ВИТАМИНИТЕ- ЗА И ПРОТИВ

  • 5 467
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
От няколко дни започнах и аз да давам Мултивитамол на д-р Тайс, по препоръка на личната. В момента детето ми е с настинка, киха, нослето и тече като река и затова й давам витамини. Тя не консумира плодове, изключвам банани и ябълки и незнам как да си набавя вит. по-друг начин, особено в преходните сезони. Изцеждам сок, но рядко бива изпиван дори и с хиляди уговорки.... Rolling Eyes

Вит.С който давате на вашите деца, от този в ампулките ли е?

# 16
Ето нещо и от мен:

http://www.zdravoslovno.com/Content_Vitamins.html

полезни таблички Peace
Според мен,липсата на даден витамин трябва първо да се докаже чрез изследване,и едва след това да се пие.Тази масова практика да се наливаме с витамини и при най-малката настинка ми се струва не токлова  здравословна.Организма е устроен така,че търпи доста големи колебания в количеството на витамини,без това да се отрази на общото здравословно състояние.
Четох някакви данни,при които се доказва,че появата на депресивни и тревожни състояния е тясно свързана с прекомерната употреба на мултивитаминни препарати в ранна детска възраст.
Плюс това,аз доколкото знам,излишното количество витамин Ц, дразни и затормозява бъбреците.Не е чак толкова безвреден,както си мислим.
Аз лично,не давам на децата си витамини.Повечето от формулите съдържат подсладител,вместо захар(което е фармацевтичен трик:тези сиропи могат да се пият и от диабетно болни,което от своя страна води до по-големи обороти и печалби за компаниите),а подсладителите вече са доказано канцерогенни.

# 17
  • Мнения: 537
Ето нещо и от мен:

http://www.zdravoslovno.com/Content_Vitamins.html

полезни таблички Peace
Според мен,липсата на даден витамин трябва първо да се докаже чрез изследване,и едва след това да се пие.Тази масова практика да се наливаме с витамини и при най-малката настинка ми се струва не токлова  здравословна.Организма е устроен така,че търпи доста големи колебания в количеството на витамини,без това да се отрази на общото здравословно състояние.
Четох някакви данни,при които се доказва,че появата на депресивни и тревожни състояния е тясно свързана с прекомерната употреба на мултивитаминни препарати в ранна детска възраст.
Плюс това,аз доколкото знам,излишното количество витамин Ц, дразни и затормозява бъбреците.Не е чак толкова безвреден,както си мислим.
Аз лично,не давам на децата си витамини.Повечето от формулите съдържат подсладител,вместо захар(което е фармацевтичен трик:тези сиропи могат да се пият и от диабетно болни,което от своя страна води до по-големи обороти и печалби за компаниите),а подсладителите вече са доказано канцерогенни.

Много полезна табличка наистина, благодаря Spartae Simple Smile

# 18
Според мен ако на човек му се яде определена храна с естествен произход, значи организмът му има нужда точно от нея. В някои храни слагат мононатриев глутамат, който се води "овкусител" и те кара да искаш още от тази храна, не мога да посоча източниците в момента, в които четох, че води до пристрастяване. Сигурно има още много вредни храни, но не виждам практически смисъл в залъгването на организма с витаминозни илачи, в чиито състав влизат "аромат на ... плод". С приоритет са плодовете, които растат на местна почва, защото в продължение на столетия предците ни са живели по тези земи и техният организъм се е нагаждал към условията тук, както и моят организъм още от детство. То в чужбина батерикус булгарикус се изтощава бързо, просто почвата тук е благоприятна за естественото си кисело мляко. Колкото и да е малко като проценти, все пак в продаваното кисело мляко има някакъв процент естествено мляко.

А напоследък има много статии за вредата от изкуствените винамини, точно заради необходимата устойчивост на сиснетитчните витамини, практически не било установено каква част от тези изкуствени витамини се усвояват от организма или биват натрупани неразтворени и неизразходени.
Според мен рекламата на лекарства трябва да се забрани по телевизията. Има лекари, които имат необходимите познания и знаят повече достоверни източници на информация, отколкото ние, потребителите. Целта на рекламата е да те накара да купиш, независимо дали имаш нужда. А вредата от ненужна употреба на химични вещества е много голяма, не става въпрос за "прах за пране". Не съм против лекарствата като такива, а само против безразборната им употреба, особено ако са плод на някаква рекламна кампания. Противник съм на полуфабрикатите, но и аз ги ползвам понякога, когато не успея да сготвя, случва се няколко пъти месечно.
Все пак това е само моето мнение, това не значи че аз съм права, всеки родител преценява сам за себе си...

# 19
  • Мнения: 4 784
Давам. Детето ми отказва да яде плодове и за това приемаме витамините по друг начин.

# 20
  • Мнения: 729
Давам. Детето ми отказва да яде плодове и за това приемаме витамините по друг начин.
и при нас положението е същото и в момента давам Апетон

# 21
Според мен ако на човек му се яде определена храна с естествен произход, значи организмът му има нужда точно от нея. В някои храни слагат мононатриев глутамат, който се води "овкусител" и те кара да искаш още от тази храна, не мога да посоча източниците в момента, в които четох, че води до пристрастяване. Сигурно има още много вредни храни, но не виждам практически смисъл в залъгването на организма с витаминозни илачи, в чиито състав влизат "аромат на ... плод". С приоритет са плодовете, които растат на местна почва, защото в продължение на столетия предците ни са живели по тези земи и техният организъм се е нагаждал към условията тук, както и моят организъм още от детство. То в чужбина батерикус булгарикус се изтощава бързо, просто почвата тук е благоприятна за естественото си кисело мляко. Колкото и да е малко като проценти, все пак в продаваното кисело мляко има някакъв процент естествено мляко.

А напоследък има много статии за вредата от изкуствените винамини, точно заради необходимата устойчивост на сиснетитчните витамини, практически не било установено каква част от тези изкуствени витамини се усвояват от организма или биват натрупани неразтворени и неизразходени.
Според мен рекламата на лекарства трябва да се забрани по телевизията. Има лекари, които имат необходимите познания и знаят повече достоверни източници на информация, отколкото ние, потребителите. Целта на рекламата е да те накара да купиш, независимо дали имаш нужда. А вредата от ненужна употреба на химични вещества е много голяма, не става въпрос за "прах за пране". Не съм против лекарствата като такива, а само против безразборната им употреба, особено ако са плод на някаква рекламна кампания. Противник съм на полуфабрикатите, но и аз ги ползвам понякога, когато не успея да сготвя, случва се няколко пъти месечно.
Все пак това е само моето мнение, това не значи че аз съм права, всеки родител преценява сам за себе си...
PeaceПрава си естествено.Рекламата за лекарства,витамини или каквито и да било лекарствени продукти не трябва да се излъчва в национален ефир.Това не са бонбони,с които като преядеш утре вече ще ти е минало.
Малко оф-топик..ама истина си е Peace

# 22
# 23
  • Мнения: 29
Аз давам мултивитамини редовно.  За мен не е въпрос само на плодове и зеленчуци (ние ги ядем редовно когато са в сезон) а по скоро на цялостния баланс и имунитет.  Например плодовете и зеленчуците не решават проблема с Витамин А, Витамин Д, калций и фолиева кисилина и т.н.  С една доза мутливитамини на ден поне съм сигурна че сина ми има базов минимум на ден.  Сега му давам американските желирани мечета Ями Беарс (Yummi Bears) и сум много доволна защото те са направо като бонбони, много вкусни и освен това са изцяло натурални и без глутен, алергени и изкуствени оцветители.  За зимата сигурно ще му взема и техния плодово-зеленчуков комплекс да компенсирам липсата на пресни плодове и зеленчуци.
И аз давам Ями Беарс. Страхотни са наистина! На кутията пише, че са детски витамини №1 в САЩ, а при огромната конкуренция на американския пазар да си №1 не става току -така. Най-важното, обаче е, че витамините са екстракти от плодове и зеленчуци, а не са химични съединения и освен това нямат консерванти и изкуствени оцветители. Така, че на практика с три мечета Ями беарс все едно, че давам на детето няколко плодчета, но без нитрати, отрови и всякакви други химии.

# 24
  • Мнения: 1 650
Не давам витамини от аптеката.Освен плодове, зеленчуци и др. уж полезни храни, вкъщи се пият алое и хран. добавки, съдържащи не само витамини, но и др. полезни съставки произведени от фирма, на която имам голямо доверие.
И коя е тази фирма, ако не е реклама, изпратими на ЛС. Аз давам в грипния сезон саностол.

# 25
Колкото и да е малко като проценти, все пак в продаваното кисело мляко има някакъв процент естествено мляко.

като спомена киселото мляко, от известно време си правя труда да търся по опаковките информация за бактериус булгарикус или както там се казва, единствено на млякото на баба има подобна инфо.Ако я има, би следвало да е споменато някъде по опаковката...но уви явно всичко е само подобие на кисело мляко...не знам, може и да греша... но това е пътя на логиката...

Общи условия

Активация на акаунт