Лавандулов спирт?

  • 24 377
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 398
Изолзвам го лятото, ако изгоря - много успокоява кожата и сърбежите минават.
Използвам го веднъж седмично за лицето. С каквито и тоници, гелове, млека и т.н да го почиствам ежедневно, щом мина с тампона със спирта, той винаги почернява.
За пъпки наистина помага,  но аз нямам  Laughing.
Приятелят ми е с чуствителна кожа и след бръснене задължително се маже със спирта, преди лосиона.
Иначе за почистващ препарат  за предмети винаги съм го ползвала. Peace

# 16
  • Мнения: 3 413
Използвам го цяло лято и съм много по-доволна,отколкото обикновения салицилов спирт.Да,миризмата му е остра,но не бих го заменила с обикновения,а и има по-голямо почистващо действие,също така кожата е по-мека,за разлика от салициловия,който само я изсушава!

# 17
  • Мнения: 329
Момичета ,само лятото ли го ползвате?Толкова ли много изсушава кожата?Малко тъп въпрос,ама не съм използвала спирт. Flutter

# 18
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 398
Аз го ползвам за лицето цяла година. Изсушава кожата и точно затова е полезан за пъпките. Аз веднага след това слагам хидратиращ крем и нямам никакви проблеми с кожата.  Peace

# 19
  • Мнения: 738
Като бях малка баба ми ми разтриваше гърба като настина с лавандулов спирт.

# 20
  • Мнения: 247
Авторът на темата да направи обобщение за какво служи лавандуловият спирт.  Реално погледнато освен като козметичен и медицински продукт може да послужи и за почистване на къщата примерно. Не ми е ясно за какво бих го ползвала.  newsm78

# 21
  • Мнения: 2 803
Като бях малка баба ми ми разтриваше гърба като настина с лавандулов спирт.
Peace

Преди повече от 15 г. съм го ползвала за лице, но все още нямаше лосиони.

# 22
  • Мнения: 5 001
Ами питам просто. Защото се продава в аптеките, а никой не го използва. За какво го продават тогава не е ясно. И от тук никой не го ползва  newsm78
През зимата,когато има настинка или болки по мускулите една разтривка с лавандуловият спирт върши чудеса.Загрява,отпуска и на другия ден нищо ти няма.
Инче за козметични цели не го използвам  Sick

# 23
Пичове лавандуловия спирт може да се пие. То е нещо като стандартният спирт само че малко по - силен... пробвайте но не е за хора със слаб организъм  Wink

# 24
  • Мнения: X
Лавандуловият спирт се използва мнофо ефикасно за кръвни съсирвания и разширени вени.
Бяха  ми спукали вена на ръката в следствие от вземане на кръв. Няколко седмици имах червено-лилаво петно на кожата, коет не минаваше. След 2-3 намазвания с лавандулов спирт няма и следа от това. Свекърът ми го използва срещу разширени вени.

# 25
  • Мнения: 37
аз съм с мазна кожа на лицето и го използвам след гела за почистване на лица вечер преди тоника. силен е като миризма но ми помага. винаги имам едно шишенце вкъщи от него.

# 26
  • Мнения: 2
Аз го използвам за пъпките, бе  Shocked Да чукам на дърво, има ги от дъжд на вятър, ама все пак...
И, да, вечер преди да си легна се мажа (не особено приятно, ама като изветрее му е приятна остатъчната миризма), та така Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт