В голяма дилема съм,моля помогнете ми!

  • 4 189
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Проблемът е следния:
Очакваме второ бебче и още отсега съм се замислила за името му(много ме вълнува този въпрос)  Crazy
Първото ни дете трябваше да се казва само Клавдия(на никой,любимо име на съпругът ми).Но първоначално се обсъждаха варианти за производно на свекърва ми(Тодора).Съответно мъжът ми настояваше за Доротея,което за мен е немислимо,ужасно грубо му звучи.Свързвам го с една комшийка и може би затова по никакъв начин не исках да се казва так.Определено не ми харесва  Naughty А Теодора ми е твърде обикновено  Thinking  После решихме да е Теодора-Евелин.Но нещо го глождеше моя мъж и му се искаше Клавдия.О.К.Само Клавдия.Но аз открай време си мечтая за двойно име.И в последния момент бутнах Теодора в името.Мъжът ми въобще не искаше,тъй като се бяхме разбрали да не се пише на никой,но го поблазни варианта да има и на майка му и да се радва.А и е приемливо едното да не е някой от родата,а другото по наш избор.

Сега съм в дилема.Моята майка се казва Радка и въобще не си харесва името.Но искам го кръстим на нея.Мисля,че е напълно справедливо.Обсъдихме с мъжът ми варианта да се казва Рая-нещо си (трябва да е двойно,тъй като сестра и е с такова и не искам да има делби "...защо кака е с двойно, а аз не съм?",а и е логично да е така).Проблемът идава ако детето ни е момче. Мъжът ми искаше ако първото ни дете е момче да се казва Калоян(на него си),да ма не е.И му предложих да изберем друго име,но той настояваше за Клавдия.Съответно си изстреля патроните.Не може и второто ни дете да е с "К".Като,че ли се свършиха всички имена,че все с "К" ще ги пишем.И сега,ако е момче детето ни,той не иска да е с буквата "Р"  #2gunfire Нямало хубави имена с "Р" и аз много се издразних.То,че няма,няма,ама той сега си е наумил ако е момче,пак той да има глас  Crossing Arms Предлага ми Виктор,а на мен не ми харесва особено  Thinking Другия ва риант,който предлага е да го кръстим на баща ми Валери,тоест пак да е кръстено на моята страна,но не на майка ми ,а на баща ми,а и мъжките имена с "В" били много хубави.Да,ама майка ми и баща ми са разведени и той хич,ама хич не е заслужил.Но да кажем мога да направя някакъв компромис само и само,защото В е хубава буква,а и все пак да е на някой от моето семейство.Майка ми предполагам няма да има против поради факта,че не си харесва името и няма подходящи.Тя въобще нищо и не би казала,но мисля,че е справедливо след като едното ни дете е кръстено на свекърва ми,то другото да е на майка ми(баща ми евентуално).Ако не се бяхме обвързали с Теодора,щешед да е хубаво,ама аз съм си виновна  #Cussing out

Та сега,след цялата тази тирада,моля предложете ми хубаво мъжко име с "В".Фаворити са ми Валери и Валентин,но искам да чуя и вашите мнения.А ако имате предложение за хубаво мъжко име с "Р",може да ги споделите (без Радослав и всичко с РАД и без Руслан,Росен и Ростислав...хахах...с това май се изчерпаха имената  Mr. Green )

# 1
  • Мнения: 6 992
Волен, Велин са ми любимите с В. Волен, за съжаление, е с негативна конотация напоследък Rolling Eyes
С Р...Росен и Румен? А Росен си отхвърлила вече. Ми Румен остана . Mr. Green
Гледам тука този списък:
http://www.mamaibebe.com/names.php?t=m&w=208&viewall
Вярно и на мен никое с Р не ми допада newsm78

# 2
  • Мнения: 1 796
С Р мъжко име и аз не харесвам newsm78 иначе мога да прибавя само като предложения Роберт и Рафаел

С В има доста хубави Владислав, Владимир, Васил
Валентин на мен не ми харесва, но то е въпрос на вкус

# 3
  • Мнения: 92
За Двойните имена се сещам само за Иван-Асен и за Иван-Александър!
С В..... Владимир, Владислав, Велимир, Велизар
С Р..... Радостин за други не се сещам!

# 4
  • Мнения: 917
Ей сега разбрах мъжа ми какво има в предвид, като казва че жената като забременеела и изглупявала. Пък има някой и без да са бременни

# 5
  • Мнения: 2 172
Благодаря ви,момичета.Намерих една стара тема за имена с буквата "В".Но така и не ми допаднаха.Остават си Валери и Валентин фаворитите ми,а с "Р" определено няма  Tired
  Искам също да добавя като въпрос:
Логично ли е след като едното дете е кръстено на страната на мъжа,другото да е на страната на жената?Според мен е направо нагло да не се направи  Thinking

# 6
  • Мнения: 2 172
Ей сега разбрах мъжа ми какво има в предвид, като казва че жената като забременеела и изглупявала. Пък има някой и без да са бременни

??

# 7
  • Мнения: 92
Ей сега разбрах мъжа ми какво има в предвид, като казва че жената като забременеела и изглупявала. Пък има някой и без да са бременни

 newsm78 какво искаше са кажеш с това  newsm78

# 8
  • Мнения: 3 016
Мъжът ти  ти е предложил много хубаво име -Виктор незнам какво не ти харесва. На мен ми е любимо.
С Р на мен ми харесва Росен, ти пак не го одобряваш, накрая май пак ще скалъпиш някое като Теодора - Клавдия .И в крайна сметка как и казвате ?
С Р мога да ти предложа Румен.

# 9
  • Мнения: 315
С "В" - Валентин, Виктор, Васил, Веселин.
С "Р" - Росен, Рали, Раян, Райко, Румен, Розалин, Ради, Радан, Радослав, Радомир, Рафаел.

# 10
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 383
С Р-Рами,Раян,Рикардо,    Ричард,Робин,Роберт,Ромул,Росимир, Русислав,Ростиан,Рустислав.
С В
-Венислав,Венцислав,Весислав,Веспасиян,Вилиян,Винченцо,Витомир,Вячеслав.

# 11

С 'В' - Венко, Венелин, Велян, Велин, Велетин, Вежин, Волен, Витан, Виделин, Владан...

С 'Р' - Радей, Радеин, Рален, Ралин...
Раян - може да се свърже с 'рай', пожелателно име за щастие и благоденствие.
Реян - разновидност на Раян, засвидетелствано през 15 век.



 

# 12
  • Мнения: 399
Росилен  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 132
Не мисля, че трябва да кръщаваш децата си на някой от родата. Избери хубаво име без да се съобразяваш с тоя и оня, защото както виждаш после ще съжаляваш.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 802
Аз не разбрах мъжко ли трябва да е името  newsm78 Разберете пола първо и ще си помислите и за имена. Леко бременеене  Hug

П.С. Не разбрах дъщеря ти Клавдия- Теодора ли е или Теодора- Клавдия и как и викате?

# 15
  • Мнения: 517
С "В" Виктор е моят фаворит, а с "Р" Ростислав или Роман.   

# 16
# 17
  • Мнения: 1 763
Да не кажеш, че много се меся, но въобще не мисля, че щом едното дете е кръстено на едната рода, другото задължително трябва да е на другата. Много ми харесва  идеята имената на двете деца в едно семейство да започват с една и съща буква. Пък и Калоян е хубаво име.
Иначе с В ми харесват Валентин и Веселин. С Р не мога да се сетя за хубаво мъжко име, освен някои от тези, които си посочила, че не ти харесват.

# 18
  • Мнения: 340
С Р предлагам Роман-- хем оригинално (че забелязвам не си падаш по обикновени, често срещани имена), хем класическо, хем международно (ако това те интересува).

Валери не харесвам изобщо защото в английско-говорящи страни това е 100% женско име и ако някой ден детето ти реши да живее в чужбина ще му е проблем.

# 19
  • Мнения: 4 555
Логично ли е след като едното дете е кръстено на страната на мъжа,другото да е на страната на жената?Според мен е направо нагло да не се направи  Thinking
Какво значи нагло? За кого да е нагло?
Ти си женската страна, ти прецени какво предпочиташ, дали да избереш за детето си името, което най-много ти харесва, без да се съобразяваш с букви и други подобни или да "зачетеш женската страна" и да си кръстиш детето с име, което не ти харесва особено, обаче понеже първото било на свекървата, не може да отстъпим... Thinking За единия принцип, който искаш да уважиш за пред кого? Пред себе си?

# 20
  • Мнения: 2 172
Логично ли е след като едното дете е кръстено на страната на мъжа,другото да е на страната на жената?Според мен е направо нагло да не се направи  Thinking
Какво значи нагло? За кого да е нагло?
Ти си женската страна, ти прецени какво предпочиташ, дали да избереш за детето си името, което най-много ти харесва, без да се съобразяваш с букви и други подобни или да "зачетеш женската страна" и да си кръстиш детето с име, което не ти харесва особено, обаче понеже първото било на свекървата, не може да отстъпим... Thinking За единия принцип, който искаш да уважиш за пред кого? Пред себе си?

Айде,ако обичаш,без този тон.Като нямаш предложение какво се включваш неподготвена  Shocked

Искрено благодаря на момичетата,които са дали предложенията си.Ще помисля малко и ще реша.

Мъжът ти  ти е предложил много хубаво име -Виктор незнам какво не ти харесва. На мен ми е любимо.
С Р на мен ми харесва Росен, ти пак не го одобряваш, накрая май пак ще скалъпиш някое като Теодора - Клавдия .И в крайна сметка как и казвате ?
С Р мога да ти предложа Румен.

Виктор определено не ми харесва.Незнам,защо ми се натрапва.
Детето ми се казва Теодора-Клавдия и за миг не съм си помислила,че не ми харесва!Трябва ли да е кръстена с нещо тъпо ,което се среща под път и над път  newsm78 Това въобще не се коментира сега.Да се благодари мъжа ми ,че въобще уважих майка му.Иначе щеше да е само Клавдия.Но не виждам ,защо той продължава да се налага при положение,че имената по-скоро трябва да се измислят от майките  Thinking

Не разглеждам случая като моята и неговата страна от родата.А като това,че името на първото ни дете измисли по-скоро той,защото отхвърли моето предварително предложение.А сега не може пак да се налага,къде оставам аз в случая  #Crazy 

Моето желание е след като има кръстено дете на едната баба,трябва да има и на другата баба(дядо).Естествено,че не е задължително,но аз съм за равенството във всичките му измерения и това е и моето желание, точка  Naughty

Темата беше за предложения за имена,а не за това на кой трябва да се кръсти или пък дали е хубаво дадено име или не.Това беше просто анонс към въпроса ми.

За мен името  "Роман" или "Волен" са направо  Sick Как да си кръстя така детето  Shocked
Но на повечето от вас им харесва.За мен името Валентин е най-хубавото име с "В" ,но повечето от вас не го харесват.Това означава ли,че няма да се възползвам от него?Не,разбира се.Просто исках малко гледни точки,но някои от вас прекалиха с изказванията  ooooh!

На Теодора-Клавдия и викаме Клавди или Клавдия.Не виждам какво странно има  newsm78

П.С.Моля модератор да заключи темата.Мисля,че не необходима повече.

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 13:19 от elfi4ka

# 21
  • Мнения: 1 364
Ростислав, Венцислав, Владимир

# 22
# 23
  • София
  • Мнения: 44 090
От валери и Валентин - Валери.
С Р.......Май само Радослав харесвам...Румен - как ще му е галеното - Руми???? Нещо не ми е мъжко името....
Можеш и Ронин да си го кръстиш.....даже с част от фамилийте в БГ се връзва...а и значението ми харесва Simple Smile)) И умалително - Рони си има...ама няма имен ден Simple Smile
И Робин може - по-ми харесва от Робърт....

Но ако ще е на майка ти Радка - то би следвало да е Радослав, Радостин или нещо от сорта....

# 24
  • Мнения: 3 216
На мен много ми харесва името Виан-имаме едно детенце в махалата ,което се казва така . Много сладко ми звучи.

А и не се пали толкова. Много е рано имаш още доста месеци да помислиш Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 44 090
Добре де, щом Валентин е най-хубавото име с В...какво му се чудиш - мисля, че си имаш отговор на въпроса. Кръщаваш си го така...не на майки и татковци, а защото това име ти харесва и ти е легнало на сърцето - и толкова....
Пък чесно казано и двете деца да са с К пак лошо не виждам.....още повече че момичето ви е с две имена...

# 26
Виан е дамско име.
Розалин,Ромул и Росилен ще ги скъсат от бъзици в училище. Ронин ми звучи като герой от Стар Трек или Стар Уорс Whistling
Люк Скайуокър и дервишът Йода.

На мен ми харесват Валери,Владимир,Валентин.
С "Р" Радостин.


  

# 27
  • София
  • Мнения: 44 090
Ронин няма нищо общо със стар трек - всъщност е самурай без господар....както и да е...

А Виан - що да е дамско - Борис Виан не е жена, ама е с такава фамилия...аз си мисля, че именно на него някой си е кръстил детенцето така....

А всъщност авторката я чака момче я момиче...надали някой й е казал във втория месец...

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 16:17 от Angel_Dust

# 28
  • Мнения: 4
Румен но съм пристрастна така се казва съпругат ми

# 29
  • Мнения: 3 216

Абе не знам ,ама този Виан дето го познавам си е бая момченце. На мен ми звучи като Боян.

# 30
  • Мнения: 1 259
Ей сега разбрах мъжа ми какво има в предвид, като казва че жената като забременеела и изглупявала. Пък има някой и без да са бременни

Ти сигурно си и АГ, че знаеш!

Радомир, Ростислав, Робин

# 31
  • Мнения: 363
а защо не Виктор-Ростислав?!?
това ми дойде на ум като двойно име!
двойните имена не се приемат от хората като цяло!
първо, че не разбират името веднага, второ се почва "ама как ще й викате?" и трето, "ама що с две имена"! всъщност ти имаш вече една принцеса с 2 имена, та знаеш кво е!
и моля те, не я кръщавай Рая, ако е момиче! всяко второ се казва така сега, а ти с избора на  името на първото ти дете определено показваш индивидуализъм, а овчедушие!
сега прочетох горните коментари и установих, че двойното име, което съм ти предложила, се състои от имена, които въобще не харесваш! хахахахахахаха
та в крайна сметка какво ще кажеш за Румен-Валентин?
"и в крайна сметка как й казвате", пита една от мацките! Simple Smile

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 07:58 от софи1914

# 32
  • Мнения: 923
Аз бих предложила Венелин, Велислав или Роман.

# 33
  • Мнения: 340
"и в крайна сметка как й казвате", пита една от мацките! Simple Smile


Ами напълно логичен въпрос.  Защото като тръгне да пада Виктор-Ростислав от катерушката и докато извикаш "Викторе-Ростиславе, внимавай!" и ще си е разбил главата  Joy

Аз чух една баба в градинката как вика подир внучето си "Лина-Катерина, внимавай!" и умрях от смях.  Звучи ми крайно претенциозно...

Иначе нямам нищо против двойните имена като стремеж на родителите да дадат избор на детето след време да си избере как да се казва.  Или като желание да сложат две хубави за тях имена на детето си.

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Лина-Катерина, внимавай!" и умрях от смях.  Звучи ми крайно претенциозно...

А Ивет-Марго?
 Joy Joy Кръстена е на баба си Маргарита и на дядо си Иван  Crazy

Имаше пост за оглупяването. Само не разбрах, защо не го разбрахте  Laughing

Към авторката:
Да си родиш живо и здраво детенце... пък името ще си дойде.

# 35
  • Мнения: 21
Здравей!
Аз мисля,че след като първото е на свекито,второто трябва да е на майка ти.Ти си си виновна с това Теодора.На мен лично само Клавдия ми харесва.Как и казвате.Преди мн харесвах тези двойни имена,но сега не.Лично мнение.Ти сама си решаваш.Та по въпроса.Не си падам па бг имена.С буквата Р-Роберто,Раян,Раиън.Аз ако имам второ и то момче ще е Роберто.С буквата В-Валентино(сина ми така се казва)Най-важното е да избереш име,което на теб ти харесва.Успех!

# 36
  • Мнения: 11
И на мен с В много ми харесват Валери и Валентин  Peace А както виждам, при теб Валентин е фаворитът-така че... А с Р ми харесва Райън (или Раян) И комбинацията Райън-Валентин ми допада. Успех с избора.  Hug

# 37
  • Мнения: 363
[

Аз чух една баба в градинката как вика подир внучето си "Лина-Катерина, внимавай!" и умрях от смях.  Звучи ми крайно претенциозно...

Иначе нямам нищо против двойните имена като стремеж на родителите да дадат избор на детето след време да си избере как да се казва.  Или като желание да сложат две хубави за тях имена на детето си.

не знам твоето дете/деца как се казват, но значи ли това, че само защото на мен би ми звучало еди-как-си, ти не би ги кръстила така?



Имаше пост за оглупяването. Само не разбрах, защо не го разбрахте  Laughing

Към авторката:
Да си родиш живо и здраво детенце... пък името ще си дойде.

ти пък що се взе за най-умната?!? ще си кръщава детето както тя желае, а не както на теб ти харесва!!!
аман от тесногръдие и предразсъдъци!

а как ще вика на детето си? еми тя ще си му вика "маменце" и ще остави такива като вас да си блъскат главата защо, аджиба, си е кръстила детето така, а не иначе!

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 364
Мисля, че щом си решила да кръстиш детето си не някого от твоите родители, след като си кръстила първото на свекърва си, е редно да се ориентираш към майка си, след като жената го заслужава - за разлика от баща ти (по твои думи). Не знам какво не му харесваш на името Радослав - много е хубаво според мен, но ти си знаеш. С "р" - Русин е различно от тези, които си писала, че не ти харесват. Предлагам ти с "р", защото мисля, че е редно да уважиш майка си - жената сигурно много ще се зарадва, колкото и да не си харесва името.
С "в" - Велин.
Успех в избора!

# 39
  • София
  • Мнения: 816
Любимото ми име с В е ,,Валтер,,.

# 40
  • BG
  • Мнения: 2 217
Видях, че има Радосвет - който се радва на света!  Peace
Иначе и на мен Валентин не ми допада, но пък най-важно е да го кръстиш така както усещаш за най-правилно!

Лека бременност!  Peace

# 41
  • Мнения: 568
Голяма каша.Според мен името на свекървата е било излишно тъй като е първо ,а вие ползвате второто ,което явно повече харесвате.Щом има на едните трябва да има и на другите затова като се кръщава първото трябва да се мисли и за второто.Аз лично не харесвам двойните имена раздвояват детето.

# 42
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Валентин и Виктор




# 43
  • Мнения: 948
За момче:
Роман-Валентин
Октавиан-Август (защо не - като сте се хванали на имераторското хоре, поне си го изиграйте докрай...)

За момиче:
Рада-Катерина (Рада е красиво!)
Рая-Катерина

=================
И си мисля, че изобщо не трябва и второто ви дете да е с двойно име; напротив....

# 44
Ростислав е прекрасно име! Имам познат-обръшат се към него с "Ростик", "Рости", "Рос"

# 45
  • Мнения: 340
Според мен, Октавиан-Август е тотална подигравка с детето.  Не само един римски император, ами двама.  И после как да му се скараш на това дете  Laughing

# 46
  • София
  • Мнения: 1 529
Валери,Велизар
Радан,Ран,

# 47
  • Мнения: 2 172
Благодаря ви за отговорите мами,но ние отдавна решихме как ще казва.По-скоро направих компромис и ако е момче ще се казва Виктор  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 3 016
Благодаря ви за отговорите мами,но ние отдавна решихме как ще казва.По-скоро направих компромис и ако е момче ще се казва Виктор  Rolling Eyes
Супер !Името е страхотно.

# 49
  • Мнения: 190
na men li4no sas R xaresva Rostislav a sas V ,Viktor dori deteto mi se kazva viktor Peace

# 50
  • Мнения: 637
Ей сега разбрах мъжа ми какво има в предвид, като казва че жената като забременеела и изглупявала. Пък има някой и без да са бременни

??

Ами за какво бяха тия от 100 извора вода, като дилемата и е име с Р или с В. Много го интересува някой, че свекървата била Тодора, Пък майка и Рада, а свекърът искал Клавдия ooooh! Бърбори и се на жената ясно.
Последно Владимир  харесва ли ти? И за Росинант се сещам Mr. Green

# 51
  • Мнения: 40
Раян звучи красиво, а и идва от думата "рай"

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Ей сега разбрах мъжа ми какво има в предвид, като казва че жената като забременеела и изглупявала. Пък има някой и без да са бременни

??

Ами за какво бяха тия от 100 извора вода, като дилемата и е име с Р или с В. Много го интересува някой, че свекървата била Тодора, Пък майка и Рада, а свекърът искал Клавдия ooooh! Бърбори и се на жената ясно.
Последно Владимир  харесва ли ти? И за Росинант се сещам Mr. Green

  202uu

# 53
  • Мнения: 4 017
Елфичка, що думи изписа за едно име, не е истина #Crazy


Как е възможно newsm78
Нали Виктор не ти харесваше, какъв компромис е това, ако детето не е с името на майката ти...

# 54
  • Мнения: 2 172
Ей сега разбрах мъжа ми какво има в предвид, като казва че жената като забременеела и изглупявала. Пък има някой и без да са бременни

??

Ами за какво бяха тия от 100 извора вода, като дилемата и е име с Р или с В. Много го интересува някой, че свекървата била Тодора, Пък майка и Рада, а свекърът искал Клавдия ooooh! Бърбори и се на жената ясно.
Последно Владимир  харесва ли ти? И за Росинант се сещам Mr. Green
Нито владимира,нито Росинант ми харесва (това пък що за име е) Май така се казваше коня на дон Кихот  Mr. Green

Както и да е.Стига вече глупости и грубости.Никой нищо не е искал.Просто спорехме с мъжа ми.Той искаше Виктор,а не го харесвах.Но той пък не искаше да е с Р ( на майка ми).Така че говорих с майка си и тя каза,че няма проблем да не е на нея.Все пак няма хубави мъжки имена с Р  ooooh! Третото вече ще е на нея независимо от какъв пол е.Но сега това ще е момче и ще се казва Виктор.Често срещано,но сравнително класическо и съвременно.Това са ми доводите да не се ядосвам и да ми хареса.А и в комбинация с фамилното ни име звучи перфектно.
  Моля без обиди и излишни изказвания.Аз споделих дерзанията си,вие направихте от мухата слон.Който не иска да не отговаря.Какво сте се заредили  Naughty Да отговарят само тези,които могат да изкажат адекватно мнение по въпроса, а не упреци и укори  #Crazy

   Моля тази тема да бъде заключена,защото вече е безсмислено да се дълбае в нея.Благодаря на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт