Първо зъбче

  • 2 679
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте мили мами , ние вече имаме и трето зъбче и много се радвам но от друга страна се притеснявам не е ли много рано все пак сме на 5 м и 20 дена  а зъбчетата излизат всяка седмица.Моля споделете от вашия опит благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 803
Не е рано. Честито 3 то зъбче. При нас избиха след третия месец.

# 2
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Не е рано , а и при всяко дете различно Peace

# 3
  • Мнения: 257
Не е рано
Дано ги вадите лесно че ние ги  видяхме мното трудно

# 4
  • Мнения: 2 090
Правилно са ти казали по-горе.На моя палавник на 5 месеца му пробиха първите две долни зъбчета едновременно.И почти веднага след като излязоха целите,започнаха и следващите Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Първото зъбче избива между 4-тия и 13-тия месец.
Моето съкровище още няма нито едно.

# 6
  • Мнения: 559
А възможно ли е първо да излезне кучешки?

# 7
  • София
  • Мнения: 3 752
Долните два ни излязоха на 4,5мес.Все още нямаме други.
А възможно ли е първо да излезне кучешки?
На днешно време всичко е възможно.

# 8
  • Мнения: 4 433
Не е рано , а и при всяко дете различно Peace
Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 524
Не е рано , а и при всяко дете различно Peace
честити ви зъбки!   bouquet
на сина ми 1вия зъб излезна на 9 месеца чак Simple Smile

# 10
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Незнам дали е рано, но всичко е строго индивидуално. Нашето първо зъбче се показа на девет месеца  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 257
А възможно ли е първо да излезне кучешки?
да възможно е

# 12
  • Мнения: 2 521
При всяко дете е различно.Моето диваче пък още няма нито един Confused

# 13
  • Мнения: 179
При всяко дете е различно.Моето диваче пък още няма нито един Confused
Laughing така е , на моето днес му се показа първото зъбче ,а е на 1,5м  Wink

# 14
  • Мнения: 1 554
първия ни зъб проби на 9 месеца и половина Crazy радвай се че бързо никнат,ние сме в чудо Crazy

# 15
  • Мнения: 1 919
 на 4 месеца вече имахме 2 зъба....имаме около 11 в момента..на 11 месеца е...изникнал е и 2ри долен кътен...който никне уж около 20 месец...всяко дете  е различно!

# 16
  • София
  • Мнения: 5 751
На сина ми първото излезе на 7м, но съм чела и за деца, родени със зъбче, така че явно всичко е възможно.  Simple Smile
А възможно ли е първо да излезне кучешки?
според мен не, по-скоро е 2-ри резец, но понеже при децата зъбките са по-редки, може да изглежда като кучешки

# 17
  • Мнения: 2 111
Първото зъбче проби когато беше на 9,5 месеца и след 1 месец имахме 4 зъбчета-2 горни и 2 долни.

# 18
  • Мнения: 1 512
Недей да се притесняваш и при нас на 5 месеца излязоха едновременно две зъбчета.

# 19
  • Мнения: 4 335
Не е рано,при вси4ки деца е разли4но.Ние още нямаме.

# 20
  • Мнения: 23
И аз като другите смятам,че не е рано,знам за бебе което на 2 месеца беше със зъбче.
Първото зъбче избива между 4-тия и 13-тия месец.
Моето съкровище още няма нито едно.
Не се притеснявай нашето първо зъбче изби 8 дена преди да стане на 11 месеца. Simple SmileНали казват ,че ще са по здрави,като са по късно

# 21
  • Мнения: 2 311
 Първото зъбче изби на 9 месеца и половина  Grinning

# 22
  • Варна
  • Мнения: 78
Първото ни зъбче изби на 6 месеца и половина. Сега почти на 9 месеца сме вече с 6 зъба  Mr. Green.

# 23
  • Мнения: 4 784
Не се притеснявай.
Ние пък сме в другата крайност.

# 24
  • Мнения: 645
Честити зъбчета! Няма от какво да се притесняваш. Първото зъбче на сина ми се появи когато стана на годинка. Доста късно. Всичко е индивидуално.

# 25
Здравей,
Не е рано според мен. Моята дъщеричка на 5 м. беше с 2 предни долни зъба, а на 6 месец избиха и горните 2.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 588
Няма нищо притеснително, при всяко дете е индивидуално.
На моя син първото зъбче изби на почти 8 месеца. Сега е с 12, ако не са станали повече вече. Grinning

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На синът ми първото зъбче беше в 5-я месец,а на дъщеря ми в 6-я

# 28
  • Мнения: 9 973
не е рано
и ние сме с 3 Laughing

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Защо да е рано Thinking
При зъбите няма правила Naughty

# 30
  • BG
  • Мнения: 1 900
Всяко дете е различно,при нас например на каката й излезе на 11 месеца и аз почнах да се притеснявам,че не й е излязъл зъб.

# 31
  • Мнения: 307
Не е рано,всяко детенце е различно,синът ми на 6 месеца беше с 4 зъбчета вече,а сега малката е с едно зъбче на 8 месеца почти.

# 32
  • Мнения: 91
Не е рано , а и при всяко дете различно Peace
абсолютно съм съгласна Peace

# 33
  • Мнения: 2 334
Не е рано не се притеснявай!На дъщеря ми първото зъбче и изби на 5 месеца и половина и 3-4 дни след това и второто.Два месеца по късно тоест и избиха още два Peace

# 34
  • Мнения: 4 017
Не е рано.
Тук там се срещат деца и с зъби при раждането Laughing

# 35
  • Мнения: 80
при всяко детенце различно.нямаш повод за притеснение  Hug

# 36
  • Мнения: 805
Първото зъбче се появи при нас на 5 месеца. На годинкa имахме вече 18!
Не е рано. Както много други неща при всички деца е различно!

# 37
  • Мнения: 70
няма място за питеснение Stop

ако се притесняваш говори с зъболекар ooooh!

# 38
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не се притеснявай. Нормално е  Peace

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Няма нищо притеснително.Особено за зъбите съм се убедила, че излизат толкова индивидуално.
Племенницата ми например извади първото си зъбче на 1 год и 2-3 мес.

# 40
  • Мнения: 1 965
на сина ми му излезе късно първото зъбче - на 9 месеца. не се притеснявай, не ви е рано, при всяко бебеце е различно  Peace
иначе усреднената възраст за първо зъбче е към шестия месец, но тя затова е усреднена, защото на някои пораства по-рано, а на други - по-късно  Peace

# 41
  • Мнения: 263
Не е рано, ние се озъбихме точно на 5-тия месец. С 2 наведнъж newsm47

# 42
при нас също започнаха да излизат в началото на 5 месец

# 43
  • Мнения: 719
А моята буболечка е вече на 9 месеца и още сме беззъби. Sad
Знам, че колкото по-късно, толкова по-добре, ама.... Confused

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Не е рано , а и при всяко дете различно Peace
Даже и реда на никнене е различен  Peace

# 45
  • Мнения: 1 103
При нас избиха в 5 месец и при баткото и при малката след това около месец по късно и второто и т.н.На племенницата и изби зъб на 10 месеца .Индивидуално е при всяко дете .

# 46
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не се притеснявай, различно е при всички деца. Големият ми син на 8 месеца беше с 1 зъбче, а малкия е вече почти на 10, а пък все още няма зъб.

# 47
  • Мнения: 227
Както са отговорили всички - при всяко дете е индивидулано развитието във всеки един аспект !  newsm10

Първото зъбче на мойто дете излезна вчера - една седмица след като навърши 1г.  tooth

# 48
  • Мнения: 405
Всичко е много индивидуално. Нашето първо изби преди две седмици. Hug

# 49
  • Мнения: 27 524
Няма нищо притеснително. Деца се и раждат озъбени даже  Mr. Green
На сина ми долните два излязоха в края на третия месец  Peace

# 50
  • Мнения: 8 242
На братовчедка ми бебката на 6м. имаше 8 зъба  Mr. Green
На моето диване 1вото зъбче се показа на 10м.

# 51
  • Мнения: 668
Когато излезе това е!Едни чакат повече,други по малко.Колкото по рано ,толкова не го боли

# 52
  • Мнения: 165
Не е рано Лина имаше 3 зъба на 4 месеца и половина,сега е на 9 месеца и зъбите вече са ни 8.Ама като я гледам си мисля,че скоро ще се покаже и 9...а м/у другото 9 зъб кучешки ли трябва да е по принцип?

# 53
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Първото ни зъбче изби на 8 месеца. При всяко дете си е индивидуално.

# 54
  • Мнения: 2 478
Първото зъбче на сина ми изби нз 5 м и половина.Второто на 6 м.
А на една приятелка детето и има 2 зъба на 4м.

# 55
  • Мнения: 5 391
Очудвам се колко рано и колко късно избиват зъбите при някои деца.
На синът ми първото изби на 6 месеца, на дъщеря ми-почти на 8 месеца.

# 56
  • Мнения: 502
за всяко дете е индивидуално. нашате педиатърка беше казала, че зависи и от това кога са им изникнали първите зъбки и на родителите на бебето. това по повод моите съмнения че на 3 месеца така се плюмчеше и дразнеше дъщеря ми  и се чъдех да не е от зъби. в крайна сметка първите ни 2 зъбчета избиха в 7 месец.

# 57
  • Мнения: 698
На моя син на 10 месеца му се появиха 8 зъбчета в рамките на 1 седмица.  Crazy Дотогова нямаше нито едно.

# 58
  • България
  • Мнения: 457
Не е рано.На нас първото зъбче ни излезе на 5 месеца.След около седмица излезе второто.Сега сме в очакване на трето Simple Smile

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не е рано , а и при всяко дете различно Peace

Точно  Peace


На дъщеря ми пък и поникна първото зъбче на 6 следващия месец още едно, след това "затишие пред буря" ..... миналия месец избиха 4 наведнъж  Shocked .

# 60
  • Мнения: 1 427
Днес забелязах,че на дъщеря ми/2,5 месеца/ има долу 2-та кучешки, вече избили Shocked Това нормално ли е?

# 61
  • Мнения: 387
Ние още нямаме нито един,различни са децата и всичко е индивидуално....... Grinning

# 62
  • Мнения: 1 427
Ама и аз едно изречение вързах..... Embarassed От притеснение Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 1 674
На нас първото зъбче се показа след 7-ия месец.

# 64
  • Мнения: 4 017
При нас първите две зъбчета се показаха едва след навършване на 8 месеца.

# 65
  • into the blue
  • Мнения: 771
Не е никак рано и да при всяко дете е различно  Peace ,на дъщеря ми проби първото зъбче точно на 5м,а малкия кара сега 8мия и няма никакви симптоми все още  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 209
Както са отговорили всички - при всяко дете е индивидулано развитието във всеки един аспект ! 

на моя син първите две зъбчета избиха в края на 4-тия месец. след това лека полека горните две и т.н. в момента е на 1,6г. и има всички зъбки, включително и кътници. без последните най-крайни кътници, които излизат чак към 3-та годинка до колкото знам. а на моя близка сина и е с 5 месеца по-малък от моя и има само 3 зъбчета.

# 67
  • София
  • Мнения: 537
Както се вижда ние сме на почти 3м., усетих аз че момата ни си чеше венците с бибата и реве милата.  Звъннах на педито да я питам дали е възможно да са зъбки и тя каза, че било рано.... ма викам как рано аз виждам какво прави...  #2gunfire Ще я сменям педито писна ми , всеки път като се обадя за съвет и тя отговаря "живей живке" ....... #2gunfire newsm78 и съвета е вече това което знам.

# 68
  • Мнения: 2 521
Както се вижда ние сме на почти 3м., усетих аз че момата ни си чеше венците с бибата и реве милата.  Звъннах на педито да я питам дали е възможно да са зъбки и тя каза, че било рано.... ма викам как рано аз виждам какво прави...  #2gunfire Ще я сменям педито писна ми , всеки път като се обадя за съвет и тя отговаря "живей живке" ....... #2gunfire newsm78 и съвета е вече това което знам.
На тази възраст започнахме и ние с чесането на венците,лигавене и аз като теб зачаках зъбче toothНо  още си чакам-няма нито един Thinking

Общи условия

Активация на акаунт