Мазане с мас или козметика?

  • 22 873
  • 340
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12
Е, как може да твърдите, че бебешката козметика е за предпочитане? Че то си е пълен изкуственяк. Кой зае какво има вътре?   При всички случаи си е по-добре с преварен зехтин.

# 31
  • Мнения: 1 059
По препоръка на педиатъра от родилния дом взехме на"Мустела"почти всичко(не знам дали е най-доброто или просто от фирмите вносители вербуват педиатри да им правят реклама).Факт е,че кожата и като новородена беше суха,опъната,зачервена,НО много скоро след като ползвахме козметиката се оправи и заприлича на бебетата от рекламите.Сигурно има и други марки бебешка козметика,подходящи за новородени.
Мои приятелки мажеха със зехтин бебетата си,но ги слушах да се оплакват,че бързо гранясвал и кърпите след баня лесно се зацапвали.Все пак си мисля,че зехтина е за предпочитане пред маста,но най-вероятно се съхранява в хладилник.

# 32
  • Мнения: 871
Ужасна ми е самата мисъл за мас Sick А майка ти посъветва ли те да осоляваш бебето? Надявам се че не Praynig Praynig Praynig

# 33
  • Мнения: 4 335
От на4алото ползвам бебешка козметика PeaceНе сьм против мазането сьс мас,но аз ли4но не бих.

# 34
  • Мнения: 506
И моята майка искаше да я мажа с мас, но не се съгласих!ползвах бебешко олио(за зимно бебе) и само (от бабините дивотини) слагах по малко сол в коритото докато я къпах !  Peace

# 35
  • Мнения: 3 804
Преди години наистина са мажели с мас, но тогава не е имало бебешка козметика.
В 21 век, при това изобилие от марки и мазила, ми се струва много първобитно мазането с мас.
Peace
едната ми беше зимно бебе и само с козметика,а сега малката е с много 4увствителна кожа и я мажа с протеиново мляко-идеално е Peace

# 36
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
А казва ли, че във водата  за баня трябва да се слага сол? Да се дърпа нослето?  ooooh!
На такива въпроси винаги казвам "Аман от бабини деветини'. ooooh!
Твърдо ЗА медицинската козметика за бебета.

# 37
  • Мнения: 297
Аз също бях недобре настроена към идеята да мажа детето си с мас след раждането. Обаче се уверих, че това е най-добрият вариант. Първо започнахме със зехтин - преварен, но е все едно да мажеш кожичката на детето с олио - мазна, лъскава и хлъзгава. Не бях очарована от това. После преминахме на мас. Но трябва да е чиста мас, без примеси. И така - до годинката. Що се отнася до миризмата - не е вярно, че маста мирише. Напротив, не се усеща нищо. Малко след като я намажеш, тя попива добре, обличаш бебешочето и готово - чиста и мека бебешка кожа. Но сама ще се увериш и ще вземеш правилното решение. Успех!

# 38
  • Мнения: 257
И двете си деца съм мазала с мас до 4 месечна възраст и съм много доволна въпреки че има изобилие от бебешки продукти за мазане  на пазара но това е въпрос на личен избор
Леко раждане

# 39
  • София
  • Мнения: 368
21 век - изключително разнообразие от бебешка козметика!!! Леко раждане   bouquet

# 40
  • Мнения: 7
Виктория я мажехме с мас около месец и половина.Лелята на мъжа ми ни беше дала хубава преварена мас.Детето се чувстваше добре.След това свекърва ми донесе мас с невен-не мога да ви опиша какъв РЕВ беше.Престанах с маста и прадължих с олио на Джонсън.

# 41
  • София
  • Мнения: 17 591
 Sick

За тази цел си има бебешка козметика!

Майка ти от новороденото ли смята, че трябва да се пести!?

Дори ако съвсем сте го закъсали финансово, почти всичко друго е по- добро от мас.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 183
Да, може да се получи алергия от мас.
Не винаги е добре да се слуша по-старото поколение.

# 43
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Мас не съм ползвала , но понеже се белеше мноооооого я мажех с преварен зехтин , сега вече с бебешка козметика Peace

# 44
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Дъщеря ми е родена ноември месец.Използвах преварен зехтин (студено пресован) и смятам това за ЕДИНСТВЕНИЯТ разумен избор.

Общи условия

Активация на акаунт