Давате ли пример?

  • 2 085
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 678
Еееееееееее при такива родители занимаващи се със спорт и двамата искало и да не спортува детето,и моята има разни мераци,и я взех на тае бо един път с мен и каза,че не го разбирала и това си беше,всичко с времето си каквото иска тя  Simple Smile

Знаеш ли колко ми пречи във фитнеса моята,ама не иска,театър иска да играе...нейна воля ooooh! Wink Laughing
Ама да не спамеме темата Peace

# 16
  • Мнения: 1 875
Имам най-прекрасният мъж.
Яде каквото има за ядене.
Каквото няма , а му се яде - отива и си го купува.
Каквото не може да си купи - ме помолва да му го направя.
Как да му откажеш, като това се случва веднъж месечно Joy

Сега сериозно - всеки си гледа в неговата копаня и открай време сме така.

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 10:32 от Орелия

# 17
  • Мнения: 6 164
Ние се храним доста нездравословно, понеже не ни личи. Уж внимавам, заради малкия да му е по-здравословна храната, с повече зеленчуци демек и повече разнообразие... но честно казано много рядко успявам. Преобладават панирани, пържени, полуфабрикати, паста, пица и пр... А и мъж ми е по месищата и пържолите... Няма оправия... Ама верно не ни личи... засега... Wink

# 18
  • Мнения: 437
Да, влия им в хранително отношение, чета им статии, изнасям им лекции, изобщо понякога съм ужасно досадна.  Tired Научих ги да ядат ленено семе и сусам, да приемат рибено масло и някои други полезности, така че простено да ми е. Wink "Те", всъщност са семейството, както, надявам се, се разбира. Grinning

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Да ри кажа Поци в нас също купуваме хляб само за децата  Simple Smile
Мъжът ми е спортист и си поддържа килограмите.Не приготвям пържени ястия,защото и той има киселИни Wink
Всичко,което готвя е на пара или печено Hug

# 20
  • Мнения: 358
Аз само си ги готвя манджите и в събота изхвърлям - така е открай  време. Ако имате нерви да го правите , гответе й на малката поне леки супички - те стават бързо, може и без месо. Моите карат на филии, филета, шунки, салами и т. н. в този етап от живота си, наливам ги с чайове,   разредени компоти, кисело мляко. За щастие, бавачката ги е научила да ядат попара  Shocked, нещо, което при мен не правеха и сега това им е течната храна. Спокойно, особено на 8 годинки сигурно  й е по-вкусно да яде по-сухичко. Обаче - доказано е, че хранителните разстройства - анорексия и булимия са наследствени и е много важно,  ако ние сме на някакъв по-особен режим на хранене, да не фиксираме вниманието на цялото семейство и особено на децата върху него ( въпросът за храненето в семейството е ключов при диференциалната диагноза на хранителните разстройства при подрастващите, Пази Боже)  Hug

# 21
  • Мнения: 2 126
Не карам никого да се храни както мен-всеки спред усещанията го прави.За децата обаче гледам да се хранят разнообразно и здравословно с готвена храна,която НЕ запържвам и не омазнявам прекалено.Просто не бих могла да си представя да тъпча децата само със суха храна.Задължително един ден,обаче,ще държа да спортуват нещо Peace

# 22
  • Мнения: 2 068
Мисля че давам  newsm78
спряхме да ядем бял хляб, пържено, газирано, нат. сокове
вече не използвам готови бульони, малки и голями тайни, готови супи, пюрета и т.н когато готвя
и всичко започна с решението ми да отслабна  Mr. Green
Сега когато стигнах до желаните килограми не мисля да се връщам към стария си начин на хранене.
Поци виж заглавието  bouquet

# 23
  • Мнения: 148
Незнам, май не  newsm78 само аз си спазвам режим,но детето от друга страна предпочита да си хапне грозде или ябълка около 10 часа вместо нещо друго,но аз никога не съм изплозвала някакви полуфабрикати.Синът ми от малък не яде хляб с манджата имам в предвид Джобове,пици и други такива отдавна му се полагат само веднъж седмично,а съпругът ми неиска и да чуе за диети,но и много бързо сваля килограми,а за него сухата храна не бива да се хапва повече от два пъти седмично  newsm12

Така че явно отговорът ми е не

# 24
  • Мнения: 4 678
...
Поци виж заглавието  bouquet
...
Видях го Wink Laughing

# 25
  • Мнения: 243
             Здравейте и от мен!
             Поци, все пак аз мисля, че за децата е задължително да хапват супичка и някои   храни, които ние не ядем. И аз съм на диета, но за дъщеря ми сготвям, като не пържа нищо, само задушавам. И без да пържим яденето става вкусно, стига да го готвим на бавен огън и да знаем какво да сложим вътре.
             Считама, че е грешка да лишаваме децата от хляб, сладки и други домашни вкусотийки, така сами ги препращаме да си купуват кроасан, чипс, пшеничени пръчици и др. и други.
             Когато порасне човек, сам избира начина на хранене, но докато е дете - ние родителите трябва да се грижим за правилното хранене.

# 26
  • Мнения: 4 678
             Здравейте и от мен!
             Поци, все пак аз мисля, че за децата е задължително да хапват супичка и някои   храни, които ние не ядем. И аз съм на диета, но за дъщеря ми сготвям, като не пържа нищо, само задушавам. И без да пържим яденето става вкусно, стига да го готвим на бавен огън и да знаем какво да сложим вътре.
             Считама, че е грешка да лишаваме децата от хляб, сладки и други домашни вкусотийки, така сами ги препращаме да си купуват кроасан, чипс, пшеничени пръчици и др. и други.
             Когато порасне човек, сам избира начина на хранене, но докато е дете - ние родителите трябва да се грижим за правилното хранене.


Тя самата не яде хляб,колко сме я карали ooooh! ooooh! Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 2 958
Да. Храня се балансирано и ходя на спорт 2-3 пъти седмично по 75 мин.
Съпругът ми задължително закусва, обядва, но от години не вечеря. По - скоро хапва до към 18,00ч и то нещо леко. Спортува тенис.
Големият ми син /13г./ много ме слуша по отношение на храненето. Няма да изброявам, но се старая да готвя/ задушено и печено / това , което му е необходимо според моите разбирания. Спря да купува чипсове , банички и т.н. Тренира плуване и тенис.
Малкият ми син /4г./ , храня почти по същия начин, но ...много обича сладко. Опитвам се поне количеството да е ограничено. Rolling Eyes Всъщност при него е малко по-трудно , защото ходи на детска градина, а там нямам контрол. И съм благодарна ,ако въобще се е нахранил... Confused
Но искам да свикне .

ПП - Научих много рецепти от РХ. Има страхотни вкусотийки. Wink

# 28
  • BG
  • Мнения: 2 217
Опитвам се да давам пример на мъжа си, но за съжаление не много успешно.   Confused Докато бях на диета на него му готвех, защото той не желае да спазва ограничения.
Единственото, което успях да измисля е състезание за сваляне на теглото - да видим дали ще успея да го амбицирам.  Mr. Green
За сега не ми остава много време за спорт - само един път в седмицата, но пък нали все от някъде трябва да се започне.  Peace

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 17:12 от Stephy

# 29

Общи условия

Активация на акаунт