РОКЛЯ ОТ ПЛЕТИВО,ОТ КЪДЕ???

  • 31 144
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!
Досега не съм си купувала такава рокля (въпреки, че съм си харесала няколко), защото ми се струва, че бързо ще се разтегне и обезформи. Има ли нещо вярно в това или притеснението ми е неоснователно?

# 31
  • Мнения: 557
Здравейте момичета!
Досега не съм си купувала такава рокля (въпреки, че съм си харесала няколко), защото ми се струва, че бързо ще се разтегне и обезформи. Има ли нещо вярно в това или притеснението ми е неоснователно?

Аз не че разбирам от плетки  Embarassed  но сигурно зависи от преждата и плетката и дали е машинно. Thinking

# 32
  • Мнения: 1
Дали роклята ще запази добрата си форма или ще се размъкне на второто обличане зависи от преждата, която се използва и от начина по който е изработена. Гарантирано е, че  при ниска цена на подобно изделие, роклята ще си носи много кратко време.

# 33
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
    В сайта на Виктория Сикрет има просто уникални плетени рокли! Аз си поръчах четири и ми излязоха по около 75лв.едната, но стоят перфектно!Дойдоха за 10 дни.

# 34
  • Мнения: 1
Огромен късмет, най-често доставките се губят, бавят и какво ли още не. Общо взето е рискова операция, но дано си е струвало.

# 35
  • Мнения: 1
Миналата седмица минах през Terra Nova, тъкмо бяха докарали доста претива, повечето туники, имаше много симпатични. Виж за качеството...нямам идея. Иначе в ЕXXO има много хубави неща, но за рокли конкретно нямам идея.

# 36
  • Мнения: 4 187
Освен в Тера Нова , плетени рокли и туники има и в New Yorker

# 37
  • Мнения: 159
Аууу, че темичка сте заформили. тъкмо за меен. По цял ден се ровя в нета за роклички, по магазините още не съм ходила. Видях, че в Calliope-то имало...Засега обаче още нищо не съм си харесала. Доста от нещата ми се виждат демоде...Някой да е по-запознат с тенденциите? newsm78

# 38
  • София
  • Мнения: 1 402
Момичета ,търся си плетена рокля,която да има опция да се носи и като туника,ако някой има информация къде мога да намеря(може и в нета) ЩЕ СЪМ МУ БЛАГОДАРНА

В Манго съм виждала такива рокли. В Пловдив има един магазин на центъра - пада се отдясната страна като се ходи в посока Централна Поща, на 20 метра е от Джумаята. Казва се Александра - там също има хубави плетени рокли на добри цени. Ако не се бъркам и в Кенвело мярках такива, но не съм сигурна. В момента подобни рокли са доста модерни и предполагам ще можеш да откриеш и на други места. Успех! Simple Smile

Относно притесненията на другите момичета за качеството - всичко зависи от начина на плетене, използваният материал и поддръжката съответно, дори и преждата (синтетика или естествено няма значение) да е качествена, има плетки, които са доста рехави сами по себе си и подобни дрехи трябва да се третират по-внимателно; за другото си знаете: чистият памук св свива при пране, вълната се степва - никога центрофуга, ако са естествени нишки със силни цветове има вероятност да пускат при пране и т.н.

Като цяло тера нова и калиопе имат много нискокачествени неща, тера нова има предимството да ги предлага по-евтино

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 12:45 от Dao

# 39
  • Мнения: 1 416
Запис да ви следя, че и аз се интересувам от плетени жилетки, туники, рокли. Миналата година се счупих да обикалям и пробвам и почти нищо не си харесах.

# 40
  • Мнения: 0
Извинете ме!Виждам,че темата е стара,но не знам как да пусна нова.Много ви моля,ако някой може да пусне ще му бъда благодарна  Praynig Спешно трябва да си намеря плетена рокля до вторник.Намерих нещо хубаво в един сайт,но е в Пазарджик,а аз съм от Благоевград.Много ми се иска да е ръчно.Ето това си харесах http://web.hit.bg/unikalnopletivo/pleteni%20rokli,pleteni%20potn … tiva,unikalni.swf .Ако е възможно да ми кажете и какво е значението на материала,че не знам какво е вискоза.Благодаря ви!Честит Празник!

# 41
  • Мнения: 4 187
Вискоза
Вискозата е първото изкуствено влакно, получено от човека още в края на 19ти век. То се произвежда от естествен материал-целулоза, затова от всички химически влакна това се счита за най-“естествено”. В зависимост от изходния материал ( дървесна кора, корени, слама)се получава вискозна маса, която след обработка може да придобие вид на памук, коприна, дори на козина.
От същият материал се получава и целофана, служещ за опаковка. Основните качества на вискозата са: приятна на допир, хигроскопична, въздухопропускаща.
С нейна помощ може да се подобрят качествата на памучната прежда, като при добавянето и се повишава скоростта на изтегляне на влагата и износоустойчивостта на изделията. Важно предимство е и това, че не натрупва статично електричество.
При пране трябва да сме особено внимателни с дрехите от вискоза. Те не трябва да се изстискват със сила, защото мократа вискоза не се отличава с особена здравина.
Докато памучните платове при намокряне стават по - здрави, вискозата може да бъде пробита дори и със пръст.


# 42
  • Мнения: 0
Благодаря ти star за пояснението  Peace Банкетът вече мина,но си избрах първата рокля от каталога(черната с цикламената потплата) https://sites.google.com/site/modernipletiva/ Оплетоха ми подобна тук,но ми взеха повече пари  Shocked Запалена съм по плетивата,моля ако някой знае другаде където плетът ръчно най-вече рокли нека даде линк.

# 43
  • Мнения: 0
Тук съм виждала точно такива рокли – туники: www.elmaira.com  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 8
Вчера си купих лилава плетена рокля на пазарчето в Дружба. Много ми харесва как стои, но не знам дали ще запази формата си дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт