Иван при нас е всеки втори татко, дано на СЕПТЕМВРИйчетата раждането бъде кратко

  • 13 491
  • 311
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 616
А как само ме боли гърба...... едвм го нося Макс на ръце.
Питане към маите със секцио вдигате ли си децата? Нали уж не трябва да се вдига тежко а аз от началото си го нося ама ме наболяв операцията и някак ми е изтръпнало мястото до шевовете.

# 301
  • Мнения: 21
Нени, Шейле, благодаря за подкрепата  Hug

Беба, аз също вдигам бебка от деня, в който си е при мен. Майка ми само ходи подире ми и се "кара", поне да ми я подава от кошарата да не се напрагям, ама кой ти слуша. На мен също ми е изтръпнало още около операцията, но доста по малко ме придърпва

Днес малката ме оака, буквално от горе до долу - голям смях падна  Crazy

Педи ни предписа вигантол по 2 капки сутрин преди хранене - вчера някой писа, че с лъжичка трябва да даваме по три - споделете опит моля

ллеееллеее дали има някоя веща мама да пусне темичка?

# 302
  • София
  • Мнения: 6
Честити бебчета на новите мами, да не пропусна някой, а и без това пиша с една ръка Crazy стискам палци и запътилите се към родилното Praynig! Успех!
Беба, за запушените канали аз ползвах народните рецепти и помогна за 2-3 дни всичко се оправи, но трябва упоритост. Налагах първо тесто от зехтин, яйце, мед и брашно, после зеле и също масажирах гърдите под горещ душ.
За носене се носим още от началото, операцията боли естествено, но се свиква. Чувството за натъртено и изтръпнало е нормално.
Да ми е жив и здрав Мирко, май сме наддали, много ми тежи, а е сигурно около 3 кг. и нещо. Ще видим в понеделник. Това си е направо фитнес.
 Joy

# 303
  • Мнения: 2 658
А какво ли става с Веч  Thinking Дано не я иzмъчат...
Асе, браво на Любчо  Joy И аz искам да съм сигурна, че наддава, та поне да престана да се притеснявам с това неспане до нощите.
Беба, не zнам гърба но мен кръста ме скъсваше след раждането. Слагах и колан, не се иzдържаше. Но да чукам на дърво, май поотшумя.
За коликите давам Лефакс и Саб. Но май не мога да видя ефект, не е zапочнала да спи повече или по спокойно..

# 304
  • Мнения: 822
Честити бебчета на всички нови мами! Да са живи, здрави, а на майките им - бързо възстановяване.

Бърз отчет от нас - режима ни е денем спим, спим и пак спим, а нощем будуваме и се глезим Simple Smile  Ама не ми тежи хич. Иначе хапваме добре, имам много кърма и постоянно се цедя, че правех едни температури, но днес вече положението е по-розово. Колики още нямаме, слава богу... Всички ли бебета имат колики, или само при някои ?

После пак ще ви пиша, че трябва да изцедя едната млекоцентрала   Mr. Green

П.с. Видях, че назад сте коментирали за секциото и чувствата след него... Като ми казаха в петък, че ще е секцио, и ми стана кофти де, ама казах си - квото трябва да се направи, да се прави. След операцията бях мн зле и единственото, което си мислех, че съм благодарна, че съм жива и мога да си гледкам малкото съкровище...
Важното е, че бебчетата на всички ни са добре, както и да сме родили, това е маловажно вече Simple Smile

# 305
  • Мнения: 66
Деси, таях някакви надежди, че поне тези Лефакс ще са ефективни  Rolling Eyes. Не че ми е стигнало до главата още де, ама човек като чете постовете и си мисли, че ще намери някво разрешение, но явно уви... Tired

# 306
  • Мнения: 14
Соня, нали кърмените бебета ядат колкото им трябва. Как да го ограничиш?! Това ми се вижда нелепо. Нека си яде детето, колкото иска.

Дианченце, бързо и леко раждане мила. Стискам палци! Hug

И аз имам такъв албум с място за отпечатък на крачето. Давайте идеи с какво да ги направим. А може да направим очертание на крачето с флумастер....

Джанис, много хубаво, че имаш повече кърма.

Леле, Асе, браво на Любчо. Голям мъж бе ей! Simple Smile

Добре дошла, Лили! Ето видя ли, че не е страшно! И сега се радваш на сладко бебче. Simple Smile Да ти е жива и здрава Антония.

Беба, аз от самото начало си вдигам бебо независимо от операцията. В болницата ми казаха да не вдигам повече от 5 кг. Калоян се роди 3060. Е, в началото леко ме придърпваше като го вдигах и имах нужда от малко помощ при ставането, ако например съм с него на дивана или на леглото. Но това отшумява. Ето вече мина месец при мен и изобщо не се сещам за операцията. Що се отнася до изтръпналото място до белега - това е нормално. Доки каза, че това е един от недостатъците не секциото, че там мястото остава леко нечувствително. С времето чувствителността се възстановява, но не в същото положение като преди операцията. Ама ще го преживеем. А моята колежка, която преди 3 години ражда секцио ми сподели, че там около белега слагали нещо като "гъба", която се разграждала от организма и затова сега може да ви е малко подуто над белега. То може и заради тази така наречена "гъба" да чувстваме това изтръпване.

mari_p, това с оакването и ние го преживяхме. Калоян винаги го прави след баня Simple Smile

# 307
  • Мнения: 427
Мари_П,аз писах вчера за Вигантола-на мен така ми каза педиатъра-по 2 капки ,ако даваме директно в устата(ние така правим) и по 3 капки ,ако даваме с лъжичка.
Май всички сме опикани и оакани за късмет!!! Mr. Green

# 308
  • Мнения: 4
И аз имам такъв албум и смятам отпечатъка да го направя с водни боички. На племеника ми така направихме и стана много хубаво.
Относно носенето - Вики си го нося от втория ден, след като ме раздвижиха от операцията. И аз чувствам придърпване, но не е сериозно.
Вмомента спи в прегръдките ми - само така го успокоява коремчето.

# 309
# 310
  • Мнения: 122
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333302.new#new

НОВА ТЕМА

Сега ще я довърша, пускам я така за да не се карат модераторите

# 311
  • Мнения: X
Знаех си аз, че ще се дублираме с някой  Laughing
ОК, пишете в темата на bubety, само не знам кой ще изтрие моята.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт