Отдалеко - да е леко на СЕДМОКЛАСНИЦИТЕ

  • 18 240
  • 301
  •   1
Отговори
# 195
  • Sf
  • Мнения: 978
За изпита по рисуване: Момичета, не съм запозната в детайли все още. Знам, че се рисува с молив - обемни фигури със светлосянка. В Художествената имало допълнително и цветна задача.

Относно местата за кандидатстване с рисуване: Художествената гимназия, Полиграфическата гимназия и Гимназията по приложни изкуства. Наскоро разбрах, че има и СОУ с паралелки по рисуване, където се кандидатства пак след 7 клас - не съм проучвала.

Информацията ми е твърде оскъдна, дано все пак е полезна.

Аз все още съм концентрирана върху подготовката и не съм задълбавала в темата "Къде да се учи". Може би защото вкъщи се обсъждат само Художествената и Полиграфическата, а там изискванията са най-строги - все си мисля, че ако сме подготвени за тези двете, другите няма да са по-различни.

# 196
  • Мнения: 3 197
cool_witch понеже за НПМГ не знаеш какво излиза след това - Та да цитирам моят съпруг - Оттам всичко моежело да сте стане и икономист и лекар и т.н. Точните думи, от математик всичко става. Съпругът ми където отиде все има съученици. Това било училището, не само според съпругът ми, което ги карало да мислят. Не всеки можел там.
Например аз съм завършила Търговски техникум, от нас лекари не става, защото и дори поне преди нямахме право да кандидатствуваме това, защото не учихме биология и, леко е засегната химията и физиката, колкото ни трябва по специалността и т.н.

Аз ли не знам?  Joy
По-скоро не си ми разбрала поста.
Съвсем наясно съм, още повече, че НПМГ ни беше резервния вариант, до който за мое щастие не опряхме.
За математиците е ясно, там няма място за коментар и на 100 % подкрепям думите на мъжа ти.
Аз коментирах паралелката "физика" в НПМГ и това, че детето не е наясно какво го чака там.

# 197
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Та като сме почнали темата за рисуването... Мислите ли, че има смисъл да се кандидатства с рисуване, ако детето не е ходило на уроци?  newsm78 Дъщеря ми обича много да рисува (решила е, че като порасне ще се занимава с дизайн, поне засега де....  Mr. Green). Но въобще не сме обмисляли вариант за кандидатстване с рисуване - не знам защо съм решила, че ако не се занимаваш допълнително, нямаш шансове...

# 198
  • Мнения: 21
Донесена от вихара и моята дъщеря иска да кандидатства с Рисуване но ще видим.

# 199
  • Мнения: 2 716
На мен ми се вижда много неперспективно кандидатстването с рисуване.
Какъв занаят дава?
Вътрешен дизайн, художник, работа в рекламата?
Не знам. Струва ми се като "допълнително" можене. Не основно.

# 200
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Абе Знаток и аз мислех като теб, но откакто две деца познавам с такова кандидатстване и да ти кажа за малкия само такова нещо съм се замислила.

Едното в момента се занимава с Уеб дизайн и още  е в 11 клас, ама вади луди пари (като за ученик ). Учителите по рисуване и на двете казаха - ето това ги насочете, ще успеят. Да не ти разправям, колко отчаяни бяха родителите, че не ги бива в ученето. Другото сега в Академията влезе едно от първите. Какви ли не неща прави и то си изкарва пари.

А отделно отличници бяха в училище (едното е), ами децата просто придобиха увереност, че могат.

# 201
  • Мнения: 2 716
Каквото и да решат, стига да го правят добре, ще е отполза.
СМГ + рисуване = Архитектура все пак  Wink

Не казвам, че няма занаят, а че трябва да комбинират с друга, "сериозна" специалност. За да изкарват пари.

# 202
  • гр. София
  • Мнения: 1 887

СМГ + рисуване = Архитектура все пак  Wink


Moят мъж реши,че Строителният техникум е подходящ старт за архитектура,но Теди отсече,че не му се носят тухли. Joy
Последно искал да става артист.  #Crazy   newsm78
Физиката била между другото.

# 203
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Елица - става за артист, има много артистична физиономия. Сетил ли се е в тяхното училище е една от най-добрите театрялни школи.

# 204
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
dorothy,добре ,че си ти да ме информираш. Hug
Разгеле в събота отиде на мат.състезание.

# 205
  • Мнения: 2 437
От вчера съм в шаш - тийна е на дамски рожден ден. Направих проучване сред приятелките си на какво се радват 13-15 годишни госпожици и още не мога да дам съвет за подаръка. Явно накрая ще взема аз нещо неутрално. Все пак от 5 години синът е само по мъжки купони, но сега пак има сближаване на половете.

# 206
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
От вчера съм в шаш - тийна е на дамски рожден ден. Направих проучване сред приятелките си на какво се радват 13-15 годишни госпожици и още не мога да дам съвет за подаръка. Явно накрая ще взема аз нещо неутрално. Все пак от 5 години синът е само по мъжки купони, но сега пак има сближаване на половете.

Аз подарявам бижута - сребърни и винаги има страхотен ефект.

# 207
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Бижута - сребърни, кожени, дървени - зависи по какво си пада девойката, висулка за телефон, разни засукани тефтери, които стават за лексикони, малки кутийки за бижута, малки парфюмчета... абе въобще разни женски работи  Mr. Green

# 208
  • Мнения: 2 437
Много благодаря за предложенията. Мисля да взема нещо сребърно утре, каквото ми хареса. Ако са обеци и тийнката няма пробити уши може да ги носи майка й.

# 209
  • Мнения: 3 740
Мисля да взема нещо сребърно утре, каквото ми хареса. Ако са обеци и тийнката няма пробити уши може да ги носи майка й.

Аха, ще спечелите точки пред тъщата. Mr. Green Но ще загубите пред момата.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт