не иска да яде нищо ,освен шоколад и бонбони

  • 1 808
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 569
  Аз разбирам много добре , че имаш проблем , че трябва да го решиш и че имаш нужда от съвет- момичетата са ти дали много съвети!
  Но също разбирам (дано да греша) , че не си готова да го разрешиш проблема и то от раз , защото това е единствения начин.    Докато ти самата си на мнение , че "няма как" щом живеете с баба и дядо и "гледа от батко"- нещата няма да се оправят.
Ти си човека- просто трябва да спре да ги вижда , ще огладнее, ще започнете бавно, малко по малко с други любими неща...
Ще отнеме време , търпение- но все пак ти самата разбираш ,че така не може да продължава!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Напълно съм съгласна с duhi_puhi, че децата ядат това, което им се предложи. Забранила съм да се купуват на сина ми сладки неща, независимо какви са. Компромис правя едниствено за някоя друга бисквитка от време навреме, но нищо друго. Когато сме на гости или на разходка и го почерпят, тактично отказвам, а него от своя страна го разсвейвам с нещо или му давам плод, нарязан на кубчета или нещо друго да дъвче, защото си иска почерпката  Laughing. В твоя случай бих действала радикално - спирам шоколада от раз и съответно провеждам сериозен разговор с бабите, а баткото ще се научи да яде шоколад, когато детето го няма, за да не го дразни. Децата забравят по-бързо, отколкото ние си мислим..

# 17
  • Мнения: 5 183
Ясно че баткото яде и той гледа, ама баткото не ги яде нонстоп, предполагам.
Надали баткото яде шоколади по цял ден, и особено по време на закуска, обяд или вечеря...  newsm78
Обясни и на батето, за когото също не е супер здравословно, за какво иде реч и ако трябва спрете ИЗОБЩО да купувате такива неща за известно време.
ЗДРАВЕТО на децата преди всичко!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 734
Добре де,като се обясни на бабата и дядото,че заради сладкото детето неиска да близне нищо друго,изобщо ли не се трогват?Като знам повечето баби колко са вманиачени на темата детето да не близва нищо сладко преди обяда или вечерята,за да не си "развали",чак не ми се вярва нарочно да му бутат в ръцете като го знаят,че нищо друго не яде.Я скръцни малко със зъби,изкомандвай бабткото да си яде нещата извън вас или когато малкия го няма,поговори спокойно и серизоно с бабата и дядото,дай им да разберат,че наистина детето ти не яде нищо по цял ден.Ти си майката,нещата са в твоите ръце.

# 19
  • Мнения: 2 587
Като знам повечето баби колко са вманиачени на темата детето да не близва нищо сладко преди обяда или вечерята,за да не си "развали",чак не ми се вярва нарочно да му бутат в ръцете като го знаят,че нищо друго не яде.

Това май отдавна не е така!Моите баби бяха такива,но майка ми и свеки само дебнат да се обърна и веднага й набутват нещо сладко в ръцете,че детето си било имало нужда,а аз го лишавам.
А за това че гледа от батко си не е оправдание.И дъщеря ми гледа че на масата има люти чушки и постоянно реве че и тя иска - трябва ли да й дам.Същото е и с виното и бирата,и с какво ли още не.Реве и иска докато след няколко пъти обяснения ,че е още малка и т.н разбра че тези неща не са за нея.
В случая обаче ще е малко по-сложно впредвид това че детето ти вече е опитвало от шоколадите и бонбоните.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моята дъщеря гледа от батко си и иска всичко каквото той яде и тя да опита,но от сладките работи и давам по 2-3/бонбони,хапки/ а не по толкова,че да се засити и после да не иска да яде Peace

# 21
  • Sf
  • Мнения: 978
Строяваш бабата и дядото и всичко сладко да влиза под твой контрол вкъщи. Нищо няма да му стане на детето, ако не яде един ден - давай вода и толкова. Ако огладнее истински, ще яде каквото му дадеш.

# 22
  • Мнения: 14 471
А защо въобще шоколад и бонбони са предложени на толкова малко дете?

много добър въпрос Peace

# 23
  • Мнения: 27 524
много е лесно да се каже да не се дава,но ние не живеем сами ,а сме в къща и Венци има батко.Баба му и дядо му му купуват каквото пожелае в магазина и нищо не мога да направя.Гледа от батко си и той иска

Това, че Венци има батко е супер. Това, че бабата и дядото купуват всичко без твое знание и разрешение (ако е така) е кофти. Баткото спокойно може да си хапне бонбоните не пред братчето си. Ако изобщо се налага да се тъпче с тях. Това, че нищо не можеш да направиш е безкрайно тъжно. Ти майката на децата ли си или просто страничен наблюдател? Вземи се в ръце, въведи правила и ограничения и спрете да съсипвате здравето и на двете деца! Ние през форума няма какъв друг съвет да ти дадем. Да кажем - о, не, давай му само месце и зеленчуци и ти ще кажеш ок ли? Проблемът е в роднините ви, а не в теб основно. Бъди твърда, уверена и не се оставяй на простотията. Спри на детето всички подобни сладки неща. Ще погладува малко и ще клекне. От теб зависи. Кураж и успех  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
Поне давай шоколадовата каша на Милупа или тази с парченца шоколад - по-малко зло е, а самата каша е млечна; друг подобен продукт с читава хранителна стойност и подходящ за възрастта е млечната напитка с какао на Нестле...
Дано те утеших поне малко.

# 25
  • Мнения: 569
Цитат
Вземи се в ръце, въведи правила и ограничения и спрете да съсипвате здравето и на двете деца! Ние през форума няма какъв друг съвет да ти дадем. Да кажем - о, не, давай му само месце и зеленчуци и ти ще кажеш ок ли? Проблемът е в роднините ви, а не в теб основно. Бъди твърда, уверена и не се оставяй на простотията. Спри на детето всички подобни сладки неща. Ще погладува малко и ще клекне. От теб зависи. Кураж и успех  Hug

Надявам се , че не се засягаш от нашите постове- аз и по- горе писах- проблема е на лице , сега трябва да се реши!
Блонди ти го е написала много точно- не се сърди на критиките- и пиши- какво предприемаш и има ли резултат- всички тук ти желаем успех!

# 26
  • Мнения: 1 380
И моята майка 3 дни хранила детето с кроасани, вафли, меденки и т.н, защото не ядяла... ooooh! ooooh! ooooh!
Е дай плод....
Признавам си и аз и давам сладки неща, но не в такива количества.....
А иначе торта майка и дядо бяха дали на Кал, още като беше на 8 месеца....и още какви ли не неща БЕЗ МОЕ ЗНАНИЕ.....
Понякога се налага да оставям детето при родата и извода е " глезят я, хранят я неправилно", но няма как да вдигам скандали, защото, когато пак ги помоля за помощ, никой няма да се съгласи....
Но не съм имала такъв проблем за щастие...
И Калина не яде манджи, освен ориз и задушени зеленчуци,но поне това хапва и аз съм доволна....
Съвета ми е да оставиш детето гладно, щом не желае друга храна, да прибереш всички сладки изкушения и ще има резултат.....при нас подейства...... Whistling Whistling Whistling

Общи условия

Активация на акаунт