До майките на деца с АБКМ

  • 7 745
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 263
wiwi, не искам да поставям диагноза, а ще ти кажа как запо4наха нещата при нас - ти сама прецени.
Симона беше на 2 седм., когато забелязах, 4е кърмата ми намалява и по съвет на майка ми запо4нах да пия много прясно мляко за увели4аването й, но уви - ефекта беше поява на обрив при детето, който запо4на с малки пъп4ици по лицето. ЛЛ запо4на с глупости за инфекция от болницата и мазах крем4ета, които не помагаха. Продължавах да си пия млякото, а обривът се засили и дупето на дъщеря ми стана силно 4ервено. Установи се, 4е не наддава и ЛЛ каза да давам НАН ХА. Когато Симона стана на 2м. и се видя, 4е крем4етата не помагат, ЛЛ каза да спра мле4ни храни, бобови и цитруси  и да давам Фризопеп- за 1 седм. обривите драсти4но намаляха.
Не исках да повярвам, 4е детето е с алергия към мляко като аз и мъжът нямаме в рода никакви алергии и опитах отново да пия мляко - на втория ден детето се изрина под памперса. От тогава съм на строга диета и дохранвам само с Фризопеп - обриви няма.
АД е съвсем разли4но нещо - появи се към 3-я месец с груба и суха кожа по кра4етата и ръ4и4ките. С него се справям с А-DERMA Exomega  или Dr. Theiss Nachtkercen балсам. Помогнаха много и се възстанови гладката й кожа, а сега  се появява понякога малко по кра4етата, но след мазане бързо минава.
Дано съм ти била полезна, но най-добре ти си наблюдавай детенцето. Докторите само дават мнение. Ако има нещо - питай Hug

# 16
  • Мнения: 1 545
Съжалявам, че насочвам към друг форум, но все пак си мисля, че идеята е всеки намери отговор на своя въпрос. Ето тук http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=alergii има доста теми свързани с АБКМ.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Wiwi,  виждам, че сте около Варна. Би ли споделила при кой алерголог ходите? Ние май всички сме ги обиколили. От 3 месеца сме на Фризопеп и определено има ефект.

# 18
  • Мнения: 354
Хайде и аз да опиша нашата история пък дано е от полза за някого.Моя син е роден в 37 седмица с тегло 2300 и ръст 46 сантиметра. След раждането си беше приведен в неонатално отделение ,където е хранен с адаптирано мляко НАН1. Поради завишени левкоцити и предпоставка за възникване на инфекция е лекуван и тройна комбинация от антибиотици.На десетия ден си го взехме у дома и от тогава до днес е само на кърма. Бебето не успя да засуче , за това и сега изцеждам и му давам в шише.През първия втория и третия месец детенцето ми наддаваше и се хранеше добре. Акаше след всяко хранене полу течно , но за ЛЛ това си беше нормално. На третия месец му поставиха първата ваксина \дтк . акането през този и следващия месец се запази като бройка , но стана много рядко и в него през няколко дни се появяваше слуз. Послушах майка ми , която твърдеше , че ще се нормализират нещата и стомахчето се пренастройва.На 4м. направихме и втората ДТК и нещата излязоха извън контрол почна да ака на вода и слузта се увеличи . ЛЛ пак ме подведе като му пруедписа млечно- кисели бактерии за норманлизиране на чревната флора. След тях Ици си ходеше чиста водниста слуз . Аз , а не ЛЛ бях първата , която се замисли за АБКМ. Спрях млечните , имаше кратко подобрение  и след няколко дни пак трагедия.Правихме консултация в Монтана с педиатър / Аз съм от Лом/ И той се сети за АБКМ , но ни предписа капки колиеф, че уж имало детето ми и лактозна недостатъчност ,. От тях пак зачестихме с изхожданията...., а след диетата бях ги свела до 1-2 на ден. Около 20 дни след това _/бяхме на 5.5 месеца /стигнахме до доц. Маринова. Тя ми състави диетата и след около месец вече акото се стабилизира : гъсто е и е 1 на ден.Захранен е на 5.5 месеца със зеленч. пюре.
   ОХ , събуди се юнака и ще ядем , хайде пак ще пиша.

# 19
  • Мнения: 263
Камчи, при вас проблемът само слузта в акото ли беше? Без обриви, повръщане? Зна4и сте добре/ в сравнение с нас/. При Симона изпражненията се нормализираха със захранването/ захраних на 6м. с оризова каша/, но тези пъпки #Cussing out - появяват се понякога, а от седмица постоянно си има по някоя по лицето и ве4е не знам с какво да я храня CryБлагодарение на подробната информация за на4ините за стимулиране на лактацията, все още кърмя и давам Фризопеп само ве4ер, но трябва да яде и пюрета, а с такъв страх ги давам и само я оглеждам за нови пъпки.
Мислех да ходя при Маринова, но не знам с какво тя може да помогне в слу4ая ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 984
 Янина, на нас алергията не ни я откриха с тест. Стана чрез преглед на детето и памперса. Ние нямаме обриви. Малчо беше с разстройство и слуз в акото.
не е истина...

# 21
  • Мнения: 354
 Янина, на нас алергията не ни я откриха с тест. Стана чрез преглед на детето и памперса. Ние нямаме обриви. Малчо беше с разстройство и слуз в акото.
не е истина...
Какво имаш предвид?

# 22
  • Мнения: 354
Мама на Мони,Ние  не сме имали обриви ,единствените ни проблеми бяха воднистите и многократни изхождания и слузта в тях. Ици никога не е повръщал , до момента може би има всичко на всичко 10 повръщания на малки количества храна . Това е за всичките 7.5 месеца.
  А за вашите обривчета напоследък... да не би да е нещо от твоята храна. Аз забелязах , че Ици получава разстройство , след като ям определени видове бял хляб .Като прочетох съдържанието им се оказа, че те съдържат растителна мазнинна/ разбирай маргарин/ , който също не е позволен в нашия случай.Иначе нашето захранване върви без проблем . До сега от продовете съм въвела ябълка , круша и слива , от зеленчуците:картов,морков,тиквичка, карфиол,ядем също  пуешко и заешко месо.Каша не харесва и не яде. Въпреки , че Маринова настоява да го уча да я харесва. НА ВАС ПРАВИХА ЛИ ВИ ТЕСТ ЗА ОТКРИВАНЕ НА АЛЕРГИЯТА?

 

# 23
  • Мнения: 263
Не са ни правили тест. Казват, 4е на тази възраст не е показателен заради недостатъ4ната зрялост на организма. На мен не ми е необходим, защото съм сигурна в АБКМ и АД, може да реагира и на други храни, но това и сама ще го разбера, защото всеки ден записвам какво ям аз и тя и ако изникне проблем веднага правя справка.
 Пъп4иците, които се появяват сега са постоянни, малко и липсват под памперса, давам разли4на храна- ве4е въведена и нова, а промяна няма. Докато не се променят/увели4ат/ няма да предприемам нищо.
Ти какъв тест искаш да правиш? При вас сигурно ли е, 4е само от воднисти изпражнения може да се твърди за АБКМ?

# 24
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Момичета, благодаря ви за споделените мнения Hug

При нас алергията се изявява само в обриви, които в момента са затихнали/пу, пу/, дано не се появяват пак, нямала е разстройство или повръщане. От Фризо ХА не се обрива, пием го вече два месеца.

Yanina, посещаваме д-р Петришка в градска болница, доколкото разбрах е единствения детски алерголог във Варна, но може и да греша. За компетентността и също не мога да дам мнение. Вие къде сте ходили, сподели ако си доволна от някой лекар.

# 25
  • Мнения: 354
wiwi , радвам се ,че при вас нащата се развиват така добре . Дано нямате АБКМ и не се обрива детенцето повече.
  Относно тестовете за алергия , четох тук във форумите , че при Мустаков се правят кръвни и на бебета над 6м.. Като кръвта може да се изпрати с куриер и резултатът да се върне по същия начин. Моля мамите , които са поравили такива да споделят опита си.
  Мама на Мони, АБКМ , както и всички хранителни алергии могат да се проявяват и  само със симптоми от страна на стомашно-чревния тракт, без да се засягат други органи и системи / напр. кожата/ . Маринова каза , че при нас може да се говори за лека форма на заболяването , защото реагират само червата. Аз също съм убедена , че е АБКМ, тъй като детето много се влоши след приема на Линекс. Това са млечнокисели бактерии , които се отглеждат в млечна среда. Освен това , откакто спазвам диетата не сме имали проблем.

 

# 26
  • София
  • Мнения: 2 845
И двете ми деца са с АБКМ. Поне така смята доц. Маринова. При първото се получи един алергичен шок от НАН, но от тогава не е имала никакви проблеми. Към днешна дата яде абсолютно всичко. Второто ми пък беше със силен рефлукс ( до 6-7 месечна възраст), а АБКМ е една от вероятните причини. В момента яде безмлечни каши и пюрета без телешко, бобови, млечни продукти.
И двете, обаче, съм ваксинирала своевременно с ацелуларно ДТК - нито една от тях не е имала проблеми.

# 27
  • Мнения: 1 545
В няколко поста виждам името доц.Маринова. Чувала съм много добри отзиви от доц.Ковачева - детски гастроентеролог. Кабинета и в медицинска. В утре най-рано мога да телефон. Компетентна е.Обяснява. Прави схеми за захранване, за хранене на майката и не си пести приказките.

# 28
  • Мнения: 354
 Бимба , ако можежеш да дадеш телефон ще съм благодарна.

# 29
  • Мнения: 263
Клер, можеш ли да кажеш кое е това безклетъ4но ДТК? На нас ЛЛ ни изписа да купим Infanrix? Знаеш ли нещо за нея?

Общи условия

Активация на акаунт