Вече само до 35% раждания чрез секцио

  • 5 600
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Вече пуснах мнението си в двете по-предни теми, но ми се иска да спомена тук и още един парадокс.
Преди 2-3 години Националната здравноосигурителна каса беше ГЛОБИЛА варненското АГ, заради това, че е надвишила лимита на пациентите с направление. (съжалявам ако не съм го формулирала правилно, но смисъла бе този.)
Чудя се ако има лимит на секциото и на пациентите в един родилен дом каква държава сме ние....народа е подложен на геноцит.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 591
Родилките и бебетата ако щат да мрат - ние нали сме си изпълнили нормата. Взехме им на хората парите, сега нагли, искат и да си изпълняваме договореностите...

# 17
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз нещо не ви разбирам възмущенията. Това не е някакъв закон гласуван сега. Секциото никога не е било право на избор. Само по мединцински причини, може лекар да го реши. Винаги е било така, не е от сега.

Това че БГ лекарите станаха търговци и с пари под масата ти измислят "причина", няма да спре, бъдете спокойни.

Хубаво. А сега си представи, че болницата, в която аз раждам, си е изпълнила 35-те процента. И отивам аз да раждам секцио (по медицински причини, не измислени, държа да отбележа), ама нъцкиии!!! А фактът, че след това има сериозна опасност да не мога да си гледам бебето, че ще съм инвалид... аре са! няколко родилки извън плана... няма да си разваляме плана заради тях, я!

# 18
  • Мнения: 1 796
Смешна работа, могат да го ограничат по някакъв друг начин newsm78, чувала съм за доста случаи, за които докторите решават без да има защо да правят секцио, но пък да слагат някакъв процент е направо ... #Cussing out

# 19
  • Мнения: 2 334
И десет теми да се появят, пак ще са малко. Не мога да разбера кому пречи едно секцио по желание - родилите нормално се чувстват прецакани или кофтито лекари, при които никой не иска да се оперира завиждат на по-печените, пред чиито кабинети е навалица от желаещи за секцио?
Просто би трябвало да има единна тарифа за такава операция, която, ако не е наложителна /и в този случай се покрива от ЗК/, то пациентът да си плаща официално на здравното заведение, в което се извършва манипулацията.

Подкрепям това мнение Peace

# 20
  • Мнения: 207
Всеки трябва да има право на избор! Peace

Точно така  Peace Ще си раждам както си искам  #Cussing out

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Всеки трябва да има право на избор! Peace

Точно така  Peace Ще си раждам както си искам  #Cussing out
Е това не е точно така! И не би трябвало и да бъде де!  Peace

# 22
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Всеки трябва да има право на избор! Peace

Точно така  Peace Ще си раждам както си искам  #Cussing out
Е това не е точно така! И не би трябвало и да бъде де!  Peace

Защо да не е така?

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 817
......От къде накъде ще ограничават правото на избор на една майка да избира как да ражда? ...

slava78 , по закон никой няма право да избира как да роди. Секцио се прави само ако е невъзможно раждането по нормален път. Но много доктори ти измислят  показания срешу определена сума. Иначе аз също съм против ограничаването, но в крайна сметка това не зависи от нас. Аз родих точно секцио по желание и ако ми се наложи 2-ри път, пак така ще родя. Изобщо не ме интересува кой какво ограничава. И до сега сме нямали право на избор, но ...... какво ли не правят парите .....

# 24
  • Мнения: 139
Това да се определя % на ражданията чрез цезарово сечение е също толкова абсурдно, колкото практиката "секцио по желание".
Никой уважаващ себе си лекар (и човек преди всичко) не би трябвало да извършва коремна операция на никого (секциото си е операция), ако това не е наложително и съответно нищо не трябва да ограничава лекаря във възможността му да прибегне до цезарово сечение, ако от това зависи животът и здравето на майката и (или) бебето.

# 25
  • Мнения: 9 973
 Whistlingкой как си ще да ражда

# 26
  • Мнения: 14
Ей, хора не е ли по - важно бебенцата ни да се родят живи и здрави без значение по какъв начин- нормален или секцио?
В крайна сметка каквото кажат докторите, а пък и нашето тяло и организъм не винаги позволяват раждането да е нормално. Аз лично се надявам в България да няма ограничения, а здраво родени дечица! Все пак не можем да пренебрегнем факта, че има жени, които от страх от болката или незнам какво, без медицинска причина,  проявяват желание да родят секцио и нали пък има и лакоми хора естествено разрещават това, без да се налага. Може би ето това се опитва да ограничи държавата.

Но пак казвам независимо по какъв начин ще дойдат нашите бебчета, по- важното е да са живи и здрави и всички ние покрай тях!

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
................
Защо да не е така?
Ами защото не е редно сами да си избираме как да раждаме. Секцио се прави само по медицински причини!  Peace

# 28
  • Earth
  • Мнения: 1 952
какво толкова е станало....най-много секциото по желание да поскъпне още повече.....
пък и 35%  е МНОГО както и да го погледнеш.......

а такива глупости като за правото на избор, направо ме изумяват...  Rolling Eyes

# 29
  • пак там
  • Мнения: 2 885
................
Защо да не е така?
Ами защото не е редно сами да си избираме как да раждаме. Секцио се прави само по медицински причини!  Peace

Кое не му е редното? Би ли се обосновала?

Общи условия

Активация на акаунт