Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
AZ
benson10 - A.J. - 5/9/2007

CA
Пумпал-син-LA
Juturna - Сан Франсиско
Зора - дъщеря-Сан Франсиско
Jungle (Петя) - Натали-Джоел/2ро момиче
penguin - Isabelle - 6 nov 2007
Winx - Los Angeles - син

CO
dessivl -Рая, Юлия, Алекс и Виктор , София/Денвър
milf - син  - София/Денвър

CT
Hear Again

FL
MrsG - Sophia
Джи - Anthony Kyle
Кейси
sofkobofko - Дани - София/Сейнт Питързбърг

GA
victoria - Елла- 12/19/2005 - София/Атланта
4baby -  Антоанета -8/22/2006 - Атланта

IL
ТинаХрис  - Джоджо
Atalanta (Петя) - Симон  , Мая  - Плевен/Чикаго
Niki1 - Чикаго
mucunka - Алекс
irka - Чикаго/София ,деца - Деница и Лъчезара
pinkito  (Кари)  - Гери и Марги-Чикаго
Pety- Ричард и Дейвид

IN
stella_ars (стела)- Деница(01.23.2002), Дара (12.17.2006)

МА
Бубка (Боряна) - Дани -4/11/ 2006 - Пловдив/Бостън
Ana- Mama (Борислава) -  Ана-Мария
Agent Provocateur - Ангелина

МD
Sladurana

MN
Biz - Мартин, 2005
Atti - Сейнт Пол - Константин, 2008

MO
raya_usa - Дида(Dida)-22 септември 2001 и Матю(Matthew)-18 май 2007

NJ
sipirumi - Иво - 1/7/07 - Сливен/Атлантик Сити
Dushica (Веси) - Деси
блажка- 2ма сина
Jenna - Нолън

NY
hotmama73 (Елица) - Рада 12/13/2005 - София/Плевен/Ню Йорк
Tandoori (Ани) - Калин -5/24/2003; Елена- 8/24/2006 - Варна/Албъни
cubbit - NYC

NC
MissZ
МVK- син

OH
anette1104 (Анна) - Ния , Стефан - София/Синсинати
Krassi-Денис и Косара
Ружа - Лора , Марта

РА
Фея-кръстница (Анна) - Анелия (2003г), Eлизабет (2006г)

TX
Шоколадкина - момиче и момче /Ямбол/София/Пенсилвания
Clairette - Dallas/Fort Worth

WA
Liann (Ани) - Деси 2/6/1992; Кристина- 5/5/2005 - Пловдив/Сиатъл
Evanescent- Стара Загора-София-Сиатъл
Etka (Елена) - Никола  - Карнобат/Сиатъл
Tannita (Таня) - Диана , Кристина  - Сливен/София/Сиатъл

+ мишолина-дъщеря и син

# 1
Някой искаше линк кым ушния термометыр на Браун http://www.braun.com/global/thermoscan/thermoscan.html
Аз сым сыщо много доволна
Руми нядявам се малкия да се оправи много скоро  Praynig

# 2
  • Boston, MA
Аз го исках, мерси много. Мерси и за темата!

# 3
Хелоу  Peace!!!

# 4
  • USA
Много подходящо заглавие.   bouquet
Кажете повече за този термометър. Аз имам един евтинджос за уши (CVS май) и той мери поне с 1 градус разлика между двете уши, на второ премерване може да даде абсолютно различни стойности. И се чудя има ли температура или не.

# 5
Winx, не е от термометъра Simple Smile В упътването пише при какви случаи може в едното ухо да е по-висока, по-ниска. Аз даже се учудвам, че с такава малка разлика ти ги дава. Ако ухото е било притиснато досега- например ако си спал на него, там температурата ще е по-висока. Имаше и други неща, просто виж в упътването.  Peace

# 6
Супи, бързо оздравяване на детенце..
----

мен по бабешки не са ме лекували освен газ,мас и оцет веднъж за въшки Laughing

не си спомням колко антибиотици съм пила, но ми биха 72 инжекции на 14 години да спра да раста,и защото от далекогледа станах късогледа в период на няколко месеца...по-голяма глупост няма от това, не само, че не спрях да раста , но и диоптъра още ми се увеличава...с проблемите, които имам, все си мисля, че тези скапани инжекции са ме прецакали доста...

на ЕйДж два пъти са му предписвали антибиотик и съм го давала за мърсата и ушна инфекция (беше болен от 3 седмици и не се оправяше), прецених, че трябва.

и аз мисля, че с ушната инфекция шега не бива, мъжа ми е имал ужасни такива, с усложнения и какво ли не..

хомеопатията малко ме плаши, лично мнение Peace
---
Пумпал, разсмя ме, не знаеш колко си права  Grinning
---
забулени при нас не съм виждала до сега, само разголени мексиканки Laughing

# 7
Winx, моят е Браун и имам идентични на твоите проблеми.

# 8
Уинкс този на Браун също дава разлика в температурата на 2те уши около 2-3 до 5 десети от градуса, което е нормално, четох в менюъла, че разлика има почти винаги, но чак 1 градус......не съм сигурна дали е нормално. Този на Браун е елементарен за ползване, може да се настрои на Фаренхайт или Целзиус, има накрайници, които се сменят при всяко мерене, измерването става за 4-5 секунди......ами това е
бтв извинявай пак, че се разминахме,дано не съм те ангажирала допълнително, но Изи реши да ме саботира   Whistling сигурно си е казала: Щом Кристиян няма да идва и аз няма да ходя  Laughing

# 9
Вярно много актуално заглавието  Sunglasses Записвам се, че то бурята е повсеместна. Щях да пиша разни работи; много икономическа статия и анализ ми се събра за тази седмица...ама петък вечер е, приспа ми се, и ще ви спестя Crazy

Благодаря за милите пожелания за имения ден; аз все го забравям (и ми е сто пъти по-приятно като изведнъж набера много честитки  Laughing). Закъснели добри мисли пращам на другите празнуващи   bouquet

Сипируми, дано е по-добре малкия тази нощ и утре; здравата ви е изплашил...

Аморитка не е влизала скоро; дано при нея нещата са по-добре.

Бубс, оздравявай, че и теб път те чака скоро. За малко ще се разминем; аз ще съм в Пд от 14-ти.

# 10
Относно хиджаба, не ми правят впечатление забрадки, дълги ръкави, поли върху панталони и прочие, но лицето ми се струва важна част от общуването със света и закриването му ме стряска.

# 11
Мише, от 10 минути се смея на "мишка, ама тигрова"  Laughing
Хайде, честит ви старт на уикенда.

Закриване на основни неща като лице, коса, помисли и чувства ми е непонятно. Не се и опитвам да разбирам, извън мирогледа ми е, толерирам и дотам.

# 12
Bens, какви са тези инжекции за спиране на разтежа?  #Crazy

# 13
Хоп в новата тема. Започнаха ли да се обаждат ушите вече  Rolling Eyes Неприятен момент е да ти е болни детето, а ти да се луташ...да дам ли АБ, да не дам ли...'баси везнярското мислене  Laughing дали, или...дали, или...не ми е лесно  Laughing
  Кажете, от алергия може ли да кашля със седмици, чат-пат и носа потича, няма Т. Кашля вечер и сутрин, гърлено, по-скоро като да се отхрачва,  не свистят гърдите...Бихте ли давали лекарство? Loratadine са предписали....

# 14
Хоп в новата тема. Започнаха ли да се обаждат ушите вече  Rolling Eyes Неприятен момент е да ти е болни детето, а ти да се луташ...да дам ли АБ, да не дам ли...'баси везнярското мислене  Laughing дали, или...дали, или...не ми е лесно  Laughing
  Кажете, от алергия може ли да кашля със седмици, чат-пат и носа потича, няма Т. Кашля вечер и сутрин, гърлено, по-скоро като да се отхрачва,  не свистят гърдите...Бихте ли давали лекарство? Loratadine са предписали....

Тина, а за носа какво ти изписаха? Защото тази кашлица сутрин и вечер може да е точно защото секрета се стича в гърлото. По принцип може да се кашля от алергия с месеци, ако говорим за алергична астма, но факта, че детето кашля сутрин и вечер ме навежда на мисълта, че са ти дали Лоретадин заради дихателните пътища, а не защото мислят, че има алергия.
Бих те посъветвала да слагаш спрей солен разтвор в носа и да включиш овлажнител. ПО принцип може да няма секрет, който да излиза навън от носа, но само да се стича назад към гърлото, аз му казвам "задна хрема" и е отвратително, и кашляш разбира се.

# 15
  • usa

не знам точно историята каква е, но конкретно на въпросите, да, може да кашля от алергия със седмици, че даже и с месеци. лекарство не бих дала, кашлица не бих се опитвала да спирам, за мен тя не е болест, а природно средство за прочистване на дихателните пътища. ако няма други симптоми, самата кашлица не ме притеснява по никакъв начин. случвало се е дете да ми кашля до два месеца, че може и повече, след настинка или грип.

# 16
Отхрачващи трябват, като Муцинекс, за възрастни се изписват и  Алегра заедно с назален спрей.

# 17
Той на практика си покашля цяло лято. Кога повечко, кога по-малко... Секрет от носа ту се появява, ту зачезва. Прозрачен е. И да, не съм давала нищо до сега, не съм започнала да давам и Лоретадин. Не са изписали нищо за носа.

# 18
Имам едно бързо питане, сори че се намесвам с не мамешки въпрос. Ако замъкна два лаптопа към България, дали ще ме карат да плащам мито? Единия си е мой, другия ще е подарък.

# 19
бананка, ние и по не-мамешки теми си говорим всъщност ..

няма да те накарат, ако не ти не кажеш, че са там. вероятността да ги хванат сами е малка. ако ги хванат, разправии.
официлно, на вторият, ако не е личен, дължиш мито, да.
винаги можеш да ги носиш разопаковани и да кажеш, че единият е личен, а вторият служебен всъщност..
проблемът е, че ще  трябва да попълниш митнически декларации и да ги изнесеш, след като си ги внесла (това е валидно само при сценария, в който те хванат с двата на границата).

# 20

ПО принцип може да няма секрет, който да излиза навън от носа, но само да се стича назад към гърлото, аз му казвам "задна хрема" и е отвратително, и кашляш разбира се.

Аз кашлям така вече 10 дни - вече се чудя какво да правя. Гърлото не ме боли , но явно е именно от този секрет който се стича към гърлото. Но пък аз съм почти целогодишно така заради синусите ,досега не съм кашляла така   newsm78.
Пингвинче много подходящо заглавие. Благодаря за темата   bouquet
Бананка няма ли вероятност някой друг да мине с втория лаптоп през митницата. За един проблем няма да направят , но като видят че носиш 2 ми се струва че ще те накарат да ги декларираш

# 21
Криво ми е и си мълча тия дни. Не мога да си намеря ботуши, но това е бял кахър на фона на вашите мамишки (к'ва дума) вълнения.
Да оздравяват болните!

Бананка, моля после да споделиш как си решила въпроса с преноса на лаптопите. И на мен ми предстои пътуване до БГ с 2 броя. И двата са стари. Единият ще е моя, а другия ще го нося на свекъра ми. Не ми се иска да оставям моя.

raya_usa, и ти ли страдаш от тия пусти синуси?  Confused На мен заради хроничен риносинуит ми намаля чуваемостта с лявото ухо.  Sad Вече 6 години се мъча с всякакви лекове и лечения и ефекта е все временен. Има периоди, в които въобще не чувам нищо.  Tired
Ако имаш някоя сполучлива рецепта за борба с вредителя, моля сподели. Последно алергологът ми изписа Pulmicort - кортикостероидна inhalation suspension for Asthma Treatment. Много е гадна, капя я в носа вечер. Файдата е относителна.
Ай, стига съм мрънкала...  Embarassed

# 22
Като сте отворили дума за синузит, да попитам : тук (в щатите) правят ли се пункции, или си имат по цивилизован начин на лечение?

# 23
Ако се правят пункции, сигурно е под упойка.

cubbit, къде търсиш ботуши? И аз търся, търся, но хубавите модели само по краката на други жени ги виждам.

# 24
ТинаХрис, на мен до сега моя алерголог не ми е предлагал (аз няма и да се съглася де). Не знам дали го практикуват. Но тоя Пулмикорт, който слагам, според него трябва да има като краен ефект ефекта от пункция. Честно казано, ефект за секрета има от пулмикорта, но аз имам проблем и с ухото.

cubbit, къде търсиш ботуши? И аз търся, търся, но хубавите модели само по краката на други жени ги виждам.

Да, да, да...  Crossing Arms Гадно, нали?!  Confused
Търся по магазините - Macy's, Aldo, Shoe Mania, Bandolino, Aerosols, какво-се-сетиш-друго и онлайн, zappos и piperlime. Аз съм си сложила обаче лимит на цената $350. Иначе има едни за два пъти повече, които ми харесват. Чудя се да вдигна ли лимита?  Confused

# 25
  • Бостън
Eee, Кюбитче, точно се зачудих как аз, дето съм претенциозна до безобразие нямам такъв проблем с намирането, пък ти имаш Grinning Aз проблем имам само с купуването, пак поради споменатите от теб причини!

Пропуснала съм болните вълнения, Софко! Дано вече всичко е наред! Как е детенцето... панирам се от ужас при мисълта за болести, а отърване няма...

... ще ви следя ъпдейтите за синузита, че това го влача от 13 годишна, а ако на някой са му решили проблем с мигрена и сподели ще съм задължена доживот!

# 26
Агентката, объркахте ме със Сипируми. Надявам се малкия Иво да се оправя и да лудува вече... Моят Данни си е здрав, да чукам на дръвце, даже яде напоследък, изключая днес Mr. Green...
Иначе теоретически обяснявах, че без ефералганови свещички за деца, пратени ми от татковината не оставам, даже и сега чакам нова пратка.

Кюбит, ами щом нищо от $350 не ти хваща окото- вдигай го лимита, какво пък... щом може.... важното е да си доволна, нали така Wink.

# 27
  • WA, USA
ПОследен ъпдейт - нямаме температура от 3 ам когато беше около 100.2 и му дадох за последно Мотрин. Сега ми се струва направо студен Laughing Изключително раздразнителен е и плаче много, не ми дава да го оставя на земята. Вече бях почнала да си мисля, че нещо го боли отвътре, когато всиките ми съмнения се разсеяха  Hug изби му обрив по тялото и малко по лицето. Веднага в нета за симптоми - класически пример на Розеола - висока темп за 3-4 дни, с рязко спадане последвано от обрив, който като се натисне избледнява, не сърби, но детето е екстремно раздразнително, загуба на апетит с диария, подути лимфни възли в областта на скротума (за което баща му се тюхкаше че се изсипал от рев) и подути клепачи. Обривът минава за от няколко часа до един-два дни, но като цяло болестта е преминала. Сега ме е яд на дейкеъра, защото нищо не казаха, а сто процентта от там я е хванал, защото това са му единствените контакти с деца, ама нейсе. В понеделник с песен на градина. Още е сополив и кашля, но това е от другата инфекция. Горкичкото имаше късмета да изкара едновременно две болести с висока температура, и аз се чудя защо не можех да я смъкна. Като четох из нета 10-15% от децата с розеола изпадали във фибрилен гърч поради много рязкото покачване на темп-а.
Слава богу всичко е наред и се свърши вече. Хиляди благодарности на вас за подкрепата!!! Heart Eyes

# 28
А какво мислите за предложението на правителството да бейлне-аут или изкупи масово лош кредит, дългове, и т.н.
Колкото и да е егоистично, аз не искам моите данъци да плащат за грешките на други, които са правили безотговорни финансови решения.

Планът на Полстън не ви ли прилича на национализация? Какъв импакт ще има това за по-далечното бъдеще?  

Къбит, мразя да пазарувам, особено дрехи. Ако зависи от мене, бих носила само дънки и блуза.

# 29
Благодаря за отговорите, мисля да рискувам и да си тръгна с двата лаптопа. После ще ви пиша, как съм се оправила.

# 30

Планът на Полстън не ви ли прилича на национализация? Какъв импакт ще има това за по-далечното бъдеще?  

Не знам, Pixie, а и тоя "Капитал" на Маркс така и не го прочетох. Нищо чудно там да има някакви отговори на въпроса.

# 31
Еххх от колко време не съм слагала ботуши....стана ми носталгично като ви слушам,палта и якета ей така седят по гардеробите с надеждата че може да потрябват някога Rolling Eyes...ще взема да ги пусна в Ибей.

Сипируми...инфра термометър имам от 2 г ,плъзгам по челото и готово,много и е приятно и забавно на Елла,акуратен е ,доволна съм.

# 32
Вики, ако не ти е проблем, би ли ми казала марката и модела на вашия термометър?

# 33
  • Boston, MA
Ех, Руми, много се радвам, че сте установили болестта и вече е към края.

Ясно, няма да се купува Браун, все същите л..на.

# 34
cubbit аз съм така от 11г , в Бг какво ли не пробвах , на много УНГ ходих - резултат никакъв или почти.
Аз съм и с полип в синусите ( в тези горе между очите , "кевити " май бяха , да не  объркам името newsm78), което пък на моменти ми причинява такова главоболие , че нищо не помага. Тука "селския доктор" почти нищо ново не каза , минах някакъв курс с АБ за 2 м ,плюс спрей - нищо. Тук при нас на езерото от май до септември е много влажно ( почти винаги сме с 80-90%) което допълнително активира   Sad.
 Вики завист , завист . Ще взема някой ден да се преместя и аз по- натопло.
Руми хубаво е че сте по- добре. Ти сигурна ли си че е Розеола? На мен Дида така ми се изрина миналата година след висока температура, много ситни пъпчици - лекарката и така и не каза от какво точно( алергия  към нещо )

# 35
  • WA, USA
Рая, при нас има и лека диария, подуване на лимфните възли в основата на глават и слабините, раздразнителност и подуване на клепачите. Всичкото е описано като симптоми на болестта, затова реших че е това. По принцип и аз знам, че след висока температура е възможно да има обрив.
Пак ми качи следобед до 101 ама това е вече от другата инфекция, не е страшно, свалихме я за половин час. Има още два дни докато свърши антибиотика, дано да е подействал. После ще пробваме за всеки случай капките, които Кейси показа.

# 36
Ние ползваме Браун от години.
Факт че не е безкрайно точен,но аз и не съм особено любопитна,топло@болно дете си е гледка очевидна,разлика от 0.5градус не би променила поведението ми. Лесен е за ползване,добър ориентир ни е,ползваем е нощем за разлика от живачния,не е студен и гаден,повече не искам от електронна бръкма за 40 кинта.
За инфраред съм чувала добри неща,ползваме го и в клиниката,но стеф крещи от него в офиса лекарски и решихме да го пропуснем у дома.

# 37
Руми,
радвам се, че всичко минава!!  Да, трябвало е да ви изпратят официално писмо ако е имало дори един такъв случай в класа на детето. 

От днес имаме и костюм за Халоуийн. Аз като феминистка-майка много се страхувах, че детето ще се облече като принцеса, но тя си избра пиратска версия за момичета (с  бандана и, разбира се,  задължителните каскади по роклята:)) и не погледна към розовите модели на принцеси. 

Много опции за костюми за жените на моя възраст освен вещици и...  хм-хм по-свободни жени нямаше. Както винаги. 

# 38
  • Boston, MA
Ще споделя за всички, притесняващи се от неминуемата принцеска фаза на момичетата как един мой приятел обърна нещата. Запали дъщерята (4 год.) по Зина Принсес Уориър и тя сега непрекъснато ходи с един меч, дори се представя като Зина. Работи, барбитата не са толкова куул.  Laughing

# 39
Ако ми се занимаваше с Халоуин, щях да се докарам като Сара Пейлин.

# 40
Ние ще host-ваме Хелоуин парти, и отсега съм се замислила какво да си облека?! Grinning

# 41
Аз съм се докарвала само веднъж за Хелоуин преди 8  год,много ми беше не на място ...не е за мене този театър.
Елла я гласим де...няма как, пък е и на татко и в кръвта. Simple Smile

сипируми...марката е Exergen,бяха по $40-50...сега може и по малко да струват.

# 42
  • Boston, MA
За Дани мисля или черно коте (да са комплект с Болдрик), или Елмо, а може и Джордж, но май ще му е странно. Аз имам синя Малвинска перука, за всякакви случаи.

Що не си лягам сега, а...

# 43
Днес подстригах ЕйДж за първи път. Дадох му едно старо дървено яйце от мое време и нито мръдна, нито гъкна Simple Smile

Ева, инжекциите се казваха Фибс и ми ги слагаха с Б12(витамина)...

Днес бях за 6 часа по магазините и не можах да си намеря тоалет за сватбата другата седмица. Проблемите- нямат моя номер, не ми стои добре, не ми харесват горната или долната част (на роклите които гледах/мерих) ..каприз и половина Laughing...най накрая си купих горна част и ще съм с панталон, знам че е ужасно, но и без това ще тичам след ЕйДж и трябва да ми е удобно Wink...Пак малчо намаза най-много с покупки.

Да споделя- купих за РД на мъжа ми от серията ЛАБ (по препоръки от тук Simple Smile ), ще споделя как е приета после.

иначе и тук не стигаме до ботуши, но харесах едни в J.Crew, последните си купих от Виктория Сикрет преди 2 години...

Вики, забравих преди-  авторката на вампирските романи още една книга издаде освен 4-те от поредицата.... луда жена, аз едва смогвам да сготвя 2 пъти в седмицата...

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 23:02 от benson10

# 44
Zdraveite bg-mami,kraino vreme e i az da se vklu4a.Az sym maikata na edno zloqdo dete za koeto be6e stavalo duma predi nqkolko dni vyv forruma.Samo4e zapitvaneto go pusna cubbit za koeto i blagodarq s neq se zapoznahme sy6to tuk .Ta momi4eta imam golqm problem moq unak e na 18 mesetsa i nqma o6te 10kg i za kapak ot 10-ina dni sprq da qde iska samo hlqb,suh hlqb ni6to drugo kupihme vitamini 3 dni mu davah i sega ne 6te da gi pomiri6e.Ve4e neznam kakvo da pravq i kak da mu go predlagam.Vyob6te ne jelae da stoi na stola za hranene i az mu predlagam vsi4ko v dvijenie ako moje nesyznatelno da prieme nqkoi zalyk.Nie sme otskoro v NYC i za pyrvite 2 sedmitsi imahme 3 pose6teniq na ER i 1 temperaturen gyr4 dosta izstradahme vsi4ki i sega dosta se pritesnqvam.Molq za syvet momi4etat koito sa se sbluskvali s podoben problem.Ne sym se obry6tala personalno kym lekar 6te iz4akam o6te malko tyi kato praktikata mi e pokazala 4e te mn. ne pomagat.Ne ostavqite s vpe4atlenie 4e sym neseriozna u nas  sme 6to gode meditsinski gramotni az sym med.sestra a sypruga mi e lekar.o4akvam syvetite vi.

# 45
Виктория, абе аз питах за термометъра, Софко  Crazy  Laughing Май ни бъркате със Сипируми заради първата буква... Wink
Видях го мисля, темпорален ли е вашия- тоест който се поставя на някаква артерия на челото?
http://www.exergen.com/medical/TAT/tatconsumerpage.htm ???

julij ,
и моят син е злояд. Трябва да проверя на 18 месеца дали е имал 10 кила. Сега е на 22 месеца и е 10.8...  Whistling...
Би ли могла да се регистрираш, за да мога да ти пиша на лични? Или ми дай имейл... Много ми се пише и коментира по този въпрос с други родители на същото дередже...
Иначе из форума е прието да се пише на кирилица, да знаеш Wink...

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 15:23 от [sfkbfk]

# 46
Привет от мен на американска земя! Не очаквах, че толкова лесно ще мине с имиграционните, но и не бях предвидила варианта, че могат да си помислят, че ВСИЧКИ живеем в УСА, а не само аз и Марти  Crazy. Сега се борим с джет лаг-а и тримата и спим във фемили бед  Laughing. Той естествено се сдоби с носо-теч от самолета, ама аз не го преживявам много. Нищо не разпозна от къщата, започва да реве и да ме търси при всяко мое изчезване от погледа му и често се кара на баща си, ама надявам се да се справим. Ако имате съвети, какво да правим в подобна ситуация, т.е., как да привикне повече с баща си и да не е толкова зависим от мен, давайте.

По повод на кашлицата, да спомена само, че не всяка е безобидна - племенникът ми не могат да го оставят с кашлица от заден секрет, защото веднага прави пневмония. Както всичко останало, явно си е до дете.

Чела съм за инжекциите за спиране на растежа, като съвременна практика  Peace Бенс, и ти да покажеш снимки от сватбата  Flutter.

Браво на вас - $350 за ботуш, аз повече от $100 не бих дала. Ама сигурно затова си и ходя с ботушите от преди 5 години, които и тогава струваха $100....

За икономическата криза не ми говорете, аман.... Rolling Eyes

# 47
Ей, Биз, да ви минават проблемите скоро и да се радвате на времето си заедно!

# 48
Биз, добре дошла!

Джулия, всяко дете е много индивидуално. Трябва да работиш близко с педиатър.  Дори лекари не искат да дават съвет по интернет!  Правени ли са изследвания на детето?   Това е много важно.

Смени няколко педиатъра ако трябва.  Тука това е нормално и не се притеснявай да отидеш при няколко с един и същи върпос.  Ние сменихме 3 педиатъри първите 2 месеца като се роди малката, докато намеря някой с който се чуствам удобно. Някои педиатри са много консервативни; други са по-агресивни, но вие трябва да се чуствате удобно да обсъждате проблеми с тях и да сте сигурни, че той/тя взема вашите въпроси сериозно.

За Халоуийн, аз не смятам и да се обличам засега, но детето има 3 партита! 

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 19:45 от Pixie

# 49
Виктория, абе аз питах за термометъра, Софко  Crazy  Laughing Май ни бъркате със Сипируми заради първата буква... Wink
Видях го мисля, темпорален ли е вашия- тоест който се поставя на някаква артерия на челото?
http://www.exergen.com/medical/TAT/tatconsumerpage.htm ???

оххх бе софко ooooh! ама вярно много ви бъркаме със сипируми ,пък и нали и двете сте с момчета и със тая еднаква буква ...сори Embarassed
да същия термометър имам,за такъв ли питаш или за дуго става на въпрос.

----------
Биз ...нещо съм изпуснала,вие окончателно ли се прибрахте или как?
Тя Елла мен си ме търси за всичко въпреки че с баща си са всеки ден и играят заедно поне по 2-3 часа преди той да тръгне на работа.Него го търси само за игри всичко друг го демендва от мен,ама на сериозно,,,иначе почва да плаче,много рядко доброволно допуска баща си -понякога трябва дълго да я уговарям .А баща и много иска да помага ама тя като му каже "но,ай уонт мами" и се свършва дотам! Crazy
Та мисълта ми е че може Марти да не е така към баща си поради раздялата а просто защото теб си те иска и толкоз!

# 50
  • WA, USA
Джулия, и аз съм със същите проблеми, регистрирай се за да ти пиша на лични, да не оттегчаваме момичетата. Моят е на 20 месеца и е 10 килца, но е жизнен. Гледай си детето, не кантара. Ако пълни памперсите значи всичко е наред.  Hug

# 51
  • USA
Момичета, като си пишете на лични за злоядите деца, копирайте ме и мен, че много ме вълнуват тези проблеми.  Hug Нещо ми прави впечатление, че повечето злоядчовци са момчета.  Thinking

Биз, ще свикне Марти. Просто трябва да прекарва повече време с баща си. Като за начало, заедно с теб и него. Кристиан също така реагира като е на ново място и с нови хора. Време си трябва и повече игри с татко. Добре дошли пак тук.   bouquet Вече окончателно ли сте тук или пак ще пътуваш? Марти за какво се кара и на какъв език?

И аз така с ботушите - хем не ми се дават повече от $150, хем нищо не си намирам и затова си ходя без ботуши. Хич не обичам обиколките по магазините.

# 52
Аз ли съм скръндза не знам, ама над 100-150$ за ботуши няма сила да ме накара да дам ..

# 53
  • USА
затова си ходя без ботуши.

В суровия южнокалифорнийски климат  Mr. Green

# 54
Карате ме да се срамувам с моя лимит за ботуши.  Whistling

Дреси ботуши имам, искам нещо да тръмбовам с него всеки ден. http://zapp.me/7491104 ето тия са прилични, но имат 17" shaft. Аз съм ниска и 17 инча шафт е предизвикателство за моя крак.  Rolling Eyes
А тия http://zapp.me/7345925 ми харесват, но 6.5 ми е тесен на прасеца, а 7 са ми големи на ходилото.  Tired

Голяма драма си вкарвам с ботушите, за да се отвлека от другата - дойде ми периода  Sad или както пишат в съседните форуми "лелката".  #Crazy

# 55
  • DFW
Хахах, голяма драма с тези ботуши...и аз така вече съм се оборудвала с ботуши за най-лютата зима, нищо че тука си е над 90 градуса все още и не знам дали ще ги обуя изобщо, ама бяха толкова сладурски ( и толкова намалени!!!), че не успях да им устоя-като мечи лапички са  Wink . Повече от 100$ за обувки не мога да си представя да дам, даже и 100 ми се виждат много.
Кюбит тези от първия линк ми харесват  Peace

Аз съвсем ви бях изпуснала, даже не знаех, че има нова тема, но организирахме общо парти за РД за мен и половинката, че ни бяха на близко рождените дни...и беше лудница  Crazy
Почерпете се с нашата "калинска тортичка"

Биз, радвам се , че е минало леко при имиграционните, за колко време си на американска земя?

# 56
  • USA
Juturna,  Joy. Имам колежка, която е с ботуши 6 месеца в година на същия климат.

# 57
cubbit, съжалявам. не унивай.

# 58
Zdraveite momi4eta po spetsialno za mamite na zloqdite detsa.V4era pisah ama kato gost-taka se slu4i.Sega se nadqvam da polu4a na li4ni va6ite predlojeniq i prejivqvaniq v tozi AD ZLOQDO DETE.Nie sme vse taka ne se hrani 4oveka a az neznam dokoga 6te moga da izdyrja.Pozdravi i pi6ete.

# 59
Momi4eta vijdam dosta ot vas me syvetvat da posetq pediatyr za zloqdoto si dete no az naistina bih oti6la v po kraen slu4ai.Osobeno otkakto i myja mi e vyv zdravnata im sistema ne bih oti6la na lekar da im se doverq vyob6te.Opitvam se da se spravqm sama zatova pitam da spodelite va6iq opit.

# 60
КюбитHug Пише 14 инча шафт на първите. Какво е шафт? Много са хубави!

Кларет, страхотна торта! Колко дни ще я ядете?

jivodarova
, според мен трябва да направиш това, кеото е най-добре за детето ти, дори и да значи да идеш на друг лекар. Не всички лекари са еднакви, а здравната грижа не е нещо, от коетъ ей така можеш да се лишиш.

# 61
Кларет, тази торта ме подлуди. Страхотна е !

кюбит, съжалявам...и аз малко съм на твоето дередже, след почти 2 седмици закъснение, започнах тайно да се надявам, че е станало чудо, но ми дойде и на мен.

Биз, добре дошла на американска земя, дано бързо се адаптирате с часовата разлика.  ЕйДж е все в краката ми, когато има някой у дома.  Когато сестра ми беше тук, пробвахе трика, да не му обръща внимание. Говорехме си двете, аз я гушках пред него( за да види, че сме близки), но тя дори не го поглеждаше и той започна сам да и търси вниманието. Три дни на ред трябваше да повтаряме това, защото след като спи забравяше леля си Simple Smile След това обаче свикна с нея и нямаше никакви проблеми... Не знам дали това ще помогне на Марти, той е по-голям и разбира повече, но стискам палци скоро да свикне с татко си.

jivodarova, нямам никаква квалификация, но единственото, за което се сещам е формула (АМ) за деца над една година...това може поне да му дава необходимите витамини, за да расте...
Сина ми също имаше период, в който ядеше само сух хляб (това лято докато бяхме на гости в Б-я), но не  е постоянно при нас.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 23:27 от benson10

# 62
Момичета, аз съм "питанката" от миналата седмица за това как се сравяте с цените на детските градини. Мерси за отговорите и съветите!
Поздрав с автентична аборигенска музика. Слушала съм го на живо тоя пич, невероятен е!
Козината ти настръхва. http://www.youtube.com/watch?v=W0jR7t2Sc14&feature=related

# 63
  • USA
jivodarova, от колко време е така детето? Яде ли мляко под някаква форма? Витамините какви са? Слагате ли го да яде с вас и въобще да ви гледа като ядете? Аз честно казано не мисля, че педиатър може да ти помогне с нещо, освен да го прегледа и да види дали няма медицински проблем за злоядството - зъби, киселини етц.

Кюбит и Бенс, октомври е много хубав месец за забременяване.  Hug

Кларет, гледам и слюноотделям. Много добре изглежда тортата.

# 64
Живодарова,  аз те посъветвах да говориш с педиатър защото не е ясно от първия ти постинг дали ER i температурата, които споменаваш имат нещо общо със злоядството на детето или са различни неща. 

Лекарите специализират доста тясно тия дни, и ако съпругът ти не е педиатър, пак ще ти се наложи да виждаш един или друг. Предимството е, че съпругът ти би знаел кое е нормално и кое не, кога да потърси какъв тест, етс., и просто да е по-про-активен ако се налага.

А иначе има две неща които нито един родител може да накара детето си насила да направи или да направи вместо него: да яде и да ходи по нужда Simple Smile   

# 65
Хиър, първите повече ми харесват и на мен, но те са по високи - 17 инча.
Цитат
Shaft Height
    Shaft height of boots are measured from middle of the arch up the inside of the boot, to the top of the boot shaft.
Не знам дали си го превеждам правилно, но това е височината на ботуша (от свода на стъпалото до края на ботуша горе). Обаче смятам да ги поръчам и да видя колко са дълги.

бенс, съжалявам.  Hug Не знаех, че опитвате. Стискам палци.

Благодаря за подкрепата на всички и най-вече за това, че не ме съжалявате. Това най-ми тежи.  Flutter

Winx, нали!  Wink Октомври е супер!  Party

Clairette, честити ви рожденни дни! Много години още заедно да празнувате!   bouquet

jivodarova, с риск другия път като се видим да ми теглиш една,  Wink ще те помоля да пишеш на кирилица.  Peace
Дано да си помогнете с другите майки със съвети!  Hug

# 66
  • Бостън
Софко, Сипируми - извинете ме, момичета!  Hug Голяма съм заспа!

А тия http://zapp.me/7345925 ми харесват, но 6.5 ми е тесен на прасеца, а 7 са ми големи на ходилото.  Tired

Мацка, купувай тези - аз си ги нося 2-ра година и съм влюбена в тях! Дори не ми хлопат много на прасеца, защото това и цените са моите проблеми с ботушите!
На втори поглед, моите са с по-закръглено бомбе, "ботуши за езда" и бременност  Mr. Green цената беше същата +- 20 долара /помня, щот скрих от мъжО колко струват/, изработка,материали - много, много добри! Не очаквах от канадски ботуши!

За хубави обувки лимити не заричам! Щот знам, че ще си ги наруша... след това си ги спестявам от друго, мдам...

... чета назад - Кюбитче, само не увесвай нос и работи по въпроса  Praynig
... Биз - ха добре си си дошла Simple Smile

Още се хиля с калифорнийските драми за ботуши  Grinning Що не бях в CA!

# 67
Агент, ей сега си вкара и ти драма с мен.  Mr. Green Тези Ла Канейдиън ли имаш? http://zapp.me/7261885 Мерих ги в петък, но същия проблем имам с прасеца и ходилото като другия модел.
Моят проблем не е, че хлопат на прасеца, точно обратното. 6.5 е плътно по крака ми и малко ми е некомфортно, а не мога да разчитам на това да се отпусне.

Направо се чувствам не на място с тия ботуши - хората с проблеми, аз с ботуши...  Blush Че и вас занимавам.  Flutter

На Биз не съм написала "Добре дошла!" сега се сещам.  doh

# 68
Още се хиля с калифорнийските драми за ботуши  Grinning Що не бях в CA!

Що не беше в Калифорния, за да си носиш по 3-4 месеца гумените галошки против дъжд ... Laughing

# 69
  • Бостън
La Canadienne: Passion SKU #7261885 Size: 8.5 Color: Black Leather Width: M (B)  Shipped Nov 15, 2006 at 8:35 AM  $278.95 

Eh, леле, каква слонска памет имам за ботушки Laughing  Laughing  Laughing Не, не мисля, че ще се отпусне... евентуално си вземи 7-цата и си слагай плътни чорапки! Но чистосърдечно мога да ги препоръчам качествоуайз  Sunglasses
Забелязала съм, че като си намериш "перфекната" обувка след това си заслужава да си останеш лоялен клиент на фирмата, която ползва калъпите, които те устройват. На мен ми пораснаха краката последните 2-3 год и още лея крокодилски що патъци разподарих  Embarassed

Ех, Зора, ех аморе - в Ню Ингландските магазини най-популярните обувки са гумени ботуши, от онез дето баба ми ги носеше, като влизаше в обора при кравичките и теленцата... още не мога да се прежаля да си купя, да не говорим, че пръскам купища пари за чадъри, които после губя  Mr. Green Голяма скръндза съм за дреболиите, ша знаете, ако вече не сте разбрали  Whistling

# 70
Agent, мерси за съвета и инфото.  Simple Smile
На мен ако ми порастнат краката ще се спомина направо.  Stop
Гумени ботуши  Sick Не вярвам, че ще дойде ден, в който да се прежаля за такива.
И като сме на вълна ботуши: Някой купувал ли е от Payless и доволни ли сте? Аз съм си харесала ето тези, но се кумя още, защото не знам качеството какво е.  newsm78

# 71

Ха- ха, това е сладко, импулсивни интернет женски обувко покупки в ...8:35 сутринта.  Laughing

А че са яки ботушите, яки са, и то много!
(направо се замислих и аз за момент, ама какво да ги правя във ФЛ аз пък)

А гумените ботуши не излязоха ли от мода вече? Или и те са вечни като крокс?

# 72
cubbit, чувала съм, че са много некачествени, просто не си струва, освен ако не е за конкретне повод и ще ги обуваш веднъж-два пъти...
Не се заричай за обувките. Аз нося 35-ти номер, обувките ми бяха болна тема в България. След като дойдох си накупих страшно сладки обувки... до една не ми стават, защото след бременността нося 36..
никога не съм притежавала гумени ботушки, сигурно ще е забавно..

# 73
Ям шоколад Милка с бисквитки и се хиля... Предлагам да организираме форумска среща във Флорида с дрес код: гумени ботуши.  Joy

MrsG, 8:35 си е съвсем нормално време за пазар,  Party особено пък онлайн.  Wink Като се замисля, не се сещам за неподходяща част от денонощието.  Crazy

Зора, въобще даже не ми трябват.  Flutter Но много сладки ми изглеждаха...
И въобще не искам да ми растат краката.  Crossing Arms Не ме плашете хич.  Stop

# 74
Вие се бъзикате!  Laughing Аз тъкмо ей сега си гледах за гумени ботуши, защото като вземем кучето за разходки в дъжда ще ми трябват. И се чудех на рибки ли да си взема, на жабки или калинки  Joy Шегувам се, ама и аз трябва да поемам да си търся обувки следващите няколко дни.  Rolling Eyes

# 75
  • Бостън
Всяко време е перфектно за покупка на обувки  Sunglasses дори и насред икономическа буря Grinning

Simple Smile дрес кодът ме изкефи максимално Wink А понеже иде и Хелоуин аз ще се направя на бостанско плашило и ще съм страшно актуална!

Смеете се вие, но аз съм си заплюла едни изкуствени мигли с "диаманти" и много, много ми се иска някой да ни покани с бебина на фул блоун Хелоуин парти ииииии.... за разлика от Вики на мен ми е в кръвта да подрамакуинствам... в изблик на вживяване в подобна роля съм обещала да купя на любимия ми мъж телевизор  #Crazy за РД-то му и сега той си избира, а аз уж се разсейвам  ooooh!

# 76
Tandoori, поводът оправдава покупка на такива ботуши. Аз като жаба-адиктед, гласувам "на жабки".

Agent, аре де, ти за един телевизор ли си?!  Mr. Green

изкуствени мигли с "диаманти" - това чак страшно ми прозвуча. Аз днес гледах хелоуински костюми и се отказах направо - или трябва да съм "кака" или вещица. Второто по-ми отива тия дни...  Rolling Eyes

# 77
...да подрамакуинствам...
    Иу-иу-иууу...Тинаплагиатпатрул, лейди...дължите $5...чи чинннн... Mr. Green

# 78
А, за постоянно, другия път за постоянно - бизнес трип за 10 дена, с включена ваканция, защото неговорещия инглиш наш син, няма кой да стои с него. И така - ще го мъкна на работа и ще работя от в къщи. Ей сега дадохме $50 за Лего дано се занимава, докато аз се опитвам да работя  Crazy.

И аз се разсмях за ботушите в Калифорния  Laughing.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 22:52 от Biz

# 79
  • Бостън
...да подрамакуинствам...
    Иу-иу-иууу...Тинаплагиатпатрул, лейди...дължите $5...чи чинннн... Mr. Green

Е, па като си го казала толкова убаво как искаш да не поплагиатствам Simple Smile Дръж 50 /абонаментът за годината с дискаунта Wink/

Аз не издребнявам много де, ама той го искал ГОЛЯМ и нали съм хокей мом, всичко ми се вижда скъпо  Rolling Eyes

Мацки, свекървата иска UGG ботушки, че да не и стягали, я ме научете дали има някакви адаптации и имитации, чееее...... да се повторя ли пак  Mr. Green

MrsG - вечни са, вечнииии, гумените ботуши, като лошото време .... пардон, за вас важи лафа 'тайфуни с нежни имена'  Grinning

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 06:28 от Agent Provocateur

# 80
Бистре, голяма изненада ми беше твоя пост.

С риск да се изложа  Grinning гледахте ли Juno и какво мислите..? Свободното ми време е недостатъчно и искам да го инвестирам в проверена кауза.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 08:02 от Зора

# 81
  • DFW
Леле момичета вие бая сте се развихрили...нетипично за неделя вечер  Thinking
За срещата с гумени ботушки ме пишете и мен, отдавна съм си харесала едни с калинки, ама тук няма как да ги приложа  Cry
Тандури, как може да се чудиш, взимай тези с калинките...какви са тези жаби дето Кюбит те агитира за тях  Naughty

Note to self - тоя пост ще си го препрочета след няколко години.
Биз, май още след няколко седмици ще си го препрочетеш, като се върнеш в Родината и всичко започне да те дразни там  Wink

Хиър за тортата, не се притеснявай-изяде се вече, а и не беше чак толкова голяма  Wink
Благодаря на всички за пожеланията  Hug
Зора какъв е този Личен текст 11 под броя на мненията ти  newsm78 ...за първи път виждам такова чудо  Thinking

# 82
Juno, много ми хареса, гледай го. Смешен-тъжен е. От там философския ми въпрос - как се възпитават момичета, че самочувствието им да не зависи от това, колко ги харесват момчетата и да могат винаги да искат да ползват презерватив и ако им откажат и те да откажат?....

Клер, честит ви РД, много напредваш в тортите и ми харесва стилът ти, един такъв хумористичен.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 22:29 от Biz

# 83
  • Чикаго / София
Добро утро!

Честит ни ден на независимостта! bg

Нямам време да ви чета сега, но ще се опитам да наваксам довечера. Лек и успешен ден на всички!

# 84
Биз,дай си малко време и търси позитивите.Добре дошла!
*
Нямам ботуши,сняг вали ,но от колата до офиса и после до магазина не ми трябват. Споменатите цени ме впечатлиха,моите всички катове обувки май са малко над тая сума newsm78 . Пазаруването в сезон е безумие за мен,та не практикувам освен по спешност.
*
Твърдо НЕ на пейлес,освен за балетни за моми,к стават за г..и омляват за 1 сезон
*
Някой има ли добра идея за имитация на прозорец?Плакат,картинка,нещо?  За офис,семпло,голямо!! и убедително??

# 85
Много ми хареса Джуно. Чудесен диалог, Елън Пейдж е разкошна, има и момент да си поревеш.

Само аз ли виждам, че ботушите на Агента са били shipped at 8:50amLaughing

На мен това ще са ми първи ботуши от много време. След като взех, че си купих едно фръцнато палто, трябват и ботуши за него. Иначе единствените зимни обувки, които имам, са двегодишни спортни на Кийн, с гума отгоре, най-удобното нещо на света.

Не знам как се възпитават момичета, та да не зависят от одобрението на момчетата. Много бих искала, ако имам дъщери, те да не мислят, че само външността и сексапила им носят точки.

# 86
Едно си баба знае, едно си баба бае! Ботуши...  Mr. Green
Добре де, щом не купувате от Пейлес примерно, как успявате да купите евтини чепици? Аз не обичам да ходя по магазините, особено пък като има по-големи сейлове, тук е направо отвратително.  ooooh!
Кажете стратегия, сигурна съм, че мъжа ми ще ви се отблагодари подобаващо.  Mr. Green

Джуно не ме изхвърли мен.  Rolling Eyes Готин филм, но смятам, че малко повече шумяха около него, отколкото е необходимо.  Flutter

Обява Търся си компания за кино (Вики Кристина Барселона на Уди Алън) в Ню Йорк. Киното е без значение. Евентуално с посещение на сладкарница преди или след филма. Необвързващо и еднократно. Моля, заинтересуваните да се обадят на лична.
Приемете ми обявата сериозно плийз, от 2 седмици се опитвам да намеря някой, който иска и може да дойде с мен.  Party

# 87
  • Бостън
Зора, отивай да го гледаш в женска компания... много приятно филмче се оказа Джуно /аз го гледах онлайн м/у нощни кърмения/ Wink

Анет, глей с'а - не всички имаме твоята самодисциплина Grinning Та като се поизхвърля малко, после си ги поносвам повече... това си е моя стратегия - купувай на горния лимит на парите и качеството, които можеш да си позволиш. Имах периоди в които купувах по-еднократни, но ми излезе през носа, щот аз си мисля, че имам обукви за даден сезон/тоалет, но те сдават за 2-3 носения и като допълнителна екстра ми разказват играта на краката, защото ходя като кон - по много, често, и на ток...

Което ме връща към Кюбит и разпродажбите, мдам - на жива разпродажба още не съм била, цени се следят онлайн, а и от време на време се навестяват вериги магазини, от типа, който се гледа с пренебрежение от бг публиката /ауууу, 2-ри сезон никога не нося! ама ти сериозно ли си си купила преоценена дреха, това да не е 2-ра ръка! божкееее, никога не сих си купила нещо от ибей!/

За моя мъка наистина скъпите обувки много рядко стават по 20-30 долара, но ако не се изхвърлям по разни модни писъци, които са адски демоде за 1 сезон стратегията работи. Още нося едни италиански боти отпреди 5 год , закупени за 90% от заплатата ми  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

PS Имам силното подозрение, че Ангелинчето ще нанесе корективи по всичките ми изпитани тактики и стратегии, ама вие няма да ми се смеете много, нали!?!

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 16:49 от Agent Provocateur

# 88
Тази пролет в България си купих обувки за 300 лв и не ги свалих цяло лято! Ни мазол, ни нищо, удобни и на десетия час шляпане, изящни и здрави и се връзваха с всичко, което имам. Въобще не се чувствам виновна, това са най-хубавите обувки на живота ми.

# 89
Зора,  Juno--отдавна беше, но това, което мене ме подразни беше, че филми като тези предизвикват  романтизиране на ранна бременност.   Това, което се случи в Gloucester High, където даже бяха открили дей кеър за тийнейджърките за да си ходят и на училище с бебета може и да не е директно свързано с филми като Джуно, но показва една тенденция в обществото, която като майка на момиче ме притеснява.

Искам да добавя, че румънският филм 4 Months, 3 Weeks, and 2 Days  (който взе доста награди) на тази тема ми хареса повече, може би точно защото беше с по-sharp edges и нотките на наивност липсваха.

Съчуствия на всички пазаруващи. Къбит, аз нямам добри стратегии. Отивам в няколко магазини, които си ги знам, поглеждам първите редове, и грабвам. За обувки има един магазин Naturalizer, от който няколко пъти съм купувала. Обувките не са Маноло Бланик, но са удобни (важно за мене!), и обслужването е добро. Ако нямат номера който искам, шипват обувките от централния локейшън за около 7 дни и шипинг-а е фрий.   Ботушите са само аксесоар за мене, не необходимост, защото сме все в коли.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 18:35 от Pixie

# 90
  • Бостън
Само така, Хиър! Grinning

Някой сеща ли се за теорията, че по време на рецесия дължините на полите се скъсяват Simple Smile чела съм го някъде за влиянието на икономиката в/у модата, беше страшно забавно и интересно, ама къде  Thinking

# 91
Може ли да се търкулна във вашата темичка?

Краси (krassina77)- New York

# 92
За мен главен виновник за увеличението на ранните бременности са републиканците и църковните откачалки, които спряха програмите за сексуално обучение и де факто децата нямат знания да се пазят. Но нека имат училища и програми за подкрепа. Като са забременели, няма какво да ги правим, ще помагаме.

# 93
Биз добре дошла ( макар и за малко). Малко е трудно това с децата - трябва им време за да свикнат с другия родител. Мога да си представя колко му е трудно на съпруга ти , но Марти е малък и е свикнал с теб.
Дида беше така , трябваше и поне седмица да се отпусне и да не остави баща си повече "на мира". Но при нас беше друго -той беше 6м в Бг , 6 м тук ( а аз си мислех че на мен ми е било трудно  ooooh!). Просто децата имат нужда от време за почувстват другия близък.
Клеър много е сладурска тази торта ,ти и за това агитираш Тандури за калинки  Mr. Green

Ако се носят постоянно обувки( ботуши) си струва човек да си купи и за 300$ , но аз ботуши слагам 5-6 пъти в годината . Иначе не съм "върл" последовател на модата , минал сезон ботушки ще си ги нося  Mr. Green. В нашия Маршалс има такива намаления на края на сезона че наистина хубави ботуши може да се вземат и за 40$. ( само че аз носа 9 а, пък те първи свършват, завиждам на тези с номер 5-6  Mr. Green)
Краси  welcome

# 94
Зора,  Juno--отдавна беше, но това, което мене ме подразни беше, че филми като тези предизвикват  романтизиране на ранна бременност.   Това, което се случи в Gloucester High, където даже бяха открили дей кеър за тийнейджърките за да си ходят и на училище с бебета може и да не е директно свързано с филми като Джуно, но показва една тенденция в обществото, която като майка на момиче ме притеснява.

Не знам дали е тенденция, но този вид романтизация я имаше и при нас като ученици, в социализма. И при нас във випуска имаше случай на такава бременност - много свежо и интелигентно момиче (тип "Джуно"), както и някои други, които в девети-десети "пристанаха", и не мога да кажа лоша дума за нито една от тях. Ние, останалите, бяхме средностатистическата послушна  скука - кой нормално развит, със здраво чувство за опозиция и критичност тийнейджър уважава това?
А когато обществото е консервативно, е още по-нормално отклоненията да се романтизират.
Ако трябва да се абстрахирам от темата за ранната бременност и да си кажа мнението за филма като изпълнение - хареса ми, да, много даже.
П.п. И да спомена един български филм - "Вчера" - там също имаше случай на ранна бременност и отношението беше не по-малко романтично, и беше точно вид форма на протест срещу консерватизма на системата. Спомням си как някаква нейна съученичка си водеше гаджето в стаята, където бременната е раждала, и му разкриваше тайнството на случая с такъв пиетет, все едно го покръстваше.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 19:07 от блажка

# 95
Agente,не е само до организираност,аз не съм капризна хич (черени кожени обувки нося,не мож' ги сбърка или да се демодират зловещо), и за обувки и принципно.
*
Не съм съгласна че обществото е виновно че децата забременяват. Не съм гледала Джуно.

# 96
Краси, добре дошла.
Кюбит, обявата ме срина. Особено "необвързващо и еднократно". Малко като one night stand.

Teen pregnancy започва да става модна, и е страшно. Не мога да приема героизирането и опитите да ни се докаже, че "ние" сме виновни, а "те" са смели. Лицемерието в цялостната ситуация ми пили мозъка. Започна да става много куул да  си на 17 с бебе. За съжаление, не е никак куул като си на 19 сама с бебе.

Хиър, най - виновни са родителите им, не партията или религията, ама това е друга тема.

Обувки пазарувам в 2-3 магазина и запос, това е. Имам лимити за това колко мога да си позволя, рядко ги надвишавам, ако обувките си заслужават. Да потвърдя мнението на Пикси за Naturalizer, изключително удобни обувки за по-широки стъпала.

Мерси за мненията за Джуно, ще се жертвам.

Кларет, личната титла е поле, в което си пишеш каквото си искаш. Аз съм написала 11.  Simple Smile

# 97

Хиър, най - виновни са родителите им, не партията или религията, ама това е друга тема.

В Байбъл Белт-а и родителите мислят, че не е редно да се учи кво е това презерватив. Просто християнството има много яка хватка върху личния и обществен живот там, даже по-яка от партията. Някъде имаше статистика, че момичетата, които полагат abstinence pledge, имат два пъти по-висок риск от забременяване преди 18. Тексас води класациите по тийн бременни, а точно там поведоха движението Abstinence only sex ed.

Да не говорим пък колко Planned Parenthood и подобни са били затворени, защото раздават хормонални средства и презервативи, пак заради религиозни предразсъдъци.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 19:27 от Hear Again

# 98

Teen pregnancy започва да става модна, и е страшно. Не мога да приема героизирането и опитите да ни се докаже, че "ние" сме виновни, а "те" са смели. Лицемерието в цялостната ситуация ми пили мозъка. Започна да става много куул да  си на 17 с бебе. За съжаление, не е никак куул като си на 19 сама с бебе.

Не е, но по-важно в случая е как го усещат тийнейджърите, което не означава колко брошури за рисковете на ранната бременност са чели или колко филми против абортите са гледали. И на нас като деца много ни е приказвано, но както по-нагоре писах, това не попречи на филма "Вчера" да стане култов - а там темата за ранната бременност я имаше също, и то доста романтизирана.

# 99
Блажка, за мен двете неща са несъпоставими просто.

# 100
  • USA
Краси, добре дошла!   bouquet

Биз, ох, надявах се да кажеш, че е за постоянно.  Confused Ще избутате още една година щом трябва. Много е трудно така. За паралелите те разбирам. Аз всеки път като се върна след ваканция в Бг ми се струва много празно, а хората много грозни (а тук би трябвало да са хубави, нали ЛА това-онова). Ще ти мине за 2-3 дена и ще гледаш положителното. За мен идеалното е зимата-тук, лятото в БГ (във ваканция)  Mr. Green, ама трябва да спечеля тотото преди това.

Зора, на мен Джуно много ми хареса като настроение и актьорска игра. Доста време си припявах песента в края на филма: http://de.youtube.com/watch?v=nBDbUVXXp-U.

# 101
Блажка, за мен двете неща са несъпоставими просто.
В случая според мене по-голямо значение има какво мислят (или по-точно: как го усещат, и защо го усещат точно така) тийнейджърите. Имам още някоя и друга година до деца тийнейджъри, и живот и здраве, надявам се дотогава да знам и някои решения. Благодарна съм на филми като "Джуно" и "Вчера" заради сигналите, които пускат, и чувствата, които възкресяват - лесно се забравя, че е трудно да си млад.

# 102

В Байбъл Белт-а и родителите мислят, че не е редно да се учи кво е това презерватив. Просто християнството има много яка хватка върху личния и обществен живот там, даже по-яка от партията. Някъде имаше статистика, че момичетата, които полагат abstinence pledge, имат два пъти по-висок риск от забременяване преди 18. Тексас води класациите по тийн бременни, а точно там поведоха движението Abstinence only sex ed.

Да не говорим пък колко Planned Parenthood и подобни са били затворени, защото раздават хормонални средства и презервативи, пак заради религиозни предразсъдъци.
В някои случаи наистина всичко тръгва от семейството , но за мен си е тясно свързано с "религията"  ooooh! им ( за партията не съм чак толкова убедена). Ходи си семейството в църквата ( дават си парите  Shocked) , проповядват се техните вярвания и ето ти резултата. ( в 21 век да не се използва презерватив, а СПИН , а заболяванията  Shocked )
 Но има и случаи в които си е до самите деца - в къщи може да се опиташ да ги възпиташ по един начин , а живота " на улицата( училище ) да им повлияе по друг.
 Другото което е , след като имат програми да ги поощряват , защо да не е кул да си бремена на 17  ooooh!
 Ще дам само пример с дъщерята на колежката на свекърва ми: на 17 бременна , ражда, година по-късно бременна от друг и се омъжва  за 3ти, който заминава за Ирак. Ражда второто дете ,  забременява отново( а мъжа и в Ирак) - и така на 21 вече с 3 деца , разведена - всички са на фуд стемпс и на Медикейд.  ooooh!
 Накрая майката  я завежда на лекар за да и сложат спирала  ooooh!

# 103
...лесно се забравя, че е трудно да си млад.

Блаже, много хубаво си го написала!  Peace
За Джуно като постижение в киното вече си казах мнението - нищо особено. Като послание обаче вие доста го дъвкахте и с основание.  Flutter
Не искам да звуча консервативно, но родителите наистина имат много по-голямо влияние отколкото си предствят и отколкото обществото мисли, че имат. Всички (цели 6) случаи на ранна бременност (8-11 клас) в моя випуск бяха на не дотам интелигентни момичета, идващи от елементарни семейства. Не ги обиждам, но не знам как да се изразч по политикали корект.
Часове по сексуална култура трябва да има задължително в училищата и/или разните тийн-центрове и прочие. Съгласна съм 100% с Hear.
Да не забравяме, че забранения плод е най-сладък. Колкото повече знаят, толкова по-малко любопитни ще са. По-добре фул инфо и сейф секс в ранна тийн-възраст, отколкото тайни аборти и нежелани/ непланувани бебета.

Зора, в кои магазини пазаруваш обувки?
Naturalizer са хубави, те са ми е пула за избор.
Pixie, обувки / ботуши не могат да са само аксесоар за мен, защото обичам да ходя много и не карам кола (не че в НЙ има много смисъл де). Но не всеки път кецове, маратонки са подходящи. Нълно права си обаче, че ако скача човек от къщи в колата и после в офиса, се обезмислят 3-седмични терзания кои, какви, колко да дам и прочие.  Peace

Краси, привет и тук.  Hug

# 104
  • USA
Откъде ще купите костюми за децата за Халоуин? Гледам по магазините, но всички ми се виждат страшно дебели и изкуствени. Искам нещо, което да може да носи през деня.  Rolling Eyes
По темата за бременността си мисля, че в моя клас нямаше нито 1 забременяла преди да завършиме. Нямали сме и часове по сексуална култура.

# 105
Момичета, много мислих, преди да споделя, но съм на път да експлоадирам!  Cry Cry
Не знам откъде да започна, срам ме е и ме е страх да не ми помислите някакви общоприети глупости, но...преди 5 дни ми се появиха обриви по тялото, които се засилваха и в събота ходих на лекар, с идеята, че е алергия. Лекарката ми каза, че е или това, или някакви си бъгс, дори не разбрах какви. Прибрах се, сърчнах и видях, че нямаме. Да, ама не!! След 2-3 часа, вече с информирано око намерих една bedbug (дървеница) в коридора!!!  Cry Cry Cry Поасле и още една!!  #2gunfire  Претърсихме всичко, преровихме матраци, рамки, всичко.. няма огнище, за бога, ние сме с чисто нови мебели и изрядна хигиена вкъщи.. И тогава се разбра истината - под една от стените (crevice м/у пода и перваза) на иначе бялата ни къщурка имаше купчинка умрели!! Арчстоун са знаели, тяхната кожа мръсна за проблема и въпреки това ни релокейтнаха в тази гадост!!!! Нас, редовните платци от предходния апартамент! Аз съм алергична към слюнката им, имам 67 ухапвания, превърнали се огромни обриви и ранички.. чеша се като болна от шарка, не съм спала от събота, с изключение на 2-та часа прекарана в/у кухненската маса, защото усещат топлината на спящото тяло и тогава смучат кръв..  Cry Cry Трябва всичко да се извари или изхвърли, ако можех да знам, че няма в документите щях на секундата да се прибера в Бг.. Просто е невъзможно това да се изтрае... Снощи си изварявахме дрехите и ги прибирахме в зиплок багс, ама какво ще носим.. Как да изваря мебели, телевизори, техника, книги, документи..  Confused Cry Cry Те могат да бъдат НАВСЯКЪДЕ!! И хапят!! И вероятно са проблем на целия билдинг, а това е недопустимо предвид наема, който плащаме (Хиър, да..) и претенциите, които имат!!! Треперя като ви пиша, оплакахме се вчера и идиотите ни дадоха гифт карта за некви си 100!!! долара - с тях купих прах с белина и зиплокс с тиксо и край. Пиша ви от хотела, в който ни настаниха за два дни, докато дойдат от Пест Контрол службите.. Не се знае дали можем да спасим каквото и да било от имуществото си.. По-лошото е, че не се знае дали ще успеем да ги унищожим някога и дали няма да се размножат отново след дори едно останало гнусно яйце по дреха, кашон, дъно на чаша или в телевизор (те са почти невидими)  #2gunfire #Cussing out #2gunfire Cry Cry Cry Cry  Не издържам, момичета, защо трябваше на нас да ни се случва това?>?? Защо, дойдохме честно ,започнахме всичко наново, напавихме си скромен дом, живеем прилично и зведнъж всичко рухва заради някакви гнусни Арчстоун апартаменти ... Пиша и плача, не знам какво да правя, кожата ме боли чак. Мъжът ми е на работа, мислим си можем ли да ги пратим на корт, той каза, че ще контактне МС адвокатите днес, но не си знаем правата.. Договорът ни е като Война и Мир естествено, в една от микроточките пише, че не са отговорни за физикал дамидж и такива разни, но това е health risk, особено за мен, а и ТЕ СА ЗНАЕЛИ< ТОВА НЕ Е НАША ВИНА! Нали преди това живяхме една година в другия апартамент без такива гадости... Не знам, имах нужда да споделя. Търся мнения, съвети, препоръки, помощ// И на кой да поплача.  Sad Sad Може ли да се замразяват във фризер фотоапарати, лаптопи и т.н.? А Обувки? Дрехите като са изварени и в пликове ако поседят и те във фризера дали е ок? Ами книгите.. Ами мебелите.. Майчице, не знам. Пест контрол не знаем кои точно ще дойдат и какво ще пръскат, отровно ли е, не е ли, отново гадните Арчстоун го уреждат, ама то оставаше и ние да плащаме за това, малко са ХИЛЯДИТЕ загуби и безценните неща..  #Cussing out   CryМъжа ми вика да изварим документите и да си бягаме към Бг ( Cry Heart Eyes Cry), но аз не мога да допусна да си изгуби работата и всичко заради едни дървеници.. Мразя Америка, мразя им дървените къщи, мазните усмивки и безумните закони! Благодаря ако сте изчели дългия пост. после ще пиша пак че сега се разтереприх от яд чак

Преименувах се, искам да запазя анонимност за някои външни читатели. Ще ме познаете..

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 21:14 от Anyway

# 106
Anyway, а в кой град/щат си? Предполагам нямате renter's insurance?
Пиши какво точно искате да постигнете, за да можем малко по-точно да те посъветваме.

# 107
Аз съм Ева.. Sad Sad

# 108
  • USA
Ева, съжалявам, че така ви се е случило! Но това наистина не е толкова трагично! Ще се оправят нещата. Хубаво е, че имате адвокатите на МС на своя страна. Няма защо да мразиш Америка, това може да ви се случи навсякъде, а тук поне ще ви обезщетят. Приеми го като лош късмет.
Недей така да се отчайваш, все пак става въпрос за дървеници, а не за някаква сериозна болест. Повярвай ми, може да бъде много по-лошо!
Опитай се да не се чешиш и скоро ще се оправят нещата. Настоявайте да сте на хотел докато не почистят окончателно и вижте какво ще ви посъветват адвокатите. Аз бих сменила сградата също така.

# 109
Ева,
Уинкс хубаво ти е казала. Имате могъща система и фирма зад гърба си. Вижте адвокатите какво ще ви посъветват. Имате права, можете да ги съдите и да ти плащат обезщетения с години. На всяка цена отиди на лекар, да ти дадат документи и епикриза, направи си снимки на тялото, където са ухапванията. Стой настрани, докато мине пест контрол, ще убият всичко наред, после само ще трябва да изчистите.

Провери си правата с адвокат, и си гони интереса ( ако трябва с повече агресия). В тази държава поне това има значение.

# 110
Знам, че не звучи толкова страшно, колкото е всъщност.. Но пестицидите вече са други, едновремешния ДДТ, който ги е изтребвал до крак е забранен, затова сега са трудни/почти невъзможни за елеминиране.. Кортикостероидните кремове не действат на сърбежа, какво остава за стигмата сред обществото.. След 7 дни почвам училище.. И как ще почистим абсолютно всяко едномилиметрово яйце не ми е ясно.. И защо, защо, защо??трябваше да ни се случва това?? Няма да ни обезщетят вероятно, освен ако не стигнем до съд, а засега не знаем дали имаме право. Освен това никъде няма да ни преместят докато има проблем, а и аз не бих причинила това на бъдещите си съседи ( а и ако се изнесем преди третиране задължително ще си вземем някое с нас)..  Гадовете смучат кръв докато човек спи, ориентират се по топлината, която излъчва тялото.. Готови са да извървят до 100 фийта, за да те ухапят, значи и съседите би трябвало да са си патили преди (освен ако не са всички онви балъци  Confused като нас)

От безсънието съм суперемоционална, но мразя държавата заради тромавата система, вечното чакане, лицемерието, с което те успокояват, че всичко е ок, а всъщност дори не могат да си направят труда да изпишат името ти правилно.. Самонавивам се вероятно, но положението е много, много кофти. Гадините живеят по 18 месеца без да се хранят и без въздух, т.е. снощи пакетирах вещи, които ще ползвам чак 2010-та?!/.... Пази Боже! Замислих се колко малко преобръща живота на човек... Четох за ботушите, за покупките.. и аз имам любими вещи, дрешки, скъпи неща, които като изваря.. Изобщо, ако имах къде да ида бих зарязала всичко и бих го запалила, да да не го мисля. Ама може и на подметката си да имам, че обичали и там да снасят яйца.. Ами колата?!.. И нея ли с пестициди да третираме?

Каква е тази рентиер иншуърънс? Има ли начин да докажем, че тези умрелите са си там отпреди (те са, 100%, ние живеем там от 10 дни и не сме третирали с нищо такова, само с Лизол и белина за почистване на нов дом, знаете как е)? Ами ако кажат, че ние сме си ги внесли (нелепица, откъде и защо не една цяла година по-рано??)? Кажете как мислите..

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 21:46 от Anyway

# 111
Ева, брех че късмет. Много съжалявам, мила! Сега обаче няма да се отчайвате, а започвате поетапно да намирате информация за тия неща, как живеят и как се трепят, за правата ви. Ако можете, свържете се със съседи, обменете информация с други пострадали и не се предавайте. Щом са знаели, ще си платят сега. Лекувай обрива и не ходи повече там, да не те ухапят в движение.

# 112
  • DFW
Ева, искрено ти съчувствам  Hug
Звучи наистина кошмарно  Sad ...не знам какво да те посъветвам, наистина ли от нищо не умират тези гадини  Rolling Eyes . Ако умират от висока темпетатура, защо не пробвате с парочистачка поне меката мебел и килимите  newsm78. Наистина не знам какво да те посъветвам, но изглежда наистина сериозна ситуация и предполгам, че ще можете да ги осъдите...

# 113
Ева, говори наистина с адвокат и разбери какви са ви правата в случая. В уни-то сигурно има такъв отдел, те обикновено са доста добре запознати с тази материя, покрай студентите. Не знам дали адвокатите на МС могат да ви помогнат, дали обслужват работниците изобщо или само фирмата.

Аз съм имала вземане даване с полски мишки преди години.  #Cussing out Общо взето почти веднага се изнесохме, но беше и в края на договора ни, не знам при вас как е положението, май скоро се местихте там. Аз също не вярвам, че могат да се изтрепят ефикасно гадините, така че гледай за начин да се измъкнете от договора и да се преместите на друго място. За личната собственост не знам какво да те посъветвам, може би се обади ти самата на пест контрол и виж те какво може да ти помогнат.

Renter's insurance е застраховка на личната ти собственост, когато си под наем. Просто за това се сетих като четях това, което си написала. Всъщност не знам дали тази застраховка би покрила такива поразии, но си мислех че е добре да се провери, ако имате.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 22:05 от Atti

# 114
Не се отчайвай за бед бъг-овете, нещата могат и много по-зле да са. Бори се за правата си и събирай доказателства за клеймовете си срещу рентъл-а. И каквото и да загубите, имай предвид, че това са само вещи... Въпросът 'защо ми се случва' е винаги излишен, защото няма отговор. Аз също си го зададох в един от постовете, за моята трагична (в моите очи) ситуация, ама си изтрих поста, щото ме хвана яд на себе си, че се оплаквам, като може и по-зле да е. Всичко ти се струва черно, защото си уморена, както и на мен, когато си пишех поста. Сега разбирам, че е било носталгия по майка ми и баща ми и нито Америка нито България са ми виновни.

Наскоро се бях разчела за дървениците и продължавам да си мисля, че може да ги имаме - в България обаче, защото и ние бяхме нахапани сериозно. Наистина много гадно звучи, съжалявам, че ви се е случило. Съдете ги до дупка. Ние можем да ти бъдем sounding board тук  Grinning.

# 115
  • USA
Ева, химическото чистене дали ще утрепе гадинките? Може да си дадете дрехите и обувките на химическо вместо да изваряваш. Мисля си, че за 10 дена не може така да са плъпнали, ама наистина си трябва доста работа.

# 116
Ева опитай да поспиш мила, наистина звучи кофти, но ще погледнеш малко по-оптимистично на нещата ако си по-малко емоционална, има изход, можеше дае по-лошо. Съдете ги. Това, че има умрели , най вероятно означава, че и предишните наемалели са имали същия проблем, а и вие се преместихте само преди 10 дни. Разпитай съседите. Направи си снимки на кожата, както казва Зора. И недей да замразяваш техника, ще я повредиш!

# 117
  • Boston, MA
Ева, много гадна работа, наистина. Почини си и се успокой, разберете какви са ви правата, къде се простира отговорността на хазяина и къде почва на наемателя - доколкото разбирам дървениците лесно се хващат от хотел (хвана ме параноя тук лека), и е трудно да се докаже откъде са дошли.

Искайте от Арчстоун номера на Пест Контрола, който ползват, и ги питайте какво трябва да правите, кое ще пакетирате, кое само ще изварите, те ще могат да ви помогнат.

Не си го изкарвай на цялата държава, няма смисъл да се товариш допълнително с негативност. Да си представим алтернативен сценарий, в който в България намираш дървеници и хазяите те пращат 2 дни на хотел, докато напръскат... нали?

Като казахте ботуши, и аз сега се замислих... Гледате ли JCrew? Michael Cors? Там има хубави модели, тип офицерски.

# 118
Ева те момичетата вече го казаха но -успокой се , почини си .  Hug
Видях как изглеждат ухапванията в нета , много е лошо и неприятно , но колкото и банално да звучи ще отмине. Не се натоварвай излишно , няма смисъл.
 Вижте си договора , посъветвайте се с адвокат , но нещо ми се струва че щом веднага са ви дали 100$ гифт кард не им е чиста работата. И другите казаха - запази си от болницата всичката документация ( те ще ти дадат рипорта ако го поискаш), направете снимки , ако трябва от Петс Контрола искайте някакъв документ за намерените гадинки , колкото повече информация можете да съберете е по-добре.
 Дано бързо се оправите и отървете от гадинките   Praynig

# 119
Ева, отиди на хотел за няколко дни да се наспиш и починеш. Ужасно е това, но поне тук има малко повече закони и вярвам, че дори и с нерви, нещата ще се оправят .

Иначе не само тук не могат да изпишат името ти... мъжа ми работи с хора от различни държави и няма да ви казвам какви вариации на неговото име(от 4 букви) има в имейлите им Laughing

Джуно и подобни не искам да гледам. Цялата тази "мода" за млади майки (на 17!) ме отвращава. Знам на какъв акъл съм била на тези години, познавам хора, които на тези години дондуркаха бебета и докъде го докараха. Не ми е жал за тези момичета(техен избор, както и последствията от него), жал ми е за децата, които растат в такива домове и какво бъдеще им се дава. Естествено винаги има изключения, но рядко и не мисля, че  е нещо, което би трябвало да бъде насърчавано при децата на тази възраст.
И не мога да не се чудя, защо нито една от тях няма проблеми да забременее, а толкова много хора, които са готови не могат (не се самосъжалявам, познавам достатъчно такива в истинския живот, за да се чувствам  късметлива с това ,което имам).

И аз съм нямала класове по секс култура, но баба ми и майка ми така ме бяха наплашили, че дори не смеех да си помисля за това нещо и да съм с давул( на баба ми термина за малолетни бременни без брак) Laughing

Пейлес- имах едни обувки за работа, супер удобни- май е до късмет. Краката ми пораснаха след като  минах 30-те. Сори, кюбит Simple Smile

-----
Не се побирам в кожата си цял ден днес, мъжа ми пак го подбраха за местене, направо се побърквам, дори не ми пука вече , ако ни местят, да ни местят и да приключвам с този проблем, другите ще ги мисля след това. Гадове мръсни- уж нямаше да е в НюДж, някъде временно може би, къде временно...в НюДж...ще е както те са решили, ами защо ни баламосват и защо мъжа ми им вярва ooooh!... Естестествено всичките тези банкрути им се отразява на работата, намерили малко свободно време и какво измътиха-хайде пак да местим Бенсън .... олекна ми!

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 03:44 от benson10

# 120
Ева, ужасна работа! Дано намерите начин по-бързо да се справите! и аз се присъединявам към призива за събиране на доказателства.

Аз да ви се похваля Simple Smile Взех си галошки на полка дотс  Joy Взех си си супер удобни обувки за всеки ден, които като визия хич не ме грабнаха, но само усещането, че краката ми се носят на облак ми беше достатъчно Simple Smile

Сега да ви хвърля една бомба Simple Smile Майка ми на 17 е напуснала училище, за да сключи брак. Година по-късно е забременяла с мен ( казвам за да уточня, че не затова се е омъжила). След като ме е родила е завършила училище и после е продължила напред.
Жената е интелигентна, отговорна, лоша дума не мога да кажа, отгледала ме е и ме е възпитала и мисля добра работа е свършила. Ама на, дошла и сляпата неделя.
Та искам да кажа, че не са еднозначни и там нещата.  Peace

# 121
Тандури, когато майка ти е била на 17 са били други времена,  тя първо се е омъжила, а не лекаря е определил деня за сватбата(любима реплика на мъжа ми) Simple Smile

а и както казах винаги има изключения Peace

# 122
Ева, съжалявам за ужасната ситуация, през която трябва да минеш!  Hug Както са ти написали вече всички - събирай и най-дребната "улика", която би могла да използваш в твоя защита и полза. Дървениците са зла напаст, но има много по-лоши неща, които могат да ти се случат. Дрехи, овувки, мебели, книги се купуват. Да, струва пари, нерви, време, обикновено раздяла с нещо лично и скъпо, но докато си здрава (дано бързо да ти минава алегрията!) и мъжът ти също, заедно един до друг може да минете през всякакви трудности. Представи си го като още една емиграция. Аз минах такъв катарзис и оставих част от сърцето си в Германия под формата на дрехи, обувки,  Cry мебели, сантиментални дреболии, и всичко това - насила доброволно, което боли не по-малко.
Опитай се да се поуспокоиш, да поспиш и не изпускай шанс да си търсиш правата.
Стискам палци!

П.П. Не се настройвай негативно против държавата. Тук си най-защитена. Никъде по света няма да можеш да измъкнеш повече от системата.

Бубка, ще хвърля едно око и на твоите ботушни предложения.  Wink

benson10, съжалявам и за твоите терзания около местенето. Съвсем сигурно ли е? Къде в НДж?

Tandoori, аз познавам едно момиче, което роди в 9 клас на 16 години. Завърши после, следва дори и си работи сега... Но както бенсън каза, такива са по-скоро изключения, за съжаление доста рядко.

# 123
  • usa
Anyway, много неприятно! лекарите не ти ли дадоха нещо за облекчение на сърбежа? и мило момиче, ужасно много нерви хабиш за нещо поправимо. животът е прекалено кратък, за да се стресираш толкова за такива ситни проблеми. вземи се в ръце и не се самонавивай, нещата ще се оправят със сигурност, но нервите дето си ги скъсала по темата, няма да можеш да си ги върнеш...

juno ми хареса като филмче - добре направено, добра игра, свежи герои, въобще зарадвах му се макар и да не съм привърженик на тематиката. и все повече ставам непривърженик като моментът с бойфрендовете и евентуалния риск от тийн забременяване в къщи застрашително наближава. децата ми имат всяка година часове по секс образование в училище. и аз обмислям кое да закупя с цел стряскане на бойфренди - чейнсоу, калашник или просто брадве...

албена реши, че не иска повече да ходи на айс скейтинг. не знаела с какъв спорт иска да се захване, а съм непреклонна по въпроса, че трябва да има някакво физическо занимание. единственото, което и хрумва е танци, щото приятелката и ходи на такива, но аз не съм във възторг от тази идея, та преди да склоня, искам да пробвам да я убедя за нещо друго. та съм в нужда за идеи за спортове за 13 годишна девойка. вече отхвърли маршал артс, йога, плуване и тенис. знам, че вие сте идейни дами, та помагайте със затруднението ми, моля!

# 124
Боже, и аз си мислех, че с катерицата в стената на всекидневната, успяла да направи дупка... и сега капанът е в стаята, а двегодишната ми дъщеря все там се върти... Не искам и да си помислям какви зарази носи, колко ще е бясна, а капанът дали е устойчив, защото ми изглежда афив работа от всякъде...
Ева,  fingerscrossed

Моите наблюдения върху младите бременни са от България, за което мога да кажа, че винаги ме е учудвало как след случайно забременява и най-често последвано от брак, следващата бременност може да е планирана. И семейната среда, и обществото са относителни понятия за мен - дума не съм чула от родителите за секс, предпазване или забременяване, но очевидно съм имала не много, но достатъчно акъл за темата. Обратно - на моя комшийка и съученичка майка й от ранна възраст (такава, в която аз само предполагах, а дори някои предположения бяха грешни) я учеше кое и как, но на 19 години след един аборт и последвала втора бременност се омъжи.

За обувките - дойдох с един чифт, който нося вече седма година. Тук си купих летни сандали (Маршалс), които се скапаха за няма и три седмици. Късметлийка съм, не искам да кажа друго. И на мен повечето обувки са ми тесни, за жалост.

# 125
Миз,
- баскетбол
-футбол
-волейбол
-плуване
-бейзбол

Ето, погледни и тук: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sports

# 126
И майка ми, и баба ми са се омъжили, защото са забременяли, едната на 27, другата на 24, с вече завършено образование. Според мен това не е добра причина да се омъжиш.

Една от най-близките ми приятелки, никак не глупава и никак не от лошо семейство, забременя на 17-18 след скъсан презерватив. Направи аборт. Добре, че не беше някъде в дълбоката американска провинция, където щяха да я направят на луда, за да направи аборт.

В Джуно момичето дава детето за осиновяване и ощастливява едно семейство. И аз като бъдещ осиновител си мисля, че един ден някоя такава тийнейджърка ще роди моето дете.  

# 127
  • usa
Миз,
- баскетбол
-футбол
-волейбол
-плуване
-бейзбол

плуването за мое най-голямо съжаление го отказа. за баскетбол не става - най-ниска е от всичките си съученици и 90% от съучениците на сестра си. футболът го мислихме, но и двете не сме във възторг от идеята в събота в осем часа сутрин да обикаляме щатските стадиони за състезанията. мерси за волейбола, ще го предложа.
предложих и алпинизъм. дори не ми отговори, само ми се изсмя  Thinking...

# 128
  • USА
миз, щом иска танци, нещо от типа на джазърсайз или аеробика?

и аз обмислям кое да закупя с цел стряскане на бойфренди - чейнсоу, калашник или просто брадве...

Grinning. Представям си картинката. В това време баща им гледа лошо и многозначително обяснява нещо от типа, че е бивш марин или пък че няма проблем за него тy гоу бак тy призън, ако се наложи.

ЕваHug

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 04:43 от Juturna

# 129
единственото, което и хрумва е танци, щото приятелката и ходи на такива, но аз не съм във възторг от тази идея, та преди да склоня, искам да пробвам да я убедя за нещо друго.

Защо си против, бе миз? Какви танци?