За или против ограничаване на броя раждания чрез секцио

  • 16 024
  • 403
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 978
Аз сьм ПРОТИВ.Смятам,4е това е право на избор и щом една жена иска да роди секцио няма лошо в това,всеки решава за себе си.Не сьм против естественото раждане,напротив много исках да родя естествено,но нямаше как и се наложи секцио.

Напълно подкрепям това мнение. Аз родих по естествен път и независимо, че всичко беше ОК, втори път не бих.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Тези 35% са за секцио изобщо, а не само според изброените по-горе причини.
За всички е ясно, че прословутите 35 % се отнасят за всички раждания със секцио като цяло Peace
Обосновавам се защо съм "ЗА". Цитирала съм причини за секцио "по желание", които според мен са абсурдни и драстично повишават процента на този вид раждания и трябва да се мисли в посока тяхното намаляване, което няма как да стане с приемането на подзаконови нормативни актове. В предишния си постинг съм написала какъв е начина, според мен.
Абсурдно е да се поставят подобни процентови рамки, защото никой не може да предвиди с точност какъв ще е този процент за съответната година и за жалост потърпевши ще има и това в никакъв случай няма да са майките, които искат да родят чрез секцио "по желание", а майките с медицински показатели за този вид раждане  Confused.

# 47
  • Мнения: 1 347
Дали обаче някой някъде води статистика за това колко от тези жени са родили по този начин заради медицински индикации и колко по тяхно желание.

Надали, тъй като законът по принцип не допуска секцио "по желание" и винаги се посочва някаква медицинска причина.

# 48
  • Мнения: X
Който се страхува от мечки, не ходи в гората. Wink

 smile3555

Хората са го казали - голям залък глътни, голяма дума н казвай. Дано не ти се наложи да вадят второто ти дете със секцио, че тогава ще те питам страх ли те е от мечки......много глупаво изказване, да не си на 20  smile3537

# 49
  • Мнения: 257
гласувах против.Не могат да кажат на колко от родилките ще се наложисекцио
Според мен ,ако наистина целта им е да има повече естествени раждания,има други начини да го направят предпочитано за повече жени.Ако се наблегне на програми които да "тренират" бременните за раждането,то те няма да предпочетат да ги режат
Естественото си е "естествено" и според мен е по добрия вариант,но в чужбина има курсове и упражнения който да улеснят раждането,знам че и в Бг ги има но само в големите градове

# 50
  • Мнения: 3 313
Против  Peace

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Против.

# 52
  • Мнения: 3 695
Който се страхува от мечки, не ходи в гората. Wink

 smile3555

Хората са го казали - голям залък глътни, голяма дума н казвай. Дано не ти се наложи да вадят второто ти дете със секцио, че тогава ще те питам страх ли те е от мечки......много глупаво изказване, да не си на 20  smile3537

Не съм на 20 и не ме е страх, ако се наложи секцио по медицински причини, но няма да го избера по желание. Peace

# 53
  • Мнения: 780
Уж живеем в свободна, правова държава/дали?!?/.Всеки има право на избор.За какво ограничаване да говорим?То и сега, ако искам секцио си плащам.Не дърпам пари от ЗК.Гласувам против!Уважавам правото на личен избор!
/Родих нормално/

# 54
  • Мнения: 206
Отговорих със "ЗА", защото според мен наистина раждането със секцио придобива все по епидемични размери и в повечето от случаите не е по медицински показатели. Хубаво би било повече млади жени да се образоват по въпросите относно раждане ,кърмене и отглеждане на малки деца. Има толкова непросветени по тези въпроси ,те си мислят ,че е изключително модерно и престижно да кажеш ,че си раждал секцио и раниш от бутилка ,затова трябва със закон да се намали секциото ,докато се ограмоти народа.

# 55
  • Мнения: 2 171
Гласувам против!Уважавам правото на личен избор!
/Родих нормално/

също Peace

П.П. Мразя да превръщат хората в проценти и съотношения или статитистически данни Crazy. Всяка жена би трябвало да може да избере как да си роди детето. Все пак става дума за нейния живот и този на детето й Peace. Ако ще се водим по препоръките на СЗО, то нека държавата ни се погрижи да информира бъдещите майки за рисковете, които носи секциото, да се подобрят условията за нормално раждане и други такива неща, а не да се пишат наредби като тази. Пълна глупост!

# 56
  • Мнения: 274
Аз съм против Peace

# 57
  • Мнения: 422
Определено уважавам личното мнение на всеки,аз раждах естествено и съм много доволна,щом е начин на раждане на нов живот и се е практикувал досега и най вече има желаещи защо не. Peaceне съм нито за нито против,но все пак е по добре да става когато има нужда от него

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 16:49 от mani4ko

# 58
  • София
  • Мнения: 5 719
Аз съм против секциото и съм за това да се забрани да е по желание,а само когато се налага! Peace

# 59
  • Мнения: 103
Против ограничението, всеки трябва да има право на избор  Peace

Общи условия

Активация на акаунт