Как да научим кърмачето да заспива само?

  • 13 536
  • 30
  •   2
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте мили мами. Преди седмица ми се наложи да започна работа. Само два дни седмично за по 4 часа. Само допреди месец бяхме на изключително кърмене и сега започнахме със захранването. Не съм заменила цяло хранене  и все още синът ми иска да заспива на гърдите ми. Това му остана като навик от изминалите месеци.  На всичкото отгоре, пак преди месец ни започнаха и зъбните проблеми и това още повече усложни ситуацията. Синът ми отново започна да се буди нощем и да търси успокоетие на гърдите ми почти при всеки случай. Как да го науча да заспива сам, за да не плаче когато ме няма, макар и за кратко, за де не се притеснявам, дали не е изпънал докрай нервите на баща си, който го гледа през това време. Ще съм по-спокойна, ако знам, че може да заспи сам, дори и да ме няма. Благодаря ви предварително, и ще се радвам да чуя вашия опит и вашите съвети. От седмица насам имам чувството , че ще ми се пръсне сърцето от притеснение и чак сега разбирам, какво е изживяла моята майка, когато съм била далеч от нея.

# 1
  • Мнения: 695
От два дни мисля да пускам същата тема. Много ми е трудно да приспивам Нели с друго освен с кърмене. Нещата, които със сигурност действат при нас, са:
- разходка в количката
- някой да я забавлява докато заспи сама от изтощение
Понякога успявам да я приспя с биберон, с галене по главичката или с люлеене.
Напоследък няколко пъти ми се наложи да я оставя на роднини и те сякаш се справят с приспиването, майка ми за един ден я приспа четири пъти, което ме изуми. Но ако аз започна да се опитвам да прилагам някакъв друг метод освен кърмене малката много се изнервя. Може би отговорът е просто да не ги приспиваме ние, защото ни свързват със сукането? Но това си е невъзможно, при нас поне, тъй като аз си я гледам...

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
и на мен ми прави впечатление, че дундьо заспива без гърда само в други ръце - надуши ли ме - забрави за безцицието Wink
Ние подкарахме десети месец и нощем пада едно цоцане.....Ще ми се да си поспивам повече вече, но цоката не може да излезе в отпуск - не и дават.....

# 3
  • Мнения: 753
За съжаление аз мисля, че е много късно да го отучиш да заспива без гърда.Това може да стане полека-полека.Просто детето я ползва като биберон.Моята без биба трудно заспива.
Може да опиташ шоково - просто няма гърда и толкова!Но това значи да реве горкото доста време, но ще свикне.

Успех! Дано бързо да свикне.

# 4
  • Мнения: 57
пробвай когато е уморен да го оставиш в леглото му. може да помрънка малко (5-10) минути, но ако не почне истински да крещи, остави го сам да се успокои. ще стане.
при нас за съжаление не винаги минава номерът и често си се кърмим за приспиване (през нощта даже винаги), но ако не пробваш все някога, няма и как да стане. късмет  Peace
много хубава тема, ще я следя, защото и аз се тормозя с този въпрос.
има и един метод на контролирано плачене, но той е препоръчителен само за родители, които са накрая на силите си и напълно отчаяни от проблеми със съня на детето им.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Отучването да не заспива на гърда ще стане лека-полека.Просто имай търпение.Няма смисъл да стресираш детето  Peace

# 6
  • Мнения: 487
Отучването да не заспива на гърда ще стане лека-полека.Просто имай търпение.Няма смисъл да стресираш детето  Peace
Не мисля, че така става. Аз още не мога да го науча да заспива по друг начин.

# 7
  • Мнения: 2 616
Не можеш да го "научиш", той сам ще свикне след няколко дни да не те търси,когато е с татко си. Можеш да предложиш на мъжа си да го разхожда в количката навън, докато заспи и после да го премества в леглото, ние и до днес процедираме така ако имаме проблем със съня. Heart Eyes

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 410
И ние сме в същата ситуация. Забелязвала съм,че когато майка го приспива става само с бибата, но аз ли съм насреща му, няма биби,тинтири-минтири,само цици. И тъй като той спи мнго леко и трудно заспива, винаги когато спи има човек при него да го люшка ако се събуди и ако майка е срещу него поглежда я и заспива, но аз ли съм срещу него-рев и трябва да го взема и отново приспивам. Така при мен спи 30мин,а при майка ми - "връзва" 1 час.
Аз го дохранвам вечер и започнах лека полека да се мъча, като се събуди от неспокоен сън и въртене,да го приспя с шише,а не да го вземам,ще видим дали ще имам успех...

# 9
  • Мнения: 2
Ние до скоро имахме много силни колики и Марина свикна да заспива само в ръцете ми.Отминаха коликите и тя стана друго бебе.Спинка й се ,но не може сама . От два дни се опитвам да я науча да заспива в леглото й като я люшкам,пея Зайченцето бяло и дрънкам с една дрънкалка  ooooh! Иначе навън с количката минавам през едни павета и заспива.Гледам да й пея една песен за заспиване ,друга когато я къпя и така .Тя вече знае кога ще я къпя като й запея за" Ръчичките " и се радва.Общо взето гледам да има ритуал и мисля ,че имам успех,естествено плаче ,мрънка и заспива после.Но ще продължавам така за да се научи да не заспива в ръцете ми,че тя сега е 8кг ,а е на 4 месеца и две седмици и не мога да я нося.Забравих да кажа ,че я дебна като й се доспи и тогава я слагам в леглото й .Тя напоследък суче по 5 -10 мин и все по рядко се приспива на гърдата с изключение на последното ядене. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 15
Ех, ако имах отговор на този въпрос....ама квото и да съм пробвала досега  не съм го намерила.

# 11
  • Мнения: 545
Големият ми син го кърмих само 4 месеца, но и в този период вече беше отказал нощното кърмене, заспиваше сам и спеше цяла нощ. Малката е пълна противоположност - вече е на 1г. и 1 м., още суче, при това сама си иска, не заспива по друг начин, освен на гърда или в количката, когато сме навън. Като капак на всичко се буди поне по веднъж нощем и я приспивам доста трудно, понякога се налага пак да й дам са суче, иначе не иска да ляга. Нищо не мога да направя, за да я отуча от заспиването на гърда и да я науча да заспива сама, щом я оставя в леглото. Просто чакам търпеливо (макар, че вече съм на ръба на нервна криза от недоспиване) да изживее този етап и да стане човек...

# 12
  • Мнения: 1 479
Калоян е на 5 месеца и заспива трудно, но мисля, 4е не е пристрастен към заспиване със сукане....друг е въпросът, 4е заспива в 22 ч (никога по-рано)....без биберон е немислимо да заспи...в някои слу4аи, когато е по-трудно заспиването го слагам в коли4ката и там заспива много бързо....друг път 4ета монотонно приказки (или нещо друго, което на мен ми е интересно) и заспива.....друг път го слагам на една страна и го поклащам леко...вси4ко това става с биберон.....преди много мрънкаше, когато заспиваше....напоследък не гъгне толкова....може би при всеки е индивидуално....

# 13
  • Мнения: 2 231
Моята се научи да заспива като си гушка и "цицка" един мекичък памучен лигавник Rolling Eyes До сега все така се преспива а като реша да й дам друг, не иска. Търси си нейния и чак като и го дам се успокоява и започва да се преспива. Laughing

# 14
  • Мнения: 3 092
До като кърмех нямах друг алтернатива , после вече си заспиваше по много други начини - далеч по трудни и по изморителни за мен  Wink
Обаче ми хрумна сега , че в ръцете на мама е заспивала без проблем , а също и с баща си .
Той всеки път ми казваше че е така , защото не ме " надушвала " ... не знам  smile3506

Общи условия

Активация на акаунт