Скъсани коленни връзки- къде се оперирахте?

  • 404 035
  • 879
  •   2
Отговори
# 870
  • Мнения: 49
Здравейте ,
След направен ЯМР заключението е следното :
Находка :
Медиален менискус -нормална форма , лезия в задния рог
Всичко друго е нормално и запазано като цялост:
 Насочил съм се към кинезиотерапевт Михаил Ненов за преглед , преди това обаче ще има ново разчитане от добър специалист за потвърждение и доктор .
Притеснителното е тази лезия в задния рог , означава ли операция или по скоро укрепващи упражнения около квадрицепсите и сухожилията около коляното.

Чак днес погледнах. Пак ще повторя  - рехабилитатор. Много обичат това "хондропатия" защото инжекциите са скъпи и получават голям процент. Аз от едно падане на колене ми трябваха 2 месеца да отшуми болката. Разгрявайте и това все пак не е раничка. Иска се време
Не казвате какви са Ви оплакванията. Ако ЯРМ е по НЗОК задължително трябва да има нещо за да се оправдаят средствата. Не Ви трябва доктор, а Мишо Ненов
Здравейте , не съм по НЗОК
Ходих за второ прeпрочитане на ЯМР  , и  там ми казаха че нямам никаква лезия и че това което е проблем при мен според тях е Ретропателарна хондропатия при патела тип Wiberg I
Всичко друго е добре.
Получих болката при скачане/отскок/ от твърда повърхност в ляво коляно -външно около цепката и леко под самата качпачка , след което се пренесе и в дясното.
Болките са ми при определени движения-  разгъване и сгъване /не всеки път/ , при рязко ставане , при клякане и изправяне '
Едно леко съпване също причинява болка.Не са големи болките но ги има и дразнят , и са при определени движения и в определена позиция когато се налага сгъване .Понякога има болки и в напречният свод.
В момента само при лявото има такъв проблем , но от време на време и дясното се провокира със същите оплаквания.

Рехабилитатор. Много обичат "хондропатия"защото получават голям процент от инжекциите. Това не е раничка. да мине бързо. А, до тогава се пазете и разгрявайте. Аз за падане на колене ми трябваха 2 месеца.

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 21:38 от dewly

# 871
  • Мнения: 1
Здравейте, темата е страхотна и много полезна. Тъй като ми предстои реконструкция на предна кръстна връзка и шиене/премахване на менискус, трябва да избера между метални винтове или резорбируеми. Металните са 1000 лв., а резорбируемите 2000 лв. Затова искам да помоля хора, минали по този път да споделят мнение за двата варианта, тъй като доктора ми каза, че не изключва металните (титаниеви) винтове и ме остави аз да решавам. Искам да попитам дали има хора с метални винтове, които са се възстановили успешно и които са открили някакво друго предимство, освен в цената.
Операцията се очаква да е следващия месец, така че всички мнения ще са ми от голяма полза.

Благодаря предварително! Simple Smile

# 872
  • Мнения: 205
Здравейте, темата е страхотна и много полезна. Тъй като ми предстои реконструкция на предна кръстна връзка и шиене/премахване на менискус, трябва да избера между метални винтове или резорбируеми. Металните са 1000 лв., а резорбируемите 2000 лв. Затова искам да помоля хора, минали по този път да споделят мнение за двата варианта, тъй като доктора ми каза, че не изключва металните (титаниеви) винтове и ме остави аз да решавам. Искам да попитам дали има хора с метални винтове, които са се възстановили успешно и които са открили някакво друго предимство, освен в цената.
Операцията се очаква да е следващия месец, така че всички мнения ще са ми от голяма полза.

Благодаря предварително! Simple Smile
Сега вече се слагат разорберуеми независимо че са по скъпи.Все пак се отнася за здравето ти .Моята операция беше горе долу като твоята и дадох 2500.

# 873
  • TX
  • Мнения: 590
Преди 3 г. съм оперирана и съм с резорбируеми винтове, за които платих 1800 лв., + такса избор екип+ болничен престой и др. плащания обща сума по фактурите 2450 лв.
 Металните винтове на по-късен етап ще се махат ли? Каква е технологията?
Ако наличието на метални, налага още едно отваряне или каквото и да е вмешателство, не мерси.

# 874
  • София
  • Мнения: 18
Привет,
Предстои ми операция на ПКВ и искам да си купя велоергометър, тъй като виждам че най-много се използва за рехабилитацията, но се зачудих кое е по подходящо обикновен или спинър. Аз ходя на Спининг и имам тренинг за тях, но не знам как ще съм след операцията.
Някой да има идея?

# 875
  • Мнения: 1
Един съвет от мен! Не се оперирайте при д-р Мурадов - МБАЛ "Св. София" - гр. София. Аз се оперирах при него преди 4 години и се оказа, че операцията е била несполучлива. Връзката ми се скъса за втори път и ми се наложи втори операция. По мнението на всички прегледали ме доктори и въз основа на ЯМР се установи, че първата операция при д-р Мурадов е била много лоша /даже някои лекари ми казаха, че той нищо не е направил/. Д-р Мурадов много говори, а се оказва че само плямпа колко е велик, а другите доктори колко са некадърни. Впоследствие научих, че докато е работел в Пирогов не са го допускали да оперира, тъй като допуска много грешки. За съжаление аз също се подведох по многото му приказки и хвалби и избрах той да ме оперира. Наистина голяма грешка, за която си платих с цената на втора операция.

# 876
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Здравейте, изчетох темата от край до край. Много полезна и информативна!
Предстои ми операция на коляното, т.нар. Табиална остеотомия, при която просто казано капачето се застопорява с някакъв винт и се изправя ъгълът на сухожилието, което я крепи да стои на място. Страдам от луксации на пателата от тийнейджърска възраст, като до момента съм имала 5-6 по-тежки луксации, на 42 години съм и при последната явно съм поразкъсала връзки, отчупило се е и ъгълчето на капачката. Та, вече няма как да се отлага. Ходих при Хубенов, каза - операция. За второ мнение потърсих доста добър ортопед в Рим, видя ЯМР, което ми правиха в София и ме прегледа. Повтори 1:1 думите на Хубенов за операцията и точно какво трябва да се прави. Просто всичко се припокри. Което ме убеждава, че Хубенов е специалист и знае какво прави. Ще се оперирам при него, в Рим цената за същата операция е безумна просто.
Молбата ми е, ако някой е претърпял подобен вид операция - за колко време се възстановихте, мога ли 2 месеца след операцията да отида на море или е рисковано. Изобщо всичко, като информация ще ми е от полза. Прочетох в темата за 1-2 случая като моя, ще се радвам да се включат.
И горе-долу колко време се чака за дата при платена операция? Чак на 10.04 ще съм си в София и ще мога да отида до клиниката да проверя, а ще се побъркам от въпроси и четене дотогава 😧🧐😒

# 877
  • Мнения: 35 947
Моля, някой да пусне нова тема.

# 878
  • Мнения: 21
Има ли нова тема?

# 879
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Има нова тема:
http://www.bg-mamma.com/?topic=1032713.new#new

Общи условия

Активация на акаунт