Често уриниране при момиченце!

  • 7 822
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Днес забелязах, че дъщеричката ми, която е 2г. и 2 месеца започна да пишка много често. Не знам на какво се дължи, някой имал ли е подобен проблем? В момента е настинала - има хрема и кашли.
Снощи дори се напишка в леглото. Пишка на често и по много - през около 10, 15 минути! Урината и е прозрачна.

# 1
  • Мнения: 2 082
може да е от настинката-затопли и крачетата и я подсили с нещо...не е лошо да се пусне една урина за евентуален цистит или бактерии в урината...за твое спокойствие

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми го направи това преди известно време, даже се напишка 1-2 пъти. Много се бях шашнала и даже пусках тема, но на другия ден нищо й нямаше вече. Предполагам, че беше понастинала.

# 3
  • Мнения: 822
Благодаря за отговорите   bouquet
Утре сме на контролен преглед и ще спомена на лекарката, а днес ще я наблюдавам дали пак ще е така. Сега, като е свикнала да ходи лятото с боси крачета непрекъснато си събува пантофите и чорапите и пак ходи боса. Карам й се, но след малко пак - чорапките захвърлени. Вчера и обух чорапогащник - едва го изтрая и него.
Та сигурно крачетата са изстинали наистина.

# 4
  • Мнения: 9 814
От студеното време е.
И моята пишка през 15 минути.

# 5
  • Мнения: 14 133
Сигурно е от настинката, но пуснете едни контролни изследвания на урина за всеки случай.
Късмет и бързо оздравяване!!!  Praynig Heart Eyes
Моят юнак и той все още ходи без чорапи у нас, но вече отопляваме.  Joy

# 6
  • Мнения: 10
Благодаря за отговорите   bouquet
Утре сме на контролен преглед и ще спомена на лекарката, а днес ще я наблюдавам дали пак ще е така. Сега, като е свикнала да ходи лятото с боси крачета непрекъснато си събува пантофите и чорапите и пак ходи боса. Карам й се, но след малко пак - чорапките захвърлени. Вчера и обух чорапогащник - едва го изтрая и него.
Та сигурно крачетата са изстинали наистина.
ЗДРАВЕЙТЕ!!!
Имам подобен проблем и с моята дъщеря / 3г. и 1м. /. Искам да Ви попитам дали дадоха резултат изследванията и ако да в каква насока предприехте лечение. Аз съм все по склонен да вярвам, че при нас проблема е неврогенен и е породен от посещаването на детска градина. Утре ще и правим изследвания и ще пиша.
Благодаря за отговора!!!

# 7
  • Мнения: 822
При нас се оказа настинка - нищо сериозно! Беше временно и премина.
curizo, възможно е при вас причината да е градината - децата изпитват стрес в началото, който така или иначе се отразява.
Желая ви бързо да се оправите   bouquet

# 8
  • Мнения: 10
Незнам каква беше причината, но вече не го прави.
Така и не успяхме да разберем ...............
Сега от време на време се напикава нощем / средно по около 1 път на месец / и то при условие, че е консумирала повече течностти. От време на време иска да ходи по малка нужда през нощта, но то и аз ходя, така че ............ Grinning
Лично мое мнение е, че е от стреса в детската градина, деспотичното и неразбиращо отношение на учителките към малките деца и невъзможността да ходят до тоалетна когато искат / визирам периода през, който спят на обяд /.

# 9
Незнам каква беше причината, но вече не го прави.
Така и не успяхме да разберем ...............
Сега от време на време се напикава нощем / средно по около 1 път на месец / и то при условие, че е консумирала повече течностти. От време на време иска да ходи по малка нужда през нощта, но то и аз ходя, така че ............ Grinning
Лично мое мнение е, че е от стреса в детската градина, деспотичното и неразбиращо отношение на учителките към малките деца и невъзможността да ходят до тоалетна когато искат / визирам периода през, който спят на обяд /.
Абсолютно споделям мнението ти!

# 10
  • вкъщи
  • Мнения: 704
направи изследвания за кръвна захар и ограничи  течностите

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
направи изследвания за кръвна захар и ограничи  течностите
Аз си мисля, че ограничаването на течностите е грешка. Дори като детето има такива проблеми се препоръчва да се пият повече течности.

# 12
  • Мнения: 92
Аз съм с момченце, което е на 5, но в началото на зимата като стана изведнъж студено и започна да се напишква. Слагах го с топли чорапки и топли дрешки да спи и след няколко дена отшумя.
Според мен е нормално да пишкат често ако са настинали.
Ако проблема не се оправи до няколко дни - седмица най добре да ти пуснат една урина даа видят дали няма някакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт