Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 септ. 2008, 23:46 ч.

Запознаване с родителите

• 10 025
  • 68
  •   1
Отговори
Кога се запознахте със семейството на приятеля/мъжа си? С моя приятел сме заедно около 2 години, а живеем заедно около година, а аз все още не се познавам с близките му. Той е от друг град и когато си ходи за няколко дни, никога не ме кани. Дори подозирам, че родителите му не знаят за мен все още. Много се ядосвам. Мисля си, че не е нормално, но според него това не би трябвало да бъде голям проблем. До сега никога не бил запознавал приятелките си с родителите си и не бил свикнал на такива взаимоотнояения с тях. Не му се занимавало да им се обяснява. Много ми е гадно заради това нещо. Мисля си, че така нещо ни липсва...Иначе, не мога да се оплача от него (за сега). Постоянно сме заедно и се грижи за мен.  

# 1

Определено има за какво да се притесняваш, нещо не е наред ако това е истина.
Какви са тези родители дето за 1 година не са разбрали, че синът им живее с някого. Тотална отчужденост, незаинтересованост и липса на уважение и от двете страни.
И изобщо не ми се вярва толкова много да държи на теб.
Има и друга възможност - да има някаква неприятна тайна около семейството му.

# 2
Ако живеете заедно е притеснително, ако сте само гаджета, които се срещат и после всеки от където е, не е необичайно. Но определено не говори за сериозно намерения и трайни на този етап от страна на мъжа.  Peace

# 3
  • ул. "Мечтание"
Абе какво се косиш! Познавам една мацка, дето от повече от 8 години са заедно с мъжа си (женени са от 5-6 месеца), а тя се запозна с майка му и баща му преди година... Тъй че... Има на какво да се учиш още! За мен това честно да си кажа е достра странно, когато става въпрос за сериозни отношения... Ама знае ли човек. Хора разни!  Thinking

Макар че... То и аз преди да запозная нашите с мъжа ми не бях водила гаджета у дома, камо ли да ги запознавам с родата... Ама моичкия все пак ръката щеше да ми иска, нямаше как  Joy

# 4
  • София

Какви са тези родители дето за 1 година не са разбрали, че синът им живее с някого. Тотална отчужденост, незаинтересованост и липса на уважение и от двете страни.

Едва ли това може да е компетентно мнение.
Напълно е възможно да е в много лоши отношения с родителите си и да иска да ви държи взаимно изолирани. Това не е задължително лошо, в доста случаи е по-добре. Възможно е да са ограничени хора; да са хора, от които той се срамува; да има нещо в миналото му, което иска да забрави и т.н. Според мен е по-важно как се държи с теб, какъв е съвместният ви живот и какви са ви плановете, отколкото да те представи на родата  Peace

# 5
  • ул. "Мечтание"
Тъй, тъй... Ако си наясно какви са му отношенията с родата, може би ще ти се изясни положението... Ама честно да си кажа, чудя ти се какво пък се натискаш и ти толкова... newsm78

# 6
  • по пътя на светлината
Загубата не е голяма.... Laughing,ти пък си голяма мазохистка,на сила искаш да си създаваш проблеми.....и все пак има нещо гнило.

# 7
 имах една приятелка навремето,която беше в същото положение.
търпя до време и реши да се прави на детектив.
   какъв беше шока и ,като отишла в града,издирила къщата и на вратата я посрещнала жена му.
а отвътре се чувал детски глас...

# 8
  • варна
Имах приятел ,който за 2,5 г. не намери време и желание да ме запознае с баща си.С майка му се запознах сама по стечение на обстоятелствата,той даже не присъства на запознанството ни.И това при условие че живеехме не само в един град,а и в един квартал.Оказа се много нерешителен ,и в крайна сметка това оказа влияние на избора ми дали да съм с него и в бъдеще.

# 9
  • Варна
въобще не се учудвам,аз пък половин година живеех ме заедно с баба му и дядо му, и дори не сме се засичали по коридора на апартамента, и не ме познаваха Laughing това беше далечната 2001г Crazy

# 10
Макар че... То и аз преди да запозная нашите с мъжа ми не бях водила гаджета у дома, камо ли да ги запознавам с родата... Ама моичкия все пак ръката щеше да ми иска, нямаше как  Joy
Това според мене е най-правилният подход за жена, разбира се.
Ако си от малко населяно место запознанството и гостито се равнява на брак/съжителство. И ако не стане? И като заведеш 4-5 такива??? Какво става от теб, според хоратата?-Нищо.
Така, че съображения винаги има.

объркана, питай го директно водил ли е момичета в къщи.
Кога се запознахте със семейството на приятеля/мъжа си? С моя приятел сме заедно около 2 години, а живеем заедно около година, а аз все още не се познавам с близките му.
...
До сега никога не бил запознавал приятелките си с родителите си и не бил свикнал на такива взаимоотнояения с тях.
....
 Постоянно сме заедно и се грижи за мен. 
И две години е достстъчно време за въпроса: Дали или с него? и изясняване на намеренията Ви за напред. Хората или се женят първата, втората година или никога - лично мнение.

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 12:25 от izina

# 11
А като се обажда от телефона си на тях или те като му се обаждат-ти присъстваш ли? Изобщо чувала ли си разговор помежду им?

# 12
  • В страната на мечтите.........
 Shocked  Навремето имах една позната,която изпада няколко пъти в такава ситуация.Първият път се оказа,че господинът е семеен и с деца и изобщо не се стигна до запознанство.Вторият път се запозна с родителите на сегашния си съпруг след като беше бременна в 3/4 месец и бяха решили вече да вдигат сватба!
За мен това е супер недопустимо,особено ако живеете заедно!
Ако не знаят за теб,то поне не му ли ходят на гости? newsm78
2 години са това все пак!!!
А от негова страна-просто липса на сериозни намерения или наистина има нещо гнило около цялата ситуация  Peace

# 13
Аз пък не виждам какво толкова е станало. А и защо да е задължително да те запознава с родителите си. Има много варианти за това, да го е срам от родителите му и да не иска да се излага, да не са в добри отношения, или просто да не смята за необходимо да те запознава с тях, както и много други.
Аз също близо 2години не се бях запознала с родителите на съпруга ми, просто нямах желание, нито той се е натискал да ме запознава.

# 14
Благодаря за отговорите. Истината е, че връзката ни започна леко сложно и ние не знаехме дали ще има нещо между нас. Имаше химия, но и двамата не бяхме сигурни дали искаме връзка, а по стечение на обстоятелствата бяхме постоянно заедно и след това заживяхме заедно на квартира и видяхме че се разбираме под един покрив заедно и връзката ни просъществува. Така, че ако трябва да съм  честна истинската ни връзка започна с живота ни заедно....сложно за обяснение. Та майка му и баща му знаят, че живее със съквартирантка, предполагам защото в началото бяхме решили да пробваме така. То и за пред моите родители почти беше така. Не исках да ги товаря, че живея с някого с когото искам да има връзка и ако не се получи накрая да стане един вид тъпо. В последствие обаче нещата се изясниха за родителите ми. Аз не съм много скрита покрита и даже го заведох в родния ми дом. При него нещата обаче стават много по-бавно и аз вече се изнервям, предплагам, защото аз искам да имам някакво развитие и си мисля, че ако ме запознае с тях вече сериозността на отношенията ни ще е изяснена изцяло. От друга страна не съм сигурна дали аз самата искам да се запозная с тях, защото се притеснявам, че може да не ме харесат и да започне да му се отразява негативно това на него. Говорила съм с него и становището му е, че изобщо не е мислел, че това е проблем за мен. Обясни ми, че не ме е запознал, защото все още не "му се занимавало" да им обясни какво е станало, въпреки че те май се досещали, но и те нямали навика да разпитват. Приех обяснението му, защото в началото и аз бях така с моите родители. Просто никога не съм намирала за нужно да ги занимавам с личните ми отношения с някого и затова не им се обяснявам много много, а дори изпитвам и леко притеснение.
Някой ме беше питал, дали разговаря с тях в мое присъствие. Разговаря да. До сега не ми е направило впечатление да се крие докато разговаря с някого.(да не чуе дявола..). Иначе и аз си бях вкарала мухата да не би да има друга, но после като помислих ми стана леко смешно. Звучи ми леко пресилено това.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт