сладкиш с бонбони лакта

  • 6 155
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 402
Днес опитах да направя един сладкиш,който накрая се полива с разтопени в масло бонбони лакта,но не се получи добре Rolling Eyes.Мисля,че рецептата ми не е точна . Моля,който знае как се прави въпросния сладкиш,да ми даде рецептата, тъй като съм го опитвала и е много хубав.  chef
А да не би някой знае и как се правят бонбони лакта,тъй като тук такива няма . newsm78
Благодаря ви предварително! bowuu

# 1
  • Мнения: 655
ffr,аз имам рецепта,по която го правя и е от моята баба и става много хубав.Не гарантирам дали ще е по твой вкус,но все пак дано да ти послужи:
1ч.ч. кисело мляко
1ч.ч.захар
1ч.л. сода за хляб
Разбиват се продуктите хубаво и след товас е прибавя 1ч.ч. брашно.
Заливката се прави от 1 пакетче бонбони"Лакта" и 1 краве масло.Слагат се в купичка и се разтопяват на водна баня.Блата се залива с готовата хомогенна смес и се слага да стегне в хладилника  chef
Дано да съм ти помогнала поне малко и да стане сладкиша Grinning

# 2
  • Мнения: 1 640
Находката,значи няма яйца в рецептата,така ли?Днес ще се пробвам да го направя,заинтригувахте ме,пък и имам 500г бонбони Лакта,които се надпреварваме да унищожим.Дано успея да заделя 10-на бонбонки.

# 3
  • Мнения: 4 433
ffr,аз имам рецепта,по която го правя и е от моята баба и става много хубав.Не гарантирам дали ще е по твой вкус,но все пак дано да ти послужи:
1ч.ч. кисело мляко
1ч.ч.захар
1ч.л. сода за хляб
Разбиват се продуктите хубаво и след товас е прибавя 1ч.ч. брашно.
Заливката се прави от 1 пакетче бонбони"Лакта" и 1 краве масло.Слагат се в купичка и се разтопяват на водна баня.Блата се залива с готовата хомогенна смес и се слага да стегне в хладилника  chef
Дано да съм ти помогнала поне малко и да стане сладкиша Grinning
Да и аз имам тази рецепта от майка ми
Мммм как ме потсетихте за него
Много вкусен става Peace

# 4
  • Мнения: 182
От къде ги купувате тези бонбони? Никъде не съм ги срещала, а много ги харесвам. Даже си мислех, че вече не ги произвеждат.

# 5
  • Лондон
  • Мнения: 403
Представям си го вкусно.Айде направете и споделете.Ако има и снимчица ще е чудесно.

# 6
  • Мнения: 4 433
От къде ги купувате тези бонбони? Никъде не съм ги срещала, а много ги харесвам. Даже си мислех, че вече не ги произвеждат.
ето виж това
http://www.zaharnizavodi.com/modules/products/products.php?pid=22
В нашия град ги има по суперите Peace

# 7
  • Мнения: 182
Благодаря ти Ciara*, ще се поразтърся повечко, не може да ги няма и тук.

# 8
  • Мнения: 402
Находката,открих си грешката-в моята рецепта няма тази чаша брашно...Бе,и аз се позачудих когато го правих,сладкиш без брашно??..и нака стана на пластелин,ако бях сложила брашното щеше да бухне.
Фея,в рецептата няма яйца,но не слагай само 10 бонбона лакта,щото вкусотията идва именно от тях-от заливката.
Никой ли не знае как се правят бонбони лакта? newsm78
Още един път казвам на всички,че сладкишчето си го бива! smile3521

# 9
  • Мнения: 571
На едно пакетче масло 125гр. колко гр. бонбони да сложа?
И още нещо искам да ви питам- при тези кисели млека, дето ги продават пълни с нишесте и сухо мляко, няколко пъти не ми се получават сладкиши, защото содата не ще да се погаси в тези млека без бактерии. Какво мляко имаше едно време- сегашните не могат и да вкиснат. Кое кисело мляко ползвате. Благодаря предварително.

# 10
  • Мнения: 402
На 125г масло-едно пакетче лакта.
Кофичката кисело мляко в България,колко грама е?

# 11
  • Мнения: 571
На 125г масло-едно пакетче лакта.
Кофичката кисело мляко в България,колко грама е?
Аз съм виждала друга опаковка на бонбоните и затова питам колко грама трябват защото може да има разлика в грамажа на различните производители. Киселото мляко в България е 400гр.

# 12
  • Мнения: 331
момичета ,а блата не се ли пече???С това брашно....

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 123
emily_ska пече се сладкиша, най вероятно nahodkata просто е пропуснала да го напише Simple Smile.
Аз също мисля да го направя, но моите бонбони са 500гр пакета(е поне вчера бяха...), чудя се колко ли да сложа? Може би около 200 Thinking

# 14
  • Мнения: 402
Естествено че се пече-на 180 градуса,в тавичка намаслена и обрашнена.След това се оставя да изстине и после се полива със сместа масло/лакта,която е още топла.След като изстине се повтвърдява.

Общи условия

Активация на акаунт