Какво се прави ако не се адаптира на ясла?

  • 1 148
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
това  ни е 3-та седмица и все същото - "плаче, не спира!"
до скоро я оставях за по час-два поради тази причина, но 3 дни се събират до обяд и пак плаче...
знам, че адаптацията при всички деца отнема различен период от време, но връщането ми на работа ме притиска и искам да имам вариант ако не се е адаптирала на ясла.

Детегледачка - нямам време да търся - за 2 седмици не се намира (от опит знам)
Частна ясла - не мисля, че е решение, пак е ясла
мислех си за вариант при който децата се гледат в гррупа, но значително малка - до  10 деца максимум (не знам как се казваше тази програма при която жена гледа в дома си деца на ясленски, ДГ начала)

мислех си и за вариант до обяд в яслата (колкото и да е зле и след обяд.....??? помогнете с решение, поне с идеи, моля

# 1
  • Мнения: 2 220
Синът ми се адаптира с месеци... Нямаше как да го спра и да го гледам, трябваше да работя. Много трудно беше за всички и още ми е мъчно като се сетя, но така беше при нас.

# 2
  • София
  • Мнения: 622
Ох и на нас ни е трета седмица и вече от двора е надул гайдата. И аз си го задавам същия въпрос. Това което аз мисля да направя е- да работя до 15.30 и към 16.00 да го взимам, но това е, ествествено, ако говориш с работодателя си да си на 6-часов работен ден. Не че пак няма да плаче... А защо не пробвате просто да остане два-три пълни дни и дори и да плаче- да не спи, а да си играе с лелките. Може пък след чаканото време за взимане и рева да се успокои.
П.п. АЗ трета седмица го взимам наобед.

# 3
  • Мнения: 9 814
Само спокойствие и търпение.
Има деца, които свикват за три дни, други за три месеца, но има и такива, които не свикват въобще /не искам да те плаша, не го приемай така/.
Говори постоянно на детето и му обяснявай, че в яслата е много хубаво, там ходят послушните деца, порасналите, а бебетата си седят вкъщи и т.н.
 Peace

# 4
  • Мнения: 8 999
Има три вида деца - или свикват веднага и ходят с желание, или се адаптират по-дълго време, дори месеци, или изобщо не свикват и превръщат ходенето на ясла в голяма мъка както  за себе си, така и за родителите си и за госпожите и лелките.
Настоявай още поне месец, но междувременно търси вариант за гледачка. Колкото до малките групи, отглеждани в частни ясли, то в държавните по колко деца има? В яслата на сина ми бяха по 12-15 деца в група и тъй като никога не бяха в пълен състав, не се събираха по повече от 10 деца.

# 5
И моето дете е на ясла вече трета седмица. Плаче , но според лелките свиква. Аз, обаче, имам угризения , защото тя е още мъничка- на 1г.7м. , но няма как - имам бебе на 3месеца и ми е трудно да се справям. Педагожката на яслата ме успокои, че колкото е по-малко детето, толкова по-бързо се адаптира, макар че според мен е въпрос на характер и е индивидуално зая всяко дете.
Е, освен да си пожелаем търпение и успех piasyk

# 6
Golemiyat mi sin tragna na gradina na po4ti 4 god. Mnogo trudno se adaptira, dezata se poznavaha ot malki. Nyakade kam poslednata grupa go prieha kato svoy. Mislya, 4e nay-kasno do 3 god. deteto tryabva da e na gradina. Ina4e trudno se adaptira.

# 7
  • Мнения: 269
Има три вида деца - или свикват веднага и ходят с желание, или се адаптират по-дълго време, дори месеци, или изобщо не свикват и превръщат ходенето на ясла в голяма мъка както  за себе си, така и за родителите си и за госпожите и лелките.
Настоявай още поне месец, но междувременно търси вариант за гледачка. Колкото до малките групи, отглеждани в частни ясли, то в държавните по колко деца има? В яслата на сина ми бяха по 12-15 деца в група и тъй като никога не бяха в пълен състав, не се събираха по повече от 10 деца.

В нашата ясла са към 30 деца Rolling Eyes...
Днес ни беше първи ден - играл, плакал Confused
Дано се адаптира бързо, защото ми се иска да започна работа вече. Пък и тепърва ще я търся... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт