Витамин C

  • 6 415
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 33
усвоява ли се през кожата? Имах час при козметичката за процедури с йонофореза. Обаче тя взе че се разболя и аз взех че си купих две ампулки течен витамин Ц от аптеката. Дали има смисъл да се намажа и има ли някакъв риск, примерно, да се изприщя или зачервя или да стана на петна?

# 1
  • Мнения: 3 830
Не се усвоява много много, ама не е като без хич.
Няма да се изприщиш, споко.
Мажи си се. Peace

# 2
  • Мнения: 2 110
Витамин Ц , е водоразтворим витамин и се губи много лесно! Например разрязана ябълка губи 50% от витамин Ц, след час ! Ако си отворила ампулите ги използвай ! Искам само да ти кажа от опит ,че аз съм с чувствителна кожа и от витамин Ц се зачервявам ! Незнам твоята каква е, но ти казваш ,че козметичката ти го слага ,значи е за теб !

# 3
  • Варна
  • Мнения: 33
Хм, и моята е чувствителна. Аз досега не съм си слагала. А, май веднъж преди години, ама тогава кожата ми си беше нормална. Не съм ги отворила. Това го знам, че се окислява. То си е нормален течен витамин Ц на софарма от аптеката, не е козметичен продукт. Аптекарката каза, след като и казах за какво ми е, че някои хора си го слагали  в крема. Има ли смисъл?

# 4
  • Мнения: 528
Май че действаше леко избелващо на кожата newsm78 може и да греша

# 5
  • Варна
  • Мнения: 33
Май че действаше леко избелващо на кожата newsm78 може и да греша
Не грешиш, така е. Но и спомага за образуването на колаген. Така че хубаво ми се вижда да си сложа след лятото, морето и слънцето. Не търся моментален ефект.

# 6
  • Мнения: 3 830
В кремове едва ли има полза.
Щом имат досег с кислород, молекулите на витамин С се разрушават и съответно витаминът изчезва. Говоря за течния такъв. На таблетки не знам каква е технологията за съхранение.
Може би веднага след като се отвори ампулата...трябва да се използва ли... не знам. Може би си има някакъв начин за производство и  в течен вид и  да не изчезва витаминът.
Другият вариант е да подражавате на онази реклама, където момичето си натъркваше половинка портокал или лимон върху носа. Laughing Peace

# 7
  • Мнения: 776
усвоява ли се през кожата? Имах час при козметичката за процедури с йонофореза. Обаче тя взе че се разболя и аз взех че си купих две ампулки течен витамин Ц от аптеката. Дали има смисъл да се намажа и има ли някакъв риск, примерно, да се изприщя или зачервя или да стана на петна?

Така да се мажеш сама, няма смисъл, но благодарение на йонофорезата прониква навътре в кожата - правили са ми такива процедури, ефектът е леко избелващ, освежава се лицето Peace Също, първо си направи "тест" вкъщи да видиш дали нямаш някаква непоносимост - мацни отзад зад ухото или на нежните места, аз така действам с всяка козметика Wink

# 8
  • Мнения: 40
малко инфо:
Витамин С (аскорбинова киселина)
Укрепва кръвоносните съдове, подобрява дейността на съединителната тъкан. Въздействието му върху кожата има антиоксидантен характер особено когато е в съчетание с витамин Е. Необходим за синтеза на колаген. Ускорява процесите на заздравяване на кожата, намалява проявите на алергия, избелва, понижава количеството на изработения меланин, предотвратява процеса на преждевременно стареене.
http://wishbeauty.bg/vitamins.htm

# 9
  • Мнения: 277
.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 15:53 от Lexи

# 10
  • Мнения: 3 312
намажи се  Peace  няма да ти навреди

# 11
  • Мнения: 304
 Peaceспоред мен трябва да се консумират повече плодове,но и крема няма да ти навреди

Общи условия

Активация на акаунт