2 спонтанни аборта и трети опит

  • 3 178
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте ,
Въпросът ми е към всички мами, които вече прегръщат и се радват на своите бебета.Имам 2 спонтанни аборта тази година- единият в 8-9седмица, другия в 6-та.Лекарят ми, ме посъветва да направим 3-ти опит и ако и той е неуспешен, тогава да започнем с изследванията.Има ли сред вас такива,които имат успешна 3-та бременност без да са правили изследвания?И били ли сте посъветвани и вие така?Има ли някакво логично основание за този съвет, защото трудно мога да повярвам, че и 2-та пъти е било малшанс или грешка в подреждането на хромозомите или т.н "случва се".
Благодаря на всички, които ще се включат

# 1
  • Мнения: 94
Само да добавя, че и 2-те ми бременности завършиха с аборт поради т.н "кухо яйце" т.е.не се развиваше ембрион.

# 2
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Не съм много веща по въпроса, но съм чувала, че е добре да изчакате със следващ опит, защото организмът "запомнял" г.с. на аборта и може спонтанно да отхвърли плода при успешен трети опит с бременност.
Много съжалявам за това, което ви се е случило, и ви пожелавам да се радвате и вие скоро на здраво и хубаво детенце  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 091
И моето мнение е да изчакате.Знач,че е лесно да се каже,след като толкова искате да имате детенце,но по-добре изчакайте.Аз ти пожелавам да забременееш и да задържиш едно здраво детенце.  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 94
Момичета безкрайно ви благодаря, че сте съпричастни към проблема ми, но ние август месец въпреки огромната дилема да опитаме или не, желанието за бебе надделя над страха и не се пазихме luvbed, след няколко дена ще разбера резултата.И естествено започва един сблъсък на чувства да се зарадвам ли или не, ако е положителен, как ще заварши всичко този път, за това се надявх, че ако има поне един случай като моя ще ми даде някаква надежда.

# 5
  • Мнения: 1 554
знам,4е трябва да се изчака след аборт,но стискам палци всичко да е наред този път Praynig

При един и същ доктор ли ходи,второ мнение потърси ли? Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 94
след 2-я спонтанен аборт не потърсих друго мнение, това е грешка може би, но изчетох толкова неща в интернет при които имунологични и генетични изследвания се правят след 2 или повече спонтанни аборта и може би се хванах за сламката, защото другите микробиология,токсоплазмоза, листериоза и няколко други, които се препоръчват в такива случаи ги бях направила.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Попитай в тази тема-там със сигурнот ще ти отговорят  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=9.0

# 8
  • София
  • Мнения: 388
Аз бих ти препоръчала да си направиш изследвания - може да е нещо елементарно. Например моята приятелка,с която работехме заедно (сега си гледаме бебоците поотделно Joy)- при първия мисед сърдечната дейност спря около 8 г.с., при втория- кухо яйце. Излезе с нисък прогестерон.Третия път успя, макар и с проблеми. При мен двата миседа бяха наопаки- първо беше кухо яйце. Изкараха ме с тромбофилия- проблем с кръвоснабдяването на ембриона. Третия път- успешен , макар и с проблеми. Лошото е ,че лекарите казват - "възможно е това да е проблема, но не е ясно". От опит знам колко трудно е да чакаш да мине времето до следващия път. Успех, успокой се и стискам палци!

# 9
  • Мнения: 2 131
Само да добавя, че и 2-те ми бременности завършиха с аборт поради т.н "кухо яйце" т.е.не се развиваше ембрион.
От моя близка, която е гинеколог, знам, че още след първия случай на "кухо яйце" трябва да се направят изследвания. Ако трябва потърси и друго мнение. Желая ти успех!   bouquet

# 10
  • Мнения: 3 869
При мен бяха два през няколко години и после (пак пауча от повече от година) прекрасно синче. И в двата случая ембрионите не се развиваха добре и изглеждаха много не както трябва на УЗ в 6-тата седмица. Не съм правила никакви изследвания, но мисля, че случайт с "кухо яйце" е малко по-различен...
Успех  Hug

# 11
  • Мнения: 1 900
Само искам да ти кажа, че си една смела жена. Вярвай в успеха Hug

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Направи си изследвания , колкото по-рано , толкова по-добре  Peace.Вярвам и ти пожелавам всичко да е наред  Peace

# 13
  • Мнения: 9 814
Лично аз не бих направила трети опит, който може да се окаже отново неуспешен и да ви донесе нова болка и разочарование.
Направете изследванията, разберете къде е причината и тогава правете опити за бебе.
И успех Peace

# 14
  • Мнения: 4 589
Kidman аз на ваше място бих направила изследвания. Има много материал в нета за повтарящи се спонтанни аборти. Това не е шега работа, а и наистина е хубаво да се почива м/у 3-6 месеца, за да може организма да се възстанови,

Отиди на лекар и виж какъв е проблема. Ако е прогестеронов дефицит или нещо друго, следващия път могат да ти дадат лекарства за задържане.

Успех

Общи условия

Активация на акаунт