Как да научим кърмачето да заспива само?

  • 13 537
  • 30
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 42
Благодаря ви мили мами, за борзите отговори и за адекватните идеи. За капак на всичките ми истории бебо от два дни кашля и вчера го заведох на хомеопат. Препоръча по често кърмене и да спрем за малко захранването. Като отмине кашлицата ще пробвам някой номер. Иначе не използваме биберон, затова, няма как да го приспиваме с него, пък и за количка вече времето застудя иначе и ние заспиваме понякога в нея. във вторник направо е подлудил баща си и е заспал от умора, гладен. Хомеопатката каза, че са му се насъбрали доста промени, захранване, моята работа, промяна във времето /което значи по малко разходки навън/ и не на последно място, моите мисли, които са насомчени все към това дали е добре докато ме няма. Надявам се  с ваша помощ да се справим. Ще пиша при първи възможен момент и винаги, когато някой трик мине пред бебо. Дай Боже.

# 16
  • Мнения: 875
моят син заспиваше само на гърда, докато кърмех. започнах работа, когато беше на 11 месеца и нямаше никакви проблеми да заспива на ръцете на баща си. когато му се доспи, отива при него, гушва се и заспива. когато съм си вкъщи - на гърда. според мен не трябва да се опитваш да учиш детето да запива без гърда в твое присъствие (не го лишавай, милото, от тая благинка). те бързо се ориентират в ситуацията и извличат максималното от нея, така че, доспи ли му се -  ще си заспи само!

# 17
  • Мнения: 2 751
Моето пък вече не заспива на гърда, а само на ръце  Crazy
А най-неприятното е, че не иска никой друг да ог преспива. Почне ли баща му да го преспива, воййййййййййй...Дойда ли аз, се гушва и за 1 минута е отлетял в света на сънищата  Grinning

# 18
  • Мнения: 405
Здравейте на всички! И на мен ми се е случвало да се приспиваме на гърда, но не много често.Ще ви кажа как аз процедирам, пък може и да помогна на някоя от вас, кой знае?! Този начин го открих преди 12 год с моя племенник (още тогава си казах че и моите деца така ще ги приспивам) и е успешен при нас. Та ето как се приспиваме ние: като разбера че буболечето ми му се спи и се нуждае да му помогна започвам много нежно да го галя с опакото на пръстите си по челцето и оченцето и то си притваря окото и така постепенно го затваря, редувам ту едното око ту другото,или със палеца започвам от нослето да му милвам веждите и пак от време на време му затварям клепача, понякога му пея тихо някоя песен. Бебчо е в креватчето или в релакса или в количката, но никога на ръце, вкъщи е забранено да се приспива на ръце (от мен), само в краен случай и това го държа като коз. Simple SmileПонякога като църка го слагам по очи (още не можем да се обръщаме) и като се поизмори заспива по-лесно и бързо!Е и ние си имаме лоши дни, засега само една трудна вечер, но сигурно няма да е последна.Пожелавам  на всички успех и приятни сънища! newsm10 smile3507

# 19
  • Мнения: 204
А,когато въобще не иска да заспи вечер какво правите?Ние в последно време ревем яко по цял час и накрая вече като няма сили заспиваме.Направо в чудо се видях. ooooh!

# 20
  • Мнения: 864
Отучването да не заспива на гърда ще стане лека-полека.Просто имай търпение.Няма смисъл да стресираш детето  Peace
Не мисля, че така става. Аз още не мога да го науча да заспива по друг начин.

И аз не мога.Иска си цицата и това е.

# 21
  • Мнения: 42
Момичета от седмица въведох тричасов режим - прекратих кърменето на поискване. Е времето е приблизително и малко ро малко бебо свиква. Все още не съм го отучила да заспива далеч от мен, но и не съм заменила кърменето с цяло хранене. Трудно е за всички ни, но така поне го приспивам в 9 преди да тръгна за работа, на обяд яде зеленчуково пюре и малко отмалко е залъгал глада та да не плаче горкия. След около час като се прибера се кърмим и заспива. Искам да си го кърмя възможно най-дълго, затова не искам наистина да го стресира , пък и тепърва да го уча на биберон не ми се ще. знам , и вярвам , че постепено ще се нагласим всички на промяната. Успех и на вас. Ще чета с интерес всички идеи и ще пиша собствения си опит. Поздрави

# 22
  • София
  • Мнения: 932
И дъщеря ми не заспива без да суче, освен когато е навън в количката или не е с мен, а мъжа ми. Тя вече е на годинка и три месеца и аз искам да продължавам да я кърмя , ама бих се радвала да заспива и без, мен,  защото вечер се буди много често и всеки път за да заспи иска да суче и така моя сън се губи, защото често се разсънвам и примерно си будувам от 2 до 5-6 часа и заспивам от умора отново. Сега не ми е толкова проблем, но като тръгна на работа  Confused, ще стане проблем май.
 Пожелавам ти успех и дано съвсем скоро напипате точния ритъм и за теб и за детето ти и да сте доволни и двамата    Hug

# 23
  • Мнения: 8 242
Тони НИКОГА не е заспивал по друг начин, освен с кърмене.. Независимо колко му се спи, дори и сега като голям - ако няма "цоко нани", просто няма да спи  Tired

# 24
  • Мнения: 90
Надушват ни, маймунките!  smile3521 Онзи ден бях излезнала за 1 час и като се прибрах баба му се опитваше да го приспи на рамо. Беше се унесъл вече, аз само надникнах в стаята без да вдигам никакъв шум... веднага се надигна и се обърна!  Crazy
Иначе при нея понякога заспива на рамо, но само ако не съм вкъщи. А напоследък изобщо не иска и си реве за мен. Плаче, като си дойда лепва една усмивка, като влезна в стаята да се преоблека надава вой, докато не ме види пак... това е положението!   baby_neutral

# 25
  • Мнения: 3 929
По принцип е много трудно да научиш кърмено бебе да заспива по друг начин, когато майката го приспива. Да не казвам - невъзможно. Но затова пък, ако го приспива друг човек, може да го приспи. Затова казват, че ако искаш да отбиеш дете, го оставяш за няколко дни с друг близък негов човек, но майката не се вясва изобщо. Защото бебето щом надуши и види майка си, автоматично я свързва с кърменето. Още повече, че твоето бебе е само на 7 месеца, т.е. не е достатъчно голямо да му обясниш поне. Аз съм минала през всичко това на определени етапи от растежа на сина ми, но напълно неуспешно. Но ако се е случвало да го оставя на гледачката, на баба му, си заспиваше без проблем. Видеше ли ме, се "залепваше" за цицата.
Синът ми започна да заспива сам, когато го отбих .- на 2,7 год.

# 26
  • Мнения: 42
Зуки направо ми прозвуча страшничко. За миг си зададох въпроса как ще кърмя детето си възможно най-дълго и едновременно с това как ще го накарам да не ме търси. Явно отговорът е един - трудно, но не невъзможно, ако някой друг го приспи за едн път на ден. През останалото време Млечните шейкове на мама са незаменими. Във вторник, дкогато се прибрах таткото го беше приспал - как е укспял не искам и да знам. Тръгнах за работа, а очите му още бяха отворени. Бях притеснена, защото обикновено го оставям в леглото да спи и така печеля време, но уви в този ден, той измисля друга програма. Въпреки това спа три часа съвсем спокойно, без да съм го приспивала аз на гърдата. Дано да хванем някакъв ритъм, защото така и аз се тормозя - признавам си.

# 27
  • Мнения: 263
От няколко дни работя по въпроса с приспиването не на цица или на ръце и имам успех. Не минава без рев, но за не повече от 10 минути. Просто няма друг начин. Установих , че когато е в кошартата и не ме вижда , а само чува гласа ми и го люлея се онася бързо. НО само да ме зърне и се започва един рев. Здрави нерви трябват просто. И не мисля, че е кой знае каква травма, все пак цял ден се гушкаме, но той трбва да се научи, че има и някакви граници и правила , които се спазват.

# 28
  • Мнения: 42
УРА!
Мами бързам да се похваля и от одеве не ме свърта. Бебо вече трети ден  на обяд заспива сам в кошарата. Е наистина не минава без малко рев, но смятам , че посоката е вярна и е за доброто на всички ни. Както съм го записала на ясла от февруалри представяте ли си какъв рев ще е за цицата , ако не се науче сега да заспива сам. Е, все пак това е и постижение на нашия татко, а аз въобще не се мяркам в стаята. "Надуши ли ме по миризмата" и започва да мрънка. Те се оправят двамата по мъжки.  Сърцето ми се късаше като го слушах да плаче, но разумът ми крещеше друго и когато "малката скимтящта топчица" се успокои в леглото си, аз блажено се отпуснах. Ура още веднъж за моите любими момчета. Търпението е майка на успеха. Успех на Всички, които са решили да го направят. И още веднъж благодаря на всички мами за съветите. Благодаря ви. Поздрави Зоя

# 29

Общи условия

Активация на акаунт