пулсирането в корема

  • 3 218
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
От къде идва пулсирането в корема на 8 м. бременна. Питам по молба на моя приятелка, която не е сигурна в обяснението.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да не би бебето да хълца?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 621
Да и аз мисля че бебето хълца и от това коремът леко потрепва и пулсира,но все пак да попита гинекологът си. Wink

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
хълца бебето:)

# 4
  • Мнения: 4 068
Мдам. Когато корема пулсира равномерно това е понеже бебето хълца. 
Понякога пулсирането освен осезаемо може и да е видимо. Голяма забава е.
Не мисля, че приятелката ти има повод за притеснение.

# 5
  • Мнения: 221
корема си пулсира,та нали се кръвоснабдява,моят си го прави преди и след като родих,няма място за притеснение newsm51

# 6
  • Мнения: 995
От 6-я месец на бременноста коремът ми пулсираше почти всеки ден поне по 4-5 мин.По подуването усещах къде е главичката на бебо.Много беше забавно. Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 377
И при мен си мисля, че е от хълцукането на бебо Wink Едно такова ритмично за около 5 - 10 мин. и понякога по няколко пъти на ден Simple Smile

# 8
  • Мнения: 6 472
Моя си пулсира постоянно, заради богатото кръвоснабдяване (просто си усещам ударите на сърцето), даже се и вижда. А ако е по силно и за кратко - вече са ти казали - хълца му се на човечето Grinning

# 9
  • Мнения: 7 186
Може и да усещаш пулсиране от аортата,която е притисната от нарастналия корем.

# 10
  • Мнения: 1 873
От 6-я месец на бременноста коремът ми пулсираше почти всеки ден поне по 4-5 мин.По подуването усещах къде е главичката на бебо.Много беше забавно. Grinning
Аз съм така в момента и много му се радвам!

# 11
  • Мнения: 150
на мен постоянно нещо ми пулсира в корема-ниско долу.На последния преглед питах и лекарката ми каза че е напълно нормално и причините може да са 2:
----бебето хълца когато се е нагълтало с амиотична течност
----нашите си кръвоносни съдове пулсират тъй като коремчето им тежи отгоре
Така че успокой приятелката си Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт