Проблем с 2 годишно момченце

  • 2 664
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 039
Нормалне период, зареди се с търпение. Цял ден са си сдържали емоциите малко или повече, не е, като при мама и вечер им избиват чевиите. Важното е ти да си спокойна, за да му помогнеш да мине през този период и да не променящ нищо от наложените до момента правила. Това, че ви бие хич не е хубаво, не му давайте.

Разбирам, че не е хубаво да бие, даже , откровенно казано, на моменти побеснявам  Twisted Evil , но какво да направя  ooooh! Ако му отвърна, почва да бие, хапе и щипе още по-силно; ако му стисна ръцете, за да не прави тези неща, после започва да хвърля ценни предмети(умишлено набелязани от умната му главица  Close); ако съм търпелива и мила и се опитам да го гушна и да му обясня, че ме боли, започва да се дърпа и да гледа така, все едно е засрамен, а после пак си знае своето  Tired Та, как да го отуча да ни бие, с цел да избегна да го пребия  Mr. Green Whistling(направо побеснявам, като ми причинява болка без причина, та аз съм толкова любяща майка с него, с какво съм го заслужила  Rolling Eyes)???

# 16
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Първо не се терзай с мисълта какво си заслужила и какво - не, твърде е малък още да го оцени. Той просто реагира.
Второ - прибери всички ценни предмети, които не искаш да загубиш при някой негов изблик.
Трето - пробвай с тайм аут - изпращаш го сам за две минути в другата стая, като през това време не си при него, не му позволяваш да прекъсне наказанието, а после ако е в настроение може да му обясниш защо това е лоша постъпка, но без да наричаш него лош. Ако не е в настроение, остави разговора за по-късно. Но... не го гушкай, когато те удря - това само ще го научи на грешен модел за искане на внимание: той удря, ти гушкаш.
И четвърто - прочети книгата на Ф.Додсън "Как да приучим децата към дисциплина", има доста идеи, все някоя ще проработи при твоето дете.
Успех!

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Нормалне период, зареди се с търпение. Цял ден са си сдържали емоциите малко или повече, не е, като при мама и вечер им избиват чевиите. Важното е ти да си спокойна, за да му помогнеш да мине през този период и да не променящ нищо от наложените до момента правила. Това, че ви бие хич не е хубаво, не му давайте.

Разбирам, че не е хубаво да бие, даже , откровенно казано, на моменти побеснявам  Twisted Evil , но какво да направя  ooooh! Ако му отвърна, почва да бие, хапе и щипе още по-силно; ако му стисна ръцете, за да не прави тези неща, после започва да хвърля ценни предмети(умишлено набелязани от умната му главица  Close); ако съм търпелива и мила и се опитам да го гушна и да му обясня, че ме боли, започва да се дърпа и да гледа така, все едно е засрамен, а после пак си знае своето  Tired Та, как да го отуча да ни бие, с цел да избегна да го пребия  Mr. Green Whistling(направо побеснявам, като ми причинява болка без причина, та аз съм толкова любяща майка с него, с какво съм го заслужила  Rolling Eyes)???
аз бия по дупето докато не се откаже...но това правя аз
все пак светът е такъв - никъде и никой не търпи бой още повече безпричинно - ако аз не му покажа, че удари ил -  ще бъде ударен и то по-силно, когато вън някой му го покаже ще е късно...но това е моята позиция
ще се намерят хиляди с позиция - обаснявай до побъркване и изчаквай да вдене...ама в живота никой не чака...за мен това е неприемливо - детето има неща които ако го застрашават - по-добре той да реве, вместо аз за него....

# 18
  • Мнения: 2 722
Малкия се опитва да ме удря като не стане неговата. Невероятен инат е /виждам че са само с два дена разлика/. Но у дома има правило - Мама не се удря. Наруши ли го - отива да пази стената с лице към нея. Бавно се постигна резултат, но се постига със сигурност. Тези дни като ме удари, сам отива към стената, но пък се появи нещо ново - почва да обижда с една от десетте думи които знае - Мама Лош! и се опитва да ме наплюе  Mr. Green
За това още не съм измислила наказание и в момента съм пуснала "игнор" в действие.

# 19
  • Мнения: 2 039
Малкия се опитва да ме удря като не стане неговата. Невероятен инат е /виждам че са само с два дена разлика/. Но у дома има правило - Мама не се удря. Наруши ли го - отива да пази стената с лице към нея. Бавно се постигна резултат, но се постига със сигурност. Тези дни като ме удари, сам отива към стената, но пък се появи нещо ново - почва да обижда с една от десетте думи които знае - Мама Лош! и се опитва да ме наплюе  Mr. Green
За това още не съм измислила наказание и в момента съм пуснала "игнор" в действие.

Добре де, как, аджаба, да го накарам да стои до стената, няма начин  Confused Няма да ме послуша !

# 20
  • София
  • Мнения: 2 686
Ще следя темата с интерес, защото и ние сме в тази ненадмината до сега ужасна фаза.

# 21
  • Мнения: 2
Ти си си наред, не се безпокой. Това е период и ще отмине, период на адаптация, на бебешки пубертет или пък 2 в 1. При нас е същото с по-малката, моят начин на справяне е игнор на истерията, каквото и да направи - рев, тропане с крак, тичане и пищене, и т.н. Ако не спре сама предупреждавам, че следва тайм аут и ако и тогава не спре, я извеждам от стаята за 2-3 минути (по минута за всяка година възраст на детето). Действа. Обаче да ви кажа пък тя как ме цака - тъй като вече сме без памрес, всеки път като и приложа тайм аут, почва да вика, че и се пика и аз нямам избор - извеждам я от стаята и я водя в тоалетната. След това вече е спокойна.
misleh 4e samo nie sme taka za pi6kaneto.Kogato ne iska da si liaga kazva-barzo ako.Iavno e ot vazrasta Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 722
Добре де, как, аджаба, да го накарам да стои до стената, няма начин  Confused Няма да ме послуша !

Не е никак лесно, но става. Аз го научих с глуба сила. Хващам го за двете ръце и го занасям до стената. Казвам - наказан си, той се гъне, гърчи и опитва да се тръшне, но аз го подпирам с тяло, да стои, за да разбере какво се иска от него. Като трябва, стоя наказана и аз 3-те минути, след което му позволявам да се махне от стената на плача. За 5-6 пъти с показно и задържане, разбра за какво иде реч.

# 23
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не е никак лесно, но става. Аз го научих с глуба сила. Хващам го за двете ръце и го занасям до стената. Казвам - наказан си, той се гъне, гърчи и опитва да се тръшне, но аз го подпирам с тяло, да стои, за да разбере какво се иска от него. Като трябва, стоя наказана и аз 3-те минути, след което му позволявам да се махне от стената на плача. За 5-6 пъти с показно и задържане, разбра за какво иде реч.

Това наказание се нарича тайм аут - все същото е, като да го пратиш в другата стая, или да си има стол на наказанието, или ъгъл на срама, или ....т.н. Конкретното местоположение не е важно - идеята е да разбере, че е направил нещо лошо и да има малко време да се успокои, да размисли или просто да си изтърпи наказанието. Авторката, избери това, което е най-удобно за теб. Аз вече казах, че за мен е да я пратя в другата стая, затварям вратата и я държа за дръжката от другата страна, защото тя естествено се опитва да си отвори. На 3, 5 или 10 път ще се откаже.

Общи условия

Активация на акаунт