Сексът след раждането...

  • 2 282
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
Здравейте!
Хрумна ми да пусна отделна тема, малко деликатна, но съм много любопитна Embarassed.
Към вече раждалите мами - промени ли се сексът след раждането на бебето? Предполагам, че има значение също нормално ли е било раждането или чрез секцио. А, и кога започнахте отново да правите секс?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 621
Здравей! При мен се промени единствено в положителна насока Laughing, аз раждах нормално,за пръв път след раждането пробвахме около 50 -ия ден,след прегледа при гинеколог и след изтичането на всички лохии.Не съм имала проблеми или болки въпреки трите външни шева.Хич не се притеснявай от секса след раждането,макар че всеки е различен.Успех! Wink

# 2
  • Мнения: 456
Нормално първо раждане, голямо бебе и много шевове. В началото болки, после няма проблем... Но наистина е различно при всеки... newsm53

# 3
  • Мнения: 532
Нормално раждане , секс след 45 ден , нормален ( в началото малко ме наболяваха ( външните ) шевове , после супер.Не мога да кажа , че е по - различен от преди това все пак сме си същите хора и си правим същия сека.Според мен ако някой си мисли , че прави различен секс - това е само в съзнанието му.Не искам да се заяждам това си е лично мнение.

# 4
  • София
  • Мнения: 625
и аз имах нормално раждане........започнахме след 4месеца след събитието....... Rolling Eyesмалко ме болеше дори  исега на моменти ме боли Confused,но мисля,че нищо не се е променило даже е и по-хубаво..........

# 5
  • София
  • Мнения: 1 621
Абе по-хубаво е някак си, не ми разваляй илюзиите.И ние сме си същите ама си е по-хубав от преди и това е! Mr. Green

# 6
  • Мнения: 967
Ами според мен си е същото както преди. Само, че при мен доста болеше в началото, въпреки голямото внимание на таткото Sad Раждането ми беше нормално с малко шевове и бързо се възстанових, но болките при секс минаха чак след 6-7 месеца. Сега обаче всичко е супер Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 39 717
аз родих нормално, имах 4 вътрешни шева. Докато ме шиха сите д-ри се майтапеха, единя каза "гледай да не я направиш много тясна ... е то мъж й ще се радва де".
В началото малко ме болеше, но после всичко си дойде по мястото. Де да знам по-хубаво или по-лошо беше ... все хубаво си беше Simple Smile

# 8
  • Мнения: 138
Здравейте,
ние започнахме още мисля на третата седмица!Болеше , но бе и някак си вълнуващо!Особено като от гърдите течеше и мляко- защото при възбуда ако имате повече мляко започва да тече!Определено бе едно ново преживяване!Аз имах нормално раждане , без разкъсвания и шевове!Всичко е индивидуално!А и усешането наистина е различно , тъй като жената е доста по-широка след раждането!Както всичко в живота на жената- болка и удоволствие! Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 596
ле-ле, ле-ле - всички до тук сте раждали нормално - аз секцио - и какво да ви кажа аз имах невероятно желание (кой знае за каква нимфоманка ще ме вземете), чувствах се добре, нищо не ме болеше (малко ми придърпваше раната само), даже се обадих на докторката ми да я питам кога може - а тя милата шашната каза - е, изчакайте 40-я ден. Да, ама не го дочакахме.
За по-хубаво да ми е - не. Пак същото е. Но е хубаво.

# 10
  • Мнения: 430
Простете невежеството, но това за 40-те дни да не е от сорта "бабини...". Защо да се чака 40 дни? Или жената е "нечиста" или нещо си? Аз родих нормално, с епизиотомия. Кървенето ми спря за около 20 дни и ... пробвахме. Не знам дали ме болеше или просто се ужасявах от вероятността да ме заболи. Първите няколко пъти беше малко притеснително, но после си стана ОК. (като изключим леещото се мляко Embarassed)
Но аз определено се чувствам по-широка. Мъж ми твърди, че съм си както преди, но... аз си чувствам друго.

# 11
  • Мнения: 5 577
Родих нормално, без упойки, с 4 външни, и незнам колко вътрешни (но доста) шева. Секс правихме доста по-късно от другите мами, може би на 3 месец, беше ме страх. Но определено съм съгласна, 4е сега е по-хубаво...  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 472
родих секцио преди 4 месеца( второ секцио). Пробвахме на 25 ден( след като ми спряха течовете), не ме е боляло , но поне още около месец се чувствах по -суха ( което в последствие прочетох , че било нормално след раждане, ама аз реших , че нещо съм се повредила Embarassed). След това са същите супер нощи. Даже ми се иска повече ( явно заради сексуалния глад в последните 3 мсеца от бременността). Винаги ми е било много хубаво и сега си е така!!  Laughing

# 13
  • Мнения: 46 434
Простете невежеството, но това за 40-те дни да не е от сорта "бабини...". Защо да се чака 40 дни? Или жената е "нечиста" или нещо си? ........

Лохиите не са като менструацията и лекарите препоръчват да не се прави секс, докато не спрат.

Аз бях секцио, секс 50 дена след раждането - разлика няма  Laughing

# 14
  • Мнения: 2 066
Раждане - секцио, секс - след 1 месец, разлика - никаква!

Общи условия

Активация на акаунт