След коя година човек става "стара" мома иl

  • 26 716
  • 254
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 110
Едно време имаше т.нар. "ергенски данък", но не мога да си спомня на колко години хората се сдобиваха с тази "мила" повинност. 

# 46
  • Мнения: 984
Май на 25, Рони! Mr. Green Нашите са се женили по-късничко та от баща ми съм чувала. Grinning

# 47
  • Мнения: 649
Кво правите в БГ мама , като всички сте стари моми тука. ААААЛЛЛЛ завистливки такива, дошли сте да завиждате и да злобеете на семейните тук нали!? Я се вземете в ръце и не се излагайте, то срамота какво ще кажат комшиите?

# 48
  • Мнения: X
Кво правите в БГ мама , като всички сте стари моми тука. ААААЛЛЛЛ завистливки такива, дошли сте да завиждате и да злобеете на семейните тук нали!? Я се вземете в ръце и не се излагайте, то срамота какво ще кажат комшиите?

Черпим челен опит от извора на семейната мъдрост!  Mr. Green
Ми да, казали са хората: умният човек се учи от собствените си грешки, мъдрият - от грешките на другите!

/шегувам се, разбира се!  Wink/

# 49
  • Мнения: 649
Кво правите в БГ мама , като всички сте стари моми тука. ААААЛЛЛЛ завистливки такива, дошли сте да завиждате и да злобеете на семейните тук нали!? Я се вземете в ръце и не се излагайте, то срамота какво ще кажат комшиите?

Черпим челен опит от извора на семейната мъдрост!  Mr. Green
Ми да, казали са хората: умният човек се учи от собствените си грешки, мъдрият - от грешките на другите!

/шегувам се, разбира се!  Wink/
Joy Joy Joy хихихиихи и аз така Flutter.  А ти мъж търсиш ли, щото аз съм пуснала 2-3 обяви. Joy Joy

# 50
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Ами това вече не е актуален въпрос според мен. Не мисля, че в днешно време има нещо като "стари моми", това са отживелици. Не знам какво я бистрите толкова тази тема.

# 51
  • Мнения: 4 726
Има жени и мъже, които просто не се наживяват и не им се обвързва.

# 52
  • Мнения: 253
С риск да засегна някой, за мен около 30 за жена е прага, а за мъж около 35 , просто съм забелязала, че хората които са сами след тези години нещо им има

# 53
  • Мнения: 4 726
че хората които са сами след тези години нещо им има
Ако това да знаят какво точно искат и просто го търсят ги превръща в категория "хора на които им има нещо", направо  Shocked ooooh!
 За справка да не звуча като жена на която нещо и има- над 30 съм и не съм сама, обаче разсъжденията ти са направо потресаващи. Предполгам са такива от позицията на 21- годишен човек...

# 54
  • Мнения: 649
че хората които са сами след тези години нещо им има
Ако това да знаят какво точно искат и просто го търсят ги превръща в категория "хора на които им има нещо", направо  Shocked ooooh!
Peace напълно съм съгласна с Касиди.

# 55
  • Мнения: X
Ее, то не може всички дето са на 30 да са в Прага- много пренаселено ще стане там.

# 56
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Добре де, защо всички хора трябва да влезнат в категорията или "женени" или "стари моми" - какви са тези глупости. Ами ако жената/мъжът не иска сериозно обвързване, още повече деца (това си е личен избор) и цял живот си сменя партньорите, гони си кариерата, пътува и се забавлява...какво, пак ли  е стара мома? Затова казвам, че това определение вече не е актуално в съвременната ситуация. Било е валидно до 19 век, но от 30-те години на 20 век става смешно да наречеш някой стара мома само защото жената не иска брак и деца. Явно в Бг изоставаме от световното развитие, щом още има хора, които лансират това определение.

# 57
  • Мнения: 253
Бях сигурна че все някой ще ми скочи  Mr. Green
Това което написах го написах не защото съм на 21, а защото имам такива познати и мъже и жени!И като казах, че "нещо им има" нямам предвит, че са едва ли не сакати, а че примерно  имат някакви проблеми или са с наднормено тегло или нямат пари/особено за мъжете/ или страдат от комплекси, или имат особен характер /всичко, което изброих дотук мога да го свържа с конкретен човек, който познавам/
И стига сме се заяждали че вече не е интересно, нали темите се пускат за да си каже човек мнението !!!

# 58
  • Мнения: 4 726
Зара, аз съм една от последните форумки които се заяждат. Нещата, които си изброила каот липса на пари, комплекси и т.н ги тресат всички хора, не само необвързаните. И да, темата е освен за споделяне на лични мнения и за дебати по тях  Mr. Green
 Необвързаните хора на 20,30,40 или 90 години са такива по собствено желание и заради собственото си светоусещане.

# 59
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Ами аз пък имам познати, които са си много добре даже, красиви, готини, с кариера, просто не искат да се женят. И ако чуят някой да им каже "стара мома" ще умрат от смях. Но на пенсионерите такива определения не са им чужди, ама от млад човек да се чуе вече е странно.

Общи условия

Активация на акаунт