справям с кафе машини, но никога не с такъв нисък клас - та има ли някакви тънкости или просто машината си е гадна Sad

# 32
  • Мнения: 773
Сетих се да те посъветвам нещо, за което се сетих, че прави саекото. Имам предвид, за да си подобриш кафето, което прави твоята. Saeco прави запарка на кафето. пуска малко кафе, спира и после пуска останалото.  можеш и ти да пробваш така. пусни малко кафе, колкото да капне няколко капки, спри я  за 10 секунди и после пак пусни да изтече останалото.

# 33
  • Мнения: 593
НИе онзи ден си взехме Саеко, най-евтината 209лв. и засега сме много доволни! Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 1 890
Чудя се каква ли е разликата между примерно тази и друга пак на Саеко, дето струва 300 лв ? Гледам, че всички имат крема диск, 15 бара... Само в дизайна ли ?

Подозирам, че да  Laughing

   Joy  Joy  Joy
     Със сигурност това ще е следващата ми покупка. Само да родя, че сега вкусът на кафето не ми е същият. Четох преди за някакъв магазин на Сливница - имало абсолютно целия асортимент на Саеко. Някой да се сеща ?  newsm78

# 35
  • Мнения: 156
Здравейте на всички! Да си кажа и аз по темата - може и да не повярвате но нашата кафе-машина е от 11 години - KRUPS . Подарък ми е и не зная колко струва, но е от най-евтините модели. Оттогава не е мръднала, нито съм сменяла някакви уплътнения, нито нищо. А вкъщи всички пием кафе всеки ден ( иначе няма събуждане).
 Свекърва ми се беше взела Delongi и хич не е доволна от нея - прави каймак, но който си пада по истинско силно кафе според мен трябва да се ориентира към друга марка.  Thinking

# 36
  • Мнения: 19
Здравейте на всички! Да си кажа и аз по темата - може и да не повярвате но нашата кафе-машина е от 11 години - KRUPS . Подарък ми е и не зная колко струва, но е от най-евтините модели. Оттогава не е мръднала, нито съм сменяла някакви уплътнения, нито нищо. А вкъщи всички пием кафе всеки ден ( иначе няма събуждане).
 Свекърва ми се беше взела Delongi и хич не е доволна от нея - прави каймак, но който си пада по истинско силно кафе според мен трябва да се ориентира към друга марка.  Thinking

Da, znam go KRUPS. Roditelite mi imat takava.....ako ne se laja godinite sa mai tolkova, 11 godina, ako ne e poveche. E naistina niama mardane!!! Niama gumichka, niama gumeno uplatnenie....Zdrava rabota! Ama sega kato im gledam cenite na KRUPS...  ooooh! visochki sa. A pak az ne iskam da davam poveche ot 200 lv za kafe mashina.

Сетих се да те посъветвам нещо, за което се сетих, че прави саекото. Имам предвид, за да си подобриш кафето, което прави твоята. Saeco прави запарка на кафето. пуска малко кафе, спира и после пуска останалото.  можеш и ти да пробваш така. пусни малко кафе, колкото да капне няколко капки, спри я  за 10 секунди и после пак пусни да изтече останалото.

Shte probvam i tozi variant, za da vidia dali niama da promeni. Mersi za saveta, no podoziram, che niama da stane...pri teb tova si e ot model na mashinata....NO...neka da probvame.
Shte kaja posle dali ima rezultat!  Wink

# 37
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
А нашата е на Делонги ето този модел.Има и крем шайбата и прави страхотно кафе    http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09008408

# 38
  • Мнения: 1 269

Такава имаме и сме много доволни!

# 39
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008

Такава имаме и сме много доволни!
Баща ми има такава, използва я за работа и е много доволен. Използва я вече 10 години като на ден се правят поне около 100 кафета. Нашата у дома е такава http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012871
Португалска е, лека и съм много доволна, страхотен каймак, невероятно кафе!

# 40
  • Мнения: 184
Да кажа че и аз съм за Делонги, въпреки че авторката вече е направила своя избор. Невероятна е- вече трета година ми служи вярно, а аз доста я експлоатирам.

# 41
  • Мнения: 1 477
Нашата също е на Делонги.Доволни сме много.

# 42
  • Мнения: 53
Ние също сме с тази, на моята от известно време изписва да сменя водния филтър. Но в магазина от който я купихме-нямат. Знаете ли къде мога да го намеря.

# 43
  • Мнения: 166
От 7 години,юнашко ползване и чудесно кафе-никога не е отказвала или давала някакъв дефект,никога не съм съжалявала за избора ни-AEG

# 44
Нашата е тази



180 лева беше и има прословутия крема диск и наистина прави страхотно кафе  Laughing

подариха ни такава за сватбата,страхотно кафе прави!цената и е разумна!

# 45
  • Мнения: 3 830
Делонги Peace

# 46
  • Мнения: 1 836
Ползваме Делонгито което сте постнали, повече от 5 години и няма никакви проблеми.
И кафето си е хубаво и плътно и каимака е прекрасен.
От време на време и почиствам казанчето с водата отвътре, понеже има 1 малко ръбче и ако не се чисти хваща зелено.
Също така и разглабям цетката и филтъра го почиствам с игла понеже колкото и да е се задръства.
В Варна сме с Фагор но не е хубава, прави слабо кафе.

# 47
  • Мнения: 2 498
Нашата е тази



180 лева беше и има прословутия крема диск и наистина прави страхотно кафе  Laughing

подариха ни такава за сватбата,страхотно кафе прави!цената и е разумна!
Имахме такава, но днес си купихме ето тази-просто е страхотна Peace
http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09009036

# 48
  • Мнения: 288
Привет на всички, споделили опит с избора и ползването на кафе-машина!    Grinning

И аз влязах тук за съвет, но толкова сте изчерпателни, че нямам въпроси...

Остава само да прегледам вашите "находки" и цени още веднъж и да миииисля - Saecо, Delongi, Krups????

 Hug Hug Hug

# 49
  • Мнения: 46 508
valia77, като гледам цената, нормално е да прави още по-добро кафе  Mr. Green да ти е честита  Hug

Ние сме с тази от снимката, с крема диска, доволна съм  Peace

# 50
  • Мнения: 82
Моята е KRUPS. Доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт