Любители на котки - тема 13

  • 21 482
  • 327
  •   1
Отговори
# 315
  • Враца
  • Мнения: 876
Джуванийка масата и е любима когато се сменя покривката (същото е и като се оправя леглото)...голям кеф е и време за игра...иначе не прави бели по масата да хапва...виж трябва всичко да се подуши, защото е страшно любопитна...най е интересна когато някой направи беля вместо нея и тя тича с всички сили да види какво става и едва ли не да му се скара с пръст (лапа)...при нас проблема са повече кухненските шкафове...любимо място за катерене са разстоянията над кухненските горни шкафове...да ни гледа отвисоко и да проверява какво става...да събере някой паяк ако е останал скрит от нея...ако щете вярвайте но това беше първото лято в което не ме е хапнал нит един комар и то без препарати в контактите, без мрежи на прозорците (Джуванийка ги накъса за да се разхожда по первазите)...
относно яденето от масата при нас си има правила...дори и да и се дава нещо от масата задължително в купичката...друг е въпроса че тя веднага си го пренася на пътечката на топло...но никога не посяга сама...седи на диванчето чака и ако не и се обърне внимание едно сърцераздирателно мяуууууу върши работа почти винаги..

иначе е много сладка когато се прибираме от работа и познава мотора на колата (систъра ми се прибира малко по рано и я пуска на разходка)...дори да е тръгнала да се разходи традицията е да се убеди че ще се вкара колата, да потъркаме бузи в бузи, да се гушнем и тогава беж лиске да бягаме (изключение правят случаите когато не е хапнала)...

# 316
  • София
  • Мнения: 1 825
Привет и от нас! От месеци не съм ви посещавала. Цяло лято обикалях по чужбина, като за целта бях командировала двата котарака при мама, но Кьорчо ми бе докаран по спешност преди месец, защото пак го натисна циститът. Оправихме се, слава Богу, но много зачестяха кризите и в идните дни ще го водя на хомеопат. Очевидно е, че стандартната медицина не може да се справи. Sad А на мен ми омръзна да гледам как животното ми се гърчи от болка всеки път, когато незнайно защо възпалението се появява отново. На специална храна сме, на топло и на сухо сме, така да се каже го гледаме и глезим повече от децата си....
Нямам време да ви чета, но дано сте живи и здрави. Поздрави!

# 317
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Нашата Кетишонка пък сменя зъбчета Crazy Тази сутрин едно останало в ръката на мъжа ми. И венците и едни зачервени и постоянно гледа да ги чеше - захапва ни, но едно лекичко и по-скоро ги търка, отколкото да захапва силно. Кучешките ги смени вече, поне горните, сега задните растат. Много ми е сладко милото кюфтенце Heart Eyes

# 318
  • Мнения: 5 173
Аз пък вчера едва съм заспала. Рижо дишаше все 1 му е запушено нослето, издаваше 1 хъркащи звуци и аз съответно съм се заслушала как диша. ПО 1 вр усещам, че не диша или поне аз не го чувам и изпадам в ужас, тикам го насам-натам, той започва да диша и вс се повтаря. Така съм и заспала, заслушана в дишането му. По 1 вр започнах да си мисля, че ще ми умре под юргана. Е, жив си е. И в този ред на мисли, дали не мога да му слагам Олинт в нослето?

# 319
  • Мнения: 1 540
Шушулче, аз никога не бих сложила капки за нос на котето. Не сте ли забелязали как след като спрете да ползвате капки за нос, лигавицата като че ли се подува и това отшумява до няколко часа. Това е реакция от капките за нос, но не е проблем да дишаме през устата за известно време, докато отшумее това. За котките, обаче, не е привично да дишат през устата. Един ветеринар дори ми беше казал, че ако почнат да дишат през устата, значи са пред умиране. Затова не бих експериментирала с капки за нос на коте  Rolling Eyes Дори моя Рижко, за който знаете, че има здравословен проблем и съответно диша трудно ден и нощ, никога не диша през устата, колкото и да се мъчи. Хърка, смърка, свирука, ама винаги през нослето. Аз не бих рискувала му се подуе нослето на твоя Рижо. Пиши как се справя твоя Рижи.

# 320
  • Мнения: 5 173
Това не го знаех. Няма да му давам. В момента набираме 1 материал и спи до мен на комп стол, а аз съм на обикновен. Цар си ми е той!

# 321
  • Мнения: 416

Джес


Зоро в къщата построена от малкия строител Simple Smile
и още малко снимки --> http://www.snimka.bg/album.php?album_id=265347&pid=8337664

# 322
  • София
  • Мнения: 39 744
Дияна беше строила подобна къща на Торо. И го вкара вътре. И келеша стои, не излиза Simple Smile

# 323
  • София
  • Мнения: 5 708
AnMary я да те питам теб какво означава това Падуан,сега видях ,че си с тази степен?

# 324
  • Мнения: 5 173
помощник модератор.

Защо пък да е келеш? Харесва му на котето!

# 325
  • Мнения: 48
 Simple Smile   ех, че хубави снимки сте постнали! много са сладки всички мустакатковци! И има и нови сладки муцунки - добре дошли     bouquet

Аз все още си мился за Тропчо на Бри    Hug   Не видях в някой постинг да пише, че се е върнал, но много се надявам да го направи вече.

Момичета, вчера Лейзи бе скочила/паднала от трасата. Ние сме на втория етаж, та не е било нещо тежко. Аз се чудя обаче каква е причината за това и за това искам да ви питам.

Имам две опасения - първото е, че парапета ни е металан, но пък тя и до сега си е ходила по металния парапет и не е било проблем    Thinking   другото ми опасение е, че вчера не ми издържаха нервите и се накарах за дъщеря ми, че хем иска да ходим на едно мероприятие двете, хем се мота да последно и аз се изнервих, понеже това мотане не се случва за първи път, а аз не знаех точно къде се намира тази сграда, дето трябваше да отидем, а Лили ми вика "Ами нали сме с колата. Няма да закъснеем!" и аз не издържах и се развиках, че дори и с колата да сме на мене пак ми е нужно време, защото колата се кара по път, а не лети и че като отиваме за първи път е нормално да имаме достатъчно време, ако се наложи да търсим адреса и т.н. от този сорт, ама понеже вече бях избесняла от мотането и виках    Rolling Eyes   а това у нас не се случва. И сега не знам дали пък може това да е стреснало Лейзи и та да е скочила заради моето викане? Не знам какво да мисля. Вие имали ли сте подобен случай?

Когато се прибрахме у нас един съсед ми каза, че котето ми е на двора. Аз чак облещих очи и тичам да я търся - тя сладураната се качила на парапета на съседката под нас и стои там и чака. Отидох да я взема - беше си уплашена и скочи на терасата на съседката. В това време виждам с периферното си зрение, че пердето на съседката се мърда = тоест, съседката наднича, ама аз гледах да си взема котето и да си ходим. Лили каза, че съседката излязла на терсата и казала нещо, ама не стана ясно какво. Както и да е. Прибрахме се у нас и Лейзи веднага се успокои. Лили и даде някаква глезотийка и така се кротнаха.

Ами...такива перипетии. Сега отивам да я видя какво прави, че пак излеза на терасата...

Хубав ден от мен!     bouquet

# 326
  • Мнения: 1 027
Шушулче, пуснете му едни кръвни изследвания на Рижо за всеки случай. не че му има нещо, разбира се, ама ей така, да се успокоите Peace

# 327

Общи условия

Активация на акаунт