Къде мога да се оплача от некомпетентни адвокати?

  • 4 282
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 527
Имам въпрос към мамите адвокати - в последно време се сблъсквам със страшно некомпетентни, дори вредни за клиентите си ваши колеги. Има ли някаква инстанция, която може да им наложи санкция. Чудя се на фона на правната ни система защо трябва да има и допълнително адвокати, които вземат парите на хорицата, забъркват кашите и после уж опитвайки се да ги оправят, забъркват нови такива. Няма ли някакво разделение в областта - не може да даваш съвети за недвижими имоти като не познаваш закона и никога не си се занимавал с това. Незнам права ли съм обаче освен, че си вземат хонорара, но и могат да ти изхабят нервите докрай. В повечето случаи стигне ли се до "компетентното" мнение на някой адвокат и сделките се развалят ,защото той винаги е контра на всичко без да обяснява защо. Това не се касае за тук пишещите мами адвокати   bouquet

# 1
  • Мнения: 101
Не съм мама-адвокат, но чисто логически ти се водиш потребител на някаква услуга, която те предлагат, така че единственото нещо, което се сещам в момента и евентуално би могла да сезираш е Комисията за защита на потребителите.
Ама напосоки ти казвам де, просто това ми хрумна в първия момент.

# 2
  • Мнения: 843
   Зори,  по време на една сделка фактическите неща могат да се променят и първоначално дадения правилен съвет, всъщност вече да не касае ситуацията.  Само примерно.  Нагледала съм се на това.
     Какъв е казусът?  само схематично.  Не съм юрист, но като чуя НИ, настръхвам.   Стана ми интересно.

# 3
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 198
в Адвокатската колегия  Peace

# 4
  • Мнения: 274
...или пък където те разпределят, на съкилийниците си.

# 5
  • Мнения: 6 527
Не съм мама-адвокат, но чисто логически ти се водиш потребител на някаква услуга, която те предлагат, така че единственото нещо, което се сещам в момента и евентуално би могла да сезираш е Комисията за защита на потребителите.
Ама напосоки ти казвам де, просто това ми хрумна в първия момент.

Не съм й клиентка нито съм потребител на услугата й - тя е просто съседка /уж съветник/ на продавачите на имота и те милите нали нищо не разбират изцяло й се доверяват, заради което една лесна сделка е на път да се развали или да стане по най-сложния възможен начин. Ама така е хората като не искат да  ползват услугите на фирми ,за да не плащат комисион и се опитват всичко да направят сами и попадат на некомпетентни адвокати, на които първата им реплика е "НЕ - не подписвайте", но не обясняват защо и как да го направят и само губят времето и на двете страни сделката да се осъществи в срок.  #Crazy

# 6
  • Мнения: 101
Ами просто не трябва да я слушат значи. То по тая логика и аз съм също толкова компетентно лице, колкото и съседката. Sunglasses

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Не съм й клиентка нито съм потребител на услугата й - тя е просто съседка /уж съветник/ на продавачите на имота и те милите нали нищо не разбират изцяло й се доверяват, заради което една лесна сделка е на път да се развали или да стане по най-сложния възможен начин. Ама така е хората като не искат да  ползват услугите на фирми ,за да не плащат комисион и се опитват всичко да направят сами и попадат на некомпетентни адвокати, на които първата им реплика е "НЕ - не подписвайте", но не обясняват защо и как да го направят и само губят времето и на двете страни сделката да се осъществи в срок.  #Crazy

A на мен ми е много интересно как, след като ти самата не си юрист, не си участник в сделката, а си чула нещо от съседката, която също не е юрист, оценяваш адвокатите като некомпетентни?! Твърде вероятно е да има основателна причина да посъветват клиента си да не сключва договора и да му спестят бъдещи дела и разходи - не винаги най-важното е бързо да се вземат парите от имота.

# 8
  • Мнения: 6 527
Не съм й клиентка нито съм потребител на услугата й - тя е просто съседка /уж съветник/ на продавачите на имота и те милите нали нищо не разбират изцяло й се доверяват, заради което една лесна сделка е на път да се развали или да стане по най-сложния възможен начин. Ама така е хората като не искат да  ползват услугите на фирми ,за да не плащат комисион и се опитват всичко да направят сами и попадат на некомпетентни адвокати, на които първата им реплика е "НЕ - не подписвайте", но не обясняват защо и как да го направят и само губят времето и на двете страни сделката да се осъществи в срок.  #Crazy

A на мен ми е много интересно как, след като ти самата не си юрист, не си участник в сделката, а си чула нещо от съседката, която също не е юрист, оценяваш адвокатите като некомпетентни?! Твърде вероятно е да има основателна причина да посъветват клиента си да не сключва договора и да му спестят бъдещи дела и разходи - не винаги най-важното е бързо да се вземат парите от имота.

Не съм клиентка на съседката, не значи, че не съм страна по сделката и като  дойде една жена по пеньоар и се представи за адвокат, който не прави разлика между предварителен договор и договор за депозит /споразумение за сключване на предварителен договор/ ти какво ще си помислиш. И моля ако можете да ми отговорите на въпроса, който и без това не беше зададен в този подфорум, незнам защо са го преместили, да не търсим под вола теле и да водим разследване кой какъв е? Благодаря!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
 Обобщението в първоначално зададения  въпрос няма почти нищо общо с последно описаната леля с пеньоара. Ако имате личен интерес от сделката намерете адвокат с кантора, който да ви прегледа документите и да ви увери, че всичко е наред /ако е така/ - другото е излишно губене на време и нерви. Що се отнася до лелята - има си регистри на адвокатските колегии и много лесно може да проверите дали същата е действащ адвокат и ако е такъв може да подадете оплакване в адвокатската колегия, в която е вписана. Ако не е - просто няма защо да се съобразявате  с мнението и.

# 10
  • Мнения: 152
Не съм мама-адвокат, но чисто логически ти се водиш потребител на някаква услуга, която те предлагат, така че единственото нещо, което се сещам в момента и евентуално би могла да сезираш е Комисията за защита на потребителите.
Ама напосоки ти казвам де, просто това ми хрумна в първия момент.

Не съм й клиентка нито съм потребител на услугата й - тя е просто съседка /уж съветник/ на продавачите на имота и те милите нали нищо не разбират изцяло й се доверяват, заради което една лесна сделка е на път да се развали или да стане по най-сложния възможен начин. Ама така е хората като не искат да  ползват услугите на фирми ,за да не плащат комисион и се опитват всичко да направят сами и попадат на некомпетентни адвокати, на които първата им реплика е "НЕ - не подписвайте", но не обясняват защо и как да го направят и само губят времето и на двете страни сделката да се осъществи в срок.  #Crazy



Какви услуги на фирми? Сигурно пишеш за агенциите за недвижими имоти. Брокерите в тези агенции са без необходимиа за тази дейност ценз - икономист или юрист. Мисля, че адвокат ще бъде полезен за сделки с недвижими  имоти, отколкото брокери. Брокерът, който продаде мой имот не беше чувал за запис на заповед, което е непростимо, когато парите не се заплащат в момента на сделката.

# 11
  • Мнения: 6 527
Не съм мама-адвокат, но чисто логически ти се водиш потребител на някаква услуга, която те предлагат, така че единственото нещо, което се сещам в момента и евентуално би могла да сезираш е Комисията за защита на потребителите.
Ама напосоки ти казвам де, просто това ми хрумна в първия момент.

Не съм й клиентка нито съм потребител на услугата й - тя е просто съседка /уж съветник/ на продавачите на имота и те милите нали нищо не разбират изцяло й се доверяват, заради което една лесна сделка е на път да се развали или да стане по най-сложния възможен начин. Ама така е хората като не искат да  ползват услугите на фирми ,за да не плащат комисион и се опитват всичко да направят сами и попадат на некомпетентни адвокати, на които първата им реплика е "НЕ - не подписвайте", но не обясняват защо и как да го направят и само губят времето и на двете страни сделката да се осъществи в срок.  #Crazy



Какви услуги на фирми? Сигурно пишеш за агенциите за недвижими имоти. Брокерите в тези агенции са без необходимиа за тази дейност ценз - икономист или юрист. Мисля, че адвокат ще бъде полезен за сделки с недвижими  имоти, отколкото брокери. Брокерът, който продаде мой имот не беше чувал за запис на заповед, което е непростимо, когато парите не се заплащат в момента на сделката.

Юристката на банката, която дойде при нотариуса не беше чувала за запис на заповед ти за брокерите ми говориш! Хора правете разлика между добър адвокат и адвокат с диплома. Всъщност темата ми беше пусната във форума на адвокатите, не очаквам тук отговор на въпроса ми. Благодаря все пак!  Peace Ще помоля модераторите да я заключат, за да няма излишен пълнеж и раздуване на темата.

# 12
  • Мнения: 152
Не мисля, че можеш да атестираш адвокатите, но няма значение. Успех!

# 13
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Всъщност темата ми беше пусната във форума на адвокатите, не очаквам тук отговор на въпроса ми.
Има подфорум на адвокатите? Къде?

# 14
  • Мнения: 2 792
 Вече е даден напълно изчерпателен отговор на въпроса:
Обобщението в първоначално зададения  въпрос няма почти нищо общо с последно описаната леля с пеньоара. Ако имате личен интерес от сделката намерете адвокат с кантора, който да ви прегледа документите и да ви увери, че всичко е наред /ако е така/ - другото е излишно губене на време и нерви. Що се отнася до лелята - има си регистри на адвокатските колегии и много лесно може да проверите дали същата е действащ адвокат и ако е такъв може да подадете оплакване в адвокатската колегия, в която е вписана. Ако не е - просто няма защо да се съобразявате  с мнението и.
  По отношение на твърденията, че колеги не са чували за Запис на заповед (примерно юрист на Банка), сериозно се съмнявам, няма юрист завършил трети курс, който да не е чувал за ЗЗ.
  От друга страна няма банка, която да приеме като обезпечение при отпускане на кредит за покупко-продажба на недвижим имот- ЗЗ и би било недопустимо представляващият я юрист да допусне такова обезпечение.

Общи условия

Активация на акаунт