Запечено кърмаче - моля за съвет!

  • 2 780
  • 12
  •   1
Отговори
Темата може би не е за този форум, но не зная д-р Слънчева кога би ми отговорила , а въпросът е спешен , защото тримесечното ми кърмаче е вече 4-ти ден със запек.  Sad Само на кърма е , вода не пие.

# 1
  • Мнения: 260
Това, че не е акало 4 дни бебето, не означава автоматично, че има запек. Моята беба също беше на три месеца, когато се случи да се изака чак на 9-тия ден, самичка. Бабите ме бяха побъркали да и слагам термометъра, мушкато и какви ли не други акъли, обаче аз бях чела, че е нормално при условие, че бебето изглежда добре, не се напъва, не личи да го мъчи коремчето или нещо друго, защото кърмата се усвоява почти на 100% и просто не остава много за акане. Ако бебето ти не изглежда да го мъчи нещо, можеш да изчакаш още ден-два според мен, а ако се напъва или плаче можеш да пробваш с термометъра.

# 2
  • София
  • Мнения: 864
защо не пробваш да й направиш масаж на корем4ето с кръгови движения по посока на 4асовниковата стрелка, но с лек натиск, така е да се 4ува леко пъшкане от страна на беба. освен това каране на колело с кра4етата и свиване и изпъване на кра4етата къ корема пак да е 4ува леко пъшкане.
нашият рекорд е 3 деа и на 4тия се беше омазала цялата. но това с термометъра не ми харесва и отказвам категори4но да го пробвам!

# 3
  • София
  • Мнения: 570
Ох, и ние сме с такъв проблем. Но при нас е вече 5-ти ден. Има много теми по този въпрос и разбрах, че е нормално за бебенца, които са само на кърма. Понеже с баткото не съм имала такъв проблем и сега с малкото се притесних малко. Мисля да изчакам още 2 дни и ако още няма резултат, ще звънна на лекарката за съвет.

# 4
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Масажите помагат много. По горе са ти описали как. И ние имахме такъв проблем може би на вашата възраст. Рекорда ни е 2 седмици, като нищо не ни помогна - нито термометър, нито Дуфалак.
Най - добре е да се обадиш на педиатър ако бебо изглежда неспокойно или плаче.

# 5
  • Мнения: 94
Ние акаме веднъж на 8-10дена. Пробвала съм и с термометър - нищо не излиза. Когато и дойде времето сама се изаква. Така сме откакто стана на 3,5месеца

# 6
  • Мнения: 75
Звънях на педиатъра и тя ми препоръча да преваря вода с овесени ядки ( една ч.л. ядки в 300мл. вода) и да й дам с лъжичка.
Аз , обаче, вече бях мушнала термометъра и сега ще чакам. Ако не стане  ще варя ядки.

# 7
  • Мнения: 171
И ние имахме същия проблем преди няколко месеца. Оказа се, че кърмата ми е била намаляла доста и не й е стигала. Първо си мислех, че усвоява на 100%, обаче и наддаваше малко. Решихме проблема със слагане на гърда през 2 часа, изцеждане и нещата си дойдоха на място.
Пожелавам бързо решаване на ситуацията.
Овесената водичка съдържа глутен, който се дава след 6-я месец  Naughty.

# 8
  • Мнения: 2 401
Само недей да даваш водата от овесени ядки, заради глутена, но се чудя кога педиатрите ще престанатда дават такива безумни съвети. Confused
А иначе, ако бебчо си пишка нормално и си изглежда добре няма нищо притеснително и едва ли това е запек, обикновенно акото което изакват след паузата си е нормалното кашаво ако, само че в по-голямо количество, просто много бебета на тази възраст преминават през такива периоди и обикновенно след месец, два започват пак да си акат всеки ден.

# 9
  • София
  • Мнения: 570
Ние свършихме работа. Simple Smile Наистина не е запек - акото си беше нормално, но в голямо количество. Какво омазване беше...  Shocked
Мих го целия и му смених всички дрешки.
Така че няма място за притеснение.

# 10
  • Мнения: 1 089
Мда, ние също си бяхме запечени. Но не се връзвай на тия съвети с овесената вода. Ако е нужно, може да даваш Дуфалак, но не рискувай с глутена и подобните му на тази възраст. Лично аз до 5-тия ден престанах да предприемам каквото и да е било и чаках търпеливо. Действах с термометри и Дуфалаци едва след това. Ако е редовно запечен, гледай ти да ядеш или пиеш сок от сливи, круши, кайсии и т.н.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Това,че не ака 4 дни не означава,че има запек.
Не давай овесена вода.
Яж повече разхлабващи плодове и пий сокове

# 12
  • Мнения: 75
Свършихме "голямата работа" днес сутринта. За съжаление снощи и предложих от въпросната вода Embarassed , но тя пък ( слава Богу ) изпи само 10мл. Акото обаче, не беше с нормалната си консистенция - имаше вид на глина и зелен цвят- така че май си е било запек.
Дали пък наистина не е признак, че кърмата ми е намаляла? newsm78 Май съм по-склонна да мисля , че си е било най-обикновен запек.
Благодаря на всички , които се отзоваха!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт