Как преживявате любовната мъка?

  • 12 288
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Как преживявате любовната мъка.
Давите я в алкохол ли, започвате да работите много за да не мислите за нея, изпадате в депресия, стискате зъби и чакате да ви мине, утешавате се с друг мъж/жена, заминавате от града в който се намира обекта на мъката... или какво още...

# 1
  • Мнения: 510
 newsm45 smile3518 Weary и се надживяват нещата...Да е живо и задраво това време дето лекува!

# 2
,,Събуждам" се и виждам отрицателните черти. Успокоявам се каква грешка съм щяла да направя.

# 3
  • Мнения: 7 837
Тук повечето сме семейни, все пак. Пие се без повод.
Сексът за много, отдавна е мираж, ти си тръгнал да говориш за любов.

# 4
  • Мнения: 1 400
Тук повечето сме семейни, все пак. Пие се без повод.
Сексът за много, отдавна е мираж, ти си тръгнал да говориш за любов.
Joy Joy Joy Peace

Всъщност...като се замисля....нито едното от тези, които си изброил. Отивам някъде, където ще съм сама със себе си и ще съумея да си събера главата.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Аз главно причинявам любовна мъка, а как  я преживявате си  е ваш проблем.
Кейси, не е мираж, извращение е.

# 6
  • Мнения: 516
Обикновено се разхубавявам след любовна мъка. Явно страданието ми се отразява добре.

# 7
  • Мнения: 698
Стандартно - ям.  smile3511

# 8
  • Мнения: 1 731
Намирам си нещо да се занимавам.Курс или нова работа.Следя външният си вид и псувам обекта . Joy

# 9
  • Мнения: 3 634
При мен е напълно "всяко чудо за 3 дни". На 4-тия ден се оглеждам за нова тръпка.  Heart Eyes

# 10
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Няколко реда сополи и сълзи... че няма да има секс... И после - клин клин избива!  Joy


А, да... И това също!  hahaha Whistling

# 11
  • Мнения: 4 433
Много реееееев newsm45

# 12
  • Мнения: 92
Обикновенно плача много и немога да се съвзема близо 3-4 дни. Може би защото съм много чувствителна, а и другото нещо е че много лесно се привързвам към даден човек! И както Селин и Силве казват МНОГО РЕВ и РЕД СЪЛЗИ РЕД СОПОЛИ!!!!!

# 13
  • Мнения: 476
Преживявала съм любовна мъка един път. Излекувах се с няколко краткотрайни връзки.

# 14
  • Мнения: 54
В момента съм в любовна мъка и се надявам скоро да я преживея, за да ви дам пресен отговор. Засега само ме избива на рев.  Sad

# 15
  • Мнения: 384
Леле,какво беше това''любовна мъка''?Даже лекичко завиждам,щото преди тази мъка сигурно е имало и готина тръпка + още нещо.
А преди лекувах с работа и шумни компаний.Но честно бързо ми минава.Забелязала съм,че около 4 години макс. ме държи.Сега си имам две верижки дето ще ме държат здраво още 18 години мин.

# 16
  • Мнения: 92
В момента съм в любовна мъка и се надявам скоро да я преживея, за да ви дам пресен отговор. Засега само ме избива на рев.  Sad


Горе главата! И дано се измъкнеш по-бързо от нея!

# 17
  • Мнения: 581
 Избива ме на разврат. Embarassed

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ся смътните спомени от едно време ли ще ровим... Mr. Green
И понеже отговорът ще прозвучи оригинално и не включва сълзи и сополи (не ги и изключва напълно, де), да споделя - пиша Mr. Green Разказвам си и си изливам каквото имам да си кажа... и след 100-тина страници обикновено ме избива на смях и ми минава Mr. Green Лошото е, че така остават твърде осезателни спомени, защото много се фиксира всичко преживяно заради опита да го разкажеш - и даже да унищожиш веществените доказателства Laughing, после си спомняш нещата като думи Rolling Eyes Ако пък не ги унищожиш, разполагаш с вековечни компромати, от които сам си се червиш на акъла Laughing Та не препоръчвам като начин за овладяване на скърбите.

# 19
  • Мнения: 662
"Клин клин избива"-така процедирах като бях по-малка.Веднага се озъртах за нещо ново и тъй като бях доста влюбчива  Embarassed не страдах много.А и все така ставаше, че не след дълго този, заради когото съм проливала сълзи се влюбваше в мен. Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 4 651
Редувам ходене по мъже и много работа. Ама отдавна не ми се е случвало. Като се замисля били са доста весели времената, в които съм лекувала лИбовни мъки  Mr. Green.

# 21
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Обикновенно аз  причинявам любовна мъка иначе се утешавам със следващия. Mr. Green Mr. Green Mr. GreenБорисе да не преживяваш любовна мъка. newsm78

# 22
Ех ,тоя Борко Отворко,явно преживява любовна мъка ,ама отговора се крие  в неговото си инфо. 

"Всичко си има край само саламът има два".Така,че  не се депресирай,Борко Отворко,и на на  любовната ти мъка  има край,повЕрвай ми.  newsm10

# 23
  • Мнения: 871
С нова любов, мноооо ясно Crossing Arms

# 24
  • На ръба..
  • Мнения: 2 115
Мисля, че първо минавам през 1-седмична депресия, след което започвам да се съвземам и с нови сили, стискайки зъби продължавам напред.

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не ям, стопявам се за отрицателно време, слушам някакви сълзливи песни и пиша стихове.... и пуша много

# 26
  • Мнения: 7 186
Клин- клин избива, потвърждавам и аз Hug

# 27
  • Мнения: 1 763
Със сън. Спя много, когато съм сърцеразбита ( два пъти ми се е случвало).

# 28
  • Мнения: 250
Старата любов лекувам с друга - нова Simple Smile

# 29
  • Мнения: 936
Потапям се в някаква музика - в единия случай беше Roxette, а в другия - Scorpions. И преди докато пушех, си слушах музиката и пушех, пушех...

# 30
  • Мнения: 212
"Клин клин избива"-така процедирах като бях по-малка.Веднага се озъртах за нещо ново и тъй като бях доста влюбчива  Embarassed не страдах много.А и все така ставаше, че не след дълго този, заради когото съм проливала сълзи се влюбваше в мен. Twisted Evil

И му го връщаше тъпкано сигурно. Нали? Колко сте гадни жените...

# 31
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
За Лиска ли ти е мъчно?

# 32
  • Мнения: 100
Преди да се "бракувам" живеех във Варна. Бяхме 4-5 девойки (бойна дружинка). Излизахме почти всяка вечер. Такова вихрене падаше.... Sunglasses. Ако се случеше някоя да изживява любовна мъка, всички се включваха и се разбивахме по заведенията.

# 33
  • Мнения: 2 448
Игрички по връщане и "намразване" на обекта на чувствата никога не са ми били по вкуса.
Запазвам хубави спомени дори от невъзможни и приключили любови. Когато огорчението премине, винаги има нещо хубаво , което остава от преживяното като спомен.
Давене на мъката в алкохол, безразборен секс и нови увлечения, изпробвано, но не ми помага. Да успееш да погледнеш на нещата под друг ъгъл е истинското лечение. Разбира се напълно минава като срещнеш нова любов, но това не можеш да си го наложиш. Не си избираме любовта, тя ни намира...

"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото." -  Монтен

# 34
  • София
  • Мнения: 2 132
Гледам да съм сама, пия, слушам  музика и яко рев.
Разбира се, винаги човек може да отиде в ДиС и да види, че може и да е по-зле  Peace

# 35
  • Мнения: 606
Любовницата ли те заряза?

# 36
  • Мнения: 2 448
Любовницата ли те заряза?

Или си се влюбил несподелено?  Rolling Eyes

Снощи на събирането ми се видя като болен и помислих че е грип, а то било любовна мъка.

# 37
  • Мнения: 60
Аз я преживявам с шопинг и разкрасяване. След това съм готова за нови подвизи. Grinning

# 38
  • Мнения: 2 478
Трудно я преживях навремето,много трудно CryПрекалено съм чувствителна и такова страдание ми действа зле дълго време.
Но единия от способите за надживяването на любовното терзание беше поддържане на перфектен външен вид(за високо самочувствие).И никога не се затворих вкъщи,излизах,работих и пак така докато и се видя края на тази любовна мъка.
А и новата любов е по-сладка,когато е заменила предходното разочарование. Heart Eyes

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ако една любов иска да приключи без мое съгласие, просто отказвам да повярвам, че е приключила. И тя продължава да съществува, по-истинска от всякога.
Така не ми се налага да лекувам нищо. В крайна сметка любовта не е болест.
А аз дори болестте не лекувам...

# 40
  • Мнения: 1 731
Ако една любов иска да приключи без мое съгласие, просто отказвам да повярвам, че е приключила. И тя продължава да съществува, по-истинска от всякога.


Много умно решение!  bouquet Peace

# 41
  • Мнения: X
Бързо и окончателно.

# 42
  • Мнения: 5 370
Не съм се влюбвала от 6 години насам, извод, позабравила съм мъката. Mr. Green

# 43
  • Мнения: 16
Рев, шопинг, разкасяване, нова любов. В тази последователност.

# 44
# 45
  • Мнения: 3 405

1. Давите я в алкохол ли, 2. започвате да работите много за да не мислите за нея, 3. изпадате в депресия, 3. стискате зъби и чакате да ви мине, 4. утешавате се с друг мъж, 5. заминавате от града в който се намира обекта на мъката... или какво още...

Да, да, да, да, да - все такива неща направих. И си смених прическата  Laughing

# 46
  • Мнения: 919
Не съм преживявала любовна мъка. Laughing
Поне за сега де Party

# 47
  • Мнения: 281
изпадам в депресия Simple Smile

# 48
  • Мнения: 166
Не съм преживявала любовна мъка. Laughing
Поне за сега де Party
Не си могла да я преживееш или...? Просто другият смисъл звучи неестествено. Каквито и качества да притежава, каквито и абсолютни и великолепни възможности да му е давал животът, все някога човек се е сблъсквал с неразбиране, невъзможност, недостатъчност или грешен избор. И с край, съответно. Който се преживява мъчително.

# 49
  • Мнения: 919
Не съм преживявала любовна мъка. Laughing
Поне за сега де Party
Не си могла да я преживееш или...? Просто другият смисъл звучи неестествено. Каквито и качества да притежава, каквито и абсолютни и великолепни възможности да му е давал животът, все някога човек се е сблъсквал с неразбиране, невъзможност, недостатъчност или грешен избор. И с край, съответно. Който се преживява мъчително.
Не,просто се омъжих за първият човек,в когото се влюбих и след него не съм се влюбвала,та да преживея любовно разочарование.
Да,наистина съм се изразила неправилно по-горе. Peace

# 50
  • Мнения: 3 634
Мен пък всички преди съпруга ми ме зарязваха, та съм опитна в преживяването на любовната мъка.  Много хубаво говори това за моя нрав... Whistling

# 51
  • Мнения: 919
Мен пък всички преди съпруга ми ме зарязваха, та съм опитна в преживяването на любовната мъка.  Много хубаво говори това за моя нрав... Whistling
JoyНе е задължително ти да си виновната Wink Laughing

# 52
  • Мнения: 619
Незнам и аз.Просто не ми е е слувало като че ли нещо много сериозно.Сдухвам се, може и да си поплача.
Но ако броим пътите, в които любимия ми е разбивал сърцето....-депресия, кoмплекси, паранои.

# 53
  • Мнения: 243
Плача .... много. Сякаш цялата болка и разочарование трябва да излязат със сълзите ми. 

# 54
  • Мнения: 212
Плача .... много. Сякаш цялата болка и разочарование трябва да излязат със сълзите ми. 

Eeeeeeexxx лесна е вашата. Плачете, сополи, сълзи, малко депресия и ви минава... А ние мъжете какво да кажем. Не можем да плачем защото ще изглеждаме слаби, не можем да изпадаме в депресия защото винаги трябва да сме силни, сълзите са проява на слабост и не подхождат на един истински мъж... Само ние си знаем как прикриваме в нас кървящото ни от мъка и болка сърце... Без да плачем само стискаме зъби...
Затова мъжете си отиваме на по 45 г. от инфаркти и инсулти. Защото не можем да плачем...

# 55
  • Мнения: 1 568
Непосилно ми е,ставам некадърна и за себе си даже ooooh!

# 56
  • София
  • Мнения: 1 176
Като обичам себе си повече.

# 57
  • New Zealand
  • Мнения: 871
случи ми се веднъж- отслабнах драстично, пиех повече, слушах сълзливи песни...и го замених успешно Mr. Green

# 58
  • Мнения: 2 448
........... Защото не можем да плачем...

Не е срамно мъж да плаче, важното е да не хленчи и да не се самосъжалява.

# 59
  • Мнения: 301
Не съм преживявяла любовна мъка, в смисъл на  любов, която да  свършва или да са ме зарязали. Просто той трябваше да замине, а аз да остана - наложи се да преживея факта, че той не може да се върне, пък аз не мога да отида при него. Бях на 17, не го преживях, в смисъл да го забравя, а по-скоро заглуших мъката, както ми беше най-лесно - дискотеки, алкохол, купони и т.н. студентски лудории. С нова любов през ден-два. Всъщност, така не отговарям на въпроса, защото не съм приключила с това - не и реално. Е, по-премина, когато се влюбих наистина за втори път и засега последен вече 13 години  Mr. Green Но пак първия винаги ще ми е скъп, може би, защото мъката не ми я причини той, а обстоятелствата и невъзможностите.

# 60
  • Мнения: 919
Плача .... много. Сякаш цялата болка и разочарование трябва да излязат със сълзите ми. 

Eeeeeeexxx лесна е вашата. Плачете, сополи, сълзи, малко депресия и ви минава... А ние мъжете какво да кажем. Не можем да плачем защото ще изглеждаме слаби, не можем да изпадаме в депресия защото винаги трябва да сме силни, сълзите са проява на слабост и не подхождат на един истински мъж... Само ние си знаем как прикриваме в нас кървящото ни от мъка и болка сърце... Без да плачем само стискаме зъби...
Затова мъжете си отиваме на по 45 г. от инфаркти и инсулти. Защото не можем да плачем...
Напротив , можете да си поплачите...просто не е нужно някой да ви вижда в такъв момент и няма да изглеждате слаби. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 243
Плача .... много. Сякаш цялата болка и разочарование трябва да излязат със сълзите ми. 

Eeeeeeexxx лесна е вашата. Плачете, сополи, сълзи, малко депресия и ви минава... А ние мъжете какво да кажем. Не можем да плачем защото ще изглеждаме слаби, не можем да изпадаме в депресия защото винаги трябва да сме силни, сълзите са проява на слабост и не подхождат на един истински мъж... Само ние си знаем как прикриваме в нас кървящото ни от мъка и болка сърце... Без да плачем само стискаме зъби...
Затова мъжете си отиваме на по 45 г. от инфаркти и инсулти. Защото не можем да плачем...

Да, трудно е. Но pasinet е права. Едно е да видиш сълзи от любов в мъжки очи, друго е да го видиш хленчещ нещастно. Второто предизвиква съжаление, не разбиране и съчувствие.  А аз  плача, когато съм сама.

# 62
  • Мнения: 18
Рев и само рев,на този етап нищо не може да ме успокои вече месец и половина и не знам докога ще продължи този кошмар.
Ужасно е.

# 63
  • София
  • Мнения: 7 097
В началото й се отдавам и страдам, както подобава. Обикновено преживявам силно, но за кратко. След което сменям обекта.

# 64
  • Мнения: 2 407
Пиене,антидепресанти,сълзи,такива работи и времето.............

# 65
  • Мнения: 233
Любовна мъка ли?.............Няма такова животно. След 3 години и половина връзка, на която аз се отдадох напълно, доживях да видя  снимки на него и една кучка в XXL стилистика. Точно за 10 минути му събрах багажа, оставих го на стълбището и му затръшнах вратата. Дори не му дадох обяснение защо го правя. Дори не му и крещях. Само му казах,че бяхме до тук. Нито съм ревала, нито съм пила алкохол или антидепресанти. Вече 3 години дори не съм се чула с него. Не ми тежи. Може да ви звучи странно, но и с предните ми връзки е било така- като с нож отрязвам. В тази минута сме гаджета, в следващата вече не сме. Просто и лесно. Никакви тел. обаждания, никакви кафета, никакви "ще си останем приятели". Срещу любов и хрема няма лек- минават от само себе си- колкото по- бързо толкова по- добре. Животът е пълен с толкова инересни неща/ хора/ емоции. Защо да се тормозя с мъка, рев и глупости. 

# 66
  • Мнения: 2 448
Гаджелъка е едно, любовта / обичта / съвсем друго.  Wink
Ако любовта премине в мига, когато си се почувствал наранен или отхвърлен, значи изобщо не е било любов... по скоро интересни емоции.

Има хора, които могат да обичат истински само себе си. Те са сред малкото щастливци, на които никога не им се налага да се справят с любовна мъка.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 13:17 от pasinet

# 67
  • Мнения: 233
Има хора, които могат да обичат истински само себе си. Те са сред малкото щастливци, на които никога не им се налага да се справят с любовна мъка.

Не знам дали е вярно, че обичат само себе си, но със сигурност са по- щадящи към себе си.

# 68
  • Мнения: 2 448
Има хора, които могат да обичат истински само себе си. Те са сред малкото щастливци, на които никога не им се налага да се справят с любовна мъка.

Не знам дали е вярно, че обичат само себе си, но със сигурност са по- щадящи към себе си.

Определено, за което им завиждам , но това е светоусещане и вътрешна нагласа, с която се раждаме.
В живота избираме какво да правим, но не и какво да чувстваме.

# 69
  • Мнения: 35 961
Гаджелъка е едно, любовта / обичта / съвсем друго.  Wink
Ако любовта премине в мига, когато си се почувствал наранен или отхвърлен, значи изобщо не е било любов... по скоро интересни емоции.

съгласна съм с теб, за това се учудвам на повечето мнения в темата  Tired

# 70
  • Мнения: 3 405
Има любов, която никога не отминава. Заключваш я в кътче от сърцето си, мозъка или някъде другаде и си стои там завинаги.
Това не значи, че не може да се изживява друга любов  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 301
Има любов, която никога не отминава. Заключваш я в кътче от сърцето си, мозъка или някъде другаде и си стои там завинаги.
Това не значи, че не може да се изживява друга любов  Simple Smile

 Peace

# 72
  • Мнения: 152
...с мастор бадо се лекуам - ноу ясно!

# 73
  • Мнения: 606
...с мастор бадо се лекуам - ноу ясно!
Не питат за любовта към секса бре.  hahaha

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Първо- депресия  и рев, после- много ядене, излизане с приятелки, нови познанства и много работа и творчество.

# 75
  • Мнения: 270
Много плача, ама изключително много. Много съм чувствителна, бих казала прекалено много....но постепенно ми минава, като не виждам дадения човек...Спирам да мисля за случилото се и приятелите ми помагат много. В момента аз и приятеля ми трябва да се разделим, защото аз заминавам, а той няма как да дойде с мен. Заедно сме от 3 години и ми е първата любов. Никога няма да ми мине, винаги ще е в сърцето ми, но просто обстоятелствата го изискват. Като дойде момента на мъката ще видим как ще я преживявам.

Към автора на темата. За мен истинския мъж плаче. Това не означава, че проявява слабост, а точно обратното.

# 76
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С оптимизъм.

# 77
  • Мнения: 233
Много плача, ама изключително много. Много съм чувствителна, бих казала прекалено много....но постепенно ми минава, като не виждам дадения човек...Спирам да мисля за случилото се и приятелите ми помагат много. В момента аз и приятеля ми трябва да се разделим, защото аз заминавам, а той няма как да дойде с мен. Заедно сме от 3 години и ми е първата любов.

Как знаеш, че плачеш и преживяваш много , при положение, че той ти е първата любов???  newsm78 Споко, не тормози себе си. В един момент почваш и имената им да забравяш  Joy, камо ли да плачеш за тях. Мъжете не го заслужават. Ти си по- важна от всички тях.

# 78
  • Мнения: 270
Знам, че плача много, защото дори и като се скараме за нещо...пак плача като побъркана...познавам се...и знам как ще стане...

# 79
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Веднъж съм преживявала любовна мъка - като ученичка. Затворих мъката в себе си, не й се съпротивлявах, просто я оставях да ме погълне, докато слушах любимите си песни и пушех. Не плачех, не говорех за това, с другите около мен се държах, както обикновено. Никой не разбра какъв ад изживях. Но и никога повече не допуснах да ми се случи подобно нещо.

# 80
  • Мнения: 233
Но и никога повече не допуснах да ми се случи подобно нещо.

 Peace евала, и аз така

# 81
  • Мнения: 301
Но и никога повече не допуснах да ми се случи подобно нещо.
Peace евала, и аз така

и как така? не се влюбвате ли?

# 82
  • Мнения: 2 448

Как знаеш, че плачеш и преживяваш много , при положение, че той ти е първата любов???  newsm78 Споко, не тормози себе си. В един момент почваш и имената им да забравяш  Joy, камо ли да плачеш за тях. Мъжете не го заслужават. Ти си по- важна от всички тях.

Надявам се поста ти да е изцяло шеговит с цел да успокоиш момичето, иначе издава доста незрялост.

Ако обичам някого толкова, че да искам да остана с тази любов в сърцето си, дори, когато не мога да го имам вече, означава, че този човек го заслужава. В живота срещаме много хора, едни харесваме, към други имаме и някаква тръпка, а понякога има и такива, които ни карат да покажем най хубавото от нас,на което сме способни. От такава любов човек не се отказва, дори, когато по някаква причина не я консумира до край.

# 83
  • Мнения: X
Като се замисля, най-много съм страдала за мъже, които наистина изобщо не са го заслужавали. Оставям се на мъката да ме погълне, страдам истински, до достигане на някакъв катарзис, след което успявам бодро и оптимистично да продължа напред. Последния път,за който се сещам ,краят на любовното ми терзание беше положен под формата на псувня- искрена, пиперлива и облекчаваща. Ако знаех,че толкова ще ми олекне от тия три нецензурни думички, сигурно щях да започна направо със тях...но човек цял живот се учи.  Laughing

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 17:06 от Анонимен

# 84
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
и как така? не се влюбвате ли?

Има една приказка: "Парен каша духа". Тоест, като си се опарил веднъж, не спираш да ядеш каша, ами си по-предпазлив и си имаш едно наум.

# 85
  • Мнения: 233
Ако ще заживяваш с някого до края на живота си трябва да знаеш, че любовта рано или късно си отива, остава приятелството. Колкото по- бързо слезеш на земята, толково по- добре. Повечето момичета, запленени от тази любов правят грешки. аз искам човекът до мен да ми е първо приятел и след това любовник. Наистина звучи хубаво- изпепеляваща, страста, силна и т.н., пожелавам я на всеки. Но за съжаление реалността е различна. Винаги единия обича другия повече отколкото другия единия (дано ме разбра). Чесно казано не искам повече да съм в тази прецакваща позиция на човека, който обича повече. Твърде много се раздаваш и накрая оставаш празен. Пък и нали се сещаш, че когато животът те сблъска с действителността, любовта не можеш я сготви и да си я хапнеш и т.н. Понякога приоритетите се пренареждат- откриваш, че си по- гладен отколкото влюбен. Започват скандалите, изневерите и т.н. За това за съжаление, като че ли се налага да се научим да сме по- сдържани в емоциите си, първо за да съхраним себе си и второ за да направил правилния избор, защото понякога емоциите замъгляват преценката ни и ни карат да действаме прибързано, а всъщност истината е някъде по средата. Не казвам, че всичко това ми харесва, но това е живота.  

# 86
  • Мнения: 233
и как така? не се влюбвате ли?

Има една приказка: "Парен каша духа". Тоест, като си се опарил веднъж, не спираш да ядеш каша, ами си по-предпазлив и си имаш едно наум.

 Peace

# 87
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
В живота срещаме много хора, едни харесваме, към други имаме и някаква тръпка, а понякога има и такива, които ни карат да покажем най хубавото от нас,на което сме способни. От такава любов човек не се отказва, дори, когато по някаква причина не я консумира до край.
Мисля, че точно това трябваше да напиша в предния си постинг, но просто не ми дойдоха думите. Браво, Пасинет   bouquet

Аз само ще допълня, че когато не се откажеш от една такава любов тя няма как да умре. Точно както за да започне са нужни двама, така и не може да бъде приключена само от единия.
Дори да не може да бъде консумирана, дори да е недоизживяна, тя продължава да съществува, а това може да бъде болезнено, но може да бъде и прекрасно. Всичко зависи от това как се отнасяме към нея.

И понеже любовните мъки са толкова различни, колкото са и видовете любов, а любовта е толкова вида, колкото са и хората, които я изпитват... ми се струва, че автор на темата едва ли ще си направи най-подходящите изводи от написаното.

# 88
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Винаги единия обича другия повече отколкото другия единия (дано ме разбра). Чесно казано не искам повече да съм в тази прецакваща позиция на човека, който обича повече. Твърде много се раздаваш и накрая оставаш празен.

Ако даваш на правилния човек и ако го обичаш истински, няма как да останеш празен. Самото даване е част от любовта, а не получаването. За съжаление това се разбира само, когато срещнеш истинската любов или пък може би я срещаш, когато го разбереш...

# 89
  • Мнения: 233
Защо тогава повечето то жените не се женят за голямата си любов? За що голямата любов е почити винаги невъзможна? ...............................Леле станахме латино сапунка  Joy Joy, аз съм out, темата стана много сълзлива са мен. Успех  Hug

# 90
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Защо тогава повечето то жените не се женят за голямата си любов? За що голямата любов е почити винаги невъзможна?
Ако въпросите са към мен... ще кажа, че защото любовта не търпи окови, а точно това прави брака. Невъзможна е защото, в много случаи или подранява, или закъснява... това обаче не и пречи да съществува в хилядите си разновидности, защото ако нещо можеше да я спре, тя нямаше да е "голямата"  Grinning

# 91
  • Мнения: 35 961
Ако даваш на правилния човек и ако го обичаш истински, няма как да останеш празен. Самото даване е част от любовта, а не получаването. За съжаление това се разбира само, когато срещнеш истинската любов или пък може би я срещаш, когато го разбереш...

съгласна съм   bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 2 508
Защо тогава повечето то жените не се женят за голямата си любов? За що голямата любов е почити винаги невъзможна? ...............................Леле станахме латино сапунка  Joy Joy, аз съм out, темата стана много сълзлива са мен. Успех  Hug

Аз чакам дете от любовта на живота си и сме безумно щастливи! Е, имахме големи перипетии, разделихме се и се събрахме след 3 години пак! Сега сме от 3 години заедно. Не успях да го преживея за тези три години. Явно и той мене... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт