Пловдив- без цигарен дим

  • 1 427
  • 22
  •   1
Отговори
Навън е студ, детските центрове не са по джоба на всеки, ресторантите/кафенетата са пълни с цигарен дим...Къде да отидем? Може и не непременно с детски кът, но без цигари. Днес установих, че освен Макдонълдс, не се сещам за друго такова място...

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз пък не виждам какво ще прави малко дете в кафене за развлечение. Децата имат нужда от игри, разходки на въздух,  а не от посещение на кафета.

# 2
Честно казано, си много права, но....и мама има нужда от малко развлечения, а като няма на кого да я оставя, не че ще стои при чужд човек... А и понякога ми се ще да хапнем нещо на ресторант, на малката й харесва- там поне яде с охота, поръчва си сок на "какичката", "плаща" сметката....не ти говоря за всекидневно "забавление",ь а за редките случаи, в които ти се иска "да поизлезеш"...а и мисля, че на децата им харесва от време на време " да влизат" в големия свят на възрастните, или поне на моето...

# 3
  • Мнения: 9 814
Проблемът не е само в Пловдив.
Има го в цялата страна- никой никъде не се съобразява с децата.
В повечето ресторанти семейства с малки деца са посрещани като натрапници и създавачи /егати израза Mr. Green/ на проблеми.

# 4
  • Мнения: 6 206
Да, така е, и този проблем ще става все по-голям.
Детските центрове не са по джоба на всеки - и това е факт, но крушката винаги си има опашка.
По-скоро проблемът е, че няма истински голям и функционален детски развлекателен център, който може да си позволи да поддържа добри цени и условия. И така децата остават абсолютно без социален живот.
Ще видим дали ще успеем скоро да го променим това нещо.
Всичко възможно ще бъде направено.

# 5
... проблемът е, че няма истински голям и функционален детски развлекателен център, който може да си позволи да поддържа добри цени и условия. ..Ще видим дали ще успеем скоро да го променим това нещо.
Всичко възможно ще бъде направено.
?!?!?! Това не го разбрах. Оставам с впечатлението, че ти самата имаш амбицията да промениш нещо, ако е така - smile3501 стискам палци  и очаквам новости!

# 6
  • Мнения: 2 448
Проблема не е само в Пловдив, а е по скоро в родителите. При нас имаше опити за заведения, които са с детски кът да се забрани пушенето и посещението замря и само възмутени майки, че видите ли не могат спокойно да пушат като са на кафе с децата си. Подчертавам, че става дума за кафета с детски кът, т.е. предназначени са главно за посетители с деца и пак недоволни.
Ами няма да има оправия, при такъв висок процент на пушачи в страната, които не се тревожат от пушене пред собствените си деца.
А все пак като няма посетители, собствениците какво да правят, принудиха са пак да разрешат пушенето и, ето ти заведенията пълни, задимени и щем не щем ходим зимата с децата там, като няма къде, не може все вкъщи да се стои.  Tired

# 7
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
я, пак - заради децата ли отивате на кафене или заради самото кафе. има толкова детски кътове в пловдив, където не се пуши. не са много ефтини, но ако оставите само детето да поиграе и си спестите кафето с натуралния сок - цената няма да е много висока. ако искате да е съвсем натурално и природосъобразно - отидете в градската градина- не мисля че е чак толкова студено още - люлки и катерушки колкото искаш. /сигурно и по кварталите има/. е, не можеш да пиеш спокойно кафе, щото трябва да си до катерушката, но... рискове на професията така да се каже. и защо мислите  не се спазват разпоредбите за заведенията - с места за пушачи и зали за непушачи. Ами защото няма кой да хозди в залите за непушачи- все пак за 3 майки с по едно кафе и кола не си струва. Не мислете че съм против такива места, напротив - но чак до там българите не са дорасли и скора няма и да са. А вие ако искате децата ви наистина да не дишат тютюнев дим , ще намерите начин, както аз съм намерила за моите - въпреки че съм пушачка. Дали сте се запитвали колко дим поглъща детето ви само докато пресечете някой светофар и от двете ви страни колите бълват ли бълват дим - и това колко пъти на ден??? Все пушачите ви виновни!!!

# 8
  • Мнения: 2 448
я, пак - заради децата ли отивате на кафене или заради самото кафе. има толкова детски кътове в пловдив, където не се пуши. не са много ефтини,

Пак, пак, в Стара Загора няма нито един закрит детски кът където не се пуши. Нито евтини , нито скъпи.

И като отиде някой на кафе със специално направен към него детски кът за мен е недопустимо да се пуши в него, но явно здравето на децата за някой родители стои на по заден план от непременното съчетаване на кафето с цигара.   Tired

# 9
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
eee, ставаше въпрос все пак за пловдив- не знам в стара загора как е - но все пак има наредба- ако наистина в някой детски кът/кафене и т.н се пуши ами обадете се на ХЕИ- знаете ли колко са бързи за такива сигнали - викала съм ги по друг повод - и само чакат нарушител който да е загазил/и те са хора и те деца хранят Mr. Green/.   а що се отнася до здравето на децата - пушач съм - но в къщи не се пуши - пуша на терасата - зима, лете - пак там. ако дойдат гости - пушат в хола- децата си стоят в детската, след това  проветряване и т.н. признавам, че съм ги водила и по кръчми където се пуши - вечерно време с приятели - като няма баби да ги гледат- но се е случвало много рядко, най-вече зимата. все пак и ние душа носим, както се казва. И все пак мисля, че 3-4 цигари пред детето /не говоря за бебета/, не са по-страшни от хилядите ауспуси в града. няма да говоря за отровите в храните, напитките и т.н. - това е друга тема.

# 10
  • Мнения: 1 263
А и понякога ми се ще да хапнем нещо на ресторант, на малката й харесва- там поне яде с охота, поръчва си сок на "какичката", "плаща" сметката....

За такова място което описваш - тип ресторант, освен за Хепито не се сещам друго. Там има отделение за нешушачи и аспирацията им е добра. Проблема е само, че често няма места в непушаческото, но и близките маси (онези двойките) също стават.
В "Пасифик клуб" (сега не знам дали е пак с това име, но аз така го знам) - до РТЦ-то също може, но ако не отидеш в по-натоварените часове.
В Макдоналдс аз не бих завела дъщеря си и ще го отбягвам докато е възможно.

Не разбрах как изкарахте темата за детските центрове като основна? Струва ми се авторката не питаше само за това Thinking Ако искам да водя дъщеря ми да се наиграе - тогава да, но когато излизаме "на разходка" детските центрове определено няма да са целта на това излизане.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 22:22 от ByTheWay

# 11
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
в "Маската" имаше отделение за непушачи и беше доста широко и приятно. сега са я преместили някъде в кършияка /беше на петко д. петков/, на нейно място направиха "верди" и мисля че пак използват същото помещение за непушачи. сещам се и за "неделята" и там има.

# 12
  • Мнения: 45
"eee, ставаше въпрос все пак за пловдив- не знам в стара загора как е - но все пак има наредба- ако наистина в някой детски кът/кафене и т.н се пуши ами обадете се на ХЕИ- знаете ли колко са бързи за такива сигнали - викала съм ги по друг повод - и само чакат нарушител който да е загазил/и те са хора и те деца хранят /."

Нищо няма да се промени в близко време,защото ХЕИ е службата която издава разрешенията да се пуши по заведенията.Няма значение дали е ресторант с или без детски кът- ако има вентилация, която да отговаря на техните изисквания и собственика си плаща годишното замерване даже няма и да дойдат на проверка.Докато не излезе закон, който да забрани пушенето на всички обществени места, както е в по голямата част от света и не започнат органите да глобяват масово май ни остава само да се жалваме по форумите. smile3511

# 13
  • Мнения: 6 206
[Не разбрах как изкарахте темата за детските центрове като основна? Струва ми се авторката не питаше само за това Thinking Ако искам да водя дъщеря ми да се наиграе - тогава да, но когато излизаме "на разходка" детските центрове определено няма да са целта на това излизане.
Интересно ми е как водите пък децата по заведения. На мен ми е много трудно, защото все трябва да тичам след него. Отделно много бързо му доскучава, има си и деца и деца... Има си няколко любими ресторанта, където обича да гледа аквариумите, но два от тях са задимени до безобразие.

# 14
  • Мнения: 2 448

Интересно ми е как водите пък децата по заведения.

Е, другия избор е може би докато започне гимназия ние родителите да не ходим по заведения.  Laughing
Едва ли някой си мисли, че ще има къде да го оставя , а нарочно ще го мъкна по задимени места. Нали все пак и родителите трябва да имат социални контакти, а не само да се събират по къщите.

Общи условия

Активация на акаунт