Отдалеко - да е леко на СЕДМОКЛАСНИЦИТЕ

  • 18 258
  • 301
  •   2
Отговори
# 135
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605


Да ви почерпя, макар и малко късно за здравето на "малкото" ми голямо момиче - днес става на 13!

# 136
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Да ти е жива и здрава, bdbaloni и много да се слушкате

# 137
 newsm59  Да ти е жива и здрава и много, много да те радва .
Желая и много успехи и късмет на изпитите
 

# 138
  • На село
  • Мнения: 873
Честито!
Здраве и късмет на момичето, а на мама - винаги да се гордее с нея!

# 139
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Благодаря ви момичета!  Hug

# 140
  • Sf
  • Мнения: 978
Честит рожден ден и от мен, с малко закъснение!   party023

# 141
  • Мнения: 2 992
Момичета,
надявам се, че не се сърдите, че Ви понаглеждам. миналата година бяхме на вашия хал и знам какво ви е.
Състзанията и оолимпиадите са препоръчителни. Даже , ако намерите време ги пускайте на пробните изпити в СМГ или в Първа частна математическа гимназия. Така ще си сверявате часовника най-добре. Т.г.  по БЕЛ мисля, че всички деца се справиха блестящо и математиката се оказа решаваща

# 142
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Моята госпожица не ще и да чуе да се явява на състезания, ще агитирам още, но е трудно.

# 143
  • Мнения: 2 438
В чуденка съм - на седмокласници 6-тици не се ли пишат? Най не обичам такава "отрицателна" мотивация, въпреки, че правилото е, че се учи за знания, а не за оценки. Моят тийн не е пръв отличник, но чувам от други майки, чиито деца са отличниците на класа, че и те имат петици. Странна работа.newsm78

# 144
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 percepolis и петицата е чудесна оценка.

taniast - да ти е жива и здрава.

# 145
  • На село
  • Мнения: 873
Да, петицата е много хубава оценка, но от 1-6ти и от 8-12ти клас Mr. Green.
Миналата седмица имаха задача по желание да направят Power point презентация за Христо Ботев. Като текст беше много добра, а аз съм доста критична по отношение на съчиненията й. Госпожата я оцени за 5ца. И съм сигурна, че е заради липсата на снимки - 100 пъти повторих да сложи снимки, но щерката от мързел реши да ги спести, това обаче е друга тема. От целия клас само 4 деца направили такава презентация, другите решили да пасуват. Точно затова ме хвана яд на оценката - дъщеря ми беше много ентусиазирана (щом е за нещо, свързано с компютъра  Mr. Green), два-три часа търси материали, чете, писа, стара се - литературната задача беше изпълнена перфектно според мен, можеше през това време да скайпи или да се занимава с други глупости като съучениците си... и накрая петица - толкова обезкуражаващо...

# 146
  • На село
  • Мнения: 873
Момичета,
надявам се, че не се сърдите, че Ви понаглеждам. миналата година бяхме на вашия хал и знам какво ви е.
Състзанията и оолимпиадите са препоръчителни. Даже , ако намерите време ги пускайте на пробните изпити в СМГ или в Първа частна математическа гимназия. Така ще си сверявате часовника най-добре. Т.г.  по БЕЛ мисля, че всички деца се справиха блестящо и математиката се оказа решаваща

rosss, намирам твоите съвети и споделен опит, както и тези на cool witch и Krische за много ценни. Има една мъдра приказка "Не питай старило, а питай патило"  Wink. Пробните изпити в СМГ са тези, които са обявени на сайта им в раздел "Състезания" ли?

# 147
  • Мнения: 2 716
Маринова - мисля, че това са си състезания. За пробните изпити можеш да звъннеш в канцеларията и да попиташ. Мисля, че правят 3 или 4, но май е още рано.

# 148
  • Мнения: 2 438
На децата е втълпено, че се учи за знания, не за оценки. Не правя драми за 5, напротив - моят син много бързо представя знанията си, не се старае да изпипа нещата и оттам не винаги получава 6. Но при положение, че в класа му има деца-генийчета /международни олимпиади и т.н/, които също получават 5 - значи е тенденциозно.

# 149
  • София
  • Мнения: 2 958
Здравейте, аз също съм майка на седмокласник. Grinning

В чуденка съм - на седмокласници 6-тици не се ли пишат? Най не обичам такава "отрицателна" мотивация, въпреки, че правилото е, че се учи за знания, а не за оценки. Моят тийн не е пръв отличник, но чувам от други майки, чиито деца са отличниците на класа, че и те имат петици. Странна работа.newsm78

Моят син бих казала, че е по-скоро отличник. Но ето, на входните тестове по математика и български има 4-ки. Confused  Учителката по български ме успокои, че въпреки тази оценка, той има знания и ще я поправи, но тази по математика...не знам.
Ходи на уроци и по двата предмета. /По физика е издокарал 5-ца.По другите предмети 6-ци./


Още е рано да кажа, че се е преуморил, но миналата седмица му се събра 7 -дневна учебна седмица + тази 6 дни.  ooooh! /Ходи на уроци по принцип в събота, но сега беше и в неделя/. Та и това ме притеснява.
Но пък от друга страна,  отсега - нататък ще са натоварени с повече учене.


Пак ще се включа.

УСПЕХ на всички деца!  bouquet

ПП- Видях, че споменавате за 25/10 , турнира по  математика.  И аз мисля да го пращам на всякакъв вид състезания, за тренировка. Трябва им и бързина. Tired

Общи условия

Активация на акаунт