Трябва ли да се направи ваксина против Тетанус?

  • 2 707
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 961
Днес дъщеря ми падна и си сцепи веждата, докато бяхме на разходка. Малко преди това й направиха имунизацията, която се прави на 13 месеца. Когато я заведохме в Пирогов, за да залепят раната, ме питаха дали има всички имунизации и аз казах, че да и, че днес сме правили тази. Докторът реши, че това е тройната ваксина ДивТетКок, но сега погледнах в един имунизационен календар и разбрах, че това изобщо не е така, а е правена морбили-паротит-рубеола.
Някой знае ли, дали трябва да се направи Тетанус или не е добре да се прави толкова скоро до днешната?

Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 344
Доколкото знам, няма нужда, защото детето си има имунитет от първите три "дифтеткока". Ще те излъжа за точните периоди, но трябва да минат години след тези имунизации, за да се слага тетанус при нараняване. Но защо все пак не звъннеш на педиатъра? Бързо възстановяване ви желая!   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 344
От друга страна, сега, като разрових, на едно място открих, че ако са минали повече от 12 мес. от последната имунизация (по лентичката изглежда, че сте тъкмо на тази граница), пак трябвало да се слага?! Определено имам спомен, че дечицата си ги държи ваксината?! Сори, че не мога да помогна повече.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 783
Да, прави се, но с   антитетаничен токсоид,  а не с противотетаничен серум.

# 4
  • Мнения: 961
Последният прием на Пентаксим беше преди десет месеца и половина. Днес ми казаха, че не трябва защото вчера сме правили друга имунизация!
Имелда, каква е разликата между двете ваксини, които споменаваш? Признавам си, че съм доста лоса в това отношение?
Благодаря ви и на двете за отговорите!  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
С токсоид се правят ваксините на дечицата, анатоксинът  емного алергизиращ и при деца под 14 години не се прилага.

Общи условия

Активация на акаунт