Как да я накарам да пишка в памперса?!

  • 2 914
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 880
Е колко е студено навън? Минус 40 или повече? И в снега съм изпишквала даже пък какво остава на 10-15 градуса.
Нали само гащите ще й свалиш, няма да я ръзсъбличаш нацяло я?
Тъпо е веднъж да й обясняваш как трябва да казва, когато и се пишка и да стиска докато свалите гащите и в следващия момент да й кажеш- пишкай маме в гащите, щото е студено. Помисли, ако на теб шефът ти ти дава такива противоречиви наставления, няма ли в един момент да започнеш да не го взимаш на сериозно Wink Радвай се, че детето ти си е изградило навик в тази ранна възраст и не го разваляй...
Познавам хора, които казваха на децата си- сега можеш да пишкаш в гащите, с памперс си ooooh! Направо им се чудех на акъла. После се чудеха, защо децата им се напикават... ами то веднъж като преодолее съзнателно тази граница "мога да пишкам прав и то без да си свалям гащите" иди после да го учиш наново, че не бива така....

# 16
  • Мнения: 773
А догодина ще се чудиш как да я накараш да не пишка в памперса.

# 17
  • Мнения: 4 841
Аз лично никога не съм се притеснявала от студа, но така или иначе изпишкването навън е дискусионен въпрос, колкото хора-толкова мнения. Едно лесно и приемливо решение е, да промените маршрута си за разходки така, че винаги да имаш "под ръка" близко заведение, търговски център, голям магазин и т.н, където със сигурност има тоалетна и където да може да притичате за 2-3 минути, за да не се налага детето да "стиска" - нещо, което в тази възраст е доста мъчително за него.
Макар че синът ми е вече на 5, и досега имам навика като се разхождаме на непозната територия, първо да "фиксирам" къде са разположени близките тоалетни, за да знам къде да се отправим при нужда. Като започнеш да се оглеждаш ще видиш, че всъщност има доста повече тоалетни на разположение, отколкото изглежда на пръв поглед. Дори и в най-нафуканите заведения не отказват да пуснат дете в тоалетната, било срещу заплащане, било само срещу усмивка.

Но така или иначе недей да объркваш детето с този памперс, щом сте го махнали, просто го забравете и толкоз  Peace

# 18
  • Мнения: 5 391
Май е мисия почти невъзможна когато детето е научено вече да пишка на гърне, да го караш да го прави и в памперса.
Аз изпишквам навън, все още не е такъв студ.

# 19
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Недей обърква детето Peace
Един път в памперса,друг път на гърне Tired
малко е ,и не разбира защо веднъж така ,друг път онака Tired
какво толкова ,пишкането отнема не повече от минута,но приучаването към гърнето поне 3 месеца Peace

# 20
  • Мнения: 544
Преди да излезете я сложи на гърнето да се изпишка. Ако й се припишка навън, сваляте гащите бързо и готово. Няма да се простуди. Веднъж създаден добър навик не трябва да се отучва.

# 21
  • Мнения: 1 733
Ама наистина е странно след като вече е спряла да пишка в памперса, ти насила да я караш отново да го прави. Колко време отнема да се изпишка? Нищо няма да й стане!

# 22
  • Мнения: 698
 Laughing Скъпи майки, нали не си мислите, че си мечтая детето ми да пишка в пампрес? Защо да я уча цяло лято без, ако това ми е мечтата! Laughing  Все пак, има и подтекст въпроса. Това е абсурдната ситуация на тази детска възраст в нашата реалност.
Детето не може да "стиска", където се случи, там. Веднъж присъствах на страшен скандал - една баба се караше на майката, че си изпишква детенцето в парка зад едно дърво. А какво да направи жената? Без тоалетни наоколо, без вариант детето да се съобрази и да изчака. В парка има само едно заведение с тоалетна + едно с химическа, която рядко работи. Не ми се навлиза в тази тема...Студът е само допълнително неудобство, но не единственото. Якета, гащеризони...докато ги свалиш, детето може и да не изчака. Simple Smile
 Интересно ми беше как сте решили въпроса вие. Естествено, че не искам да ходи с памперс, но се надявах някой да има и друга идея по въпроса, нещо, за което не съм се досетила.  Hug
Благодаря ви, ориентирах се.

# 23
  • Мнения: 1 733
Ами носиш резервни дрехи и ако се напишка, я преобличаш. Но връщането към памперса определено не е решение на проблема.

# 24
  • Мнения: 3 880
Аз от първия ти пост разбрах, че детето отказва да се "напишка", а си търси тоалетна (или храстче) и се сърди, сега пък казваш, че не може да стиска и където дойде, там. Както и да е, аз в този период навън слагах памперс, но само като "спасителен парашут", защото не ми се щеше да преобличам по никое време и после да разнасям мокри гащи, ако случайно загуби контрол. Когато обаче детето си кажеше, че ще пишка веднага хуквахме към тоалетната, свалях памперса като нормални гащи и готово, ако пък се случеше да не успеем на време- нямаше мокротии. За мой късмет моето бързо се научи да стиска. Ако и теб те притеснява, че може да се изпусне, слагай памперс, но като си каже го събувай и си пишкайте като големи хора без да се притесняваш от студеното.

# 25
  • Мнения: 1 425
Когато махнахме на дъщеря ми памперса и тя разбра колко е по хубаво и удобно с гащички беше невъзможно да я накарам пак да сложим. Никога вече не й слагах памперс през деня. Студено, топло все намирахме тоалетна или храсче. Няма смисъл да го мъчиш детето. За 5 сек. няма да се разболее.

# 26
  • Мнения: 363
И аз мисля че е безумие да я връщаш към памперса, след като вече се е отучила от него. Предполагам нищо няма да стане, ако се пишка на студа

# 27
  • Мнения: 2 908
Е,да пишка навън,ама ако е като моята,която си върши всичко чинно в гърнето,не пиша в гащите,а навън плаче,че иска да чиша,а не иска клекнала и накрая след многобройни пробвания се напишква в гащите?Най-добре е детето да не се връща към памперса,но аз лично тичам набързо навън и беж в къщи на гърнето,че иначе....Не желае да пишка клекнала и не иска-не знам как да я науча,предпочита да се стиска-по 4-5-6 часа ми е стискала,но да пишка клекнала-не желае,нито в чужда тоалетна. Tired

# 28
  • Мнения: 698
Biba Sparow, правилно си разбрала и двата поста. От една страна, казва и пишка в гърне,много рядко се случва инцидент. Все още спи с памперс, за всеки случай. Щом се събуди, веднага го махаме. Когато сме навън, също казва и също очаква да й сваля гащичките, не разчита на памперс, но иска нещата да станат веднага, докато търся място, изпада в истерия. Случвало се е да търся тоалетната в голям, непознат магазин, естествено, чистеха я в момента  Crazy, детето пищи, те казват, че не можем да влезем. Докато намерим подходящо място, малката се беше изпишкала, разплакала, беше много сърдита и изобщо нямаше значение, че се опитвах да я утеша. Страх ме е да я водя без памперс, а ми се струва, че много се чуди, когато й го слагам. Обикновено го сваляме съвсем сух. Подобен проблем имахме в парка, докато разкопчавах якета и гащеризони, тя се тръшкаше - явно иска, когато й се допишка, веднага да стане, като вкъщи. Всяко отлагане, я изнервя, притеснява се, че ще напишка в памперса, без никога да съм й се карала за това. Явно съзнава, иска да издържи, но не винаги успява и това я разстройва много. Ето за този период от израстването говоря. Дано да е кратък.

# 29
  • Мнения: 934
Май най-добре ще е да носиш гърне Laughing
Сериозно, виждала съм хора да го правят. Какво толкова!
И друго - не обувайте гащеризон, а панталонки с ластик, които лесно се събуват. И без друго скоро ще иска сама да ги смъква.

Общи условия

Активация на акаунт