Обръщение - по име или по ник?

  • 4 197
  • 85
  •   1
Отговори
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ако знаете името на даден потребител и се обърнете към него в тема, как предпочитате да го направите - с името му или с ника, който използва.

Изразявате ли по този начин близост/познанство, или предпочитате да запазите загадъчността и самоличността му като се обръщате към него с името, което той си е избрал?

# 1
В нета- по ник, в реала- по име.

# 2
  • Мнения: 677
Изключително ми е неприятно обръщението не по ник, а по име. Ненужно фамилиарнечене с неизвестна за мен цел.

# 3
  • Мнения: 17 407
Хората в реалното се обръщат към мен с ника, ти за форома питаш. По ник предпочитам, тончо е писал що.
Дали ще е ник, или име, пак си личи кой  с кого се обича, не се притеснявай Mr. Green

# 4
# 5
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Тя любоФта народна край няма  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 405
По ник. В темите.
Обаче има такива с по няколко ника. Избирам си най-добре звучащия в ушите ми.

# 7
  • Мнения: 301
в нета по ник, в реалното пространство по име, разбира се
ако е искал човека зад ника да се обръщат към него по име в нета, би си сложил името за ник  
колко си близък с някого в нета си е твоя работа и свеждането й на вниманието на всички потребители е излишно, освен ако не е по взаимно желание  bowuu

# 8
  • Мнения: 603
Задължително с ник във форума. Другото е разкриване на чужда анонимност.

# 9
  • Мнения: 984
Аз съм си Миш. Laughing

# 10
О„Бейлис шоко,ама че питане.
Естествено,че по ник или по кавър-версия на ник...Бейлис споко. newsm53 

# 11
  • Мнения: 2 388
По ник. В темите.
Обаче има такива с по няколко ника. Избирам си най-добре звучащия в ушите ми.

 Simple Smile Отговорът ми се припокрива с този.
Доскоро даже наричах една съфорумка с първият и ник ( много ми харесваше ). Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 196
В темите по ник. Лошото е че по навик и реално се обръщам към съфорумките по ник. Blush

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Бейлис, би ли ми обяснила шокото в твоя ник? От онова шоко на прах от соц-времената ли е, какво е? И защо разваляш бейлиса?

# 14
  • Мнения: 4 406
 с ник.
ето днес, пия си аз кафе, минава Калина и вика: Буми!Буми!

виж Калина нямам терзания как да я наричам  Mr. Green Mr. Green

# 15
  • Мнения: 3 034
задължително по ник.
не ми е приятно и към мен да се обръщат по име.

на лични, обаче предпочитам имената, освен ако потребителят не иска нещо друго.

# 16
  • Мнения: 6 992
На мен и в реалността ми говорят на ник. Не ми пречи.
И аз предпочитам да се обръщам с никове. На шефа ми ми се случваше в началото да го наричам по ник, защото се познавахме 2 години преди да се случи да ми стане шеф.

И на мъжа си говоря на ник  Joy "Лорди тва, Лорди онова..."
Само да не си запиша детето в родилното Лордов/а. Joy

# 17
  • Мнения: 3 405
Само да не си запиша детето в родилното Лордов/а. Joy

Кикаха Лордова Форумска Wink

# 18
  • Мнения: 3 447
По ник, навсякъде.

# 19
  • Мнения: 6 992
Само да не си запиша детето в родилното Лордов/а. Joy

Кикаха Лордова Форумска Wink
Joy Не, не. Кикаха Лордов Форумски, мъжко име е това.

# 20
  • Мнения: 11 003
Във форума - задължително по ник. Извън него - и по ник, и по име.  Sunglasses

# 21
  • Мнения: 17 407
Бейлис в шоколадови чашки, даф. Имаше таква примоция и верно разваляше вкуса, да не говрим, че беше гаден шоколад. Това си е моето тълкувание, де, сори за спама

# 22
# 23
  • Мнения: 2 448
В темите по ник естествено. Освен, ако човека не предпочита по име, или не си е сложил името за ник.

# 24
  • Мнения: 2 759
                         По ник. И тук, и в живота.

# 25
  • Мнения: 7 186
Обръщам се по ник. В публичните пространства мисля, че така е редно, независимо от отношенията, защото всеки човек решава сам доколко да се разкрие.
Към мен са се обръщали по име тук, не съм се чувствала неприятно от това. Чак пък толкова. Но това не значи, че не друг също не би му станало неприятно.

# 26
# 27
  • Мнения: 2 401
Неотдавна другарката Ивонска разправя на чедото си "Ето мамо тука кака минзухар..." Хем не изфамилиарничи, хем мина с четката, че и с баданарката с това "кака".. На мен много ми се ще да наричам ората в реално време с реалните им имена, ама  пусто ми е невъзможно да нарека напр. другаря Селинджър с това негово сериозно име.

# 28
  • Мнения: 9 865
По ник тук и навсякъде в нет-а. По име извън нет-а, ама не е задълже.

# 29
  • Мнения: 3 313
по ник

# 30
  • Мнения: 871
По име, затова и ника ми е името. А защо предпочитате по ник - не си харесвате имената ли?

# 31
  • Мнения: 2 448
А защо предпочитате по ник - не си харесвате имената ли?

Не става дума за това. Всеки казва нещо с ника си за себе си, сам си го е избрал, а името не.
Разбира се не става дума за реалния живот. Приятно ми е да се обръщат към мен по име след като сме се запознали.
Но ако някой толкова се кефи на ника ми и ме нарича така, няма да му се сърдя, я.  Laughing

# 32
  • Мнения: 5 468
Аз така съм свикнала с никовете, че и на живо по ник се обръщам. А на мен като ми се обърнат по име в нета, ми звучи много тъпо... че тоя ник за какво е Rolling Eyes?

# 33
  • Мнения: 2 448
Ами, когато някой си смени ника , какво се прави? Кой се използва? Стария или новия? Rolling Eyes

# 34
Новия ,разбира се.Щом си е направила нов ник,не е възпитано да го издаваме,дори и да е споделила бг мамата .Поне аз така мисля,а и  нека е ясно и на нововлезлите като си говорим между нас . newsm03

# 35
Зависи. Влизам в някои форуми, където анонимността е отдавна забравено понятие и в повечето случаи всеки знае името на всеки. И там предпочитам да се обръщам със име (разбира се ако отсрещният е съгласен). Но пък на други места, където човек държи на анонимността си и междуфорумските отношения не са толкова близки, гледам да избягвам.
Примерно Кичка е с ник... Ключодържателка. И аз в някоя тема й казвам 'Ама, Кичке, виж сега...'. Е как останалите хора ще разберат, че под Кичка имам предвид Ключодържателка?

# 36
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Като искам да ми викат по име, ник и име щяха да си съвпадат. Обикновено по име се обръщам само на лични и извън форумния живот, дори да познавам лично човека. Аз като знам кой е, това не значи че всички знаят (и трябва да знаят).

# 37
  • Мнения: 212
Най-интересното е че повечето тук се познават лично и никът не е никаква анонимност. Явно хората си измислят никове защото не си харесват имената или защото ги е страх от нещо и не искат някой да знае кои са всъщност т.е. крият се зад измислени имена (т.нар. "никове")
Аз съм тук с името си защото не правя нещо лошо или престъпно че да се крия зад измислено име. Освен това ми харесва моето си име и затова съм си просто Борис.
А как се превежда на български тази чужда дума "ник". Има ли български превод и ако има защо не се използва българската дума, а се употребява тази чуждица.

# 38
  • Мнения: 2 353
  По ник, не мога да помня седемте имена на всяка. Плюс това, щом така се представя тук, едва ли й е неприятно звученето.
  Сещам се за една много весела случка, в която група мами видяли Татти на улицата и закрещяли в един глас "Тати, тати!"

# 39
  • София
  • Мнения: 3 099
... 
  Сещам се за една много весела случка, в която група мами видяли Татти на улицата и закрещяли в един глас "Тати, тати!"

Група мами, чиято обща възраст е несъвместима с живота! Татти дали прилича на разподвързала се мумия?  Laughing

Както разбрахте от поста на кака ви Минзухар( Mr. Green), употребявам никовете с лекота и охота. Аз едва тях научих - да ползвам имена би ме убило. Много усилие на паметта за моите възможности...

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 06:06 от ivonska

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
. Явно хората си измислят никове защото не си харесват имената или защото ги е страх от нещо и не искат някой да знае кои са всъщност т.е. крият се зад измислени имена (т.нар. "никове")
Аз съм тук с името си защото не правя нещо лошо или престъпно че да се крия зад измислено име.
Борка пак навлизаш в опасни води душко...ще теглиш тази нощ Mr. Green
Аз се обръщам по ник и тук и в реалния живот най-често. Имам приятелка от тук /сладка хапка/ на която казвам по име в реалния живот /защото името и ми харесва повече от ника Mr. Green/

# 41
  • Мнения: 2 803
в нета по ник, в реалното пространство по име, разбира се
ако е искал човека зад ника да се обръщат към него по име в нета, би си сложил името за ник 
колко си близък с някого в нета си е твоя работа и свеждането й на вниманието на всички потребители е излишно, освен ако не е по взаимно желание  bowuu

# 42
  • Мнения: 5 940
Към другите се обръщам по ник. За обръщението към мен няма значение, въпреки че скоро една потребителка ме стресна като се обърна към мен точно както се обръщат и в реалния живот близките ми . Името ми е горе долу като ника. Единствено в този форум пиша и то не заради анонимността, а просто защото майчинството ме доведе тук.  Не се крия, не се самоизмислям  и въобще тази дилема пред мен не стои.

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 09:22 от valerie

# 43
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
След като съм се регистрирала с ник, името ми не е  е нужно за общуването помежду ни. Не се крия,  харесвам си името и  който желае винаги бих му го казала ( особенно на лични, винаги споменавам името си , когато смятам за необходимо)

# 44
  • Мнения: 9 903
категорично по ник, дори не искам да знам истинското му име.
Пък и да помня по две имена за всеки човек, не става. В интерес на истината, помня истинските имена на всички потребители, които са ми ги казали, но всъщност не ми е нужно.

# 45
  • София
  • Мнения: 18 679
Само по ник. Истинските имена почти никога не запомням, не се и напъвам. Ей, на, горната потребителка я знам откакто помня форума, обаче името й ми е пълна мъгла Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 035
С ник естествено, ако някой е искал да е по име, то ника му ще си е името  Wink

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
С ник-а, но се е случвало и на име да пиша.
А на живо няколко дами не мога да ги нарека с имената им, само с никовете, така съм свикнала и май така ще си остане.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 783
Като чуя "Ела да се запознаеш с леля си Имелда!", ми позеленяват обувките.

# 49
  • Мнения: 7 110
По ник, по част от ника или според това колко никове е пускал в обръщение - по най-краткия. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 9 903
Като чуя "Ела да се запознаеш с леля си Имелда!", ми позеленяват обувките.

хохох, не знаех, ще го запомня да го използвам някой път Simple Smile

# 51
  • Мнения: 2 891
Като чуя "Ела да се запознаеш с леля си Имелда!", ми позеленяват обувките.

То е заради "леля"-та  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 447
На много малко хора им знам имената,но и към тях в нета обръщението ми е по ник.
Като се сетя в една тема ме нарекоха Мария може би това е първата асоциация от Мимоза,затова винаги се обръщам по ник да не стават и грешки.

# 53
  • Мнения: 4 433
Както дойде Mr. Green

# 54
  • Мнения: 5 370
Да, дааа, разправяйте ми ги на мене. Наскоро се случи да ми викат' Жосииииии....ела насам".
Само дето не добавиха "ше те ям"!!!!!

# 55
  • Мнения: 4 433
Да, дааа, разправяйте ми ги на мене. Наскоро се случи да ми викат' Жосииииии....ела насам".
Само дето не добавиха "ше те ям"!!!!!
hahaha Joy

# 56
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
  В повечето случаи се обръщам по ник, но в определени теми си говоря на име. А на мен как ще ми казват ми е все едно, харесвам си и ника, и името, а последното съм го изтипосвала къде ли не, та не мога да претендирам за каквато и да било анонимност.
 

# 57
  • Мнения: 1 400
А какво ли ще е ако всеки си се разхожда с името си из форума? То ще са едни съвпадения, недоразумения и чудо ooooh!
Аз знам за поне три мои адашки Crazy
В тоя ред на мисли - тук по ник, а извън тук - по име.

# 58
  • Мнения: 2 448
А какво ли ще е ако всеки си се разхожда с името си из форума?

А какво ли ще е направо с трите имена ЕГН , адреса в подписа,  снимка от паспорта за аватар и родословното дърво до девето коляно?  Laughing
Питам се , ако това беше задължително при регистрацията във форума, колко от написаните мнения нямаше да ги има.  Thinking  Laughing

# 59
  • Мнения: 166
Ама много сте тайнствени, че и докачливи. Аз ще се стресна само ако някой ме назове тук по фамилия. Другото е нелепо превъзнасяне. Никовете не са за създаване на виртуалност, а на индивидуалност.

# 60
  • Мнения: 3 886
МИ  на кой както му харесва да се обръща към мен .Аз лично по ник се обръщам някак си по лесно се помни newsm78

# 61
  • Мнения: 940
В нета на се обръщам с ника към хората. В реалността гледам да е с имената им.
Понякога се случва с близки приятели или колеги да си говорим по ник.

# 62
  • UK
  • Мнения: 3 959
Тук с никове, в други форуми обикновено с имена. Към мен всички се обръщат с име, идващо от ника ми - Ева (от Evanescence) от пет години и аз по принцип така се представям пред хора, които познавам от Интернет. Наживо като цяло е същото.

# 63
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Във форумите по ник, а извън - за което успея да се сетя, ако изобщо направя връзката Laughing Много трудно връзвам имена (все едно истински или ник) с физиономиите и се получава конфузно понякога Embarassed
Аз отговарям и на ник, и на име в реалния живот - ника ми е достатъчно близо до името, пък и си го харесвам и като звучене, и като идентификация Grinning

# 64
  • Мнения: 1 517
Боре: ник = прякор  Peace

Аз в нета по ник, в реалния живот по име. Към мен обаче и в реалността понякога ме никуват  Grinning .

# 65
  • Мнения: 5 710
Изключително ми е неприятно обръщението не по ник, а по име. Ненужно фамилиарнечене с неизвестна за мен цел.

Другото, което е неприятно за мен е умаляването на ник-ове.
Вчера двама мъжа  си размениха умалителни никчета, за да си засвидетелстват ВНР. Избацал юнака 4  см. ник ( с мисъл някаква за него,), и хоп, някой вземе да те умали нежно.
В моята 'отчетна' понякога говорим и по име.
Никой не е съвършен.

# 66
  • Мнения: 4 892
По ник нейм, разбира се!

# 67
  • Мнения: 7 474
В темите по ник. Лошото е че по навик и реално се обръщам към съфорумките по ник. Blush

И аз така Laughing, покрай никовете си забравих името  ooooh!

# 68
  • Мнения: 4 585

Е, то ще е голям цирк да се развикам на обществено място по ник. По-добре да си препасувам.
Пр да викам како Сийке, при условие, че съм 20г по-голям. Или Летяща Кравооо. Shocked

# 69
  • Мнения: 3 622
Имам познати във форума, но се обръщам към тях не по име

# 70
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147

Е, то ще е голям цирк да се развикам на обществено място по ник. По-добре да си препасувам.
Пр да викам како Сийке, при условие, че съм 20г по-голям. Или Летяща Кравооо. Shocked

Че какво толкова странно има? newsm78 То сакяш прякорите с интеренета са били измислени...

# 71
  • Мнения: 871
Пр да викам како Сийке, при условие, че съм 20г по-голям. Или Летяща Кравооо. Shocked

 hahaha hahaha hahaha Или Вълкъъъъът с дълъг нииииик, здравей Mr. Green

# 72
Искате ли да се посмеете  на един  случай за   недоразумение   никове-име  за една баба Пенка?

Значи...Един мой познат  ми разказа,че прибирайки се от работа ,видял негова  комшийка баба Пенка  в автобуса и седнал до нея.Зад тях имало компания от лапетии,едното от лапето -съученик на дъщеря му. Малко приказвал   със съученика на щерка си...Децата си говорили за интернет ,за  разни техни форуми явно,защото се говорело за  оня морков,онази  мадам,оня  заек залупен   и  т.н.  На моя познат  дори му било  забавно да ги слуша. По едно време обаче  едно от лапетата казало : " А баба Пенка  е  такава клюкарка,че ще  ако съм на мястото на модерите,ще  й го нафраскам отзад.Друго хлапе  казало: " О ,за баба Пенка само един як бан,та да замълчи завинаги".Онази баба Пенка -комшийката, като скокнала,зачервила се от  нерви и казала на моя познат: " Винаги съм харесвала семейството ви и дъщеря ти,ама че  така  е говорила за мен  онази сополанка  с   тези  кретенчета,няма да понеса!!!"  Моя познат се  втурнал  да й обяснява на бабката,че   не е това което си мисли,че  става дума за интернет  и прякори,дори  и децата в автобуса   се включили  да обясняват,но   тази баба Пенка  след този случай  така се разсърдила,че вече като видела някой от семейството на моя познат, не само не връщала на подрава ,ами и  цъкала недоволно.

# 73
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Предпочитам по ник, все пак човек се е потрудил да се индивидуализира, що да му кърша хатъра.
Моят ник си ми е прякор отдавна, реагирам на него така, както на името си.
Да му мислят тези, дето се кръщават "$@^&@" или "мръсница" (примерно) и после очакват така да ги зоват в реалността. Laughing

# 74
  • Мнения: 2 407
По ник,по лесно ми е.

# 75
  • Мнения: 6 029
Абе във форума е ясно, че по ник.
По-трудно ми е в реалния живот. Летяща кравооо не съм викала. Но пък съм викала Еоооо  Mr. Green Което не е толкова фатално, звучи като ехо без х-то. На Бу също не мога да й казвам както си се казва жената.

Едно време, когато чата на дир.бг беше хит сред и-нет посетителите си организирахме чат срещи. Имаше един потребител с ник Alien. И го чакат някакви каки на някакво място. И спират хората и ги питат "Извинете, вие ли сте извънземния?"  Shocked

С Ерика пък след една форумска среща отидохме в Суингин Хол. Съблякохме си връхните дрехи и си седнахме на бара. След 10 мин. осъзнахме че си седим с лепенки Julie и Erica. Които бяха бели и хубаво се виждаха.

# 76
  • Мнения: 2 401
Тук с никове, в други форуми обикновено с имена. Към мен всички се обръщат с име, идващо от ника ми - Ева (от Evanescence) от пет години и аз по принцип така се представям пред хора, които познавам от Интернет. Наживо като цяло е същото.

Ти и Ева на сцена сте едно и също лице???  Shocked

# 77
  • Мнения: 2 768
По никове записвам съфорумците в тела. И често ги бъркам.
На Лилибон редовно й казва "Лили" вместо нейното си име. Летящата добре, че е писана "летяща-плетяща" (но не "крава" Mr. Green), никога няма да я сбъркам с друга нейна съименничка.

Да, между другото и аз съм забелязала странни погледи от непознати, когато се обсъждат форумски клюки извън интернет пространството  Laughing

# 78
  • Мнения: 2 196
Аз не отидох да пия кафе със съфорумка в работата и, щот си представях как ме поглеждат, като кажа ''добър ден,търся Мечо Пух''.  Crazy
Пък пусти срам да я питам повторно как се казва. Blush

# 79
  • Мнения: 606
Дреме ми. ЗеФс, Явор.... все в *ъз.

# 80
  • под дъгата
  • Мнения: 630
С ника, разбира се. Позволявала съм си да ползвам стар ник по навик, при наличие на нов. Нямало е оплаквания до сега.

# 81
  • Мнения: 2 386
Тук с никове, в други форуми обикновено с имена. Към мен всички се обръщат с име, идващо от ника ми - Ева (от Evanescence) от пет години и аз по принцип така се представям пред хора, които познавам от Интернет. Наживо като цяло е същото.

Ти и Ева на сцена сте едно и също лице???  Shocked
Нее, хахахаха, Мърмораната пишеше в Егмонт или нещо подобно, там има много фенове на Evanescence, включително и тя. А ти наистина ли помисли, че сме едно и също лице?  Shocked

П.П. Аз бях Evanescent, но тъй като очевидно не се запомня лесно - вече съм Ева на сцена. Транслитерирано.  Laughing

Предпочитах да се обръщат към мен изключително и само по ник, преди една моя любима съфорумка да пусне тема за рождения ми ден с истинското ми име.  Grinning Сега ми е все тая, но си предпочитам виртуалната Ева, де.

# 82
  • UK
  • Мнения: 3 959
Няма много фенове на Еванесънс. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 3 405
Позволявала съм си да ползвам стар ник по навик, при наличие на нов.

Aми да Simple Smile Я, на Жозефина как да й вика човек?  Grinning

# 84
  • Мнения: 984
Anyway за мен си е Ева на сцена и толкова. Тя Флора май й го измисли. Много точно попадение.

На камерната среща през лбятото се опитах да казвам на Мърморита Ева, но тя за мен си е Мърморита. Laughing

Дренката и в реалния живот си е Дрена. Laughing с бебе Рала. Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 2 386
Аз съм си Ева на сцена, това е само временно положение  Simple Smile
И аз ползвам стари никове, но е съвсем незсъзнателно, поправяйте ме.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт