Отказване от нощното кърмене

  • 2 137
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте скъпи мами.Бих искала да попитам как отказахте вашето бебче от нощното кърмене?Моята дъщеричка е вече в края на 3 месец и все още се буди нощно време,но аз искам да я откажа вече,така и инече е дундичка  Simple SmileВсе още не съм започнала със захранване и е само и единствено на кърма(без сокове,без вода) и се развива отлично.А също така не ползваме биберон-залъгалка,тъй като други мами ми казваха да я залъгвам с биберона,но тя не го  иска.Може би ще ми кажете,че тя сама ще се откаже,но не,аз немога да чакам,защото това може и да не стане скоро,предвид това каква е стръвничка моята беба Simple SmileТака че моля ви за други съвети освен този.Споделете вашите съвети и лични опити.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 236
И ние сме така вече почти 5 месеца...от както се е родил няма вечер в кочто да е пропуснал да суче..да не казвам че имало и такива , в които е ставал по няколко пъти ooooh!......и аз незнам докога ще е така..ще следя темата с интерес Grinning

# 2
  • Мнения: 591
Може би ще ми кажете,че тя сама ще се откаже,но не,аз немога да чакам,защото това може и да не стане скоро,предвид това каква е стръвничка моята беба
Ами точно това ще ти кажа  Grinning
Дъщеря ми сама спря да се буди нощем още на края на втория месец - беше доста слабо бебе. Синът ми ( в момента на 7 месеца) продължава да се буди поне веднъж нощем - доста едричък е за месеците си, но не си и помислям да го отказвам, след като се буди, явно има защо. Съжалявам, че не мога да ти дам адекватен съвет как да откажеш бебето си да огладнява през нощта.  Peace

# 3
  • Мнения: 3 869
За спирането на нощните хранения има и такова нещо като капацитет на гърдите. Примерно, ако всака гърда може да побере до 60-70 мл мляко, отказването от нощните хранения може да се отрази в намалена лактация и гладно бебе. Ако всяка гърда спокойно побира 100-120 мл положението е съвсем друго. Детето яде по-нардко, но хапва повече. Твоето детенце общо по колко пъти на денонощие суче сега? 

# 4
  • София
  • Мнения: 3 741
Моето бебе спря да се буди нощем когато минахме от кърма на АМ.Кърмата се усвоява по-бързо и затова кърмените бебета огладняват по-бързо.

# 5
  • Мнения: 4 242
Нощното будене в първите 2-3 месеца е свързано с хранене, тъй като бебето 9 месеца е получавало денонощно храна чрез пъпната връв, няма как изведнъж да се научи че трябва да се храни на оределени от майката интервали ( а и няма логика), освен това стомахчето е твърде малко за да побере повече мляко. След това обаче буденето няма общо с храненето, по скоро е незрелостта на нервната система, и неумението още да се преминава от една фаза на съня в друга. Почети за съня на бебето, за фазите на сън, и ще разбереш защо се буди детето ти.

*********************************************************
Бебетата, както и възрастните имат различни фази на съня си. През различните фази бебето може да мърда или да лежи неподвижно. Тези фази се формират още по време на бременността. Те са:

REM (rapid eye movement) – през тази фаза бебето сънува и очите му се движат по клепачите. Въпреки че средно съня е около 16 часа на денонощие, REM отнема около половината от това време. При възрастните хора сънят и REM са много по- кратки.
Non- REM –  При нея има 4 етапа:
Задремване – клепачите се затварят.
Лек сън – бебето се движи и може да се стряска и издава звуци.
Дълбок сън – бебето не се движи.
Много дълбок сън – бебето не се движи.
Сънят на бебето представлява: етап 1 – етап 2 – етап 3 – етап 4 – етап 3 – етап 2 – REM. Този цикъл може да се повтори няколко пъти по време на съня. Бебето може да се събуди при прехода етап 3 – етап 2 и после трудно може да заспи (особено през първите месеци).
*********************************************************

За сведене, нервната система съзрява около 2г възраст. Тогава спряха да се будят и моите деца.

# 6
  • Мнения: 18
Ами малката Емили се буди 1,а понякога 2 пъти и по различно време,тъй като ние не сме под график.Мислите ли че мога да и давам водичка от биберон?Но пък дали това след това няма да повлияе на храненето с лъжичка,което плануваме в скоро време?Благодаря ви.

# 7
  • Мнения: 3 869
Вили, детенцето ти е на 3 месеца; ако искаш, прочети библиотеката на форума относно запранването преди 6 месеца, даването на вода и пр. и тогава реши какво да правиш. Искаш да даваш изцедена кърма с лъжичка, за да не свиква с биберона и евентуално да обърка зърното или искаш да започваш с пюрета? Решението е твое - важно е само изборът ти да бъде информиран  Praynig
Водата е много вероятно да залъже бебето. Ако целта ти е да имаш повече часове непрекъснат сън, хранене по-късно вечер, водичка за всеки случай в началото, и хранене по-рано сутрин най-вероятно ще ти осигурят 6-7 часа. Все пак виж библиотеката преди да вземеш решение.

# 8
  • Мнения: 47
И при нас баткото към 5 месеца беше спрял да се буди,обаче малката вече е на 7м и 10 дни и продължава да се буди по 4-5 пъти нощем,пробвах да и давам АМ но пак се будеше та явно не е гладна а си има някаква друга причина,та ще се наложи да потърпя докато сама се откаже да се буди.

# 9
  • Мнения: 204
И мойто слънце вече е на 3месеца,а се буди по 2-3 пъти.Да не говорим,че през деня яде на 2часа!  Rolling Eyes

# 10
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И мойто слънце вече е на 3месеца,а се буди по 2-3 пъти.Да не говорим,че през деня яде на 2часа!  Rolling Eyes

А случайно да не би да не му стига?  newsm78

# 11
  • Мнения: 18
Скъпа Мег,май не си ме разбрала правилно.Моята беба е в края на 3 месец,а и не съм казала,че ще започвам захранването от утре Simple SmileНо съм планувала до 2-3 седмици,а и съм чела и съм се консултирала с други мами,че след 4 месец захранването може да започне.Е да,колкото по-късно,толкова по добре,но все пак кък края на 4 месец мисля че е ОК.Ти как мислиш?
А за храненето с лъжичка имам предвид за пюретата,не за кърмата,аз си я храня от гърдата.
Благодаря на всички за съветите и се радвам,че този форум съществува.

ПоЗдРаВи

# 12
здравейте мами,моята дама е на 5 месеца-буди се нощем и яде на всеки 2 часа като малко часовни4е е...........незнам какво да правя дебели4ка е 9200 и е 67см.преди 2-3 дни ни мериха Confusedадната ми докторка каза 4е прили4ала на сумист4е Cryда съм и правила диета по 4мин.да я кърмя само и през 3 4аса..............ама как да стане това Cryопитах и двете ревяхме накрая Cryи пак си я по4нах на 2 часа на обед ядем пюре плодово или зелен4уково по 100г ама пак иска после от гърдата да су4е.а пюре пове4е не иска,след седмица сме пак при онази док.и направо незнам тя каза 4е не трябва да ка4ваме пове4е от 600г ание сме ка4или 1кг Rolling Eyes Confused

Общи условия

Активация на акаунт