Повръщам кръв?

  • 3 483
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Здравейте,

От известно време имам оплаквания от стомаха - силни болки и повръщане от време на време.Посетих гастроентеролог преди 3 месеца, който ми каза, че ми е повредена стомашната лигавица от взимане на лекарсва(за друг сучай). Но забелязах, че последните 2 пъти когато повръщах имаше и кръв. Пъвро си помислих, че нещо съм се разранила, но след като повърнах пак 2-3 седмици по-късно пак имаше.
Малко съм притеснена и бих искала да знам дали се е сучвало на някого. Ще си запиша час при лекар, но до тогава... Shocked

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 495
Ами трябва отново да посетиш лекар, както и възнамеряваш да правиш, защото само с изследвания може да се диагностицира за какво става въпрос. Щом имаш проблеми по принцип с храносмилателния тракт, най-вероятно проблема идва именно от там. Но точно какво е, какъв е проблема и т.н. вече лекар ще ти каже. Как се храниш по принцип, какви храни приемаш ?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 328
Гастроентерологът нищо ли не изписа за увредената лигавица? Със сонда гледаха ли те?

# 3
  • Мнения: 242
Много Ви благодаря за бързите отговори.

Храня се по предписание на лекар здравословно - плодове,зеленчуци, лека храна. Пържено не ям и се храня редовно.

Не са ме гледаlи със сонда, а ми предписаха Sopral/ nexium(то е едно и също).

# 4
  • София
  • Мнения: 3 328
Някои плодове и зеленчуци също не са подходящи за раздразнената лигавица на стомаха. Порови в Нет-а - ще излезе доста информация. Но най-вече - постарай се бързичко да отидеш на по-подробен преглед. Важно е да се установи със сигурност какво е състоянието на лигавицата, в каква степен е раздразнена, разранена и пр. И още нещо - аз бих избрала Нексиум.

# 5
  • Мнения: 242
Мерси много за съветите. Ще си запиша час и ще пиша как е минало. Дано не е нищо сериозно.

# 6
  • Мнения: 1 545
Нексиума и сопрала не са едно и също нещо. Подобни са, за една и съща болест -да, но не и като лекарства. Иначе е хубаво да се пуснат и кръвни изследвания, защото ако има съмнения за явза трябва да се види дали няма и едни бактерии в стомаха, които съпътстват язвата.А между другото, докато отидеш лекар внимавай с това какви лекарства пиеш - например аулин, аспирин, други болкоуспокояващи. Много са противопоказни, ако имаш язва.

Общи условия

Активация на акаунт