Правилно ли се храним?

  • 1 492
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
Скъпи мами, имам нужда от мнения относно правилното приготвяне на АМ!?Ние вече сме на 3.5 месеца!На кутията с АМ пише, че на тази възраст и с тегло около 5 кг/ ние бяхме последно 5.200/бебчето трябва да се храни 5 пъти и да изпива по 150мл АМ с 5 мерителни лъжички/между другото пием Нутрилон/!Ние се храним 5-6 пъти и пием по 100-130мл АМ/ понякога и по- малко/, приготвено съответно с 3-4 мерителни лъжици!?Дали по този начин бебка получава необходимото като хранителна стойност млечице? Вие как поцедирате? Позволявате ли си да правите млякото по- гъсто!? Аз винаги спазвам основното правило- на 30мл вода, 1 равна мерителна лъжичка/ така пише поне на всички АМ/!?
Предварително Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: X
Не гледай препоръките на кутията, води се по детето, тъй като всяко дете е различно и знае много точно какви са потребностите му от храна. Най-важното нещо при храненето с МК /мляко за кърмачета/ е да приготвяш сместа точно, както е препоръчано от производителя, нито повече, нито по-малко мерителни лъжички. Не си позволявай други комбинации.

# 2
  • Мнения: 165
Моя съвет е да си спазваш правилото 1 лъжичка АМ=30 мл.вода.Когато Лина беше колкото вас се водих по нея...и ако качвате добре килограми не бива да се тревожиш... Simple Smile

# 3
  • Мнения: 172
Моят съвет е също да не променяш пропорцията вода/мерителна лъжичка.Колиичеството .което изяжда бебето ви ми се струва напълни задоволително,още повече и че се храни понякога по 6 пъти.Не се притеснявай,според мен всичко е наред.

# 4
  • Мнения: 702
Недей да гледаш какво пише на кутията води се от детето!
Важното е че спазваш правилото 30мл=1мерителна лъжичка,никога не трябва да се прави по концентрирано млякото,защото може да навреди на бебето!
След като изпива такова количество явно толкова му е нужно всички бебета са различни някои се хранят повече други по малко!
Ако надава добре значи всичко е наред!

# 5
  • Мнения: 4 335
Синьт ми винаги е ял по-малко от таблицата на кутията.Води се по детето,колкото иска само ще изяде.Спазвай пропорцията то4но,на кутията пише,4е при увели4аване на мертилните льжи4ки в по-малко вода може да доведе до деххидратация Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Да, не се притеснявай за количеството. Щом детето е сито и наддава добре, значи това количество му е достатъчно.
Когато аз давах указаното на кутията количество МК (АМ), тогава моята дъщеричка много повръщаше. Като намалих количеството вече всичко е наред и много рядко повръща. Всичко си е индивидуално. Важното е бебето да расте добре - на ръст и тегло.  Peace

# 7
  • Мнения: 221
Не гледай препоръките на кутията, води се по детето, тъй като всяко дете е различно и знае много точно какви са потребностите му от храна. Най-важното нещо при храненето с МК /мляко за кърмачета/ е да приготвяш сместа точно, както е препоръчано от производителя, нито повече, нито по-малко мерителни лъжички. Не си позволявай други комбинации.
     Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
не гледай какво пише на кутията-води се по детето

# 9
  • Варна
  • Мнения: 957
 Моята дъщеря е на почти същата възраст (3 м.) и почти със същите килограми (5 кг) и от две седмици яде по-следния начин: 06ч- 120мл; 10ч- максимум 90 мл; 13.30ч- 120мл; 17ч- около 100мл; 20.30ч- 120мл и 00ч.-120мл. Ако не й дам в 0ч. се буди освирепяла от глад в 04ч., хвърля се да изцока 150мл. и повръща. Следвай детето!

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
Гледай си детето,а не таблицата на кутията.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Винаги съм спазвала единствено правилото 30мл=1л.
Иначе на тази възраст Крис ядеше по 130мл.Достатъчни са според мен.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Ужасно се обърках: кое ядеш ти, кое детето  Rolling Eyes...
Във всеки случай винаги съм спазвала съотношението вода: мляко.

# 13
  • Мнения: 887
Недей да гледаш какво пише на кутията води се от детето!
Важното е че спазваш правилото 30мл=1мерителна лъжичка,никога не трябва да се прави по концентрирано млякото,защото може да навреди на бебето!
След като изпива такова количество явно толкова му е нужно всички бебета са различни някои се хранят повече други по малко!
Ако надава добре значи всичко е наред!
Абсолютно съм съгласна с казаното. Peace

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Винаги съм спазвала 1л - 30мл, иначе за количеството - колкото иска, толкова му давам.

Общи условия

Активация на акаунт