Готовите супи на Maggi !

  • 17 940
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не, в къщи се яде само домашно приготвена, лично от мен храна.
Тези супи са пълни с консерванти, оцветители и са пълен боклук според мен.
Не мога да си представя, че ще нахраня детето си с 2 полоизсъхнали - полусварени морковчета, фиде и бульон.

# 46
  • Мнения: 2 100
За нас не купувам такива неща...Не съм привърженик, предпочитам да сготвя нещо. На малкия също няма да му давам.  Peace

# 47
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Тъкмо щях да пускам подобна тема, но видях тази и  Shocked
Аз от 2 седмици някъде взех да правя ежедневно от готовите супи на Маги на детето, защото от бременноста ми се гади адски и дори не мога да сготвя нито за детето, нито за нас. В тези супи намерих решение и даже и аз си хапвам, но сега като прочетох как можели да навредят на плода и въобще колко са вредни и за деца и за възрастни,направо се притесних. Дано няма последствия, а от днес ще се напъна да готвя сама за детето.

# 48
  • Мнения: 165
Не, аз не бих дала това на детето си.

# 49
  • България
  • Мнения: 457
Не,не бих дала на детето.За мен си правя,но не много често,но да дам това не детето Naughty

# 50
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
А аз съм се замислила като в къщи не се яде изобщо супа и аз не мога да я готвя и тези като са вредни какво ще давам на малкия?Задължително ли е детето да яде супа?Аз не обичам още от както се помня, а и мъжа ми не и е фен.

# 51
  • Мнения: 623

Напълно подкрепям това за мононатриевия глутамат Peace И аз отдавна не ползвам подобни продукти вкъщи - нито бульони, нито полуготови супи и други подобни... А също и продукти с изкуствени подсладители от рода на аспартам, нутрасуит и подобни... например разни степчета и безалкохолни.
Четох доста шокиращи неща за тях  Shocked

на същото мнение съм Peace
добре,че човек вече може да се информира Rolling Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 15 219
А аз съм се замислила като в къщи не се яде изобщо супа и аз не мога да я готвя и тези като са вредни какво ще давам на малкия?Задължително ли е детето да яде супа?Аз не обичам още от както се помня, а и мъжа ми не и е фен.

В говенето на супа няма нищо сложно. Режеш продукти и вариш.  Grinning

Така или иначе, яденето на супи не е задължително.
Във всички случаи е по-добре детето да не яде супа изобщо, отколкото да му даваш тези готови прахообразни смески.  Peace

# 53
  • Мнения: 529
Против тези продукти съм,не ги купувам.Преди години когато не бях информирана готвех доста често такива вредни храни,за което сега съжелявам.

# 54
  • Мнения: 9 973
не давам такива пумии

# 55
  • Мнения: 1 558
Не, аз не бих дала това на детето си.
Аз също не бих му дала такова нещо.При условие,че яде каквото и ние,а аз готвя почти всеки ден,му давам от това,което съм сготвила Peace

# 56
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
пилешка с кротони ,пише че е без консерванти ,то не че няма вече във всичко химия ,но незнам дали да му давам, е не всеки ден а само когато ме домързи да готвя BlushВие давате ли на вашите малчугани ?

Ти мислиш, че няма консерванти ли ? Тези супи са пълен боклук... Sick Аз на себе си не бих го дала, пък камо ли на детето.... Naughty
Peace Peace Peace

# 57
  • Мнения: 3 483
Една идейка да дам вместо готовите супи. Едно време на по-голямата ми щерка правих така. Като сготвя супа, една голяма тенджера, защото много обичам, и като поизстине мъничко, сипвам в няколко бурканчета и обръщам капачките надолу. Като изстинат напълно ги мяткам във фризера. Може и направо да се замразят изстиналите бурканчета, без да се създава вакуум.Така има за цяла седмица, защото тя си търсеше супата като наследство - с хляб вътре, леко пасирана - въобще под всякакви форми - явно си обичаше вкуса. Но не беше над 2 годишна , а на около година и половина.
Не сме ходили на кухня, просто така се случи.
Вярно, че трябва време, за да се размрази, но пък я вадех от предната вечер в хладилника , да се размразява през нощта, когато предварително знаех, че на другия ден няма да готвя или ще сме някъде навън .

# 58
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, давам му и често правя вкъщи. Спестяват ми време и са вкусни. Определено мисля, че всеки решава сам за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт