Как хранихте бебетата си през първия месец?

  • 7 317
  • 201
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 433
Само на кърма първият месец

# 16
  • Мнения: 201
Първото ми детенце Елена, беше само на кърма от първия до шестия месец, след това захранване. Сега с второто мисля да е по същия начин, живот и здраве. И на мен никой не ми показа как да я кърмя или държа, но успях сама да се справя. Викала съм акушерки само два пъти да ми покажат как да я събудя, за да я накърмя Peace

# 17
  • Мнения: 2 132
Кърма.

В коя болница си родила?

# 18
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
До 20-я ден кърмих бебка и после започнах да я дохранвам.Имах голямо желание да кърмя но кърмата не ми достигаше,давах и от 2-те гърди и пак беше гладна Sad В болницата имаше само 2 акушерки,които ми помогнаха за кърменето,останалите само викаха Close

# 19
  • Мнения: 2 197
Докато беше в болницата около седмица я хранеха с биберон. От момента, в който се прибрахме в къщи мина на кърма. никой нищо не ми е обяснявал. Изведох си го сама. Не мисля, че има нещо сложно в кърменето.

# 20
  • Мнения: 2 495
Голяма вина за това имат акушерките в болницата, които ни стресираха доста там.
Голям проблем е това за което говориш....даже не бях се замисляла че така ще говорят, а ще оставят майките да си кърмят на спокойствие и най-вече да обясняват Rolling EyesМисля да раждам в частна болница и съдейки по моите приятелки акушерките абсолютно всичко са си обяснявали относно кърменето...за всеки случай ще настоявам и при мен да е така, нищо че чета Кърмаческия подфорум....ама това да бутат шишето с АМ на бебето пр положение че можеш и искаш да кърмиш...е ми  #2gunfire

# 21
  • Мнения: 6 713
Кърма Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 869
Научих се да кърмя по книга  Crazy колкото и странно да звучи. Никой нищо не ми е показвал, хванах книгата и четох като луда последната седмица от бременността и през първите 2 седмици след раждането. После вече се допитах до кърмаческия форум, други кърмещи майки, и така Grinning

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Само на кърма Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 431
В болницата общо взето нищо не ми обясниха и показаха за кърменето. В деня на изписването бях страшно стресирана, мислех, че нямам кърма и предлагах на бебето шише с АМ. За щастие той не искаше да го пие. Вечерта в нас дойде една педиатърка и ми каза да кърмя детето. Благодарение на нея и на форума детето ми не вкуси АМ до края на първата си годинка.

# 25
  • Мнения: 8 999
Не мога да разбера в какви болници раждате!
Аз кърмих детето си /децата си от първия ден. Никой не ме е стресирал, никой не ме е разплаквал, никой не е дърпал бебето от ръцете ми. И, въпреки, че по време на престоя в болницата /5 дни, защото раждах със секцио/, в отделението ги дохранваха с АМ /а две от ядененетата бяха изцяло АМ/, това нито спря кърмата ми, нито пък накара бебетата ми да се откажат от нея. Акушерките бяха любезни и ми обясниха в общи линии какво се очаква от мен, за да поддържам достатъчно кърма за бебето си. Материята ми се стори елементарна - усвоих я за около 5 минути. Не ми се е налагало да чета книги, да си водя записки, да се съветвам по форуми или да посещавам частни уроци. Същото се случваше и с другите родилки около мен. По същия начин са били и всички мои приятелки и познати, раждали в последните 10-12 години. И всички сме били в държавни болници.
Проблемите с кърменето според мен са доста преекспонирани, да не кажа и че изобщо няма проблеми.
Ако една майка няма кърма, то за това не е виновен персоналът от болницата, в която е раждала.

През първия месец от живота си моите деца бяха единствено на кърма, както и през останалите 6 месеца. След това сметнах за ненужно да ги кърмя повече.

# 26
  • Мнения: 2 803
Само на кърма.

# 27
  • Мнения: 4 292
Първият месец само на кърма. После още един месец кърма, като дохранвах с адаптирано мляко по съвет на педиатърката. Не я обвинявам, сама съм си виновна, че не съм се информирала достатъчно.

# 28
  • Мнения: 363
с АМ се храним. кърма така и не се появи Sad
в болницата пък не даваха АМ, за да те накарат да го кърмиш, да се доишили квото искаш, само и само да тръгне кърмата! е, да, ама не тръгна! дори на една от смените се наложи таткото да ми носи по спешност АМ в болницата, че иначе детето щеше да умре от глад! а от детското викат: "стискай се"!  ooooh! от зърната ми кръв тръгна, кърма не!  #2gunfire и не само на мен не ми дадоха АМ, на всички! много гадна смяна беше, единствената всъщност! ма тати като ни донесе АМ и нещата си дойдоха на място! цели 5 часа и половина спа! а от другите стаи плачът не спря!  Cry
в къщи продължих с доенето, ама с рекордните 3-4мл и от двете гърди просто нямах шанс да я нахраня! умишлено се източвах, за да видя аджиба това дете колко ще изяде, ако е на "макдрайв"  Joy Joy Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 5 744
смесено хранене, като кърмата я давах с шише, сина ми така и не можа да засуче  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт