Да пазаруваме заедно.Сладкарски продукти от ИЛЧОВСКИ 94

  • 57 325
  • 586
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 965
Здравейте! Ето ни в нова тема.....
Поради големия интерес и много дебати, които постоянно се разрастват и след малко проучване директно с управителя на фирмата, мога да кажа че успях да постигна следното:
Обясних на човека кои сме ние и с какво се занимаваме. Тъй като нямат доставки до София за частни лица, тоест не работят на дребно.... той ми обеща следното:
Съгласен е да ни организира превоз и доставка на продукти, като първата ни доставка може да бъде съчетана с друга такава на 06 ОКТОМВРИ 2008 г. Ще ни съчетаят с Ботевград и Враца. Постави ни условие обаче, ако е възможно поръчката ни да бъде като минимум 500 лв. По този начин ще си оправдае курса и ще ни намали и на нас доставката.
Съгласен е това да бъде едно ново начало за нас, а и за него. Предлага ни доставка веднъж месечно или на 2 седмици..... Обясни ми че имало и други сладкари от София, които са проявявали интерес към продуктите му. Но той им е отказвал поради малки поръчки. Ако  НИЕ се окажем сериозни, той каза че ще се свърже отново с тези хора  и ще започне по-сериозно зареждане на София.
Записа си телефоните ми, каза че ще контактува с мен засега. Не поема никакви варианти да ни разфасова стоката...... и ще ми я доставя директно на вратата. Обясних че не желаем фактура и ще получавам само стокова разписка  и касова бележка, които се наемам да сканирам и прилагам на всички вас, за да се вижда ясно.
Съгласна съм, да се занимая с организацията на първата доставка. Ще уточняваме нещата тук и  на лични.
Новото във ИЛЧОВСКИ е че е създадена нова поточна линия за блатове  и платки. Няма ги още в сайта и не знаем нищо за тях. Обеща че цената ще е добра. Още на първата доставка ще поръчам за мен за да ги пробвам.....
За сега това е което мога да кажа. Човека утре лети за Маями /предполагам че на онова изложение за което писа Тандури преди време/. Оставил ми  е телефони на шофьора, мениджъра по продажбите и момичето от магазина, което ще се свърже с мен тези дни. И тримата ще бъдат предупредени за нас и ще ни сътрудничат.... Тепърва ще ги разпитвам дали ще имаме право на някакви отстъпки при количества.....
Сайта не е обновяван скоро. Може да има разминаване в цените със стотинки. Човекът каза че ще се разпореди да получа оферта с актуални цени...... Засега мога да предложа само и единствено това:
http://ilchovski94.com/index.php?cPath=22
Искам предварително да се извиня, че това ще се окаже "софийска" тема. Но нямам против, ако има хора, извън София,  които намерят начин да се свържат с мен и да си вземат продуктите от мен или мястото което определим за целта - да участват. Ще се радвам да помогна на всички, които решат да се включат.
Това е момичета.....
Започваме ли????

# 1
  • Мнения: 484
,Ванче,страшна си! smile3501

А какво означава,че ще ни съчетаят с Враца и Ботевград,те до тук си имат доставка ли?
Я ти дай линк какво точно си беше купила за покриване,че сигурно от болеста още ми е доста мъгляво.

# 2
  • Мнения: 1 965
За да е по-лесно за някои, ще дам директни линкове към някои неща, които съм ползвала или знам че ще представляват интерес. Който, каквото е ползвал от тази фирма, сега  е момента да си каже мнението, съветите и препоръките.
КУВЕРТЮРИ и течен шоколад
ФАРСИТУРИ И ТОПИНГИ
ОЦВЕТИТЕЛИ
ФОНДАН
КРЕМОВЕ
ДЕКОРАЦИИ
ГЛЮКОЗА и други

Иринка, ползвам БЕЛИЯ и НАТУРАЛНИЯ.
Имат едни вафлени кори, за които се похвалих преди месец.
ЕТО ГИ и ПАК.  15 кори, размер 30х30 - цена 3.10. Има жълти и розови. Нямат аромат или някакъв особен вкус. Страхотни са..... Първото нещо което ще искам са те....

# 3
  • някъде
  • Мнения: 979
Аз не разбрах къде е проблема всеки да си поръча от сайта?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
ЗАПИС  Grinning! Ванче, хиляди благодарности, че се заемаш с организацията. Аз искам да те попитам, ти от кои боички ползва и доволна ли си от цветовете. И друго, аз понеже не съм ползвала до сега, ще ми обясниш ли за какво точно се ползват тези вафлени кори?
Иначе аз искам натурален и бял кувертюр, безцветна фарситура, евентуално боички и вафлени кори за сега.
Единствено се притеснявам дали ще достигнем исканите 500 лв.

# 5
  • Мнения: 208
И аз запис
Със сигурност ще участвам с много неща само някой беше споменал че боите са с изтекъл срок на годност или ми  се струва така че моля кой каквито оплаквания тука му е мястото.
и да уточним как ще плащаме и от къде ще взимаме за да не изпаднем  в странно положение накрая
Ванче тези шоколадови неща които си ползвала с какъв срок на годност са. Нали като разбъркаш със захар се получава някакъв вид захарно тесто  Shocked или просто на мен ми се ще  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 965
И аз това се притеснявам Димитрина, не съм потвърдила окончателно нищо на човека. Казах му че има вероятност за този кратък срок да не успеем да се комплектоваме. Ако не успеем, защото той иска до края на Септември да дадем заявка за да ни "произведе" нещата, а да не ни ги дава от склад,  ще попитам за следваща евентуална кола до София. Пришпорено става малко, но утре като се чуя с мениджъра ще науча повече. Ако е възможно да изместим малко датата назад. Той каза че колата пътува на 2 седмици, значи..... ще проверя утре.
zhekova - Проблема е, че трябва да си регистрирана фирма /зада поръчваш онлайн/ и то в град до който имат доставки. Незнайно защо, София не фигурира в списъка.... Затова е цялата гимнастика която разиграваме тук.
petia_tag - За да си правиш вафлички в къщи се ползват. Те са с дебелината на тези тригълните локумени вафли ако се сещаш. Не са като обикновенните обикновенни вафли например.
Лично аз, си стопявам кувертюр, ядки и масло и си правя с 3 корички. Ако децата не ги мързи, ги рисуват или мажат отгоре.... Скоро топих локум с бял шоколад и така правих.... Хлапетата много ги обичат. Даже като ги купихме, изядоха по една кора - ей, така без нищо. Още на морето ги подядоха с течен шоколад....  За това ги искам. Ние си ги харесваме.
Боичките им така и не ползвах. ЕТО ТУК съм разказала за посещението си лятото. От Сребърен облак знам, че боите са добри.... само да не беше изтекъл срока....
Днес не исках да го стресирам човека и да го нападам още от първия път. Но като разговарям с мениджъра утре изришно ще го предупредя, че ще следя за етикети, годности и т.н. и няма да приема стока, която е с изтекъл срок.... Не, че не могат да сменят етикетите, но едва ли ще го направят си мисля.... Просто ще се опитам да му покажа на човека че сме сериозни и ни пука от това което правим...
Иринка, Човека каза че колата която ще пътува до Враца, ще се комбинира през Ботевград. И оттам ще я пусне през София /за по-напреко, да му е по-весело на шофьора- това аз го измислих/ Joy
nandelche - Точно това писах досега за боите. Аз се оплаквах. Но имам инфо от Мимето, че имало нова доставка преди 10тина дни. Кувертюра ми е с дати - Натуралния до март, белия до края на Февруари. Но все пак аз ги купих средата на Август.
Тук е момента да я помоля да се включи ако може и да разкаже някои неща от първа ръка... Разбрах вече че моделиращата им маса била страхотна. Не я намирам в сайта, а нямам грам опит с Готова маса. Също така искам да я помоля, или някой друг който е ползвал накрайнците и пошовете им.
Защото имат голям избор. Цените бяха 2-3 лв. за накрайник. Но нямам инфо за качеството им.
Надявам се някои мами-варненки да се включат и  да кажат повече за качеството на някои неща.
ОСВЕН ТОВА ИСКАМ ДА КАЖА НА ВСИЧКИ, ЧЕ НЕ МОГА ДА ГАРАНТИРАМ ЗА АБСОЛЮТНО НИКАКВИ ВКУСОВИ КАЧЕСТВА ЗА НИЩО. МОГА САМО ДА КАЖА ЗА ДВАТА КУВЕРТЮРА И ВАФЛЕНИТЕ КОРИ - МНОГО СЪМ ДОВОЛНА. НИЩО ДРУГО НЕ СЪМ ПРОБВАЛА И ДАНО ПОСЛЕ ДА НЯМА КРИТИКИ ЧЕ СЪМ ПООЩРИЛА НЯКОЙ ДА СИ ДАДЕ ПАРИТЕ......

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
то е ясно, че за всичко ти ще си виновна  Joy
за 6-ти едва ли ще се съберем с поръчка 500лв, но за 2 седмици след това може и да успеем. И аз може да си взема накрайници за пош.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 484
Иринка, Човека каза че колата която ще пътува до Враца, ще се комбинира през Ботевград. И оттам ще я пусне през София /за по-напреко, да му е по-весело на шофьора- това аз го измислих/ Joy
Демек,ако си поръчам нещо ще ми го доставят направо тук във Враца.Ако е така е супер,защото няма как да си поръчам нещо и вие да ми пратите от София,например 10-15 кила  Joy Joy Колко ли ще излезе транспорта  newsm78 Joy

# 9
  • Мнения: 1 965
Имам ново инфо.....
то е ясно, че за всичко ти ще си виновна  Joy
Оооооооооо, аз още отсега съм се настроила че ще съм виновна, така че изобщо не ме плашите..... Най-много на финала да осъмна с някакви 10-20 блока шоколад....... Какво са те за наш` hahahaта фирма?!?!?!
Така!
Сега сериозно на въпроса......
Не ме свъртя мене, и пак се обадих на Г-н И. Да го питам аз за тия блатове, дето са ми трънче в петата. Човека много ми се зарадва, защото точно щял да ми звъни. Говорил е с мениджъра и го е предупредил за нас и точно щял да ми звънне да ми каже че имаме зелена светлина.....
Питах го няколко неща:
Първо и най-важно. Ще изтеглиме доставката за следващия курс. Тоест, вместо за 6ти, става за 20ти. Или, ако искате,  смятайте отново още две седмици /3 Ноември/. Трябва да решим за кога, за да започнем да се сформираме и да поправя първия пост.
Второ: Питах за транспорта. Да ми каже горе-долу. Обясни ми го така: цитирам по памет
"В момента натуралния кувертюр в магазина струва 2.75 за кг. При доставката ще струва 2.85 за кг. Останалите неща се смятат по същата схема....." край на цитата, така и не ми обясни схемата.... но това ще го обсъдя с мениджъра допълнително. Ще изискам офертата с двете цени. В магазина и с доставка.
Трето: Нещото за което му се обадих и за което направо ми се иска да полетя от кеф.
БЛАТОВЕТЕ - Оказа се че не са кръгли блатове, а платки. Но ПАНДИШПАНЕНИ. Цитирам: "Като пандишпанените платки на рулата 7 дейс и Чипита.Пластични и лесни за навиване на руло. Не са платки тип - платка за парфе" - край на цитата.
 Една от двете фирми работи с тях, но не разбрах коя....
Една платка е голяма 30х40 см. В един кашон има 20 платки. Цената е на кг. 1 кг. струва 2.85 /доколкото разбрах това е цената с доставка, но ще питам пак/.
След малко сметки и калкулация пресметнах това:
Един кашон струва 14,25.
Една платка излиза - 0,71 лв.

Е, по-хубаво от това - здраве му кажи!!!
За момента има ванилия и какао. Очаква се започване на производство на бадемова платка.
Готова съм да рискувам и да поръчам цял кашон само за себе си.
Най-много, да си ги ядем тука в къщи цяла година....
Той твърди че били хубави и много търсени..... но и аз да съм и аз ще го твърдя. Намекнах леееееекичко, че ще следя за датите и опаковките..... Той се засмя и каза че всичко ще бъде наред.....
Този човечец е адски отзивчив и бъбрив..... Определено няма да ми се отрази добре на телефонната сметка...... Joy
Мисля, че при тези дати, ще успеем да се включим в заявката. Казвайте какво правим, и да почваме да умуваме кой какво иска.
Трябва да сме готови със заявката поне седмица преди датата, за да ни СГОТВЯТ нещата....
Аз лично съм за 3ти Ноември. Хем ще си поизхабя сегашния кувертюр, хем вече ще имам някаква представа горе-долу какво ми предстои като торти покрай празниците...... Така ще има и повече време за проучване, размисли и събиране на средства..... Ако се справим този път, ще направим отново пазаруване, така че не се запасявайте до 2010 година. Освен това, Г-н И. каза че, сега когато поставя началото София, според търсенето, сериозно се замисля да направи представителство в София до края на пролетта.
Казах му, че след като ние от БГ Мама ще сме първото подбутване за такова представителство, очакваме специално отношение и специални цени в СОФИЯ.......  Joy Joy Joy
Така! Много се разпростирам. Отсега нататък ще пиша само делово.

# 10
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ванче, не ща да ти изпарявам ентусиазма, но аз много не им врявам...Или са се попроменили.
Междувремено днес намерих телефон на друга борса. Мога да звънна да питам и при нея как стоят нещаата.
Илчовски доста често не подържат асортимент. Например бавносъхнеща маса чаках да ми докарат 2 месеца, накрая си купих от София Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 2 658
на мен ми се искаше за 20-ти, но искренно се съмнявам, че ще ги закръглим тия 500 лв. Цените не са високи, а ако не се съберем повече жени няма как да ги направим. Така че съм навита и за ноември.
Много моля някоя от варненските мами ползвала течните бои да се включи за разяснения.

# 12
  • Мнения: 452
Ванче точно такива са и мойте блатове.Фирмата за която ти писах работи с Илчовски и вероятно зареждат от техните блатове.И като стана въпрос за блатове ще ти кажа от къде можеш да провериш за друг вид по-вкусни блатове:Йовис правят невероятни блатове но не им знам цените може би са същите,за Русе ти говоря.Ако има мами в Русе може да проверят/аз няма как да питам шефа си/

# 13
  • Мнения: 1 965
Мими, не ме убивай така, моля те....
Нищо не пречи да проучиш другата борса. Но аз лично съм толкова доволна от този кувертюр, че съм готова да скоча във влака в момента в който привърши....
Ти междувременно, разкажи повечко за нещата на Илчовски. Аз ги поразгледах, но ти ходиш по-честичко и имаш повече инфо. Кажи моля те, кое си ползвала, кое не.... и можем ли да те ползваме малко за информатор, ако решим да си направим пазар.
В смисъл имам някои нахвърляни въпроси, които можеш да провериш ако искаш и можеш....
И не ме разочаровай така моля те, защото ако се провали пазара ни, ще те тормозя да влачиш на влака едни 20тина кила кувертюр..... Ти сама се предложи за жертвено агънце..... hahaha hahaha hahaha Шегувам се. Бъди откровенна. Ти си по-близо от нас.
Ето някои неща които можеш да провериш, ако си съгласна  и ако имаш път натам:
1. Кутии за торти - Има ли вече? Размери, цени, в пакет по колко са?....
2. Подложки - Още ли са онези грозните картони като за пица. Дали се появиха някакви по-за пред хора. Размери, цени, бройка в пакет????
3. Боите - Има ли нови доставки. Датите как са? Цветове???
4. Накрайниците - Големини, видове. Как е качеството според теб? Цените какви бяха? Помня че имаше някаква кутия - комплект. Яд ме е че не записах тогава повече за нея. Би ли проверила за нея?
5. Пошовете - Качество, големини, цени... бройки, пакети???
Това се сещам за сега..... Сигурно ще изкочат още въпроси....  Не е казано да хукнеш още утре, просто ако имаш време и възможност, провери ни тези неща.....  newsm51
Петя, днес е малко кофти ден. Нека изчакаме още няколко дни. Ще минат още хора през другата тема и ще видим дали ще се включат още мами. Забелязвам че е доста пусто във форумите тези дни.... И за Ноември да остане, таман ще си напазаруваме за Нова Година и Коледа...... Само моята сметка ще е над 50 лв.... и то само за продукти..... Ако Мимито похвали "играчките", като нищо ще скокна над 100те лв.
Ако стане..... стане.... ако не..... здраве да е....
Ей, я къде е Варна.... Все ще измислим нещо.....
Барчела - Направо те обичам!!!!! Сподели моля те тук, това което ми писа на мен.
Лелееееееееее.... станах като рекламно лице на ИЛЧОВСКИ....заслужавам награда от него..... А Г-на замина за Маями без мен  Cry.......

# 14
  • Мнения: 752
може би и аз ще се включа за поръчката.

Общи условия

Активация на акаунт