КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов - тема 2

  • 154 520
  • 763
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 710
Ето и новата темичка - успех и дано нуждата от консултиране става все по-малка.
Това е старата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239260.0

# 1
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Здравейте д-р Константинов!

Синът ми е на почти 6 месеца. От самото начало има изкривяване и на двете очи, което обаче не отшумява, а напротив, все по-добре се забелязва. Баща му е със страбизъм и 5 диоптъра очила. Според нашата педиатърка синът ни е наследил заболяването на баща си, но според нея е рано за преглед от очен специалист. Много Ви моля за Вашето мнение, кога най-рано е подходящо да се направи необходимият преглед и да се започне нужното лечение. И възможно ли е напълно излекуване на това заболяване? Наистина ли е рано или вече сме закъснели?

Благодаря Ви предварително!

# 2
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Мисля си че когато има някакъв проблем който явно притеснява близките няма рано а трябва да се направи консултазия сега и веднага. Този тип проблеми не се оправят с една визита при специалиста и затова тръгвайте от сега!
Здравейте д-р Константинов!

Синът ми е на почти 6 месеца. От самото начало има изкривяване и на двете очи, което обаче не отшумява, а напротив, все по-добре се забелязва. Баща му е със страбизъм и 5 диоптъра очила. Според нашата педиатърка синът ни е наследил заболяването на баща си, но според нея е рано за преглед от очен специалист. Много Ви моля за Вашето мнение, кога най-рано е подходящо да се направи необходимият преглед и да се започне нужното лечение. И възможно ли е напълно излекуване на това заболяване? Наистина ли е рано или вече сме закъснели?

Благодаря Ви предварително!

# 3
Здравейте докторе,
Синът ми е на 5 год. и половина. Преди година и половина открихме, че криви лявото око и го заведохме на преглед при д-р Ангелина Миткова (гр. Разград). Оказа се че има разлика в диоптрите: 3.5 на едното око и 1.5 на другото. След около година носене на очила и капаче, преди около 4 месеца диоптрите му вече бяха изравнени - по 0.6 на всяко око, но кривенето остана. По тази причина д-р Миткова му предписа и на двете очи стъкла по 2.5 диоптъра. След вчерашния преглед обаче се оказа че това не дава резултат и тя ни препоръча операция с която, както тя ни обясни се коригират някакви мускулчета. Много сме притеснени. Според докторката, на която искам да благодаря за професионалното отношение, това е рутинна операция, която може да се направи и в болницата в Разград. Въпросите ми са три: 1. възможно ли е да има друго лечение; 2. нужно ли е да търсим варианти за операция в София, Варна и т.н. или действително операцията не е сложна и няма опасност от влошаване ако се направи тук в Разград.; 3. има ли вероятност след време, поради растежа на главата, да се наложи "обратна" операция.

Благодаря Ви предварително.

# 4
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Факта че в началото е имало разлика в диоптрите на двете очи а сега са предписани еднакви говори за неточност. Няма как да се изравнят диоптрите. Може да се изравни зрителната острота. По другите въпроси един отговор. Ако трябва операция изберете специалист който има нужния опит въпреки че операцията е рутинна.quote author=rzmama link=topic=332940.msg8708271#msg8708271 date=1222333286]
Здравейте докторе,
Синът ми е на 5 год. и половина. Преди година и половина открихме, че криви лявото око и го заведохме на преглед при д-р Ангелина Миткова (гр. Разград). Оказа се че има разлика в диоптрите: 3.5 на едното око и 1.5 на другото. След около година носене на очила и капаче, преди около 4 месеца диоптрите му вече бяха изравнени - по 0.6 на всяко око, но кривенето остана. По тази причина д-р Миткова му предписа и на двете очи стъкла по 2.5 диоптъра. След вчерашния преглед обаче се оказа че това не дава резултат и тя ни препоръча операция с която, както тя ни обясни се коригират някакви мускулчета. Много сме притеснени. Според докторката, на която искам да благодаря за професионалното отношение, това е рутинна операция, която може да се направи и в болницата в Разград. Въпросите ми са три: 1. възможно ли е да има друго лечение; 2. нужно ли е да търсим варианти за операция в София, Варна и т.н. или действително операцията не е сложна и няма опасност от влошаване ако се направи тук в Разград.; 3. има ли вероятност след време, поради растежа на главата, да се наложи "обратна" операция.

Благодаря Ви предварително.
[/quote]

# 5
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Няма начин във времето диоптрите на очите да се изравнят. Може да се изравни само зрението. Това ми говори за някаква неточност. За операцията .ако трябва такава избирайте специалист със опит в областа на кривогледството колкото и да се твърди че е рутинна операция.
Здравейте докторе,
Синът ми е на 5 год. и половина. Преди година и половина открихме, че криви лявото око и го заведохме на преглед при д-р Ангелина Миткова (гр. Разград). Оказа се че има разлика в диоптрите: 3.5 на едното око и 1.5 на другото. След около година носене на очила и капаче, преди около 4 месеца диоптрите му вече бяха изравнени - по 0.6 на всяко око, но кривенето остана. По тази причина д-р Миткова му предписа и на двете очи стъкла по 2.5 диоптъра. След вчерашния преглед обаче се оказа че това не дава резултат и тя ни препоръча операция с която, както тя ни обясни се коригират някакви мускулчета. Много сме притеснени. Според докторката, на която искам да благодаря за професионалното отношение, това е рутинна операция, която може да се направи и в болницата в Разград. Въпросите ми са три: 1. възможно ли е да има друго лечение; 2. нужно ли е да търсим варианти за операция в София, Варна и т.н. или действително операцията не е сложна и няма опасност от влошаване ако се направи тук в Разград.; 3. има ли вероятност след време, поради растежа на главата, да се наложи "обратна" операция.

Благодаря Ви предварително.

# 6
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
А възможно ли е напълно оправяне на този проблем?

Отново благодаря предварително!

Здравейте!
Мисля си че когато има някакъв проблем който явно притеснява близките няма рано а трябва да се направи консултазия сега и веднага. Този тип проблеми не се оправят с една визита при специалиста и затова тръгвайте от сега!
Здравейте д-р Константинов!

Синът ми е на почти 6 месеца. От самото начало има изкривяване и на двете очи, което обаче не отшумява, а напротив, все по-добре се забелязва. Баща му е със страбизъм и 5 диоптъра очила. Според нашата педиатърка синът ни е наследил заболяването на баща си, но според нея е рано за преглед от очен специалист. Много Ви моля за Вашето мнение, кога най-рано е подходящо да се направи необходимият преглед и да се започне нужното лечение. И възможно ли е напълно излекуване на това заболяване? Наистина ли е рано или вече сме закъснели?

Благодаря Ви предварително!

# 7
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
По принцип е възможно да се оправи напълно детето ви, но все пак за да съм категоричен трябва да знам подробностите след нужните изследвания.
А възможно ли е напълно оправяне на този проблем?

Отново благодаря предварително!

Здравейте!
Мисля си че когато има някакъв проблем който явно притеснява близките няма рано а трябва да се направи консултазия сега и веднага. Този тип проблеми не се оправят с една визита при специалиста и затова тръгвайте от сега!
Здравейте д-р Константинов!

Синът ми е на почти 6 месеца. От самото начало има изкривяване и на двете очи, което обаче не отшумява, а напротив, все по-добре се забелязва. Баща му е със страбизъм и 5 диоптъра очила. Според нашата педиатърка синът ни е наследил заболяването на баща си, но според нея е рано за преглед от очен специалист. Много Ви моля за Вашето мнение, кога най-рано е подходящо да се направи необходимият преглед и да се започне нужното лечение. И възможно ли е напълно излекуване на това заболяване? Наистина ли е рано или вече сме закъснели?

Благодаря Ви предварително!

# 8
  • Мнения: 9 990
Здравейте!
След забелязани сиви петна по очната ябълка да детето бе установено следното-сивата пигментация се дължи на вродена особеност.Петната са на изходите на вортикозните вени-преписвам дословно.Детето има петната от около 2-3 години.Следва контолен преглед на 6 месеца, за да се установи дали наратсват към зеницата или не.Към момента няма васкуларизация и проминенция.Не съм присъствала на прегледа-можете ли да ми обясните на разбираем за мен език това?Излишно е да казвам, че на контролния преглед ще съм аз, за да разгожарям лично с лекаря.
Благодара!

# 9
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Тези състояния са познати и наистина изискват само наблюдение.Касае се за струпване на пигментни клитки във външната обвивка на окото и най-често са безобидни.
Здравейте!
След забелязани сиви петна по очната ябълка да детето бе установено следното-сивата пигментация се дължи на вродена особеност.Петната са на изходите на вортикозните вени-преписвам дословно.Детето има петната от около 2-3 години.Следва контолен преглед на 6 месеца, за да се установи дали наратсват към зеницата или не.Към момента няма васкуларизация и проминенция.Не съм присъствала на прегледа-можете ли да ми обясните на разбираем за мен език това?Излишно е да казвам, че на контролния преглед ще съм аз, за да разгожарям лично с лекаря.
Благодара!

# 10
  • Мнения: 9 990
Благодаря!
А варианта в който на контролен преглед се установи разрастване на тези петна  към  ириса и зеницата?/най-голямото петно е на границата с ириса/Те само козметичен дефект ли са  или има опасност от засягане на зрението?Стопира ли се по някакъв начин такова разрастване?

# 11
  • Мнения: 1 158
здравейте!
Разбирам многото ви въпроси които идват от неясни обяснения, но те трябва да се изяснят от лекаря, който е видял детето и има преки  впечатления.
Благодаря!
А варианта в който на контролен преглед се установи разрастване на тези петна  към  ириса и зеницата?/най-голямото петно е на границата с ириса/Те само козметичен дефект ли са  или има опасност от засягане на зрението?Стопира ли се по някакъв начин такова разрастване?

# 12
  • Мнения: 8
Добър ден, доктор Константинов, до сега не съм писала,но се изкуших да се консултирам и с вас във врузка с проблема на моята малка дъщеричка. Тя е на 1г и 4 месеца и има затиснат слъзен канал. Когато беше на 10 месеца и правихме сондиране в Първа градска болница и ни казаха,че канала е бил много сраснал и е имало много гной, но все пак беше отпушен. След продължително лечение с различни видове капки се оказа,че каналът отново е запушен. Всички детски офталмолози, при които я водихме след сондирането,ни съветват да изчакаме до 4г.,когато канала щял да се разшири от самосебе си.Разбрах,че има и друг вариянт, да и се имплантира тръбичка за около 6 месеца в канала и това давало 100 % гаранция. Бих искала да ви помоля и за вашето мнение по въпроса, как да се постъпи в този случай и дали наистина трябва само да се чака. Предварително ви благодария.

# 13
здравейте доктор Константинов получих отговора ви искам да ви попитам вие работилили сте в очна
поликлиника в Варна както казах на мен ми е правена операция за кривогледство мисля че 76 г,
от също доктор констанинов

# 14
  • Мнения: 541
Здравейте Д-р Константинов!

Малкото ми момче има в момента конюнктивит, с гноен секрет и от днес забелязах и кървави сълзи. От вторник слагаме капки тобрекс, но явно не се повлиява от това и лекарката ни препоръча да изчакаме до днес и ако е още така , ще трябва да се започне лечение с антибиотик през устата. Това малко ме притеснява тъй като до скоро Явор беше на антибиотично лечение, изкара двустранна пневмония, после и диария/ бяха сменени 4 вида антибиотик/ като диарията е овладяна, но не е спряла напълно. Притеснява ме това да не би да се въртим в един затворен кръг и пак да стигнем до началното положение с диарията.
Възможно ли е лечение на конюнктивит с лекарства които се вземат през устата.
Извинявам се за въпросите , но не съм от най запознатите по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт