Моля за съвет относно изцеждането

  • 611
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 315
Майчета с повече опит - искам съвет. Първото си дете почти не съм кърмила, не искаше да суче и се отби на 2 месеца, а и това беше преди близо 13 години, та всичко съм забравила. Сега искам да кърмя, но вчера бебчето получи разтройство - лекарите се усъмниха, че е възможно от Дуфалака, който ми даваха в болницата за изхождане и ми казаха да не я кърмя, а да давам АМ. Днес тя няма разтройсто и аз реших пак да си я кърмя, но гърдите ми са корави и тежки и ме болят. Като се опитам да изцедя нещо  - излиза съвсем малко и адски ме боли. Цедя се с помпа на Авент, ръчна. Тя суче, но заспива и после иска шише, защото й е по-лесно, а на цицата иска да спи - все едно е залъгалка. Зърната ми са разранени - мажа ги с крем.
Посъветвайте ме как да процедирам нататък. Да се изцеждам ли? Да я дохранвам ли или да я оставям на това, което е изсукала? Praynig

# 1
  • Мнения: 272
ох, много ти съчувствам. според мен не давай шише. тя вече се е пообъркала, но пак ще засуче с малко повече настойчивост. Относно гърдите трябва да цедиш за да не се усложни ситуацията. при мен като беше така цедях на ръка, защото зърната ме боляха адски. слагай памперс с гореша вода или топли гърдите с душ за да се отпуснат и да текат по-лесно. някои съветват да се слагат студени компреси след това, аз не съм го практикувала. най-добрата помпа е бебето. и в най-черните си дни съм слагала малката на гърдата. само това ме спасяваше. трябва да си настоятелна и да будиш бебка. всички заспиват в началото. не се поддавай на изкушението да даваш шише, ако искаш да продължиш да кърмиш. успех!
с една дума- кърми, кърми, кърми! никакви добавяния, шишета, залъгалки, ам.

# 2
  • Мнения: 1 479
според мен трябва да се обърнеш към консултант по кърмене, тук Хедра и мадам Бу могат много да ти помогнат (не казвам, 4е другите не могат). Те ще ти зададат много адекватни въпроси относно подробности във вашия слу4ай и като полу4ат отговори ще ти даадат ценен съвет как да се справиш....следвай много стриктно съветите им....и аз съм на мнение да не дохранваш...това е на4алото на края на кърменето....УСПЕХ

# 3
  • Мнения: 42
Да, наистина, те ще ти помогнат много. Аз лично не съм се изцеждала досега. Мисля, че можеш да кърмиш детето си и с малко търпение да го приучиш. Все пак е на 5 дни. За зърната съм чувала, че се мажат с Гермастан. Аз лично само в началото имах проблема с разранените зърна,  и се мажеш с кърма. Бързо ми минаха и нямах болки. Чела съм, че детето най-добре може да корегира млекоподаването. Аз го кърмех на поискване и също в началото гърдите ми бяпа твърди като камък. Бавно нещата ще се нормализират. Успех.

# 4
  • Мнения: 1 479
Мога да те посъветвам следното:
- опитай да се намажеш с Гарместан, много помага
- слагай бебка 4есто на гърда
- изцеждай се (но не до последната капка, 4е може да предизвикаш хиперлактация) за да стимулираш гърдите
- промени позата на кърмене, тя може да е проблем за зърната
- можеш да опиташ със силиконови зърна (на Авент или 4ико), но само докато ти заздравеят зърната, след това ги махни (казвам го от опит, защото аз ве4е 5-ти месец не съм ги махнала)
- буди бебка, щипкай я по ухото, по нослето и т.н.

Но пак ти казвам консултирай се с консултант

В библиотеката има много материал, когато имаш време про4ети за твоите проблеми

# 5
  • София
  • Мнения: 193
В началото и на мен така ми ставаха гърдите ,така докато се регулират . Аз правех следното ,влизах в банята и си правех много горещ душ най-вече насочен към гърдите ,там под водата цедях малко ,после  с помпичката докато ми олекне  или  давах на бебето да суче . Предлагах гърда при всяко събуждане .По-добре не давай нищо друго защото ще се отбие, просто й предлагай на често.,винаги когато се събуди . Дъщеря ми в началото сучеше през2 часа ,даже 1,5ч. така постепенно чак към 3-4 месец удължи интервала. А за зърната и при двете ми деца така ми се разраняваха първия месец после всичко преминава ,болеше ме много докато бебето засуче в началото . Мажи ги с Герместан ,дръж ги малко на открито. Дано съм полезна  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 524
когато моите гърди бяха така напрегнати си правх топли компреси и масажирах гърдата отгоре надоли към зърното и след това изцеждах малко до облегчаване и предлагах на бебето. цеди ги но не докрай за да не ги стимулираш твърде много и да стане свръх лактация.
давай на бебето да суче по често и по възможност избягвай да му даваш от шише- дори и да не се отбие по този начин, със сигурност ще му допадне по "лесния " начин и няма да иска от гърда, където трябва да положи малко усилия.
мажи си гърдите с кремове на ланолинова основа, тъй като те не се нуждаят от отмиване а кожата на гърдите ти е достатъчно суха сега. например аз лично ползвах лансинох и крема на авент.
гармастан обезателно трябва да се мие преди кърмене.
пожелавам ти успех! при мен поне помогна Peace

# 7
  • Мнения: 272
Да, наистина, те ще ти помогнат много. Аз лично не съм се изцеждала досега. Мисля, че можеш да кърмиш детето си и с малко търпение да го приучиш. Все пак е на 5 дни. За зърната съм чувала, че се мажат с Гермастан. Аз лично само в началото имах проблема с разранените зърна,  и се мажеш с кърма. Бързо ми минаха и нямах болки. Чела съм, че детето най-добре може да корегира млекоподаването. Аз го кърмех на поискване и също в началото гърдите ми бяпа твърди като камък. Бавно нещата ще се нормализират. Успех.

подкрепям!

# 8
  • София
  • Мнения: 40
когато моите гърди бяха така напрегнати си правх топли компреси и масажирах гърдата отгоре надоли към зърното и след това изцеждах малко до облегчаване и предлагах на бебето. цеди ги но не докрай за да не ги стимулираш твърде много и да стане свръх лактация.
давай на бебето да суче по често и по възможност избягвай да му даваш от шише- дори и да не се отбие по този начин, със сигурност ще му допадне по "лесния " начин и няма да иска от гърда, където трябва да положи малко усилия.
мажи си гърдите с кремове на ланолинова основа, тъй като те не се нуждаят от отмиване а кожата на гърдите ти е достатъчно суха сега. например аз лично ползвах лансинох и крема на авент.
гармастан обезателно трябва да се мие преди кърмене.
пожелавам ти успех! при мен поне помогна Peace


Подкрепям!
Какво значи разтройство на кърмачето? Колко пъти се изхожда? Моето бебе акаше при всяко хранене почти до средата на втори месец. Храним се на поискване...В болницата го закърмих чак на петия ден (взимах антибиотици несъвместими с кърменето), но нямаше проблеми. Освен шише не давай и никакви залъгалки, не оставяй бебето да прегладнее- тогава кърменето не протича както трябва. Съветвам те да потърсиш и консултант по кърмене, например в Консултативен кабинет по кърмене в "Майчин дом"-  "Денят на отворени врати за месец септември ще е 27.09 - събота. Очакваме вашите обаждания за записване на часове за преглед на телефона на кабинета: 0896 418 488". Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт