Колко е прекрасен тоз момент - да усетя МАРТенчето вътре в мен

  • 12 654
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 659
 Привет и от мен. Аз както винаги за уикенда зачезнах, но сега пак съм на линия.
 Добре дошли на новите мами и много семейно щастие на бракувалите се.
 Да ви се похваля днес ми беше първата покупка за очакваното бебче - раница на Нивеа. Аз имам и от старата и ми върши чудна работа и до ден днешен.
 По въпроса със секциото и кърменето и аз се бях шашнала преди години, защото все се намираше някой да ми каже, че може да нямам кърма като не родя нормално, но аз имах в излишък и първите месеци даже бях донор. Имам познати, които родиха нормално, но така и не успяха да кърмят. Та според мен и скромния ми опит е много индивидуално и не е свързано с това как бебо се е появил на бял свят. Аз понякога страшно се дразня на разни "доброжелатели", които са вещи по всички въпроси и раздват съвети и препоръки без да си им ги искал. Особено, когато бременееш за първи път може страшно да те уплашат и подведат с историйките си. Аз например не съм искала да раждам секцио, а така се наложи и ми беше много гадно като ми говореха такива неща. Сега вече не обръщам внимание на такива неща.
 slancetoo, бързо да оздравяваш.
 Janitsa, стискам палци всичко да мине безпроблемно.
 Отивам да гледам снимчици.

 

# 226
  • Мнения: 201
Sissoni, относно кърменето мила, рецептата е постоянство и изцеждане Peace. С Елена си бях направила едно списъче с течностите, които трябва да изпия за през деня по часове, което много ми помогна (ще го намеря и живот и здраве март ще го кача Peace). Но най-вече изцеждането е от голямо значение - след като се напапкваше Ели, задължително се доизцеждах и така след около 2-2,5 часа гърдите бяха отново пълни. И най-важното според мен е да не си мислиш, че не му стига на бебо кърмата- така психически се затормозяваш и кърмата наистина намалява. Като пример ще ти кажа, че аз така се бях притеснила, че не й стига, а на консултацията детето си беше наддало с цял килограм и 100гр. От тогава (беше на 3 месеца) се успокойх и до 11 месеца, докато сама не се отказа от кърменето си се кърмихме Peace
Добре дошли на новите мами  bouquet

# 227
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Според това, което съм чела, без опит  Naughty
Кърмата "тръгва" след отрязването на пъпната връв, а тя все се реже както и да се роди бебчето. Можеш да си помогнеш със спокойствие и течности, но според мен си е природа ...

# 228
Здравейте!Прегледа ми мина супер и беше супер интересен.
Всичко в идеални пропорции,пуснаха ми за Даун(платих в лабораториите 50лв),ще го получи гинеколога след 10дни.
Измрънках да видим пола,и много интересно го завъртя на ехографа от всички страни.
Каза че сега ще ми  каже само предположение-МОМЧЕ-(това си предчувствам и аз).Аз също го видях- дупето,крачетата и между тях си висеше нещо,той каза че има вероятност да е пъпната връв,но аз съм си убедена .А той ще е сигурен след месец.

Много съм доволна.Попитах всичко:
-за сълзенето на гърдите -абсолютно нормално,да взема по-голям  размер сутиен
-попитах може ли да се заразя с токсоплазмоза от луканки-каза НЕ(вероятността е минимална и само теоретична)
-за придърпванията и болките -също е нормално,един месец да пия витамин Б комплекс

Видях на ехографа ,че бебо се намира на 1-2 пръста под пъпа.
сигурно има и други неща ,но сега не се сещам.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 16:31 от marussia

# 229
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Измрънках да видим пола,и много интересно го завъртя на ехографа от всички страни.
Каза че сега ще ми  каже само предположение-МОМЧЕ-(това си предчувствам и аз).Аз също го видях- дупето,крачетата и между тях си висеше нещо,той каза че има вероятност да е пъпната връв,но аз съм си убедена .А той ще е сигурен след месец.
В 4-ти месец няма как да видиш външни полови белези ... до колкото съм чела, образуват се простата/яйчници.
50 лв за БХС ли плати?

# 230
  • Мнения: 2
Здравейте!
Пак много сте писали! Днес цял ден ви чета! Много ме радвате с добрите резултати!
Яница, аз казах на директорката в петък и мина много добре! Олекна ми и казах и на колежката ми. Желая ти късмет и не отлагай! Вече официално можем да казваме, щом е минала 12 г.с.
Маруся, възможно ли е да ми изпратиш на ЛС при кой лекар беше на преглед и на частно ли е? Честито!
Честито на булките! Здраве щастие късмет и сбъднати мечти!
Май наближава нова тема.
Добре дошли нови мами!

# 231
  • Мнения: 3 621
Според това, което съм чела, без опит  Naughty
Кърмата "тръгва" след отрязването на пъпната връв, а тя все се реже както и да се роди бебчето. Можеш да си помогнеш със спокойствие и течности, но според мен си е природа ...
Кърмата тръгва от 1 до 3 дена след като падне плацентата. Точно затова успеха в кърменето няма никаква връзка с това дали раждането е било вагинално или секцио.

# 232
  • София
  • Мнения: 5 751
Уау, колко сте изписали!  ooooh! Laughing
Добре дошли на новите мами!  Hug Hug Hug Радвам се и на близнаците, които се появиха най-сетне!  Grinning   bouquet
Честито на булките!     bouquet   bouquet  bouquet Чакаме снимки!  Hug
Честити момченца и на тези, които са разбрали пола!  Simple Smile Писах и преди, но - не се гледа за пенис, а за тестиси  Wink
За кърмата и секциото - няма такова нещо, много мами от предишната ни тема кърмиха, и продължават да кърмят успешно, въпреки този начин на раждане.   Peace
Според това, което съм чела, без опит  Naughty
Кърмата "тръгва" след отрязването на пъпната връв, а тя все се реже както и да се роди бебчето. Можеш да си помогнеш със спокойствие и течности, но според мен си е природа ...
Кърмата тръгва от 1 до 3 дена след като падне плацентата. Точно затова успеха в кърменето няма никаква връзка с това дали раждането е било вагинално или секцио.
така е  Peace , въпреки че на една позната, родила нормално й слезе чак на 7мия ден, дори акушерките не могли да повярват. Случаи всякакви.  Rolling Eyes

# 233
  • Мнения: 3 621
Сега изчетох това което съм пропуснала.
Добре дошли на новите мами с пожелания за хубава и спокойна бременност и здрави бебчета накрая. Много се радвам че най после си имаме и близнаци
Радвам, се и за хубавите новини от прегледите на всички
Аз си чакам петъка с нетърпение вече.
Яница, не се тревожи ще им кажеш все някак , а те както искат да го приемат

# 234
  • Мнения: 1
Дидето, Веселче и Нефертити, благодаря за съветите. Малко рано подхванах тази тема, но този път съм решила по-сериозно да се отнеса към кърменето - освен, че е по-полезно е и доста по-лесно. Мисля че можеби първия път се отнесох малко несериозно и затова нямах успех.
Честито на мама с близнаците - това е двойна радост !

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Здравейте мамчета  Hug
Бях на Велинград и докато се върна 2 теми сте изписали, че и трета се задава като гледам  ooooh! Ще ме извините, но не мога всичко да прочета Sad
Фивър, поздравления! Отлично се справяш с оформянето на темата, аз лично съм го правила 2-3 пъти, голяма играчка е, особено първия път Tired

Честито на мамчетата за успешните прегледи! Моят е чак към 15 октомври и после към края на октомври ще ходя на 3Д и евентуално ще разбера полът, вече нямам търпение  Grinning

Радвам се, че успяхме да се видим с The_light и juffy9. Ако желаете втора среща аз съм на линия...
За обувки обикалях миналата седмица - мислех направо боти да си взема, ама още не са ги заредили, та се наложи обувки да взимам. Ботуши си имам, но като се надуят глезените е по-удобно с боти, пък и на лед е по-стабилно с тях.
За зодиите - аз съм скорпион, мъжът ми риби (водни зодии и се разбираме прекрасно), малката ми е водолей, исках да устискам до риби, но не успях  Laughing и дали е от зодията незнам, но хич не мога да изляза на глава с нея. Сега обаче се надявам да се роди риби и да ме слуша повече  Whistling Свекър, свекърва, зълва и баба ми - все рогати, не се разбирам с тях, майка ми пък лъв - хептен не мога да се разбера Crazy
Чао за сега, приятна вечер на всички!
П.П. Утре ще гледам да понаваксам с четенето Laughing

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Дидето, Веселче и Нефертити, благодаря за съветите. Малко рано подхванах тази тема, но този път съм решила по-сериозно да се отнеса към кърменето - освен, че е по-полезно е и доста по-лесно. Мисля че можеби първия път се отнесох малко несериозно и затова нямах успех.
Честито на мама с близнаците - това е двойна радост !
Аз миналия път кърмех до 6-ти месец, но се наложи да се изцеждам. Малката като бебе сучеше 5 мин. и заспиваше, събуждах я зорлем, сучеше още 5 мин. и пак заспиваше и край, няма събуждане.  Като теглих след кърмене на кантара излизаше, че е изсукала 20 грама, при норма 80 грама. Лекарите казваха да не я мъча, била изморена от трудното раждане, освен това нямало да ни изпишат, ако не наддава добре...9 дена ни държаха в родилното. И аз като се изплаших - нова тактика... Кърмех, будех, дохранвах с адаптирано мляко и се изцеждах. После кърмех, дохранвах с кърма, ако не стигне слагах и адаптирано мляко.
Като по-голяма сучеше по половин час без да заспи и нищо не изсукваше...но и не спираше. Аз се изнервях и така се отказах, гърдите ми бяха станали сини от изцеждане с ръка. Имах 3 помпи и нито една не ми вършеше работа...Абе въобще това с кърменето е доста сложно, но един път като му хванеш цаката е доста по-лесно - яденето е винаги стерилно и винаги с подходящата температура. Ако не се предадеш още в началото ще стане! Този път и аз ще съм по-твърда  Peace Мисля да се сдобия с още повече информация за кърменето и да не се предавам, ще разчитам и на вашата подкрепа Peace

# 237
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Катерина78, виждам, че си с опит в кърменето и цеденето. Мислиш ли, че висват гърдите при цедене?

# 238
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте,
да се включа за последно, преди да си тръгна от офиса Simple Smile
melihamel, добре дошла и лека бременност!
Janitsa, това с "я-ха-рааааа" и на мен ми е любимо... всички мои приятели много ми се забавляват  hahaha незнам от къде тръгна, май сама си го измислих, ама май стана с грешка на езика - беше отдавна и не помня подробности (за съжаление), но май така се удивих от нещо и се развълнувах, че спонтанно излезе я-ха-раааа (какво ли съм искала точно да кажа и до ден днешен се чудя...  newsm78 ) и всички просто паднаха от смях...не можеха да си поемат въздух... и така си ме помнят и се смеем понякога... аз имам и други такива думи  Joy като "Бархиии", което трябваше да значи "Баси, каква архитектура имат!", разхождайки се из Венеция с мъж ми и цъкайки, но незнам защо излезе "Бархии" (смесено между баси и архитектура, но за да не дрънкам много много, просто си спестих малко време)... пълна съм с лафове и сама си се смея....  Wink А, иначе за въпроса ти как успявам да изредя мамите поименно... не, нямам слонска памет  Party но си имам начин... споделям веднага - на мен така ми е много удобно - значи, преди да почна да ви чета, отивам на отговори и в нов прозорец си зареждам там дето си пиша... и тогава се връщам на другия прозорец и почвам да чета, изчитам нещо и ако искам да отговоря само цъквам на другия прозорец и пиша, после пак се връщам да чета постовете ви и всъщност чета и пиша паралелно.. така съм сигурна, че няма да забравя да се включа по тема, по която искам нещо да напиша..... иначе, обикновенно като вляза и имам да чета по 5-6 страници и докато ги изчета и забравям какво съм искала да пиша и на какво да отговарям, а пък ме мързи да се връщам пак назад и да ровя... и така ... извинявайте за дългото обяснение, ама мисля че и никита май беше питала същото по едно време, а и не само тя... много майки викат, а, ето, че пак забравих какво исках да пиша... дано дългите ми обяснения са били полезни за някой!  Peace
Мен днеска денят ми беше изпълнен със служебни ядове и вече нямам търпение да се махна оттук и да си почивам вкъщи... Ох, как обичам вкъщи  Heart Eyes Лека вечер на всички ви!  Hug

# 239
  • Мнения: 120
Ехеееееееее, колко сте изписали пак ....  ooooh! ooooh! ooooh!
На новите мами - ЧЕСТИТО! и Добре дошли!  newsm51 дано да ви хареса при нас.
Аз пак имам някакви притеснения - освен, че не усещам бебо, за което голяма част  от вас ме успокоиха, че било нормално, сутрин корема ми е много твърд, но само сутрин.
Май няма да дочакам датата за преглед, която е чак след седмица.

 

Общи условия

Активация на акаунт