Поразена съм от директорката на детската градина

  • 7 444
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 585
Здравейте, мами,
Поразена съм.
Сина ми е на детска градина от една седмица и днес се е напишкал два пъти, по време на следобедния сън. Директорката ми заяви, че спрямо правилника на детските градини, можела да го изключи, ако това стане регулярно.
Някой чувал ли е подобно нещо??? newsm78 #Crazy #2gunfire

# 1
  • Мнения: 9 814
ЕЕЕЕ, тая наистина прекалиха!
Няма такова нещо.
Кажи й да ходи да се  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 2
  • Мнения: 585
Опитвам се да намеря въпросния правилник из интернет, но нещо неуспешно. Имате ли някакви идеи?

# 3
  • Мнения: 2 307
Невероятно ooooh!,думи нямам...

# 4
  • Мнения: 194
Майка ми работи отдавна в детска градина и ясла ама такова нещо за сефте чуваме.Като й го прочетох направо се  #Crazy и двете,Тая луда ли е бе?Как може такова безобразие newsm11

# 5
  • Мнения: 9 814
Опитвам се да намеря въпросния правилник из интернет, но нещо неуспешно. Имате ли някакви идеи?

Такъв правилник, че напишкващо се дете ще бъде изключено от ДГ заради това- НЯМА!

# 6
  • Мнения: 4 111
Поискай да ти покаже правилника. Що за безумие е това?!

# 7
  • Мнения: 565
Черно на бяло да ти покаже! Тези взеха да се изявават като феодали #2gunfire

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте, мами,
Поразена съм.
Сина ми е на детска градина от една седмица и днес се е напишкал два пъти, по време на следобедния сън. Директорката ми заяви, че спрямо правилника на детските градини, можела да го изключи, ако това стане регулярно.
Някой чувал ли е подобно нещо??? newsm78 #Crazy #2gunfire

Прекалявят вече ,  то тяхното на нищо не прилича .

Спокойно няма такъв правилник, те разрешиха деца с говорни и  слухови дефекти (прощавайте не искам да засегна никой) да са в ЦДГ И ОДЗта за по лесно адаптиране в околния свят , та сега за едно напикаване, просто не им се занимава.

 Води си детето и не им обръщай внимание на приказките.

# 9
  • Мнения: 112
Опитвам се да намеря въпросния правилник из интернет, но нещо неуспешно. Имате ли някакви идеи?

Такъв правилник, че напишкващо се дете ще бъде изключено от ДГ заради това- НЯМА!

Просто няма!

Явно детето им е създало работа-да го преобуят и т.н. и са решили да `вземат`мерки срещу това. Не се давай-за това им плащат, това им е работата, като не им харесва-да напуснат...

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Такъв правилник не съществува, освен ако не са си приели някакъв си техен, вътрешен правилник. Доколкото знам, всяка детска градина може да има такъв. Ето какво намерих по въпроса: "Директорът на детската градина отговаря за цялостната организация, изпълнение и контрол на дейностите по настоящия правилник. Правилникът се утвърждава от директора не по-късно от началото на учебната година и се представя в РИО на МОН при заверката на Списък-Образец № 2.
Директорът:
• организира запознаването с настоящия правилник на децата, личния състав на детската градина, родители и гости;
• осигурява към длъжностните характеристики на личния състав да се впишат конкретните им задължения за осигуряване на безопасни условия на възпитание, обучение и труд;
• осигурява пожаро-обезопасяването в детската градина чрез спазването на действащите норми, правила, наредби и предписания;
• осигурява провеждането на тренировка за действия при евакуация /пожар, бедствия, аварии и заплахи от терористични актове /......"

В този случай може да го поискаш единствено от тях, за да се увериш, че казаното е истина.
Ако действително това изискване е залегнало като точка в правилника им, просто оставам без думи от поредното безумие!!! 

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 18:07 от riri_tol

# 11
  • София
  • Мнения: 3 524
правилника си е на всяка ДГ но такова нещо едва ли има в него. нашата директорка пък ми даде да попълня някаква декларация на която отдолу пишеше че съм запозната с правилника и когато й го поисках, за да се запозная наистина, настана доста суматоха, просто не си правят труда да ти го предложат, това е. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 803
Категорично няма такова нещо. Не се давайте! Hug

# 13
  • Мнения: 1 554
на директорката може да и тегля една,какви са тези глупости ooooh!

# 14
  • Мнения: 63
atrexa,здравей!не й слушай глупостите,правилника е един и същ за всички д.г.,такава глупост няма.аз работя в д.г.като учител миналата уч.година изпратих подготвителна група в училище имах две деца,които се напикаваха до край,но ние си ги гледахме 4 години.единствено помолихме родителите да донесат напикавки или найлон,за да не се мокри дюшека и детето да не спи на влагата,а родителите предложиха памперси,но като станат 4-5г започват да се срамуват и не е много удачен този метод,знаете колко са жестоки децата понякога,такаче ако искаш й предложи този вариант,а и за детето ще е по-добре,че така като споделяш нищо чудно да стои мокро някой път

Общи условия

Активация на акаунт