Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 26 септ. 2008, 11:11 ч.
  • Преглеждания  10 488  Мнения  289  Онлайн  1
Отговори
  • Варна

95 щастливи бъдещи мами тук сме се събрали и очакваме 95 мартенчета красиви!!!

март
Nefertity-втора бременност, Бургас
m@m@-първа бременност, София -   
Bibian - първа бременност, София
MimitoIv - първа бременност, София -
SZA - втора бременност, София
azi84 - първа бременност, Германия
SmOkIe - София

март
sisi_dqvol4eto

март
poli24-първа бременност, Шумен
simeonka-първа бременност, Пловдив
nereneia-първа бременност, София
Elwing - втора бременност, София
BOMBOLINA - втора бременност, София
MiaMIa - втора бременност, Пловдив

март
slancetoo-втора бременност, Стара Загора
smooth-втора бременност, Варна
annabell - първа бременност
maria_d -трета бременност, София

март
yani_ta -първа бременност, Испания
glafira
Ivema - втора бременност, Варна -   
*Nikita* - втора бременност, София
Tony_st - първа бременност, София -

март
dilein - първа бременност, Стара Загора

март
phoenix- първа бременност, Варна
Джейн-втора бременност, Бургас
mama_bebcho - втора бременност, Благоевград
sacred - първа бременност, Испания

март
Слънчоглед - Варна
зелено човече - първа бременност, София
viki_075 - Бургас

март
Janitsa - първа бременност, Бургас - 
melinda - първа бременност, Париж
6u6ulka -

март
Вече жена му - първа бременност, София
juffy9 - Пловдив
Ivet82
shushi_13 - първа бременност, Перник
The_light_2008 - Пловдив

март
veselina_s_p - втора бременност, София
pinit - втора бременност, Плевен
marty24 - втора бременност
fever - трета бременност, Варна -   
Есме Вихронрав - първа бременност, Варна
vesel4e - първа бременност, София -
dideto - втора бременност, София

март
sia – втора бременност, София
зайка – втора бременност, София

март
Белла - първа бременност, Стара Загора -
poli+ - втора бременност, София

март
БОДЛИВКА - втора бременност, София
red_girl8602 - втора бременност, Холандия
Dez - трета бременност, Прага
marussia - втора бременност, Бургас
babyface - Варна

март
Daao - първа бременност

март
rossykv - първа бременност, София
lanselota - втора бременност
veroniki - втора бременност, София

март
kikoimery - първа бременност, София

март
Halkidiki - втора бременност, София

март
heli_heli - първа бременност, София -   
DiVeNa - втора бременност, София
Катерина78 - втора бременност,Пловдив
radi i bebe - първа бременност, Варна

март
ЛЮБИМА - втора бременност, София

март
emily - първа бременност, Варна
Polly-Wolly - втора бременност, София
tan4eto_rs – първа бременност, Русе

март
ivros - втора бременност, Варна
bellabu - първа бременност, София
linka_bubulinka - първа бременност, Варна
Sissoni - втора бременност, Велико Търново
adi_i_bebe - първа бременност, Пловдив

март
bobsinka - София
dobro_nastroenie - първа бременност, София

март
Poli_D - първа бременност
tedsan - втора бременност
dimginyan - втора бременност, Бургас
melihamel

март
svetla13- първа бременност, Италия
mp3lp3 - първа бременност, София
Nagaina - първа бременност, Варна

март
jivotinche-първа бременност, София
Etiqra - първа бременност

март
Elg - първа бременност, София
an_iv - втора бременност, Пазарджик
angel_for_you - първа бременност, Сливен
tai - първа бременност, Пловдив
iliana2 - втора бременност, София
dianaknikolova - втора бременност, София
<dudolina> - София
annimm

…..март

mama mart 2009
magi_nesh
beba_km - Варна
Danielkka – Пазарджик
Io_io - София
miramar -

Аз съм бременна

Календар на бременността
Ръководство за успешна бременност
Признаци, по които да разпознаеш, че си бременна
   Моята бременност в снимки

Размерите на бебето и начин за определяне на пола

Размерите на бебето по седмици
3D календар-седмица по седмица
Биология на вътреутробното развитие
Развитие на сетивата при бебето
Видове ултразвукови изследвания
Формула за пола на детето
  Наследник по поръчка
''Бабешки” методи за определяне пола на бебето
Бебешки калкулатор - определяне на пола
Японски метод за определяне на пола
Друга таблица за пола на детето

Хранене, спорт и секс по време на бременност

Секс по време на бременност
Как да контролирате теглото си като сте бременна
Кой е най-добрия хранителен режим при бременност
Видове спорт по време на бременност
Видове спорт по време на бременност - част 2
Йога за бременни
Плуване по време на бременност

Училище за бременни

Организация “Бременна”
Събития –с “9 месеца на училище”-кога, къде
Център „Съвременни родители”

Списъци за бременни и бебета

Списъци за бременни при постъпване в родилното и за изписване
Списък за бебето Всичко нужно за да го посрещнем
Списък с необходими вещи, оборудване и аксесоари за бебето

Майчинство, Обезщетения, НОИ и др.

Таблица на НЗООК
Брошура по програма „Майчино здравеопазване”
НОИ и обезщетения за майчинство
Обезщетение за бременност и раждане
Молба-декларация за получаване на еднократна помощ при бременност

Имена, номерулогия, хороскопи

Избери име
АЗБУЧНИК на българските имена
Българските имена
Астрология на името
Тълкуване на името
Номерология
Предишни теми

,тема 12,тема 13

Нашите снимки

Предложения за заглавие на темите

"МАРТенче в коремчето дивее,а мама дебелее"
Баба марта каза,че другата година мартенчета много пак ще има
"МАРТенката търси и обича, с нови дрешки своето коремче да облича"
"Бабо Марто ти къде си, МАРТ да гушна мъничко човече?"
"Колко е студено вече Март не е далече"
Януари и февруари остана,а март ще съм вече МАМА

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 17:30 от fever

Реклама
# 1
  • Стара Загора
fever Браво много яко си го направила. 6 + от мен  Peace

# 2
Бързам и аз да се впиша в новата тема-с всяка стават все по-красиви. Hug

# 3
Запис и от мен, много хубава тема пу-пу Flutter
Браво fever!
Аз изчезвам за работа.Хубав ден на всички!  bouquet

# 4
  • Den Haag/Пловдив
Супер е темата,а и в моя любим цвят! Браво Fever! smile3501

# 5
  • София
Хоп -и аз тук  Laughing Наистина е много красиво и с много вкус!

# 6
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  bouquet

# 7
  • София
Добър ден! Grinning И честита тема! fever, поздравления, страхотна е!   bouquet Hug
Белла, честито момченце!  Hug Сега остава да изберете и име  Wink  Hug
За срещата - на мен ми е рано, защото синът ми спи до 10ч, иначе бих дошла навреме.  Rolling Eyes Ама ще опитам да се включа колкото мога по-рано.  Peace И дано наистина се сбъднат прогнозите за добро време, че днес като гледам хич не е слънчево.  Rolling Eyes

# 8
  • Велико Търново
Много е готина новата тема, дано всички да изпитаме скоро това усещане !

Слънце, много е сладък твоя Митко, на колко годинки сте ?

Бела, честито за момченцето !  Не че има значение, но и аз тайно се надявам за един юнак, особено след като си имаме една принцеска вкъщи !

# 9
  • Сф
Фийвър, страхотно оформление  bouquet
За гънката: на мен ми я мериха в 12 седмица и беше 1.3мм (благодарности на Яница, вече знам какви са нормите Hug )
Никита, не си сама, аз също стискам палци за розовко Mr. Green  bouquet
Elq, предстои ти най-вълнуващата седмица. Желая ти да си я изживееш на макс Hug.... и дай да видим книгата (много обичам hand-made, направено с любов Blush )

# 10
  • под кривата круша
Fever, tai,   bouquet

# 11
  • Mol/София
Прекрасно оформена тема! Hug newsm10

Честито на Белла за момченцето!

За срещата - И на мен ми е малко раничко, още повече, че ще трябва да вдигна и любимия, за да ме докара, че през почивните дни се позиционираме в Банкя. Та в този смисъл, аз да попитам - има ли практика татковци да присъстват, или нашия татко ще си скучае сам докато ни чака?

# 12
  • Бургас
Темата и заглавието са чудесни Simple Smile    bouquet
Иска ми се и на мен в рамките на тази тема да усетя бебо, ама като гледам колко бързо ги изписваме ...  ooooh!

# 13
  • Пловдив
Хей, чудесно оформление на темичката, браво fever  bouquet Колкото и банално да звучи - наистина е супер Peace
А ако знаете колко ми е драго че ми харесахте заглавието Blush

red_girl8602 какви са тия магазини, дето пишеш за намаления на дрехи? Така закодирано си ги написала с инициали, че нищо не ми говорят тия букви, би ли ми ги разяснила, та да ги посетя и аз, моля те Hug

Janitsa и аз няма да го усетя тая седмица, много ми е рано, ама важното е че повечето мами вече го усещат и са щастливи  bouquet Ще дойде и нашия момент Hug

# 14
здравейте и от мен  !!!!жестока темичкаааааааааааа!!!!!много ми харесва !!!Браво fever !!!!! newsm51 newsm51 newsm51

# 15
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
има ли практика татковци да присъстват, или нашия татко ще си скучае сам докато ни чака?
И аз това се питам? Или пък да ги пратим двамата някъде  Joy

ПС: Чудя се дали да дойда, много ми е ранен този час, все пак почивни дни са.

# 16
Хайде и аз да се запиша в новата темичка!
Браво fever !!! И за заглавието на тази мама, която го е измислила !!!  newsm51 newsm51 newsm51 newsm10
Дано да я изпълним само с хубави новини, за малки шаващи бебешоци в коремчетата !!!
Да сме живи и здрави   всички, че в това гадно време ...

# 17
  • София
има ли практика татковци да присъстват, или нашия татко ще си скучае сам докато ни чака?

По-добре към края на шествието, направо на кафе около НДК... Към обяд ще се проточи предполагам Simple Smile

# 18
  • Sofia
Новата тема е божествена!   bouquet
Вие нямате ли си бъдещи мами на близнаци? Питам, защото статистически погледнато, 1 от 80 бременности е двуплодна. Хайде, признавайте си  Laughing
В тази тема - само хубавини да има!!!  Praynig  Heart Eyes  Hug

# 19
  • София
Хайде, моят работен ден почти приключи - отивам да свърша някоя и друга работа в центъра и се прибирам!!!  Party
Лек ден на всички и до скоро от мен!

# 20
# 21
  • София- Банкя
Добър ден и от мен!
Fever- много хубаво си я оформила темата, браво жестока е  newsm51

Tony_st - вие в кой квартал сте в Банкя? Защото аз съм в Иваняне- близо до колеж "Ровел".
Есме Вихронрав - много късно ти прочетох поста , така е като спя до 12ч., сега въртях на док ,но вече си беше тръгнал. Даде ми  тел. в кабинета , но и сестрите си бяха тръгнали така че в понеделник. Жалко, така се притеснявам  Sad
За срещата - аз както спя до 12  и от Банкя докато дойда  ooooh! . Така че ще я пропусна .
Роска - виче има скайп и идвам! Joy
Белла - честито момченце  Hug
Много бих искала да си имаме момиченце  Heart Eyes
Значи на изследването  ми от ФМ в 11г.с.+2 дни ми пише NT 1.3mm . Дали е това за което и вие говорите? А дали е добре като резултат?  newsm78
vihrogonche - Знам на кого си сестра  Hug, тъкмо снощи говорихме с нея , че пишеш при нас.
Хубав ден!

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 13:15 от dianaknikolova

# 22
  • Пловдив
Браво - за темата!
Фейвър, Ай да не остана по-назад -вкарай моя термин 11-март е,макар да не вярвам ,че точно тогава ще излезе бебо-то е божа работа или планувана:)
За качването на кг ,съм на мнение 1е си е до метаболизъм и много индивидуално!Все пак да ядеш цял месец препе1ени филии не е алчност!Алчността е да ядеш каквото видиш ! Аз бях 58кг сега съм към 66 !
Охх др месец сме на сватба ,какво ще облека незнам,наистина големи грозотии продават в магазините за бременни! Търсех си късо сако под бюста с панделка или закопчаване само с 1 копче,но засега не намерих:(

# 23
  • Бургас
dianaknikolova NT e точно тази гънка, защото и на моята бележка така е изписана. А за 1.3мм е излишно да питаш дали е в норма тъй като е упоменато вече че до 3 мм е ОК. А и щом док. не ти е казал че има нещо обезпокоително  Peace

# 24
  • София- Банкя
Janitsa - thumbsup Благодаря ти много , но не ви разбрах с Белла  за см или мм говорите. За това венаги е по-лесно да попиташ.   bouquet
Наистина всички спекулират с  нашите дрехи за бременни , но какво да носим в крайна сметка  newsm78 . В индийските магазини наистина смърди ужасно  Mr. Green .
Аз онзи ден пазарувах от Reni в малкият ЦУМ и наистина са много скъпи нещата , но пък си купих 7/8 черни джинси , един зеленикъв панталан и 2 туники за 174 лв. . Но пък ми седят страхотно и съм много доволна.
Тъкмо мислех , че съм се отървала от  Sick , защото  1седмица бях добре , но от онзи ден пак гадост.

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 13:34 от dianaknikolova

# 25
  • Варна
Браво - за темата!
Фейвър, Ай да не остана по-назад -вкарай моя термин 11-март е,макар да не вярвам ,че точно тогава ще излезе бебо-то е божа работа или планувана:)
Готово!
Радвам се, че ви харесва темата, искам да си създаваме настроение   bouquet

# 26
Fever моля те кажи ми виждам че си изтеглила много яка снимка на бременна жена на началната страница много искам такижа фотографии да си сваля откъде ги сваляш!!!!и ако някои друг знае откъде мога да си изтегля такива фотографии на бременни жени моля ви споделете!!!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 27
  • Mol/София

По-добре към края на шествието, направо на кафе около НДК... Към обяд ще се проточи предполагам Simple Smile

vesel4e, май идеята ти - да пратим двамата татковци някъде - хич не е лоша... ще я предложа на нашия татко  Laughing

maria_d, и аз май съм по-съгласна да е в края на шествието, щото хем да можем да поспим, хем да се дотътрим от Банкя, макар че една разходка би ми се отразила добре.

И аз си мислих за някакъв спорт - търсих пилатес за бременни, но не намерих, единствено йога за бременни имам няколко филмчета. Винаги съм спортувала и сега ми липсва, макар че не съм от най-фините дами сред нас. Все пак за 3 месеца и половина съм качила 3 кг., но изпитвам ужас от пълнеенето. С много пот на челото свалям кг. защото имам доказано лош метаболизъм. Та ще съм благодарна, ако дадете още някоя идея за повечко движение.

dianaknikolova, ми аз не съм много наясно, но сме в самото начало на Банкя до хлебозавода май... Мисля, че е кв. Иваняне, но не е селото със същото име. Миналата седмица приятели идваха на гости с автобус и казаха, че са слезли на 4-тата спирка на 43, а тя е точно до нас. Дано да те ориентирах, ама ние все с автомобил се движим и наистина не съм много наясно. Embarassed

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 13:46 от Tony_st

# 28
Fever, темата е страхотна! Браво   bouquet
Белла, честито ви момченце Simple Smile И на мен син ми се иска...
Пожелавам ви прекрасен уикенд с повече слънце и настроение  Hug

# 29
  • Стара Загора
Цитат
Слънце, много е сладък твоя Митко, на колко годинки сте ?

Ами на 4 години и почти 4 месеца е. На лентичката ми се вижда колко е голям всъщност. Мерси за хубавите думи

# 30
  • Варна
Fever моля те кажи ми виждам че си изтеглила много яка снимка на бременна жена на началната страница много искам такижа фотографии да си сваля откъде ги сваляш!!!!и ако някои друг знае откъде мога да си изтегля такива фотографии на бременни жени моля ви споделете!!!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Всичко търся в гугъл, като пиша различни думи за търсене.

# 31
  • Бургас
И аз си мислих за някакъв спорт - търсих пилатес за бременни, но не намерих, единствено йога за бременни имам няколко филмчета. Винаги съм спортувала и сега ми липсва
Ами да ти кажа аз вчера след като говорихме за спортове се върнах в къщи и си направих пилатес упражненията за крака. Вярно че на тази програма никъде не пише че е за бременни, но аз пропуснах 1-2 които ми се сториха неудачни. И да ти кажа много добре се чувствах след това, и съм се надъхала всяка вечер след работа да си ги правя все пак са 10 минути това. А и нали други мами ми писаха че щом е без друсане и разстрисане става, а при тези съм си легнала на постелката и само краката работят.
Успех и на теб в избора на гимнастика   Peace

# 32
  • София
Здравейте и от мен,
не съм влизала тук от 2 дни почти - имах много работа и ми беше абсолютно невъзможно... Досега наваксвах с четенето, но сега и аз да се включа...
MimitoIv, мерси за поясненията за токсоплазмозата. Много ми беше полезно, защото все се чудех сега и двете ли да искам да ми пуснат или само едното. Следващата седмица сигурно вече ще отида... Мерси още веднъж!
зелено човече, за срещата - аз съм на 95 %, пиши мен под въпрос, ако искаш. Аз ти имам тел. Simple Smile тъй че ще звъня, ако има нещо. И на мен ми звучи малко раничко Sad поспаланка съм си, пък и нали имаме само 2 дни, в които можем да поспим повечко. Но много искам да ви видя, тъй че или идвам на време или после ще ти звънна и ще се присъединя... Нали става така? Браво и за резултата ти, много се радвам за теб...
sia, зайка , adi_i_bebe , добре дошли сред нас!  bouquet
tedsan, ха, и ти ли си в 5-ти? И аз Simple Smile даже май бях писала вече... може да бутаме колички заедно през март-април... Simple Smile Да не се окаже само, че се знаем  Joy
tai, и на мен ми къркори корема напоследък, но не от глад...
annabell, стискам ти палци да не ти се завишават титрите и всичко да е ОК.  Praynig
Elg, и аз имам такава книга с пожелания от сватбата ни. Страхотна е! Спомен за цял живот. Моите шаферки (мои неженени приятелки) пуснаха тефтера по средата на сватбата и имаме писания от почти всички гости. Уникален е!
Есме Вихронрав, и аз още не усещам бебето... а, като чета колко много мами го усещат вече... newsm78 мисля, обаче че е нормално, затова съм спокойна (засега)...
veroniki, това с поправителния след няколко години много ме разсмя  Joy И аз много искам момиченце, мъжът ми също Simple Smile
Аз засега съм с 2 кг нагоре, но съм твърдо решила да правя Дюкан щом спра да кърмя... Аз точно щях да го почвам като видях двете чертички... Гледам има и други навити, та може да пренесем част от мартенките в Дюканската тема Simple Smile
The_light_2008 , дано се оправи кученцето ти!
Elwing, vihrogonche е моята сестра!!!  Wink Много си я обичам  Heart Eyes Тя така се вълнува за мен, че чак и стана интересно и ни чете и тя... А, и аз все за форума си и говоря Simple Smile Хем си спомня и за нейния бременен период. Племенникът ми, който е вече на 4 годинки е най-сладкото хлапе на света!!!  Heart Eyes
dideto, приятно изкарване на Боженци - ние това лято бяхме, много е хубаво!
Белла, честито ви момченце! Радвам се и за изчезналата кистичка!  Hug
Dianaknikolova, радвам се много, че се чухме вчера! Чакам те в скайпа, че днес ми е по-спокойно... петък еееееееееее Simple Smile хаха, вече сме на линия и двете.. почвам те  Hug
fever, новата тема е просто уникална!!! Нямам думи! Много благодаря!  Hug
Хубав ден, момичета! Днес е петък и идват 2 дни почивка - насладете им се!

# 33
  • Mol/София
Janitsa, а как усещаш натоварването в долната част на коремните мускули? Аз мъничко да се свия, или разтегна и ме наболява корема. Embarassed Страхувам се да не направя някоя беля. Аз като правя упражнеия за крака усещам леко напрежение в долната част на корема. Ще трябва довечера да попрочета малко и да опитам. Аз се старая по 3-4 пъти в седмицата да правя по 20 мин. на степера, но доста намалих  скоростта, за да има натоварване предимно в краката.

# 34
  • Пловдив
Ето снимки от корици на списания на известни жени и тяхната бременност- http://amazing-filtered.blogspot.com/2007/11/pregnant-celebrities.html
и още нещо интересно- http://www.superstock.com/stock-photography/Young/women/pregnant
и тук в черно и бяло - http://www.aboutpregnancyphoto.com/pn2_3.htm
и тук -срахотни снимки - http://www.linnealenkus.com/pregnancy10.html

# 35
  • Den Haag/Пловдив
tai тези магазини са тук в Холандия,в Бг незнам дали има! Аз поне не бях чувала за тях преди да дойда тук! И няма код-това са им имената Mr. Green   Ще се радвам,ако ги има и в Бг и намаленията да са като тукашните!

# 36
  • някъде
много ми е зле днес нета в работата. За 3 път си пиша поста #2gunfire
Вчера мъжо като видя книжка и вика - а бе то на дали ще пишат нещо. Ама аз мисля, че ще пишат всичките, поне съм го измислила как да стане и щат нещат ще пишат  Joy
Фивър- темичката е много хубаво. Забелязвам обаче, че много мамита не пишат. Дано всичко да е ок.
Докато пак не е станоло нещо, а и не съм забравила  Rolling Eyes
Шуши и Анабел- желая ви най- прекрасните сватби, да се чуствате като принцеси. Цялото щастие на земята да ви си стовари на главата. Бъдете много щастливи   bouquet
за дрехите- ама вие много пари давате. Аз до сега си купих два панталона - единия за 39лв, другия за 49лв. и са доста плътни. Купих ги от магазина на Алабин, на ьгьла.

# 37
  • в гората
 Здравейте момичета!
fever поздравления за оформлението на темата наистина е много хубаво  bouquet .

На мен днес ми се случи нещо много странно  newsm78, бях си полегнала пред телевизора и изведнъж точно там където усещам бебчо обикновено, усетих някакво много плавно опъване,  поглеждам и виждам издутина с размерите на 50ст., пипнах такова едно странно твърдичко и след минута две също толкова плавно ме отпусна и подутината изчезна.Дали е било бебето, може ли да се вижда така вече???

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 15:00 от m@m@

# 38
  • Пловдив
И аз да се включа с пожелания за Шуши и Аннабел - да имате прекрасни и незабравими моменти на сватбите - всичко да мине като приказен сън!!![/color]А после - снимчици за нас Hug

леле, red_girl8602 , ти пък откога си в Холандия newsm78 нещо се поизложих с магазините май  Embarassed  Laughing

# 39
  • Бургас
Shushi, Annabel, Elq най-прекрасните сватбени дни ви пожелавам !

red_girl8602 и аз сега обърнах внимание че си в Холандия. Разкажи ми за там. Аз преди няколко години прекарах там 3 незабравими месеца, но не в работа, а бях в университета в Ротердам. Имах мнооого свободно време за опознаване на страната. Обиколих навсякъде. Страхотни хора срещнах там, беше ми толкова приятно, интересно и забавно че още с умиление се сещам за там.
Ще се радвам отвреме на време да споделяш как е живота, какво интересно има, къде излизате и т.н.  Hug

# 40
  • Бургас
Здравейте, мами!
Чудесна тема, fever! Благодаря!
Тези почивни дни ще имаме булки, нали! Шуши и Аннабел желая весели и щастливи незабравими сватби!
Белла, много ни зарадва! Господ си знае работата! Всичко се нарежда!
Искам да ви кажа, че това, което описвате като усещане на бебето ми напомня за моята първа бременност. Тогава бях в 4 месец и почувствах същото, беше бебето! Честито! Скоро усетих същото нещо докато лежах, но съм в края на 3 месец. Възможно е, но след това не се е повтаряло.
Вече купувате дрехи за бременни, а аз дори 1 кг не съм наддала, а напротив свалих 1 кг и корема не ми личи. Даже ми се струва, че дупето ми отслабва, но пак ще кажа, че съм си много пълна и се надявам да наддам най-много 7-10 кг.
Доста от вас имат по-големи деца. Моята дъщеря е на 13 г и е в 7 клас. Още не може сериозно да захапе учебната година. Само ме ядосва.
Аз ще ходя на преглед чак на 06.10. и се опитвам да не се притеснявам предварително. Ще ми правят само изследвания и БХС.
Вече трябва да кажа на директорката в София, че съм бременна и не мога да отида на 07 и 08.10. в София в командировка, а ще изляза в болничен. Не мога да се престраша, макар че тя би ме разбрала. Самата тя на 40 г е станала майка за втори път и със сигурност, ако я видите няма да й дадете и 30 г.
Желая ви щастливи почивни дни! Съжалявам, че не мога да бъда на похода с вас. Приятна среща! Хубаво време!

# 41
  • Sofia
... ... ...
Elwing, vihrogonche е моята сестра!!!  Wink Много си я обичам  Heart Eyes Тя така се вълнува за мен, че чак и стана интересно и ни чете и тя... А, и аз все за форума си и говоря Simple Smile Хем си спомня и за нейния бременен период. Племенникът ми, който е вече на 4 годинки е най-сладкото хлапе на света!!!  Heart Eyes
... ... ...

Роска, много си те обичам! Знам, че го знаеш, ама да не забравиш!  Mr. Green
Мерси за комплимента за моето отроче!  bowuu
Твоето ще е още по-сладко, бъди сигурна в това!!!  Hug

Видях ви снимките, просто сте страхотни всички!!!  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 42
  • Den Haag/Пловдив
tai -тук съм вече 5м. а от 1м си идвам и не мога да си дойда още Mr. Green

Janitsa на мен не ми допада много страната или по-точно начина на живот тук! Иначе ние живеем в Хага,а тук има много българи и поне Събота и Неделя е забавно! През седмицата ходим с каката в парка(за разлика от Бг тук времето през последната седмица е страхотно)  Харесва ми това,че има много детски площадки,има плуване и гимнастика за бебета и деца! Изобщо в това отношение е супер!
Най ми харесват намаленията в магазините-в Бг няма такива! Mr. Green
Е да спирам,да не отегчавам другите мами! Hug

# 43
  • София - Рим и обратно
Есме Вихронрав, изобщо не мисля да го спирам Аспирина. За колко бебета съм чувала мъртвородени и то в края на бременността ooooh! И то точно заради нарушено кръвоснабдяване. И на мен доктора ми каза, че мога вече да го спирам, ама аз не Whistling Как реши да го спирам, без да са ми изследвали пак антителата newsm78 Предпочитам да се презастраховам, защото чета като луда за тоя аспирин и никъде не видях да вреди. Така че по-добре с него отколкото без. Това разбира се си е мое решение, не искам да те подвеждам Peace

# 44
  • под кривата круша
rossykv, моя съвет е да пуснеш и двете. По-важно е IgM да е отрицателен, но аз лично исках да знам и другия.
Elg, и аз мислех че никой няма да пише, особено на картина, но ще се изненедаш на колко народ му идва музата тогава. Идеята ти е супер Peace
ЛЮБИМА, аз до 6 г.с не пих, т.е. през най-критичния период. Знам ли, май ще го спра, щом лекар ми го казва newsm78

# 45
  • София - Рим и обратно

ЛЮБИМА, аз до 6 г.с не пих, т.е. през най-критичния период. Знам ли, май ще го спра, щом лекар ми го казва newsm78
Аз започнах някъде към 9 г.с., тогава ми ги откриха тез антифосфолипиди. Разбира се, ти си знаеш.

Абе да ви питам, (как се забравя всичко не е истина) вие на кое място ги усещате бебетата? Под или над пъпа? Аз имам спомени с дъщеря ми, че се започна първо от ниско долу, като пърхане и т.н.,ама сега току що нещо ми заподскача почти около пъпа, малко под него. Помислих си, че е някой нерв или черво, ама то не спира hahaha Като си сложа ръката и спира, после пак, по едно време го издебнах и се усети баш като ритници, ама е рано май newsm78

# 46
  • Бургас
Честита ни нова тема, нека я напълним само с хубави новини.Аз последно време все по-трудно ви изчитам ... много сте продуктивни
Фивър, и темата и заглавието много ми харесват,   bouquet

# 47
  • sofia
Здравейте момичета,
Поздравления за хубавата темичка и добрите резултати от изследванията.
За срещата утре аз най вероятно ще закъснея,малката ми принцеса е болна ,кашли много лошо и вдига температура.Ходихме на лекар,но в събота също искам да я заведа да я чуе и още един специалист,та да съм по спокойна.
Ако не е нахално нека някое от мамичетата които ще ходят да ми изпрати тел.ном.на лични за да ми е по лесно да ви открия.
хубав ден

# 48
  • Германия/Шумен
Поздравления за новата тема,снощи много ме боля корема и тази сутрин посетих АГ-то,каза 4е е от растежа на матката и беб4о,изписа ми магнезий,попитах за пола,каза 4е е рано,18/та седмица съм според вас рано ли е,аз нямам търпение ве4е,след 3 седмици ще ходя пак,тогава ве4е се надявам да ми каже.При какви слу4аи трябва да се направи БХС все още и аз не съм го направила.

# 49
  • София - Рим и обратно
Е вече съм сигурна! Мога да оповеся официално, и аз усетих бебето Joy

# 50
  • София
Ако не е нахално нека някое от мамичетата които ще ходят да ми изпрати тел.ном.на лични за да ми е по лесно да ви открия.

Moже ли и на мен, моля?
 Grinning

# 51
  • София
The_light_2008, много хубави снимки си ни пратила. Мерси   bouquet Коя звезда най ви харесва бременна? Според мен всички са хубави... Мен лично, обаче, идята за такъв огромен корем ме плаши...  #Crazy
Shushi, Annabel, Elq, аз също ви желая страхотни сватби!!!
Есме Вихронрав, ами той единия не е ли излишен?  newsm78 Смисъл, ако нямаш имунитет или актовна сега, защо да правиш и другия? Ох, пак се обърках нещо...
ЛЮБИМА, а как се намират тези антифосфолипиди? Смисъл, с изследванията за кръв и урина или нещо друго специално са ти изследвали? А, и честито усещане на бебо!!!
vihrogonche, чакам да те видя довечера!  Hug
Лека вечер на всички и хубав уикенд... Още малко и си тръгвам от работа Simple Smile

# 52
  • под кривата круша

Есме Вихронрав, ами той единия не е ли излишен?  newsm78
Ами, IgG ти показва имунитет, а IgM активната в момента. Ако направиш IgG и ти е положителен значи имаш антитела и май няма смисъл от другото. При мен обаче първо направиха IgM, което беше отрицателно, а аз исках да знам дали имам имунитет /и дали мога да ям с чиста съвест луканки и филета и да съм спокойна с котарака вкъщи/. Май ги правят поотделно изследванията на двата имуноглобулина, гледам в тарифите на частните лаборатории са около 20 лв. едното. Те изследванията са няколко чешита, аз пуснах отделна тема кое какво е ама никой не ми отговори.

# 53
  • София
Есме Вихронрав, много мерси - е, вече всичко ми стана ясно!!! Ама, май наистина най-добре човек да направи изследвания и за двете... А, всъщност този имунитет, ако го имаш как го придобиваш? Раждаш се с него или ... ?  newsm78 Хахаха, ето че пак зададох въпрос... Извинявай и мерси предварително!

# 54
  • Пловдив
The_light_2008 миналата седмица със сестра ми обиколихме доста в центъра и тя си купи невероятно "есенно палто" ( не знам по какъв друг начин да го нарека Simple Smile ) от ДИКА (това ми е най-любимия магазин). Точно каквото ти описваш, че искаш. Сиво е, с една лента точно под гърдите и с едно копче, надолу леко разкроено. Страшно много ми хареса и на мен и мислех, че ще е практично, но в момента не работя и някак си няма къде да го нося, понеже си е елегантно. Аз си накупих от там и от Kenwelo много дълги плетени блузи, който стоят много приятно, а и мисля, че ще ми стават дълго време. newsm44
Все говорите за качване на снимки... Нова съм и не знам къде, иначе ще кача и аз от сватбата (беше точно днес, преди две седмици) и моя с новите дрешки за бременни, купени не от магазин за бременни (там наистина са ужасни!  smile3521)

# 55
  • София - Рим и обратно

ЛЮБИМА, а как се намират тези антифосфолипиди? Смисъл, с изследванията за кръв и урина или нещо друго специално са ти изследвали? А, и честито усещане на бебо!!!

Ами аз бях до 3тия месец в Италия и ходех там на лекар в началото, там ми пуснаха и кръвните изследвания за 1ви триместър.Та  въпросните антифосфолипиди, и още десетки неща (които тук никой не изследва) си влизат в задължителните изследвания. А тук ми сля, че ги пускат само ако имаш 3-4 спонтанни аборта, мъртви раждания и т.н. Или пък ако изрично поискаш в някоя частна лаборатория.

# 56
шуши и Анабел-пожелавам ви да сте най-страхотните булки, да си изживеете невероятно сватбения ден и много щастие късмет и успех в живота!
[/size]  bouquet

# 57
ЛЮБИМА,днес говорих по телефона с гинеколога ми за странните болки,и макар че ми беше трудно да му обясня,той веднага разбра за какво става въпрос.И каза да започна  витамин Б комплекс 2 по 1.  А в понеделник имам час за  преглед и ще разбера всъщност за какво става въпрос.

БЕЛЛА,честито за новината за пола,да те питам на обикновен ехограф ли го видяха или 3Д,4Д?

# 58
  • София
Добър вечер! Simple Smile
минавам само да поздравя и да каже, че ви чета редовно, но не съм от много пишещите..

fever, поздравления за хубавата тема   bouquet

# 59
  • София - Рим и обратно
Маруся, и аз в понеделник съм при моята лекарка, да видим. А теб непрекъснато ли те боли?

# 60
Маруся, и аз в понеделник съм при моята лекарка, да видим. А теб непрекъснато ли те боли?

Лежа ли или седя-нищо не усещам,но станали направо не мога да вървя,след първоначално ставане,но примерно след 5мин като се раздвижа и болките са по-слаби,но не изчезват.

БЕЛЛА,близо до пъпа го усещам в ляво,и го усещам всеки ден поне по веднъж.

# 61
  • София - Рим и обратно
Маруся, гледали ли са ти къде е плацентата? Ниско или съвсем долу? Гледай да лежиш повечко до понеделник и това е  Hug

# 62

БЕЛЛА,честито за новината за пола,да те питам на обикновен ехограф ли го видяха или 3Д,4Д?
Ами на 3Д ме гледат и то всеки път Wink Относно плацентата-лекарката каза че при мен е високо разположена, може секс, може и пътуване Peace

# 63
  • София
Момичета здравейте.fever поздрави за готината темичка.
Днес бях на доктор за резултатите от кръв и урина.И чак сега разбрах  Embarassed ,че кръвната ми група 0+ .И поради тази причина взеха и на таткото кръв.Докторката ми обясни защо взимат и на таткото,но аз не разбрах понеже на Бъдещия татко му стана лошо от иглата Grinning .Ако някоя от вас знае нещо по подробно ще съм благодарна да ми обясни  Hug
Мерси предварително.

# 64
  • Сф
Днес бях на доктор за резултатите от кръв и урина.И чак сега разбрах  Embarassed ,че кръвната ми група 0+ .И поради тази причина взеха и на таткото кръв.Докторката ми обясни защо взимат и на таткото,но аз не разбрах понеже на Бъдещия татко му стана лошо от иглата Grinning .Ако някоя от вас знае нещо по подробно ще съм благодарна да ми обясни  Hug
Мерси предварително.
Виж, е това вече ме хвърли в размисъл Shocked : аз също съм 0+ и заради това НЕ взеха от таткото. Ха сега!
Дано някой се включи с инфо, че и на мен ми стана интересно Laughing

# 65
  • София
И аз не мога да измисля каква е причината  newsm78 Сигурна ли си, че си +, а не - ?  Rolling Eyes

# 66
  • София
АЗ съм сигурна,резултатите са в мен и пише 0+

# 67
  • Пловдив
Вече жена му предполагам, че са взели кръв и на таткото заради вероятността от "Бе-нулева" несъвместимост. Моята майка има такава с баща ми и двата пъти е родила много трудно, даже на сестра ми са й сменили цялата кръв, като се е родила. Но това е било преди 26 години и тъкмо са открили, че има някаква такава несъвместимост, но не са знаели нищо за нея. Сега, когато я открият, много лесно се оправят нещата, така че няма да се шашкаш. А и аз не знам дали затова са ви взели кръв, но не мога да се сетя за друга причина.
Питах сега майка, тя може да каже доста неща за тази несъвместимост, но първо, не се знае, дали я имате, и второ - нейното инфо е от преди 26 години  Mr. Green
Така че изчакай първо резултатите и тогава търси повече информация. bouquet
Момичета, така и никой не каза на невежата ви нова "колежка" къде си публикувате снимките, за да сложа и аз мои  Embarassed  Rolling Eyes

# 68
  • София
adi_i_bebe мерси за инфото. точно това ми каза доки.Нещо за несъвместимост на кръвните групи.

# 69
Вече жена му ето това открих преди време. Дано ти помогне. http://archives.bg-mamma.com/archive/000/060/049/60049/60049.html

Adi i bebe снимки качваме в snimka.bg. Виж на 1 страница.

Гадната работна седмица свърши най-накрая.

Хубав уикенд

# 70
  • Sofia
Момичета благодаря за милото посрещане в темата ви. Но напредвате толкова бързо, че не мога да насмогна да ви прочета. Докато се усетя и вече има нова тема.
fever , много мило че вече съм включена в списъка ви. Другата седмица ми предстои преглед да видим как се развиваме. Хубави почивни дни от мен и да си изкарате весело на срещата!

# 71
  • София
Здравейте от мен, не можах по-рано да пиша  Embarassed

За срещата, идеята ми беше да се включим в благородното начинание. Както и да е.
До момента: събота, 27/09/2008 г. на похода на Ейвън и после кафепиене или хапване. Прогнозата за времето се сменя всеки ден - последно е хубава. Походът тръгва 10.30 ч. от Народния театър покрай БНБ до пл. света Неделя и по Витошка до НДК. Списък:
1) зелено човече
2) ? Elwing
3) ? poli+
4) ? maria_d
5) ? Tony_st
6) ? vesel4e
7) ? rossykv

Аз ще бъда в 10.15 ч. до павилиончето за вестници в паркчето на Народния театър (пада се към изхода за БНБ). Ще бъда с черно яке, дълъг черен шал, сини дънки, сива раничка, нося очила. Ако до 10.30 не дойде никой, ще се включа към тълпата наоколо Simple Smile ГСМ съм пуснала май на всички, които изявиха желание да дойдат и го нямат от преди.

До утре!

# 72
  • София
зелено човече , разбрах ти идеята, много ми хареса, ама  Embarassed просто не знам дали ще успея навреме.  Rolling Eyes
От линка, който  heli_heli , пуснала, само това ми звучи смислено
Приятелката ти е права, че има такава несъвместимост, макар че не води до сериозни проблеми. Получава се, когато майката е кръвна група 0, а бебето А или В. Идеята е, че майката с нулева група, може да предаде на бебето антитела срещу А и В антигените (т.е. грубо казано срещу собствената му кръв), които да предизвикат разпадане на червените кръвни клетки на бебето. В резултат такива бебета страдат от по-изявена жълтеница и често имат нужда от фототерапия. По неизяснени причини проблемът е по-сериозен, когато майката е нулева група, а бебето В група, какъвто е моят случай - и двете ми деца имаха сериозна жълтеница. Не знам в Бг някой да прави изследвания за такава несъвместимост преди раждането. След раждането, като се установи кръвната група на бебето, докторите просто имат едно наум с жълтеницата.
, но ще се разровя за инфо, защото ми стана интересно.

# 73
  • На Триъгълната земя в кьошето ... бях
tedsan, ха, и ти ли си в 5-ти? И аз Simple Smile даже май бях писала вече... може да бутаме колички заедно през март-април... Simple Smile Да не се окаже само, че се знаем  Joy
Едва ли се знаем, защото аз съм асоцииран член на Люлин-махала. Иначе съм надежденче  Mr. Green Ама любовта ме отвя ... За количките е ясно-ще бутаме заедно, само да сме здрави. Ако имаш мерак може да те пусна по трасето още сега да потренираш  Wink

Страхотна темичка. Hug Много харесвам червено и червени рози... А и вече съм сигурна, че бебчо го усещам. От няколко дни се поздравяваме редовно с него.  Heart Eyes

За срещата- отпадам. Ще има едрофамилна среща и не може да липсвам.  Blush

Пожелавам на булките незабравими сватбени мигове  Hug

и ся ко? пак забравих какво исках да пиша.  ooooh! И мен ме наболява коремчето, ще питам док другата седмица.
А за дрехи не ми говорете. Бременските са страшно грозни, а по магазините да си намериш нещо в по-голям размер си е удар в десятката. Дето се карах в един магазин с продавачката "всичките Ви дрехи са шити за китайски анорексички"  #Cussing out

# 74
  • Варна
Повечето се оплаквате от болки в корема. Ами мен нищо не ме боли и незнам да се притеснявам ли или да се радвам?

# 75
  • Пловдив
И мен ме боли коремът, признаците са както, когато ми идваше... или поне такова е усещането. Имам чувството, че са яйчниците, болката е много неприятна, но съм си свикнала с нея, понеже винаги ми е било много тежко първите дни от цикъла ми. Даже понякога толкова ме заболява, че чак разтройство имам  Embarassed така беше преди, когато ми идваше. Малко извън темата, но веднъж казах на един гинеколог, че абсолютно всеки път, като ми дойде имам разтройство и той започна да ми се подиграва, какви били тези глупости  Cry  Embarassed  Shocked  #Cussing out  fight от тогава при него не съм стъпвала, изкара ме луда!
Та така, сега симптомите са ми същите, само дето не са през 28 дни, а са почти всеки ден, и не ми идва  tooth
Опишете вашите болки ако искате за сверка...
мелинда, fever видях ви триизмерните снимки, много ме трогнаха  Hug но моя гинеколог ми каза, че имал такъв видеозон, но го е махнал, понеже нямало смисъл от него. Другия, при които ходя в частен кабинет (понеже не работи със ЗК Sad ) каза, че щял да ми направи само, ако има нужда... а аз толкова искам!  Embarassed
И между другото, да ви питам, само аз ли ходя при 2ма доктори? (единият ми е през здравната каса, а другият, ри които мисля да раждам...)

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 00:41 от adi_i_bebe

# 76
  • София
Добро утро от мен   bouquet

Най-напред да пожелая на бъдещите булки красив сватбен ден и най-вече: да мине както сте го искали  Hug

Относно дрехите за бременни, наистина има невероятно грозни неща, но смея да твърдя, че съм се обзавела прилично вече с дори красиви дрешки. Просто трябва малко повече внимание и определено - доза късмет  Peace

Напоследък и мен ме наболява корем, не мога да разбера защо, но в петък съм на лекар и съм по-спокойна  Whistling А как вече ми личи.... Страх ме е занапред  Shocked

Приятен ден на всички, който дойде на срещата - дойде  Peace

# 77
  • Бургас
Мерси предварително.
Виж, е това вече ме хвърли в размисъл Shocked : аз също съм 0+ и заради това НЕ взеха от таткото. Ха сега!
Дано някой се включи с инфо, че и на мен ми стана интересно Laughing
newsm78 И при нас, точно по същата причина НЕ взеха кръв на таткото, сега трябва ли да се притеснявам
Повечето се оплаквате от болки в корема. Ами мен нищо не ме боли и незнам да се притеснявам ли или да се радвам?
И мене нищо не ме боли , чувствам се направо прекрасно

# 78
  • Стара Загора
Добро утро и от мен. Аз днес се събудих с ужасни болки в гърлото. Едвам преглъщам и сега си правя чай от липа.
А за сватбите и булките както се казва - "Таз година булка - догодина люлка"
   bouquet

# 79
  • Пловдив
:
И между другото, да ви питам, само аз ли ходя при 2ма доктори? (единият ми е през здравната каса, а другият, ри които мисля да раждам...)
Не си само ти,даже мисля,че повечето тук сме така! В "Дика" бях,не намерих това което търсех!Знам го това палто за което говориш,но на мен ми трябва много късо(под бюста,като наметало по -скоро)
Ти в кой квартал живееш?Ако искаш ми пиши на лични Simple Smile

# 80
  • Бургас
Добро утро момичета.
Приятна среща на Софийските мами, а в съчетанието с похода в чест на благородната кауза е идеално.
И мноооого весели сватби днес на бъдещите госпожи!  bouquet

Аз ще поработя и днес, пък утре почивка  Simple Smile

И мен ме боли коремът, признаците са както, когато ми идваше... или поне такова е усещането. Имам чувството, че са яйчниците, болката е много неприятна, но съм си свикнала с нея, понеже винаги ми е било много тежко първите дни от цикъла ми. Даже понякога толкова ме заболява, че чак разтройство имам  Embarassed
Мен не ме боли чак толкова корема, само миналата седмица за 1 ден имах придърпване ниско долу, но отмина. А като пишеш за признаците през времето когато ни идваше цикъла и аз съм горе долу като теб. Е не съм имала силни болки, но всеки път първия ден от цикъла имах леко разстройство. Но мен това никога не ме е притеснявало и не съм го споделяла с никой, нито с лекар.
А относно ходенето на двама АГ, какъв е смисъла след като и двамата имат еднаква апаратура по твоите думи. Аз си ходя на 1 от ЖК и отделно по специалните прегледи ходя на 4D а сега в София не знам може и 3D да е само, но пак е по различен от този на моята от ЖК. Поне така съм по спокойна.
Приятен съботен ден ви желая

# 81
  • Варна
Цитат на: fever link=topic=333450.msg8727794#msg8727794  не date=1222460807

Не, и мен нито нещо ме придърпва, нито ме боли и притиска. Честно казано нямам нито един от притеснителните признаци на бременността - като болки и  кървене (да не ме чуе дяволът) и само се радвам. Но пък и бебе не усещам, ама съм с по-късен термин.

# 82
  • София - Рим и обратно
Добро утро на всички, които са си вкъщи!

Не можах да се включа за срещата, макар че ми се искаше, но имах да свърша неща от сутринта Rolling Eyes

Adi_i_bebe аз също ходя при двама лекари, дори самата лекарка, която съм избрала и която ще ми води раждането, ме насочи при кого да ходя за ЖК, неин колега.
А за разстройството в първия ден на цикъла, пак не си само ти, винаги това ми е бил 1 от признаците. А и бременността пак така "разстройващо" ми действа чат пат Mr. Green Тоя лекар дето ти се е смял, да вземе да се гръмне, му кажи.

# 83

Цитат на: fever link=topic=333450.msg8727794#msg8727794  не date=1222460807

Абе хора само можете да се радвате,че нищо ви няма.Първата ми бременност беше 2003г. и беше перфектна,без грам болежка,притесняние,повръщане,дискомфорт или каквото се сетите,НИЩО ви казвам.Раждянето също мина идеално за 4 часа.

Сега с втората всичко вървеше какато преди ,пак без гадене и повръщане,много се пазя,не работя,не вдигам изобщо по-голямото дете(на почти 5г.),обаче изведнъж от 11г.с. започнаха проблеми.Имах отлепване ,абсолютно безпричинно,което отмина слава Богу.Заразила съм се от котето на майка ми с гъбички на единия крак ,които уж минават и уж не са опасни.Сега от три дни не мога да се изправя нормално от придърпване и опъване ,и по това което четох май е от връзките на растящата матка,но какво е в понеделник лекаря ще каже.
Та толкова искам нищо да не усещам ,всичко да е наред и дори да мога да пътувам,но всеки ден не знам какво ще е !

Да ви кажа много съм доволна от дънкито за бременни от Ларедут,нищо не ми стяга корема,страшно удобно е,а в краката си е тясно тип цигара.Отгоре си нося блузи до ханша,които са по -голям размер от моя,иначе не са за бременни.
Гледам ,че много се оплаквате от цените на дрехите за бременни,ами аз не съм съгласна с вас.Както при нормалните дрехи има евтини,скъпи и много скъпи(за всеки според джоба),така и при дрехите за бременни-от евтини,скъпи та до много скъпи.Едвали преди бременността сте си купували панталон или дънки под 40-50лв,защото от толкова започваттези за бременни.А всеки който иска да мине с малко пари, може при шивачка да си ушие при шивачки,тогава е още по-евтино.

А това ,че ще ги носите 4-5месеца,ами аз другите дрехи не ги нося повече от един сезон и не смятам от октомври до март да се чудя с какво да изляза ,или да ходя с една единствена дреха.Дано не съм засегнала някого !

На булките днес-Изживейте най -прекрасния ден в живота си!Бъдете много щастливи!

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 10:49 от marussia

# 84
  • Стара Загора
Цитат

Да ви кажа много съм доволна от дънкито за бременни от Ларедут,

Joy Joy Joy как се смях на тази дума не е истина. типично за човек от бургас. като се сетя, че до преди 5 години и аз така съм говорила сега ми става смешно. Маруся да не се засегнеш нещо, но думичките "дънкито" и "въй" за си  типично за хора от Бургас

# 85
  • София
Здравейте, момичета!

Дойде време и аз да се похваля. Снощи бяхме с любимия на доктор и всичко е нормално. Доки само повтаряше колко е съразмерно, каква хубава форма била главичката и какви оформени крачета имало. То е разбираемо, тъй като аз съм голяма щастливка, за която грижи полага като доктор бъдещата баба (свеки)  Laughing Та новината е, че ще си имаме една малка принцеса!

Fever можеш да ми сложиш едно сладко бебче с розово биберонче! А ако добавиш - първа бременност, София ще съм ти много признателна!   bouquet

Относно дрехите, аз вече имам сериозни проблеми с обличането. Другата седмица ще съм на гости при леля и баба в Пловдив и смятам да пообиколя магазините. Там съм забелязвала, че има по-хубави неща. Какво мислят Пловдивските мами?

Пожелавам на всички да се чувстват прекрасно!

# 86
  • На Триъгълната земя в кьошето ... бях
Здрасти

Ади, и аз забелязах, че ме наболява повече, когато би трябвало да ми идва. Да не говорим, че обикалям наоколо като фурия, фуча, карам се, мрънкам и нареждам. Тогава и мъж ми ме бъзика внимателно. Внимава, за да не го отнеса и него  hahaha

Искате ли да направим сверка на качените кила? Миналия път качих 27 и сега тръпки ме побиват. Тогава започнах да трупам от 55, а сега от 65  ooooh!. Досега съм трупнала 4 кг.
(За сверка- тогава първия триместър качих 10)

# 87
  • София
Добра идея Tedsan Аз забременях 47 кг. Сега в началото на 5 м. съм между 50 и 51 кг. В крака и дупе почти не съм се променила, само коремче и гърди.  Rolling Eyes

# 88
  • Варна
И аз ходя при двама АГ - единия ми води ЖК (пуска изследвания, дава болнични), а при другия мисля да раждам (той работи в болницата, и ме наблюдава при постъпванията ми там).  Аз иначе до сега съм качила 3 кг.
Лек и спокоен ден  Peace

# 89
  • Варна
Fever можеш да ми сложиш едно сладко бебче с розово биберонче! А ако добавиш - първа бременност, София ще съм ти много признателна!   bouquet
Готово!

# 90
  • София
Много ти благодаря, FeverHug

Засега момченцата водят. Много ми е интересно как ще е нататък!

# 91
  • Стара Загора
Има време може пък госпожиците да поведат хорото. Рано е още. И все още нямаме мама с близнаци  Thinking newsm78

# 92
  • Бургас
Къде сте всички момичета, голяма почивка му удряте  Peace Браво на вас
MimitoIv Честито момиченце   bouquet Все такива добри новини да ти съобщава твоят внимателен и любящ док. /свеки  Wink/

Joy Joy Joy как се смях на тази дума не е истина. типично за човек от бургас. като се сетя, че до преди 5 години и аз така съм говорила сега ми става смешно. Маруся да не се засегнеш нещо, но думичките "дънкито" и "въй" за си  типично за хора от Бургас

Слънчето и аз като я чуя тази дума и винаги ми прави впечатление, ама нали съм учила в Търново и там си имат една такава дума от която падам от смях - доматито = домат в единствено число ли е това, за множествена форма ли го употребяват и аз вече не знам така и не запомних  Joy

# 93
  • Пловдив
Добро утро, момичета  Sunglasses Може да е 14:30, но аз сега ставам. Мъжът ми е в САЩ и по цяла нощ говорим, после съм като пребита  Confused
Когато забременях и месеца преди това бях там и тогава от 55 станах 59, но не мисля, че беше от бременността, а по-скоро от храната там Sad Сигурно всички сте чували за ужасно вкусната и калорична храна в САЩ  #2gunfire От тогава до сега (около 2 месеца) съм качила само 2, така че съм спокойна и се надявам да не надуя много  Praynig
За дрехите в Пловдив - MimitoIv, бях писала малко по-назад, че аз не си купувам от магазините за бременни, само 2 панталона съм си взела, иначе карам с плетени блузи до дупето, един номер по-големи... седят много сладко и мисля, че ще ми стават и след няколко месеца Simple Smile http://www.snimka.bg/album.php?album_id=262533&pid=7899029 Това съм аз, плетената блузка е от ДИКА (25 лв.), а долната е от Kenvelo (13 лв.). Иначе има два магазина за бременни, единия в подлеза на пощата, другия в "подлеза след пощата" (ако кажеш така, няма да има пловдивчанин, които да не те упъти). Там има приятни и съвсем не скъпи неща. Успех  Hug
Ако някоя мама от Пловдив предложи и други магазини, ще ми бъде от полза и на мен   bouquet

# 94
  • София
 Laughing Здравийте и от мен! Днес си поспах до 11.30 и се чувствам чудесно!
 Mr. Green Да ви кажа и аз вс. път като видя "едно дънки" и чак сама си се смея, но пък ми е неудобно да го споделя, че да не се обиди някой  Stop А то доматито си върви с дънкито по принцип  Joy
Ами пак да споделя - аз евтини дрехи за бременни не съм виждала,честно, да не говорим, че и нищо не ми е харесало даже за тия цени.  Днес си купих едно боди, чудно топличко е, с перспектива  Mr. Green го взех и е с вълна, дълъг ръкав, даже се каня поне още едно такова за зимата да си взема, че всички блузи са ми къси вече и кръстът ми е все гол.Иначе си имам гащеризон от мин. бременност и още един ми дадоха,дънков, който обаче и като торба, не знам дали изобщо ще го облека  Grinning.

Ади, тази дрешка е страхотна! И чудно ти седи!

# 95
  • Пловдив
Хей, ще обидим момичето  Sad Всички си имаме такива думи. Аз например казвам "сирини", и "тилифон" (това ми е любимото  Laughing ), а съпругът ми - "тъкъва"  Mr. Green Е опитвам се  да не говоря на пловдивски, но и 1000 години да се старая, пак ще се изпускам от време на време. Я бързо, всяка да си признае по една дума, на нейния диалект, която използва  Naughty

# 96
  • Стара Загора
Яница в Казанлък например казват "тавъта" или "главъта" това Ъ за нищо го нямат, но това е нормално всеки град да си има някакъв диалект. Също като "майна" за Пловдив.

# 97
  • Бургас
ааа никой да не се обижда за диалектните думички  Naughty, навярно никой не цели да обижда другия. И мен всички приятели от София, Габрово и други места ме подбъзикват за туй "Въйййй" ама така си изразяваме вълнението, не можем да се отучим я. А мъжа ми е от Габрово и да ви кажа колко думички съм научила, които като ги чух за първи път гледах като теле: напр. "танур", "бутело" , "рушка" ....

# 98
  • София
Привет!  Simple Smile
Понеже съм голяма бяла птица Embarassed, снощи пропуснах да пожелая всичко най-най на днешните булки! Много да се обичат, разбират и март да получат най-прекрасния подарък!    bouquet  bouquet   bouquet
Да докладвам за срещата - беше много приятна.  Simple Smile Много се радвам, че се запознах със Зелено човече, Роси и Мария-Д, в комплект със сладките й близнаци и тати. Grinning  Участвахме в похода (благодарение на гооолямото му закъснение Winkbowuu Снимки обаче няма  Whistling
MimitoIv , честита девойка!  Hug
Дънкито и доматито винаги са ми били много забавни  Laughing И аз не го казвам с лошо!  Simple Smile
fever , за момента и аз съм като теб - нямам никакви неразположения, пу-пу! И хич и не искам да имам. Миналия път имах в началото болки и зацапване, сега се минах началото без тях, но пък с повече гадене. И се моля докрая всичко да е наред с всички ни!  Praynig Praynig Praynig

# 99
  • Стара Загора
Има един лаф за Бургазлий, че www................ означавало въй-въй-въй..........  Joy
Естествено, че никой не трябва да се обижда от тези понятия - то си е заложено по градовете и диалектите това

# 100
  • София - Рим и обратно
Е аз имах една колежка от Бургас, но понеже е по-възрастна от нас и доста години е в София, още като студентка се е преселила, та тя доста си е оправила езика, никога не можеш да кажеш, че е от Бургас. Обаче това "въй", не се е отказала от него, но го е притъпила и сега при нея звучи така "Въъъъъъъ" Joy Умирам от смях като почне да възклицава с това "Въъ..."

# 101
  • Пловдив
Има един лаф за Бургазлий, че www................ означавало въй-въй-въй..........  Joy
Естествено, че никой не трябва да се обижда от тези понятия - то си е заложено по градовете и диалектите това

Този лаф произлезе (доколкото знам) от Биг Брадър!Имаше една която само "въй" и беше в устата! И от там на татък всички започмаха да се "бъзикат" .Особено в предавания които имат ел.адрес -казваха вместо www. въй-въй-въй точка "еди какво си".
Думата "майна" не е диалектна форма.
По принцип в Пловдив заменят "е"-то с "и" ! Сигурно и аз го правя! Точно това е диалекта-ако не ти кажат другите ,няма да забележиш:))))))))к'во, що,тая,оная,тоя пъ, също са диалктни форми, които предполагам се използват на 100% от днешната младеж и 90% от другите "граждани".
Колкото повече диалкти има един език -толкова по-богат е той!
 ПС:Мен са ми смешни старозагорци как говорят!
Ади аз имам плетена рокля от Дика,а днес си купих пончо и блуза под дупето(както казваш ти)
Магазин за бременни има и в Халите(по хубави са от  на"Конти")

# 102
  • София

hahaha Joy лелее, това ме разби! Умрях си от смях! Ама да ви кажа честно, това въй на мен пък някак сладко ми звучи и не ме дразни, чаровно е  Laughing /за разлика от повечето др. подобни думички, но някак си са ми трън в ушите , професионално изкривяване явно  Crazy /
Иначе моят мъж пък е от Пловдив и аз знам много пловдивски думички, като пеКано пилИ и пеКани чушки  Laughing, тоалетна хАртия, леХен и мнооого други, обаче му ксазах, че, ако ще живее в Сф ще трябва да внимава как говори , че ще ни се смеят  Mr. Green и имаше резултат, вече почти не можеш да разбереш, че не е от Сф, даже започна и на "бе" да говори, което него пък много го дразнеше, та такива работи - има навик има и отвик, както казват.
Ейй, как да няма снимки от похода?!? Никой ли не е снимал?
П.п. Само да си кажа, че сме на такава тема още - това "ИЙ" на края на всяка дума в мн. ч. направо ми боде очите, какво толкова сте го харесали, не знам/стриЙ, бургазлиЙ и т.н. смехориЙ  Joy /

# 103
  • Пловдив
Само не разбрах на "хартия" и "пекан" къде му е диалекта?Сигурно имаш в предвид ,че правилно е "печен",а не "пекан"А да говориш на "бе" и на "ма" не е до правоговор ,а до възпитание!
А също използвам "бе" и не се гордея изобщо! А сестра ми като малка ме "биеше" през устата като кажех " стига маааа"
Искам да кажа още нещо- В СОФИЯ СА МАЛКО КОРЕНЯЦИТЕ СОФИЯНЦИ И ТЕЗИ КОИТО ГОВОРЯТ ПРАВИЛНО БГ ЕЗИК!

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 17:36 от The_light_2008

# 104
  • София
В ударението, как къде. Пекан - в "к"-то. Аз също понякога не се усещам, че казвам"бе"/с което , естествено, не се гордея/, но това си е дума - паразит, ако трябва да сме точни, както и "майна", а не диалект. 
Не ми се щеше да превръщаме темата в караница, най-малко това целя, просто обсъждаме кое звучи смешно.

# 105
  • Пловдив
Ама ние не се караме "беееееее",просто исках да разбера ,че не ми стана ясно! А това за ударението ,за пръв път чувам че може да се падне на безгласна буква Joy

# 106
  • Сф
Само не разбрах на "хартия" и "пекан" къде му е диалекта?Сигурно имаш в предвид ,че правилно е "печен",а не "пекан"А да говориш на "бе" и на "ма" не е до правоговор ,а до възпитание!
А също използвам "бе" и не се гордея изобщо! А сестра ми като малка ме "биеше" през устата като кажех " стига маааа"
Искам да кажа още нещо- В СОФИЯ СА МАЛКО КОРЕНЯЦИТЕ СОФИЯНЦИ И ТЕЗИ КОИТО ГОВОРЯТ ПРАВИЛНО БГ ЕЗИК!
Защо се засягаш Rolling Eyes ? "Пекан" си е диалект, а за хАртия се имаше впредвид смяната на ударението. То е ясно, че и в София не сме цветя за мирисане по отношение на говора, ама чак пък да го изкрещяваш така, мисля, че не  нужно Peace .
И за да не ме вземеш сега за надута софиянка, ще кажа, че мен много ме дразнят "к'во", "'що", "аре" и прочее неприятни съкращения, които, за съжаление и аз използвам Tired

# 107
  • София
Мацки, оставям ви да доизяснявате ударенията, защото отивам на женско-майчинско кръчмарско събиране  Mr. Green . Трябва да се гримирВам, червиРвам, да надена дънкитО, да си нахлузя чехлИте и да бегам, да не започнат без мен  Mr. Green

# 108
  • Пловдив
*Nikita*  аз също много се дразня на подобни правописни грешки, като "ий" на края на множествено число, и също на "в предвид", "на предвид" и т.н., но момичета, предлагам да прекратим тази тема, че да не вземе някой да се обиди. Като се замисля съм сигурна, че няма между нас жена, която да пише или говори 100% правилно (аз съм учила бг филология и пак се чудя за някои думи)  hahaha (соча себе си)  Mr. Green
и така... плетените блузки се оказват май добро решение за бременността, само се чудя какви якета/палта ще си купуваме. Аз си взех едно бяло, страшно симпатично яке, което отстрани има ластици, но не е много дебело, а и не съм сигурна до кога ще ми става. А за бебо още се притеснявам да пазарувам каквото и да е, взех само една залъгалка -термометър  baby_neutral !!! Направо онемях като го видях! Много е симпатичен, само дано не ми се налага да го ползвам често   Praynig

# 109
  • Пловдив
Polly-Wolly Защо си помисли че се засегнах или използвам тези думи?Просто попитах ,наистина не ми стана ясно,че става въпрос за ударението и го написах в предния си пост! Как разбра че съм "изкрещяла" ? JoyЧовек да не попита нещо... Crazy вие ще го изкарате засегнат и обиден... Joy  
*Nikita* бЕгай бЕгай мила...  Joy
Както казах по-рано колкото повече диалекти толкова по богат език!
Лека вечер на всички!
пС adi_i_bebe добре че ми каза за "в предвид" и "на предвид" ,честно казано не знаех кое е правилно!!!Мерси много!

# 110
  • Сф
Писането с главни букви в нет- пространството е равносилно на крещене (не съм го измислила аз Peace ).
То като цяло никога не се знае кой какво иска да каже и как иска да го каже Tired ... без визуален контакт все криво се разбира. Аз за това гледам много да не пиша, 'щото... Mr. Green
Аре, мир Peace

# 111
  • София
  Laughing и аз много се радвам на задължителното -ий  Crazy
Никита, в първия момент прочетох, че отиваш на кърмаческо парти и се опулих  Crazy Blush
А да ви кажа едно време как се оправдавахме за това "ма" и "бе" - първото било съкращение от мале, а второто - от либе  Laughing всъщност, не му знам произхода, може да ни светнат филоложките  Wink
На срещата се оказа, че никой не носи фотоапарат  Rolling Eyes

# 112
  • София
Polly-Wolly Защо си помисли че се засегнах или използвам тези думи?Просто попитах ,наистина не ми стана ясно,че става въпрос за ударението и го написах в предния си пост! Как разбра че съм "изкрещяла" ? JoyЧовек да не попита нещо... Crazy вие ще го изкарате засегнат и обиден... Joy  
*Nikita* бЕгай бЕгай мила...  Joy
Както казах по-рано колкото повече диалекти толкова по богат език!
Лека вечер на всички!
пС adi_i_bebe добре че ми каза за "в предвид" и "на предвид" ,честно казано не знаех кое е правилно!!!Мерси много!

Последно да кажа - правилно е "предвид", без никакви предлози  Peace
Ади, аз пък руска филология, та и аз така  Grinning , но мир да има!
Айде, че вие ще сте виновни, като закъснея/макар,че аз ще ги карам, като непиеща  Sad /, не мога да стана от комп-а.

# 113
Не мога да разбера как може да сте толкова прости като ежедневно пишете не само с грешки ,не само с диалекта на София и Пловдив,на повечето диалекта си чисто селски,а половина дори нямате образование над средното.
Защото като се имате за  софиянки и пловдичанки говорете си както искате,но като пишете се научете да използвате литературния език.
НИКОГА не съм употребявала думата"въй",въпреки че съм си родена и израстнала в Бургас,но разбира се е въпрос на някои други неща.
А за думата "Дънки" ,на която се оказа че всички много са се смели,споделете вие как я употребявате.А за "дънкито" или "дънките" е въпрос на членуване,и определено го приемам за заяждане.Толкова много неща има с които мога да се заям аз  с вашите постове,но никога не съм падала толкова ниско да критикувам хора ,които не познавам.
Мислех ,че тук сме за споделяне на опит и инфо за бременността,но явно съм грешала,защото в последните две теми се обсъждат албуми,сериали,реалити щоута,диалекти,правопис,и т.н.

# 114
  • София
  Laughing и аз много се радвам на задължителното -ий  Crazy
Никита, в първия момент прочетох, че отиваш на кърмаческо парти и се опулих  Crazy Blush
А да ви кажа едно време как се оправдавахме за това "ма" и "бе" - първото било съкращение от мале, а второто - от либе  Laughing всъщност, не му знам произхода, може да ни светнат филоложките  Wink
На срещата се оказа, че никой не носи фотоапарат  Rolling Eyes

Я, това не го знаех, честно! Но звучи логично - поне има някакво обяснение.
Не е кърмаческо, все дърти майки-ветеранки сме от първата партида  Joy
ЧАО

# 115
  • Пловдив
Ааа така ли било,ами не знаех!аз исках да подчертая ,а го написах с главни букви това за Софиянците;) Ти си права,че всеки по-различен начин разбира едно и също нещо и не само без визуален контакт!!!!Аз съм била криворазбрана и когато е имало такъв!Може би е до начина на изразяване или до възприятието на другия човек и аз незнам.А  понякога може да се разбереш с някого само с ЕДНА дума. Hug

# 116
  • Sofia
Това тема за бременни ли е или клюкарник ... или бъркам ? newsm78 ...

# 117
  • Сф
....А  понякога може да се разбереш с някого само с ЕДНА дума. Hug
Абсолютно Peace . Въпрос на това да си влезем една на друга в тона е Wink Hug
marussia , Shocked

# 118
  • София
Маруся, това пък за какво беше?  Rolling Eyes И хайде да не се обиждаме на образование.  Rolling Eyes Не видях никъде злобно отношение към това как ти наричаш дънките. Не знам защо го прие толкова лично, не е измислено от теб, нали?
Никита, точно за това още повече се оцъклих - като видях възрастта на каката и реших че още се кърмите  Crazy То има и такива случаи де, по едно време се въртеше във форума клипче с "кърмаче" на 8-9г, което ми идва вече прекалено.

# 119
  • някъде
здравейте мамчета  bouquet
само за малко наминавам. Леко съм без настроение- бях на проба за роклята, пълна скръп, ама направих промени и ще е супер. Вчеро домучадието ме изкара извън нерви, мъжлето също беше яхнал метлата, но свекъра беше на гости та му ги наказах Joy
Скапано ми е настроението заради времето, пък и на 5 го дават да вали, но Илия каза, че щяло да ни върви по вода.
Иначе сме ок. Премерих се при мама и съм 49кг., което е добре де, неискам да дебелея много. Незнам за вас, но аз определено си го усещам бебето и е много приятно. Вие говорите ли му? Че аз даже като съм си самичка и му чета разни неща (може и да е рано още, ама ми харесва)
Е за сега това от мен.
Целувки на всички.  Hug

# 120
Това тема за бременни ли е или клюкарник ... или бъркам ? newsm78 ...

Не изобщо не бъркаш,точно в клюкарника или по скоро в кокошарника си.

Elwing ,приемам го лично,защото след един намек за дънкито се изписа цяла страница,та и две. Аз не обръщам внимание на грешките във всяко едно отношение на другите,а само чета това което искате да изкажете с поста си ,и вече взе да ми писва от клюкарщини,нападки и коментари извън темата.
Да не е измислено от мен ,но пак както се случва навсякъде все софиянци и пловдивчани трябва да започнат да обсъждат другите градове ,а не обратно,а в софия са сбирщайм от къде ли не ,но пак са с големите притенции,кой какво прави и говори.
"СедИте си У Пеник и се научете да говорите,а после и да пишете,че взе да ми писва от голямата столична община"

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 19:28 от marussia

# 121
  • sofia
Здравейте на всички,
Искам да се извиня на момичетата за срещата,трябваше да дойда, но уви това не стана.Водих малката на лекар ,настинката премина във вирус и ни изписаха антибиотик,към който тя се оказа алергична и сега трябва да продължавам да и го давам поне 4-5 дни заедно с противоалергично.То милото на мама се държи казва че е добре,но все гледа да си легне и иска ръчичката или крачето да и държа.Вече доста сум уплашена за състоянието и ,този вирус направо ми изпи силите ,малката кашли и вдига темп.Дайте съвет за кашлицата,тя много я мъчи.
От няколко дни и аз кашля много по слабо от нейната,но това много ми напряга корема и съответно и затова съм притеснена.
Ех,че мрачен пост стана newsm7 Sad
до скоро

# 122
  • Mol/София
Здравейте на всички,
Искам да се извиня на момичетата за срещата,трябваше да дойда, но уви това не стана.Водих малката на лекар ,настинката премина във вирус и ни изписаха антибиотик,към който тя се оказа алергична и сега трябва да продължавам да и го давам поне 4-5 дни заедно с противоалергично.То милото на мама се държи казва че е добре,но все гледа да си легне и иска ръчичката или крачето да и държа.Вече доста сум уплашена за състоянието и ,този вирус направо ми изпи силите ,малката кашли и вдига темп.Дайте съвет за кашлицата,тя много я мъчи.
От няколко дни и аз кашля много по слабо от нейната,но това много ми напряга корема и съответно и затова съм притеснена.
Ех,че мрачен пост стана newsm7 Sad
до скоро
Поли, ще ти напиша една "бабешка" рецепта за кашлицата - майка ми ме лекува с нея от бебе, та до сега....има ефект. Свари отвара от счукани орехи, но с черупката; 2-3 бонбона "лукче" и чай от лайка. Пропорцията е: в 1 литър вода 2-3 ореха с черупките, 2-3 лукчета и 1 супена лъжица лайка. Лайката я добавяш след като водата е вряла 3-4 мин. с орехите и лукчетата и сваляш от котлона. То даже става сладичко, но може да се подслади с мед. Вкусно е, а много облекчава кашлицата. Стискам палци и ти и малката до се подобрявате бързо.

Е, и аз много исках да стигна до срещата, но не успяхме да станем навреме, а докато стигнем до центъра стана 2 часа следобед и нямаше смисъл да търся другите мами. Дано следващия път успея да дойда и аз.

# 123
  • Варна
Честно да ви кажа, виждам доста правописни грешки, но си трая за да няма обидени. От диалектните изрази не се дразня, но правописните грешки направо ми вадят очите, докато чета съответния пост. Но все пак разсъждавам разумно, че тук не сме се събрали, за да си гледаме правописа или за да се дразним. Също така съм убедена, че не може да си създаваш мнение за някой само от написаното, без да има осъществен контакт на живо. Така, че хайде да не запълваме темите в глупави спорове.
Маруся не виждам какво лошо има в това да се обсъждат и други теми не свързани с бременността.
Elwing на следващата среща да имате снимки  Grinning

# 124
ПС:Мен са ми смешни старозагорци как говорят!
Ами смешни са как няма като говорим на "миеко" JoyАз лично много рядко говоря така, само като се лигавя а и работата не ми позволява. PeaceИначе думи като "ключовити", "цигарити""пижамити"просто ....валят..ха-ха Laughing
И не е нужно да се обвиняваме кой и как говори, кой какво висше образование има и т.н.Човек винаги прави грешки, особено като пише....я ми кажете като сте бързали да побликувате мнение във форума и пишете бързо, не сте ли допускали правописна грешка Naughty Тук никой не е по висш от другия Peace.Тука сме се събрали за да бъдем майки, не ято кокошки. Crossing Arms

# 125
  • София
Здравейте и от мен. Таман щях да кажа няколко смешки на Русенски "диалект" (аз съм от Русе, но от 10-тина години живея в София) и след последните постове се разколебах - ще вземе някой да се засегне... Мъчно ми става като стане така из темата...

А срещата беше добра, като се изключи отложеният старт на похода, но така поне се събрахме и се включихме повече хора в него Simple Smile Изкарахме много приятно после в заведението, децата бяха много сладки и момичетата - също. И таткото - за пример!

Гледам за килограмите пак говорим... Мен ме е срам малко, защото съм качила доста килограми (6-7)  Embarassed Обаче поне качвам само на корем - имам вече много добре очертано коремче и от няколко седмици мога да нося само от тези специалните панталони за бременни, защото всички други, дори и широки, ми стягат на корема и ме боли корем. Даже съм вече в размишление за бельото - вие как решавате този проблем и въобще имате ли го вече? И още нещо забелязах: като ми е по-напрегнато на работата и следобед ме заболява коремът - има ли и други като мен?

Лека нощ и приятна вечер  Hug